Artefakty a jejich moc

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Artefakty a jejich moc

Příspěvekod chmatak » 26 dub 2011, 22:39

Máte zkušenostmi s nějakými artefakty případně věříte, že určité věci mohou mít sami o sobě nějakou moc? Třeab věci, které vlastnil někdo významný, nebo byli součástí něčeho významného nebo třeba se používali k něčemu jako třeba popravy, třeba lano oběšence, elektrické křeslo, šperk masového vraha nebo nějakého světce a tak podobně? Já mám třeba doma kousek pražce z vlečky od hlavního nástupiště z Osvětimi a když ho objíždím virgulí tak virgule jasně dává najevo jako kdyby ten kousek dřeva byl něčím neviditelným nějakou energií obalen.
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Re: Artefakty a jejich moc

Příspěvekod Sarkyr » 26 dub 2011, 23:16

Jde o to kdo tomu předmětu dává moc. Vždycky. Ptej se proč sis vzal kus dřeva z Osvětimi, a tím je, myslím, řečeno vše. Když naliju do láhve chcanky a budu tvrdit, že jsou to slzy Panenky Marie a přesvědčím o tom dostatek lidí (mezi katolíky by to zas taký problém nebyl), budou mít ty chcanky velkou moc. Podívej se kolik je v chrámech trnů z Ježíšovy koruny a třísek z jeho kříže. Všechny zaručeně pravý. To by neunosil... Ale i tak mají moc. Ne samy o sobě, ale vztahem oněch předmětů k lidem a dalším předmětům.
Summa Scientia Nihil Scire
Sarkyr

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod pentagramové oko » 27 dub 2011, 20:00

Určité věci si mohou v sobě něco ponechat jestli máš na mysli tohle,virgule je přesvědčivá
takže já si myslím,že je to tak když máš určitou věc třeba starožitnou a věříš,že je výjimečná
můžeš v ní probudit zvláštní pozůstalou energii,prakticky jí oživit.Jako Egyptané dokázali probudit
velmi staré věci pomocí magických svitků.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod chmatak » 27 dub 2011, 20:07

jo o těch hřebících jsme zrovna tenhle týden vedli s Adrianem debatu :-) dospěli jsme k tomu samému názoru :-) Mě jde o to, jestli se třeba utrpení nebo nějaká emotivní událost může uložit do předmětů, v mém případě třeba ten pražec, každý kdo skončil v Osvětimi jel vlakem a jel přes tenhle pražec, takže si myslím, že ten pražec může být nabitý negativní nebo nějakou energií a ta virgule to třeba zaznamená, protože se opravdu tak chová jako kdyby ten kus dřeva byl něčím obalený. Vždyť máš budovy, které jsou nabité bůh ví čím a jednou za čas mě z neznámých důvodů přehrajou událost, která se tam dřív stala a lidi si to vysvětlujou jako že viděli ducha, víš co tím myslím, nebo kam tím směřuji? Nebo jsi toho názoru, že předměty sami o sobě nemají žadnou moc, že vlastně to co se kolem nich děje je jen produkt toho že je tím, že si myslíme, že jsou posvátné prostě neúmyslně nabijeme? V tom případě by souhlasilo to co jsem psal výš, že artefakty můžou mít moc díky tomu, že byli přítomny něčemu velmi emotivnímu, přeci když si nabíjím hůlku, tak jí taky nabíjím já ne? A jak píšeš že jde o to kdo tomu předmětu dává moc, myslíš, že třeba nějaký magik nabije svoji hůlku a bude mít moc jenom pro něj nebo tu moc pocítí po případně využije třeba i ten co jí pak zdědí nebo najde, jinak ten kus pražce sem si vzal proto, že jsem chtěl mít nějakou hmatatelnou památku doma, prostě takový fetiš.
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod chmatak » 27 dub 2011, 20:11

pentagramové oko píše:Určité věci si mohou v sobě něco ponechat jestli máš na mysli tohle,virgule je přesvědčivá
takže já si myslím,že je to tak když máš určitou věc třeba starožitnou a věříš,že je výjimečná
můžeš v ní probudit zvláštní pozůstalou energii,prakticky jí oživit.Jako Egyptané dokázali probudit
velmi staré věci pomocí magických svitků.

jasně jde mi třeba o to, že máš třeba příběhy o tom, že Excaliber byl výjimečný meč a kdo ho vlastnil byl neporazitelný, nebo naše korunovační klenoty, kdo si je dá na hlavu a není toho hoden umře a tak, vím, že jsou to pověry, ale na každém šprochu pravdy trochu, chtěl bych na tohle téma rozvést debatu a pořádně to pochopit, myslím, že to souvisí jedno s druhým, kletby, síla magických předmětů, posvátná a léčivá místa, místa kde se stávájí neštěstí, předměty, které ti přinesou štěstí nebo smůlu, atd.
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod Sarkyr » 27 dub 2011, 20:37

Kdyby nebyla královská koruna nikdy na králově hlavě a nikdo ji neviděl, neměla by žádnou moc. Naopak, i když si jeden týpek vyšel na ulici nahý, každý na něm viděl nádherné šaty, až na toho malýho darebáka co to pokazil (takový malý Loki:)). Funguje kletba egyptských faraonů? Ne, je to přece houba, která lidi zabila, ne kletba. Ale v obou případech jsou archeologové, co otevřeli Tutanchamonovu hrobku zahubeni a lidi ví, že kletba funguje :)) Sry za smajlíky ;)
Sarkyr

Čaroděj

Příspěvekod chmatak » 27 dub 2011, 20:39

Sarkyr píše:Kdyby nebyla královská koruna nikdy na králově hlavě a nikdo ji neviděl, neměla by žádnou moc. Naopak, i když si jeden týpek vyšel na ulici nahý, každý na něm viděl nádherné šaty, až na toho malýho darebáka co to pokazil (takový malý Loki:)). Funguje kletba egyptských faraonů? Ne, je to přece houba, která lidi zabila, ne kletba. Ale v obou případech jsou archeologové, co otevřeli Tutanchamonovu hrobku zahubeni a lidi ví, že kletba funguje :)) Sry za smajlíky ;)

Tak třeba s tím otevření Tutanchamonovi hrobky je to jasné, ale co třeba takový Koh-i-nor ?
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod Sarkyr » 27 dub 2011, 20:56

Já ho viděl, šutr co se ztrácí v koruně. Indové tvrdí, že byl nalezen někdy před 5000 lety. Proč asi bylo Britské Impérium tak mocné XD?
Sarkyr

Čaroděj

Příspěvekod chmatak » 27 dub 2011, 21:03

Díky skvělé koloniální politice? :-)
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod pentagramové oko » 27 dub 2011, 21:27

Tak u tý hrobky byla prý prokletá,a je pravda že tam zemřelo hodně lidí než jí otevřeli.
Mohla to být nákaza z mumie to je však otázka?
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod mira8565 » 17 kvě 2011, 15:41

Můj názor.Mají moc.Ale né jakou známe z fan.filmů.vemme si senzibilního člověka.Veme do ruky věc kteréo někdo před tím měl v ruce a ví co se v tu dobu událo.Vždyt je mnoho případu kdy takoví lidé pomocí těchto věci pomohly policii dopadnout pachatele
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Na ruce: 71.24

Příspěvekod Climatic » 17 kvě 2011, 16:47

Můj bejvalí učitel umí ovládat energii.Tojest telekinezi(práskne rukama zavře dveře,umí si nechat v ruce roztýct drát třeba,schodí knížku a nezvedneš jí,měří pomocí ukou teplotu,či signaál rádia apod)Má dva doktoráty a je doktor věd,.Předtím enž učil hledal s policí ztracený lidi pomocí fotky,či řekl učitelce at si nesedá do autobusu dozadu.Ten autobus naboural a vzádu se to nějak sešrotilo...atd atd...Buď věšřím enbo en :)
Ten mě vlastně svedl na tu dráhu magie:)
Climatic

Školák

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy