Ďábel v těle

Vše okolo filmu

Ďábel v těle

Příspěvekod Jack O´ Lantern » 08 bře 2012, 21:09

Zdravim
Zítra se chystám na ukecání své kamarádky na film Ďábel v těle.Nic zvláštního od toho nečekám ale celkem mně zaujal.Co si o něm myslíte vy ?

Btw: Měl bych ohledně tohodle jednu otázku pro Sama.Jak jste už říkal ve většině náboženství je Ďábel jako takový,něco jako podstata zla toho určitého náboženství.Ale jak to je s případy posednutí neboli o co přesně jde ? V některých knihách jsem našel exorcistická zaklínadla a slyšel jsem,že ve Vatikánu je prý škola Exorcismu (Jestli je to pravda,tak bych jí chtěl vidět. :)) ) Tak soudím,že v tom asi něco bude.Ale jak by mohla podstata zla ovládnout člověka ?

http://www.youtube.com/watch?v=aU4uRn3L6s0 <----Trailer :)
Procházíš-li temnotou či temnými časy,hledej světlo.Není-li světlo,rozsviď baterii. :D
Jack O´ Lantern

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Ďábel v těle

Příspěvekod Sam Tektzby » 08 bře 2012, 22:03

NO asi takhle, ohledně filmu jde jen o další rádoby šokující "flick" typu Exorcista a American hunting a exorcismus Anneliese Michel (ve filmové podobě Emily Rose). Takže nic jiného, než vykrádání zaběhlého tématu v tom nevidím, jelikož těhle snímků už byla natočena přehršle :P
No co se týče exorcismu, Ďábel je brán jako diametrální skutečnost Boha (pokud vezmeme v potaz dvojaké Dobro/Zlo), je to odkaz který si zvolila většiná náhledů a to jen z etického rozšíření. Původně totiž jakýkoliv monoteistický bůh netrpěl touhle podvojností, kterou si žádalo typická lidská náklonost v rozdělování, ale jak to nádherně bylo sepsáno v novém testamentu "Já jsem Alfou i Omegou, já jsem stvoření a zánik..", takže převzatá dojitost se tu rázem mění na čistý starozákonný protomonoteismus. To znamená, že sám jednotný bůh je ve své dokonalosti i zlý a to znamená nedokonalý. Nábožesntví, v tomhle ohledu křesťané, potřebovali dokázat že se jedná o dokonalou prapodstatu a z jednoho boha (v jeho nekonečné trojjedinosti, což je odkaz na Uroborose..za se další plazivec :D) tak vytvořili dva a to dokonalou podstatu a podstatu diametrální, tedy zhýralou a kodexně kolizní. Tímhle vývojem si prošla velká míra monoteistických náboženstev, která se tím posunula na pseudomonoteistické směry zahrnující podvojnost. Tak to by bylo ohledně Boha/Ďábla a co tu teď rozebereme?! Jo škola, no asi takhle mezi elitu kdysi patřilo Cenobitium ve starém Španělsku, kněží a mnišstvo tam patřilo mezi ortodoxní elitu od Flagelantů až po Exorcisty a elitou myslím jak do vědění démonologie až po krvavé zacházení. Prý si libovali hlavně v bolesti a to i své vlastní, kterou upřednostňovali v příměru její dokonalosti a ryzosti (zde se mimochodem inspiroval Clive Barker k sepsání knihy Hellraiser-Spojen s peklem, kde vykreslil Cenobitiány, jako kněze z pekel všem ukazující absolutní "rozkoš" :D). Jinak ta škola byla zrušena po přesunutí vládní moci na Vatikán a tím i převedení Exorcistické stolice do Itálie (popravdě se neví jestli je tato odnož ve Vatikánu, nebo v Římě :P). Tak to by jsme měli exorcismus a teď samotnou podstatu zla, samozřejmě je nesmysl si myslet, že do člověka vstoupí sám Ďábel. Ten je vůdčí a nejdestruktivnější postatou, při které by postiženému jen v jeho okolí dezintegrovala každá buňka v těle :D ale nějaká nadpodstata-démon, je přímější. Tady je tutno vyzdvihnou křesťanský zásek s Ježíšem kdy se setkla s Armádou jednoho-Legionem, jenž zaklel (přesunul na stádo vepřů) a nechal utopit. Už tady je znát dvojakost. jelikož samotný exorcismus je zásah do božího tvoření a tím se odsuzuje za nebožský a tím zapovězený (maj to ti křesťané ale bordel v té "dokonalosti" svých "Heroes" :D). Takže jinýma slovama zlo proti zlu. Ale zpět, posednutí je podle démonologie spůsobeno přesunem "nadpodstat" (volím tohle slovo, protože démon je původně významově "více než člověk") a to na lidského (či jinačího) tvora. Povětšinou se jedná o Našeptávače (Lakota, Závist), Pokušitele (Nestřídmost, Smilstvo, Lenost) a poslední třídu si nějak nevybavuju, ale to je možná lepší, alespoň je tu nikdo nebude oslavovat :D ti patřili k tomu nejzlotřilejšímu (Pýcha, Hněv). Celé to unifikoval až Peter Binsfelt, který ke každýmu z hříchů připojil jednoho z vyšších biblických démonů, ale tím porušil zásadu z disputace Alfonsa de Spiny který těmto "Potvorám z vyšších kruhů" připojil to, že nemohou působit volně na člověka. Celé to spravil až Guazzo ve svém Compendiu Malleficaru, kde démonstvo rozvrhl podle Psellské teze, kdy každý je závislý na elementu původu. Takže asi tak, doufám že to stačilo :)

Post scriptum:A tykej mi, není mi sto let :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Fox » 10 bře 2012, 00:03

Já rád přispěji k tématu, i když se netýká filmu, ale ďábla v těle jako takového. Dříve jako mladší (asi před pěti lety) to mi bylo 15 jsem míval občas stavy, kdy sem byl jakoby pod vládou někoho jiného. Vždy to bylo v noci, měl sem chuť cenit zuby, trhat peřinu a sekat kolem sebe rukama, jako bych měl drápy. Naštěstí to ustalo, myslím že jsem se toho zbavil tak že jsem začal sprostě nadávat ( :D ) a poslal sem to do ..... a pak už byl klid.

Moje teorie je taková že se do mě snažilo něco vstoupit - buď nějaký ďábel, démon či něco jiného, nebo se ve mě probouzelo třeba kousek vlkodlaka, nebo něco takového.

Co si o tom myslíte? P.S. i když to zní jako výplod mojí choré mysli, je to pravda a nevymýšlím si.
Fox
Fox

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 10 bře 2012, 00:36

Jedno slovo k patnácti létům..hormony :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Fox » 10 bře 2012, 00:53

Aha :) a co vtipného by sis vymyslel kdyby se mi to stalo třeba za 10 let?
Fox
Fox

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 10 bře 2012, 02:58

Já nic neřeším, já přemýšlím a agrese a podvědomé psychologická kompulze/impulze v patnácti hraje na hormony a za deset let?! To chce screening, vyšetření etc. nic víc. Vymýšlení je k ničemu, přemýšlení a vyvozování je prim :)
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Jack O´ Lantern » 10 bře 2012, 10:11

Dobře :D Díky,že jsi mi to tak shrnul. :)) Ale ještě bych měl jednu otázku.Jak to je s těma pohybama.Myslím,např. v tomhle filmu,že se třeba zamotávají,lámou atd.Je to jen hollywoodská fantazie nebo to má nějaký pravdivý základ ? Ještě bych k tomu přihodil ty bílé oči. :D
Procházíš-li temnotou či temnými časy,hledej světlo.Není-li světlo,rozsviď baterii. :D
Jack O´ Lantern

Středoškolský čaroděj

Příspěvekod Sam Tektzby » 10 bře 2012, 12:54

Má to základ ve stavech, kdy dochází k extrémnímu přepětí v nervech, ty pak blokují motorické signály a za následek to má křeče až bizarních možností :P bílý očka jsou jen přikrášlený oči v sloup :)
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Jack O´ Lantern » 10 bře 2012, 20:19

Aha...myslel jsem,že si démoni hoví v Józe. :DD
Jack O´ Lantern

Středoškolský čaroděj

Příspěvekod Sam Tektzby » 10 bře 2012, 21:43

No pokud bereš jako jógu tak bolestivý křeče a katatony, že mozek vypíná. Tak jo :P
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod skupina EPRV777 » 11 bře 2012, 17:31

Pro foxe.