Agartha

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Agartha

Příspěvekod Montrey » 08 kvě 2009, 10:54

Vzhledem k tomu, že jsem nikde na tomto fóru nenašel jednotný topic pro toto podle mě velmi zajímavé téma. Agartha neboli říše, která je v naší planetě. Její obyvatelné nazývány vnitrozemšťané. Ono záhadné datum 2012 prý také otvírá bránu do této říše a spousta jiného. Tato říše je opletená mnoha záhadami a legendami. Vchod se podle legend nachází někde na Arktidě, Antarktidě, nebo v Tibetu. Říše byla hledaná též Adolfem Hitlerem, ktery ve vnitrozemšťanech hledal spojence. Podle legend jsou o mnoho vyspělejší než my. Dále na této planetě krom Agarthanů je někde na vodním dně obrovská bublina, kde žije další civilizace, která prý zapříčinila konec Atlantidy. Toto téma je velmi zajímavé.

Budu rád, když se podělíte o informace. =) 'kiss'
Montrey

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Agartha

Příspěvekod PA7RICK » 08 kvě 2009, 17:55

Podzemní říše Agartha

Teorie duté země je všeobecně známá a nedá spát fantasy spisovatelům, ale ani opravdovým průzkumníkům. Kdesi prý existuje podzemní říše zvaná Agartha a je plná světlovlasých, velmi inteligentních lidí, kteří jsou ve svém vývoji daleko před naší civilizací.
Jsou to jen legendy nebo je na tom něco pravdy? Do podzemí údajně vedou podivně skleněné chodby, snad zaplněné mihotavým zelenkavým světlem.

Legenda nedá spát
Původně po této říši pátral také Adolf Hitler, který tam patrně hledal árijskou nadrasu, která má ovládnout zemi? Viděl v Agarthě snad dokonalost? Asi ano. Země je prý dutá, odpovídají tomu i některá měření, která dokonale nedokazují, že by naše planeta byla vyplněná hmotou na všech místech stejně. Jsou tu šance na různé prohlubně a trhliny, které by mohly být rozsáhlé a měřit až několik stovek kilometrů. Teoreticky vzato, v těchto místech by mohl existovat život. Či jeho nějaká forma. Že je to téma velmi atraktivní, dokazují i spisovatelé a tvůrci filmů. Mezi poslední díla zabývající se ve své fantazii touto teorií patří jistě i Jeanne DuPrauová ve své novince Kniha města Ember I.

Mimozemšťané nejsou mimo-zemšťané
Zastánci této teorie tvrdí, že Agartha je opravdu uvnitř země a je obydlená velmi vyspělou civilizací. Natolik vyspělou, že to, co u nás na Zemi vidíme jako UFO, jsou ve skutečnosti obyvatelé této podzemní říše. Přicházejí z nitra Země a jsou to tedy vnitrozemšťané.

Kudy tam?
Kde jsou tyto tajemné vstupy, kterými se lze do těchto končin dostat? Tvrdí se, že jsou kdesi v Antarktidě, na severním pólu, v Tibetu, v Peru či na hoře Mount Shasta v Kalifornii, ovšem přesná místa jsou věcí legend a nejasných zpráv. Na druhou stranu, kdyby je někdo znal, tajemství by bylo již odhaleno. Pravdou však zůstává, že existuje několik jedinců, kteří se tam prý dostali – problém je pouze v tom, že se nikdy nedostali zpět živí, přesněji – již je nikdy nikdo neviděl. Samozřejmě i nacisté se zkoušeli do hlubin této atraktivní země plné árijské nadrasy dostat. Vyslali k cíli několik neúspěšných expedic, které měly za cíl se s těmito lidmi spojit. A někteří si dokonce dodnes myslí, že samotnému Hitlerovi se to nakonec podařilo a nezemřel, nýbrž emigroval do Agarthy.

Nebezpečí?
Někteří autoři (Bulwer Lytton) dokonce zastávají názor, že tato rasa, která žije v podzemí je nebezpečná. Pouze čeká na vhodnou dobu, kdy vyjde ze svých skrýší a ovládne život na zemském povrchu. Dokonce prý ovládají zvláštní mystické síly.

Je to možné?
Nevíme… do hloubky Zemi ještě nikdy nikdo neprozkoumal. Horninové vzorky, vrty a podobné výzkumné záležitosti se neměly nikdy šanci dostat do velkých hloubek. Několik kilometrů, nejvíce snad 15 km hloubky…Kdoví, co je teoreticky přítomno v hloubce přes 5.000 kilometrů, kde je ukryto zemské jádro?
Je mnoho drobných důkazů, kdosi například viděl zelené pláně uprostřed zmrzlé Antarktidy, jiný je přesvědčen, že polární záře je pouze jev, kdy unikají z podzemí plyny…je stále mnoho důvodů myslet si, že na tom něco být může… Záhada nebo fantazie?

Obrázek

Autor: Renata Petříčková
PA7RICK

Školák

Příspěvekod Sindell » 09 kvě 2009, 11:34

nikdy jsem o tom nic neslyšela,zní to zajímavě, bylo by to fajn :-)
Sindell

Školák

Příspěvekod PA7RICK » 10 kvě 2009, 09:06

Někde jsem četl že tyto města i brány, jsou na vyšších frekvencích takže průměrný člověk nemůžeme vnímat,vidět a slyšet. Je to něco jako svět ve vyšší dimenzi. Až dosáhneme určité vyspělosti uvidíme je. Na naší zemi a v celém vesmíru je daleko více světů které nevnímáme. Bohužel jsme zamčeni v nižší, třídimenzionální realitě kde mají hlavní slovo sex a peníze. Někdy se musim smát jak je naše lidstvo ubohé.
PA7RICK

Školák

Příspěvekod Sindell » 15 kvě 2009, 09:35

včera jsem si tak prohlížela nějaky starší spirit a byl tam článek o upírech.. bylo to nějak tak ... Upíří neexistují?byli snad jen ve středověku..nebo je to pouze legenda? Ano přesně tohle chtějí abychom si mysleli...
a v tom mě napadlo co když Agartha může byt utočiště upíru ? (jen mě to tak napadlo ale proč ne?) třeba žijí tam...
Sindell

Školák

Příspěvekod Skepitk1 » 23 čer 2009, 21:43

nikdy sem o nicem podobnym neslysel ale na zemi je tolik zajimavych veci a technika tak vyspela a stale nemuzem prijit na hodne veci jako bermudsky trojuhelnik,lochnes,yeti,atlantida atd. a navic je tolik podvodniku ze ani nevim cemu verit
SKEPTIK ČÍSLO 1
Skepitk1

Školák

Příspěvekod aumirek » 23 čer 2009, 22:08

no nevím záleží jak hluboko žijou ale pokud je to hluboko což je jediná možnost že se na ně nepřišlo tak musej bejt žáruvzdorní vzhledem k tomu jaká teplota tam panuje druhá věc je kyslík no třebas nedejchaj tato teorije o duté zemi se mi zdá hodně přitažená za vlasy
aumirek

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Skepitk1 » 25 čer 2009, 12:03

v knize sem vycetl ze ve 20.stol. vyfotografoval satelit severni pol a nasli na mistech kde ma byt pol obrovskou diru a nevi se jestli tam je civilizace nebo prace UFO
SKEPTIK ČÍSLO 1
Skepitk1

Školák

Příspěvekod aumirek » 25 čer 2009, 13:07

také jsem to četl ale je potom s podivem že ač ten satelit to nafotil a určil polohu s přesností + - 10 metru že se tam nejel nikdo přesvedčit a objasnit to
aumirek

Příspěvekod Srb » 15 črc 2009, 14:33

aumirek píše:také jsem to četl ale je potom s podivem že ač ten satelit to nafotil a určil polohu s přesností + - 10 metru že se tam nejel nikdo přesvedčit a objasnit to

Myslis, ze ne? Nevim, o tomto sice ctu poprve, ale pokud to tak je, tak myslis, ze by se tam nevydala zadna vyprava, zadna expedice? Soudis podle toho, ze oficialne nikde nic neni? Vsak pokud tam skutecne je vstup do Agarthy, pripadne jina civilizace, UFO nebo cokoliv, tak silne pochybuju, ze by se s tim vlada USA nebo jina chlubila.
Srb

Školák

Příspěvekod Terfelus » 08 zář 2009, 12:10

Mě by zajímalo jak si tam představujou to "Centrální slunce" jak je na tý mapě. :krec:
Terfelus

Školák

Příspěvekod lykantrop » 08 zář 2009, 15:15

Jádro planety?
lykantrop

Příspěvekod aumirek » 08 zář 2009, 16:20

srb vzhledem k tomu že pol je mezinárodní o znamená muže tam každej tak by se jistě našlo těch výprav mnoho a neutajilo by se to tam prostě nende natáhnout ostnatej drát a zakázat vstup
aumirek

Příspěvekod pentagramové oko » 12 kvě 2010, 19:07

taky jsem o tomhle nikdy nečetla ani neslyšela.ale to neznamená,že to nemůže existovat.američani tají daleko horší věci.ale až bude nějakej důkaz tak to bude lepší.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod Srb » 27 kvě 2010, 16:23

aumirek píše:srb vzhledem k tomu že pol je mezinárodní o znamená muže tam každej tak by se jistě našlo těch výprav mnoho a neutajilo by se to tam prostě nende natáhnout ostnatej drát a zakázat vstup

Nejde? Já se obávám, že v dnešní době je možné všechno, takže i zamezit přístup na mezinárodní území.
Srb

Školák

Příspěvekod pentagramové oko » 27 kvě 2010, 18:55

moderátor patrick-to napsal moc hezky,jenom s tou rasou jestli je to pravda tak se máme čeho bát.magie je mocná paní a v nespravných rukou dovede nadělat hodně paseky.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Další

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy