alchymie

Magie konkrétně i všeobecně

alchymie

Příspěvekod kllara02 » 30 kvě 2009, 14:41

Ahojky , jestli se zajímáte o alchymii a víte o ní něco víc , tak mi určitě něco napište.
Hlavně bych od vás chtěla , abyste mi prozradili nějaký svůj lektvar , jakýkoli .-)
Ooh, we're the kids of the underground .. there's a riot in everyone !
kllara02

Čaroděj

Na ruce: -10.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: alchymie

Příspěvekod aleisterCrowley » 31 kvě 2009, 16:51

Mám taký dojem že tady něco ubylo, ne :)? mimochodem, prakticky se alchymií zabývám, nejlepší je začít od jednoduchých elixírů - živlové, planetární, zodiakální. To zabere minimálně rok práce, takže hurá do toho.
aleisterCrowley

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod kllara02 » 31 kvě 2009, 17:39

aleisterCrowley píše:Mám taký dojem že tady něco ubylo, ne :)? mimochodem, prakticky se alchymií zabývám, nejlepší je začít od jednoduchých elixírů - živlové, planetární, zodiakální. To zabere minimálně rok práce, takže hurá do toho.

mno tak mi napiš , jak se dělají :-)
kllara02

Čaroděj

Příspěvekod aleisterCrowley » 31 kvě 2009, 18:36

No, je do docela jednoduché. Vezmi rostlinu se signaturou dané planety (na 7 základních elixírů). Celou ji omyj ve vodě a zbav nečistot a špatných částí. Celou ji nadrobno nasekej a dej do zavařovačky, zalij alkoholem (nejlepší je domácí slivovice nebo běžně koupená vodka) a nechej alespoň týden luhovat. Potom přeceď tekutinu do lahvičky, pevné zbytky kalcinuj (ve smaltovaném hrnci ji praž, dokud z toho není bílý prášek) a smíchej s tekutinou. Protřepej, dej na tmavé a teplé místo a aspoň měsíc nech pracovat. Nakonec přefiltruj tekutinu a voila - elixír je hotov.

Ještě poznámka - je dobré začít elixír dělat v den odpovídající dané planety. Pokud neznáš signatury jednotlivých rostlin, poradím v dalším přízpěvku :)
aleisterCrowley

Příspěvekod kllara02 » 01 čer 2009, 14:23

a jestli se mohu zeptat , k čemu by tento elixír měla sloužit ?
kllara02

Čaroděj

Příspěvekod aleisterCrowley » 01 čer 2009, 14:48

To je přece jasné - k dosažení Magnum Opus, Velkého Díla. Pravidelné používání těchto elixírů ti pročistí tělo a naladí je na energie planet a znamení zvěrokruhu.
aleisterCrowley

Příspěvekod kllara02 » 02 čer 2009, 14:23

aleisterCrowley píše:To je přece jasné - k dosažení Magnum Opus, Velkého Díla. Pravidelné používání těchto elixírů ti pročistí tělo a naladí je na energie planet a znamení zvěrokruhu.

takže to znamená , že tyhle elixíry slouží k očistě těla ?
to se maj jako vypít ?
kllara02

Čaroděj

Příspěvekod aleisterCrowley » 02 čer 2009, 15:04

Pijí se po kapkách - 3 kapky v den dané planety
aleisterCrowley

Příspěvekod kllara02 » 02 čer 2009, 15:07

aleisterCrowley píše:Pijí se po kapkách - 3 kapky v den dané planety

o.k. , pls , že mi tu přihodíš ještě pár receptů '¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨:-)
kllara02

Čaroděj

Příspěvekod Hermetik » 04 kvě 2011, 09:45

Doporučuji:
Rostlinná alchymie:
Frater Albertus: Příručka alchymisty
Frater Albertus: Praxis spagyrica philosophica & Od jedné do deseti
Manfred M . Junius: Practical Handbook of Plant Alchemy
Jean Mavéric: Hermetické lékařství rostlinné
František Kabelák: Praktická spagyrie
Hermetik

Školák

Na ruce: 0.00

Příspěvekod Sarkyr » 04 kvě 2011, 10:51

A co si myslíš o knihách od Roberta Bartletta - Real Alchemy a The Way of Crucible?
Summa Scientia Nihil Scire
Sarkyr

Čaroděj

Příspěvekod Hermetik » 04 kvě 2011, 13:46

Sarkyr píše:A co si myslíš o knihách od Roberta Bartletta - Real Alchemy a The Way of Crucible?

Nevím, ještě jsem je nečetl, ale věta v úvodu:
"Kids! Don´try this at home!" se mi moc líbí. Ten pán bude asi veselá kopa.
Připadá mi, alespoň podle kapitoly 12. Real Alchemy - O minerálech, že jde ale spíš o spagyrii nebo archemii, jak tomu říká Fulcanelli, než o alchymii.
Jde o to, že Bartlett zpracovává kovy a jejich rudy, tam už jsou ale substance přeměněné a z kovů a jejich solí se nedají v původní podobě extrahovat, dá se získat jen síra a merkur příslušného kovu.
Jinak správně upozorňuje, že čisté, synteticky vyrobené sloučeniny, které se vyrábějí pro laboratorní účely, se nejdřív musí "reanimovat" - znovuoživit. To je velmi důležité, jinak jsou alchymicky mrtvé a namáhat se z nich něco alchymicky dostat je zbytečné, jsou v limbu a nekomunikují.
The way of crucible neznám vůbec, vypadá hodně zajímavě a podle mě určitě stojí za přečtení. Díky za upozornění.
Hermetik

Školák

Příspěvekod Sarkyr » 04 kvě 2011, 17:03

Myslím, že Bartlett je jedním z žáků Fratera Alberta, takže jen opakuje a doplňuje (ale je tomu někdy jinak?) dílo svého mistra. Ono upozornění na začátku je tam podle mně, protože se to tak dneska nosí a je to snad i ze zákona povinné - pokud jde o léčiva atd. Hodně mě zaujalo jeho pojetí "guerrilové" nebo jak já říkám kuchyňské alchymie - několik základních náhražek složitých přístrojů, které pracují vcelku slušně a lze s nimi dosáhnout i dobrých výsledků.
Sarkyr

Čaroděj

Příspěvekod Hermetik » 04 kvě 2011, 17:29

Sarkyr píše:Myslím, že Bartlett je jedním z žáků Fratera Alberta, takže jen opakuje a doplňuje (ale je tomu někdy jinak?) dílo svého mistra. Ono upozornění na začátku je tam podle mně, protože se to tak dneska nosí a je to snad i ze zákona povinné - pokud jde o léčiva atd. Hodně mě zaujalo jeho pojetí "guerrilové" nebo jak já říkám kuchyňské alchymie - několik základních náhražek složitých přístrojů, které pracují vcelku slušně a lze s nimi dosáhnout i dobrých výsledků.

Pokud je to tak a je skutečně jeho žákem, je to záruka kvality. Každý materiál týkající se Fratera Alberta a doplňující to, co je k dispozici, je cenný. Škoda, že v Čechách tento druh alchymie prochází bez povšimnutí a Frater Albertus skončil ve výprodeji. I když to ve skutečnosti není "pravá alchymie", má přesto velkou cenu a poskytuje alespoň zcela jiný pohled na laboratorní praxi a smysl různých manipulací.
Asi jsme příliš namlsaní Fulcanellim a francouzskou školou, která je skvělá, ale nasazuje laťku hodně vysoko, takže spousta lidí s labrováním vůbec nezačne, protože pořád bloudí v tom, s čím vlastně začít a jak. Proto mi připadá cenné, že Fater Albertus a další nabízejí použitelné recepty,které otevírají základní představy o prakticé alchymii.
Ta kuchyňská magie je skvělá, je to elegantní řešení pro případ, že je skla nedostatek nebo zrovna něco upadne v nevhodném okamžiku. Nemám nic proti, jen je potřeba dát pozor na použité materiály, jinak jsem zcela pro. I v lahvi od jogurtu se dá dosáhnout pozoruhodných výsledků a sebelepší zábrusová aparatura je k ničemu, když chybí správný návod a přístup.
Jak říkal Doc. Opekar: "Když je hlad, je i pečená husa dobrá."
Hermetik

Školák

Příspěvekod Sarkyr » 04 kvě 2011, 17:35

:) Mno, my jsme zjistili, že jde pracovat i v petláhvích - samozřejmě ne se vším, ale jde to. Ona tady frčí spíš ta "spirituální" alchymie, viz např. http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=144038&afil=1055 (podle mě docela slušně zvládnutá kniha)
Sarkyr

Čaroděj

Příspěvekod Hermetik » 04 kvě 2011, 17:51

Sarkyr píše::) Mno, my jsme zjistili, že jde pracovat i v petláhvích - samozřejmě ne se vším, ale jde to. Ona tady frčí spíš ta "spirituální" alchymie, viz např. http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=144038&afil=1055 (podle mě docela slušně zvládnutá kniha)

Proti PET lahvím nic nemám, šlo mi spíš o bezpečnost. Některé umělé hmoty snadnou změknou, zkřehnou nebo se naleptají, případně uvolňují dost zajímavé látky. PET lahev má další výhodu - je dost vylouhovaná vodoua tak věšinu těch látek člověk vypije dřív, než by mu poškodily alchymickou směs a jsou také levné - po použití zlikvidovat. Používal jsem zatím jen lahve od vody, tam se nasorbuje maximálně trochu minerálů.
Tuhle knihu jsem zatím neměl čas to přečíst, ale já to zvládnu. Praktická alchymie je mystika - vnitřní transmutace. Nevím, do jaké míry je tohle mystika - nevím, jak daleko se s tím dá dostat (myslím konkrétně tuto knihu)?
Zatím mám pocit, že funguje hlavně alchyie verbální a hra se slovy. Nevím o moc lidech, kteří by dělali něco prakticky.
Hermetik

Školák

Další

Zpět na Magie