Afirmace

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Afirmace

Příspěvekod hypperbola » 23 lis 2011, 23:31

Jaký máte názor na afirmace? V běžném životě obracíme spoustu věcí proti sobě, jen protože o nich špatně mluvíme. Např. Chci více peněz, čímž se akorát pak zvyšuje touha po penězích. Myslíte si, že opakováním pozitivních afirmací každý den (minimálně 3x za den) si můžete zlepšit zdraví, přitáhnout k sobě nějaké peníze a zbavit se nějakého strachu nebo závislosti? Zajímá mě váš názor, sám mám s tímto dobré zkušenosti, když jsem při těžkém zranění uslyšel od doktorů, že do operace budu mít hodně omezený pohyb o berlích a já si díky afirmacím přes 4měsíce z vesela chodil, prakticky bez bolesti. Ani nevím, proč jsem je pak nevyužíval dále, ale poslední dobou jsem přečetl dost článků a knih o bohatých a úspěšných lidech a můj názor je, že 50% toho úspěchu bylo v jejich afirmacích. Máte nějaké své každodenní afirmace, které vám pozitivním způsobem změnili váš život? :)
Člověk je tím, o čem přemýšlí po celý dlouhý den.
hypperbola

Školák

Na ruce: 786.29

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Re: Afirmace

Příspěvekod Sam Tektzby » 23 lis 2011, 23:36

Osobně jsem moc velikej pragmatiky, abych se nechával unášet sílou svých pozitivních..či na druhou stranu negativních "přitakávání" :P ale najdou se "místa", kde síla myšlenky a její účelovost může najít svůj "kladný" příspěvek :P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod skupina EPRV777 » 24 lis 2011, 08:03

Jednu mám.
Děkuji ti pane za všechna přání která jsi mi splnil a splníš a funguje to podle toho kolik do toho dne vložíš vlastní aktivity.
Hledej Pravdu Přijmi Pravdu Žij v Pravdě
skupina EPRV777

Mysterian

Na ruce: 573.91

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod cer.mi » 24 lis 2011, 10:12

myslím si, že afirmace tě jenom nabudí a nahecují k větší aktivitě, jenom si to říkat nepomáhá, musíš vyvinout vlastní úsilí..
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass.
cer.mi

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 24 lis 2011, 10:27

Bez myšlenky, ale není aktivity :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arta » 24 lis 2011, 12:13

Už myšlenka samotná je aktivita.
Jakmile začneš o něčem přemýšlet, po něčem toužit, začneš vidět věci jinak. Uvidíš jiné souvislosti, které jsi dříve, při jiných myšlenkách neviděl. Vidíš i jiné lidi... jiné hodnoty. Nemusí to nutně znamenat, že se tvé touhy plní. Jen opět vidíš ty věci, které vidět chceš.
Modlit se? Určitě. Jen za co a jak. Například za peníze a bohatsví hmotné je docela škoda plýtvat modlitbami.
Arta

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Sam Tektzby » 24 lis 2011, 13:19

No nevím, já kolikrát mám myšlenky, které jen tak vyvstanou z prázdna takže u mě je za samotnou aktivitu (kterou pokládám za mířenou práci) neberu :)
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arta » 24 lis 2011, 13:34

Pokud si ta myšlenka dá práci a vyvstane, tak určitě nějakou aktivitu k tomu vyvstání vyvine. :)
Arta

Příspěvekod hypperbola » 24 lis 2011, 13:51

Mně jde o to, že při čtení všech těch článků a knih o úspěšných lidech jsem si všimnul toho, že jejich myšlení bylo dá se říct stejné. Bez ohledu na víru, národnost, dobu, vždy uvažovali stejně. Spousta z těch lidí neměli jako děti nic, takový Joe Vitale byl bezdomovec a teď neví co s penězma. Každý den si více a více myslím, že nejsilnější mocí na světě jsou myšlenky. O placebu nemá cenu ani psát, sami o něm určitě víte dost. Já sám jednou opil málem do bezvědomí člověka jen za pomoci ledové tříště. A i kdyby šlo jen o nějaké motivační věty, pořád se píše lépe písemka s přesvědčením, že jí dám, než že to poseru. Afirmace chtějí vytrvalost, než se to do podvědomí pořádně zažere a na tom ztroskotá spousta lidí. Takových 10 afirmací, 8x denně po dobu 30ti dnů může podle mě způsobit doslova zázrak. Nebo si je nahrát, vložit do mp3 a během spánku si to potichu pustit.
hypperbola

Školák

Příspěvekod Arta » 24 lis 2011, 13:56

nebo se z tebe stane m...

Občas by jsme se měli zamyslet nad tím k čemu máme zdravý rozum.
Arta

Příspěvekod KillerLP » 24 lis 2011, 14:48

Síla myšlenky je dobrá, avšak jsem se s tímhle skoro nikdy nesetkala. Ano, možná to funguje na principu: "Půjdu se ucházet o práci, ale určitě ji nedostanu. Nedostal jsem ji, říkal jsem to." V tomhle případě nejde o nějaké jasnovidectví či splněné proroctví, ale o sugesci nebo popřípadně ovlivnění negativní myšlenkou. Ale mně zase příjde divné, vyléčit například rakovinu myšlenkou, že mi nic není. Kdyby tohle ve všech ohledech fungovalo, kde bychom teď byli? Já nevím, vím, že magie nemá hranice, ale tak..
"Kdo trpí sám, ten trpí mnohem tíž, že vidí štěstí druhých přes svůj kříž."
KillerLP

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 34.82

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod hypperbola » 24 lis 2011, 15:05

Co jsem četl, tak u té rakoviny to je o tom nevmímat jí, nepodlehnout tomu. Nepřipustit si, že je něco špatně, dělat to co normálně, bavit se, hodně se smát a ne jen chodit na chemoterapie a celý den se litovat. Znám chlapa, který žaludeční vředy vyléčil tak, že dělal to co normálně, jedl kořeněná jídla, pil alkohol a prostě vše, co mu doktoři zakázali. Ani jednou jsem ho neslyšel říct, že má nějaký problém. Dobrý příklad mám i ve své rodině. Bratranec měl autonehodu a od krku dolů se nemohl hýbat. Doktoři říkali, že už to tak bude bohužel napořád, že nemáme očekávat žádné zlepšení. Půl roku po tom už normálně hýbe rukama a je tu i šance, že jednou bude zase chodit. To vše jen díky tomu, že to jediné, co mohl dělat celé dny bylo představovat si, jak jednou bude zase chodit nebo alespoň hýbat rukama. Nejde to tak ale u každého. Jako ve star Wars, vybrat si temnou stranu síly je jednodušší. Jednodušší je brát drogy, krást a být nic, co žije jen díky podpoře, než se vypracovat v někoho, vydělávat peníze a žít poctivě. Tak jako je jednodušší se litovat, všude říkat, jak je život nespravidlivý a smířit se se svou nemoci či zraněním, než s tím něco dělat a bojovat co síly stačí. Né každý to umí nebo na to kouká skrz prsty. Ale každý z vás zažil nějaké těžké období, ve kterém si říkal, jak je vše špatně a výsledek? Bylo ještě hůře.
hypperbola

Školák

Příspěvekod Razorka Tektzby » 24 lis 2011, 18:28

Stokrát opakovaná lež se stává pravdou, takže tomu co si budeme často opakovat, budeme časem i věřit a víra umí zázraky.

Řekla bych, že myšlenka je podobná gravitačnímu poli, čili čím je myšlenka utkvělejší (je v ní víc energie), tím vytváří silnější gravitační pole a to přitáhne to, na co myslíme, čemu věříme. Tohle souvisí i s Tajemstvím, zákonem o přitažlivosti. Svoje přání měníme většinou podle situace, ale některý přání potřebují čas, ujasnění, vypilování a hlavně vy si tím přáním musíte být jistí, bez pochybností, aby si universum bylo jistý, že je ho čas vyplnit. Tohle můžu potvrdit, splnilo se mi všechno, co jsem si přála a to až jsem byla připravená, ve správnej čas. Další důležitá věc pro splnění přání je naše aktivita, musíme pro to taky něco málo udělat. Když si budu přát vyhrát v loterii, ale los nevsadím, tak mi může být universum nakloněný, jak je libo a těch sto miliónů nevyhraju :D

Jarda správně poznamenal, že je nutný taky za splněný přání poděkovat, tohle dělám od mala díky pocitu, že to je tak správně ;-)

Mohla bych tu ještě zahrnout trochu vědy s mojí epigenetikou, ale psala jsem o tom tady už dvakrát, tak v případě zájmu si dejte do hledání na tomto fóru epigenetika.

Zakončím to citátem: "Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout!"
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 25 lis 2011, 00:37

Nádherně napsáno, moje přemilovaná :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Serpens Dimorphis » 22 dub 2012, 22:27

Souhlasím v podstatě s Razorkou ;-)
Ale myslím že i v tomto nelze vše házet do jednoho pytle. Ve zkratce..když budu si budu něco velmi přát, samozřejmě že nad tím budu přemýšlet, a představovat si jak to bude krásné až to bude, a pozitivní myšlenka mě bude popohánět kupředu, ale kdo si něco velmi přeje tak jistě nevydrží sedět s rukama v klíně a jen čekat. Upřímně, taky by se těžko dočkal. Když budu navíc vědět, že silná myšlenka k cíli pomáhá, tím líp.
V negativním smyslu se afirmace může velmi rychle zhoupnout až k alibismu, snad i slabošství a omlouvání vlastní neschopnosti. Tak to vidím, protože jsem se s tím setkala ve svém okolí. Věty typu "To já nikdy nezvládnu, já jsem odjakživa nemehlo, a s tím prostě nic nenadělám". Bohužel, "nenadělám", ale hlavně taky "nesnažím se nic dělat". Snažím se té osobě pomoci, ale je to těžké, problémy ke kterým se snažím s daným člověkem najít řešení, a to proto aby řešení bylo posléze podobnou větou smeteno ze stolu. Proč to vztahuji k afirmaci - dění v životě té osobě opravdu nenahrává "do karet", v podstatě se točí v kruhu, a nemůže prohlédnout. Takže opět funguje - co si svým činěním (či nečiněním) a myšlením zaopatříš, tak to taky máš.
Serpens Dimorphis

Školák

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 23 dub 2012, 20:12

Prostě jaký si to uděláš, takový to máš :D :)
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Další

Zpět na Životní zkušenosti