Aspergerův syndrom

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Re: Aspergerův syndrom

Příspěvekod pea » 31 kvě 2013, 10:24

Děkuji za odpověď,moc! Asi bych si tedy měla někde nechat udělat nějaké další testy? A kde? Zkusím se zeptat své psychoterapeutky, to ale nevím, jestli je v jejích možnostech..myslím, že ne. K sociální fobii mám ještě generalizovanou úzkostnou poruchu a závislou poruchu osobnosti.
jinak tedy připadá mi, že strašné spoustě věcí nerozumím, takže si připadám jako hlupák, i přestože IQ mám nad hranicí průměru. Nejsem schopna si zapamatovat třeba takové věci, jako jestli se otáčí Země kolem Slunce nebo naopak..?nebo se točí všechno nějak vzájemně? Nevím, bylo mi to stokrát vysvětlováno a mj mozek není schopen si tu informaci zapamatovat. Stejně jako třeba to, kolik cca má ČR obyvatel, nebo město ve kterém žiji...jsem schopna plácnout jakékoliv číslo a nepřišlo by mi divné, že jsem úplně mimo..Ale zase vím dost věcí z přírody, o zvířatech..jinak jsem ale úplně hloupá. Historie, zeměpis...matematika...hůř si pamatuji slyšené, lépe napsané..takže když mi někdo něco řekne, co mám udělat..tak je lepší když si to napíši. Ale stejně se mi stává, že se tak zaberu do práce, že i to napsané přehlédnu a zapomenu na to...
Nicméně, děkuji za Vaši reakci..
pea

Školák

Na ruce: 118.30

Poděkoval za: 4 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 31 kvě 2013, 10:37

Není zač :)

Tady je seznam pracovišť pro diagnostiku:
Kód: Vybrat vše
http://www.aspergeruvsyndrom.cz/sluzby/diagnostika/kontakty

Všechno, co jsi napsala je pro AS typický :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 31 kvě 2013, 13:09

Abych byla upřímná, tak jsem váhala, jestli to sem dát, protože mám trošku pocit, že s tím už můžu být "otravná". Zrovna včera jsem se na to ptala Samečka, kterej v tom vidí osvětu. Dnes se téma opět oživilo. Takže si neste "následky" v rámci rozebrání obrázku :D

Považuju to za výstižnej obrázek, kterej chci podrobněji rozebrat, obrázek po obrázku, a volně přeložit :p U někoho může platit všechno, u někoho jen něco a v různé intenzitě. Budu používat třetí osobu (oni), a to jen proto, že vlastně popisuju postavičky na obrázku (je). A jak se píše na obrázku viz. výše: "Neznám nikoho, kdo je čistě autista nebo čistě neurotypickej. Dokonce i Bůh má nějaké autistické chvilky, což je důvod otáčení planet.", tak je zřejmý, že se v některých činnostech najde každej :p

Obrázek

Nemístný (v nevhodný okamžik) smích nebo chichotání. Na to ani nemusím být AS v rámci pospojování různých souvislostí v hlavě :D

Nemají strach z nebezpečí. Tím je myšleno, že nemají strach o sebe v situacích, který jasně představují riziko. Naopak mají zvýšenou starost o svoje blízký.

Zdánlivá necitlivost k bolesti. Může se jevit, že bolest necítí, ale cítí ji velmi dobře, jen reakce není typická (ucuknutí, výkřik apod.). Tady bych chtěla podotknout, že taky jakoby necítí potřeby svýho těla, tzn., pravidelně jíst, pít (co se týče jiných potřeb, tak ty mohou být zvýšený :D ). Jedí například nárazově velký porce a pak z toho nemají mít potíže se zažíváním, že? :p

Nemusí se chtít mazlit. To souvisí s nelibostí doteků. To neplatí v případě vztahu s partnerem (aspoň co můžu posoudit).

Nepřetržité neobvyklé a opakující se přehrávání. Neobvyklé fyzické a verbální dovednosti.

Vyhýbání se očnímu kontaktu. Dodám, že to může být i opak – zírání.

Jsou raději o samotě. To občas každej, že :p

Obtíže při vyjadřování potřeb. Mohou použít gesta. Prostě si neřeknou a neřeknou o to, co by chtěli :p To mi přijde podobný jako u "zanedbávání se" v rámci jídla a pití.

Nepřiměřený vztah k předmětům. Například Sheldon Cooper a vláčky :D (což mně ale nepřijde nepřiměřený nebo přehnaný, věřím ale, že mnohým to tak přijde :p )
Co se týče předmětů, tak by se sem dala i zařadit touha po tom, co má někdo jiný.

Trvání na stejnosti.

Opakování slov a frází. Buď nahlas a nebo pološeptem.

Nevhodná reakce nebo žádná odezva na zvuk.

Otáčení předměty nebo sebou samým.

Obtíže při interakci s ostatními.

Ještě pár slov nakonec. Myšlení AS by se dalo nazvat až hyperlogickým. Svět je pro ně jako mozaika, do které si skládají jednotlivý dílky. Když se jedná o dílky, který jsou pro nás jasný (my je máme dosazený v naší mozaice), tak z našeho pohledu je dotyčnej "zpomalenej" , nechápe to, co my chápeme hned. Na druhou stranu se ale může jednat i o dílky, který my dosazený nemáme a ani bychom je dosadit nedokázali, protože to dokáže jen v tomhle směru geniální mozek AS. Čili z nevýhody se stala výhoda :)

(můj osobní postřeh: Na zažátku jsem psala, že AS je zjednodušeně řečeno lehčí forma autismu. Zdá se mi, že lidé s AS jsou jakoby víc zaměřeni na okolí, kdežto autisté jsou víc zaměřeni na sebe. Ale tak je to jen můj dojem :) )
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Indiczech » 31 kvě 2013, 13:57

Budu spamovat a dokonce velkým písmem.

DĚKUJI RAZOREČKO, že jsi sem přidala takový článeček, a že se tak snažíš od začátku tématu, který postupně ožívá a naplňuje se o nové informace! :)

PS: AS jsou více zaměření na okolí, a to říkám z vlastní zkušenosti.

Ještě jednou děkuji. :)
Obrázek
Indiczech

Moderátor

Na ruce: 1,333.63
Banka: 0.46

Poděkoval za: 23 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 23 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 31 kvě 2013, 16:12

Dplňím Dr. Sheldona Coopera a jeho místo na sedačce, jinak překrásný článek moje nejmilovanější :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod pea » 31 kvě 2013, 16:40

Moc děkuji Razorce za reakce a rady!
Dala jsem si za úkol zjistit co nejvíc. Takže pročítám různé odkazy..Potřebovala bych tedy ještě nějaké testy a taky najít mnoho příběhů lidí s AS.
Před chvílí jsem se vrátila z pohřbu (nikdo mně blízký). Bála jsem se tam jít, protože naposledy na pohřbu jsem se smála (přišlo mi najednou strašně divné, jak jsou všichni vážní a jak jsem je pozorovala začaly mi cukat koutky). Teď tedy naopak mě to zasáhlo úplně jinak, chtělo se mi brečet hned od začátku obřadu a musela jsem furt zarývat nehty silně do dlaní a prstů, abych nebrečela moc. Naprosto a totálně na maximum mě vytočilo to neskutečné ignoranství některých smutečních hostí-jdou na obřad a nevypnou si telefon...jako já to nechápu, pozůstalí pláčou a loučí se se zesnulým nějakou jeho oblíbenou písničkou (tak je to sakra dojemné) a začal tam někomu zvonit telefon. Navíc někteří lidé chodili pozdě! Mně to přijde neurvalé a nikdy bych to nemohla udělat. Měla jsem sto chutí je poslat někam..
Jinak teda, ještě jsem chtěla napsat něco, čeho jsem si všimla..myslela jsem, že to patří k mé soc. fobii, ale je možné, že nemusí..Byla jsem venku se psem a nějaký kolemjdoucí se mě zeptal, kde je nějaká hospoda a já řekla, že nepiju, tak že nemám přehled, že bohužel nevím. Přitom jsem ji měla kousek za zády..když jsem si to uvědomila, že jsem udělala chybu, jen těžce jsem to přenášela přes srdce. Protože jsem lhala a nepomohla tomu člověku, když mě to napadlo až později. Já si některá slova nespojila s tím okolím,kde se nacházím. Taková blbost a já jsem z toho byla nešťastná. Chtěla jsem na něj ještě volat, ale byl daleko (navíc já mám strach křičet)..
pea

Školák

Příspěvekod Indiczech » 31 kvě 2013, 17:14

Tady máš nějaký příběhy. :) Není toho "mnoho" jak nejspíš potřebuješ, ale tyhle příběhy se mi zaryli do hlavy, asi jako nejlepší příklady lidí s AS. :)

Kód: Vybrat vše
http://www.aspergeruvsyndrom.cz/o-as/pribehy-lidi-s-as

Co se týče toho Tvého pohřbu, tak jsem na to dost podobně. Já špatně chápu emoce a pocity různých okolností. Já vlastně vnímám některé lidské konání úplně záhadným způsobem, to je stejné jako, když vůbec neocením žádný mě darovaný dárek - prostě se neumím radovat. Na pohřbu jsem byl sice jednou (Edit: vlastně dvakrát), ale taky jsem nějak moc nepochopil proč někteří lidé jednali, tak jak jednali. Škoda, že některé emoce byli nahrané kvůli děditství. Asi o to více jsem byl ke všem podezíravý jestli tahle sešlost je vůbec postavena na reálnosti, tedy rozloučení s naší milovanou osobou, nebo jde o blbý vtípek.
Jde-li o ten mobil, tak jsem také nemám rád žádné zvuky (nejen mobilní vyzvánění), s kterým se nesmí počítat na některých místech. Kolikrát slyším zvonit cizí mobil a jsem vystresovaný jak pr*se, protože jsem s tím nepočítal a ke všemu budu muset ten mobil nejspíš někomu donést. Já se nerad někomu hrabu ve věcech...

A, že jsi neodpověděla tomu chlápkovi? Klid, mě, když se zeptá cizí osoba na cokoliv co bych měl vědět na 100%, tak nevím. Chci se toho člověka co nejdříve zbavit, nepočítal jsem s ním, bohužel si nerezervoval můj čas dopředu, nemám rád, když se stane něco s čím nepočítám do předu, abych si na to vymyslel předem výraz tváře, odpověď, gesta atp (v mé hlavě se děje spoustu budoucích jednání, vlastně si cvičím odpovědi, abych pak nestál jak blbl nebo s každou odpovědí koktal)... Já nedokáži ani odpovědět kolikrát ani jak se jmenuji, kolik mi je let a kolik je hodin. POZOR já nedokáži nikomu říct čas z hodin (ručičkami - analogový, nemyslím digitální hodiny), protože já najednou vůbec nechápu smysl čísel. Najednou nevím proč jsou kde jaké ručičky a neumím říct třeba "půl šesté", ale "šest" hodin je tedy už lehčí. Já, ale hodiny umím, ještě aby ne ve 20 letech. Ale v ten moment nedokáži odpovědět. V práci se mi, vždy stalo, že jsem až po 5 minutách asi řekl hodiny po dlouhém študováním, ale spletl jsem se klidně o dvě hodiny. :D Já proto nenosím hodinky, ve stresu jsem furt a já bych se nemohl podívat ani v kolik jede autobus, vlak. Proto chodím asi raději na autobusové zastávky, aniž bych znal čas příjezdu a čekám na svůj spoj ( jsem méně nervózní, jen si hlídám, aby ten vůz měl správné číslo :) )... nebo se rád projdu, i kdybych měl dojít na místo za dlouhý čas.

PS: Je lehčí někomu říct z digitálních hodin čas, proto jsem závislí na hodinách na mobilu :)

Nicméně mám stejný pocit, když nikomu neodpovím, i když to vlastně vím nebo bych měl, pak mě to dohání, že jaký jsem vůl, diť to je normální otázka, ne žádná maturitní, na které by záleželo mé odmaturování. :D Ale stejně, prostě Aspíci takový jsou.

Jinak nedokáži jmenovat ulici ani říct kam jdu, pamatuji si z hlavy cestu - domy, cesty, značky, ale jinak v hlavě mám malí obrázek toho, že tam musím a prostě se nezabývám mapkou v hlavě, protože já ji neznám. Já mám problém se orientovat v mém rodném městě, když chodím na místa kde jsem byl nejméně milionkrát. Prostě si nepamatuji místa, musím chodit podle instinktu, pokud si to místo nezískalo zvláštní paměťovou stopu z nějaké události. Neumím se orientovat a při přerušení mého řádu jsem občas, tak agresivní a rozhozený, že bych člověka místo k soudu poslal do večerky. Opravdu. :)

PS: Já neumím křičet, stále mluvím docela potichu. Čím jsem starší tím je se mnou problém se vůbec bavit v rušných prostředí, protože neumím zvýšit hlas.
Naposledy upravil Indiczech dne 31 kvě 2013, 21:53, celkově upraveno 1
Obrázek
Indiczech

Moderátor

Příspěvekod pea » 31 kvě 2013, 20:38

Děkuji za odpověď! Je to moc zajímavé!
Analogové hodiny se mi taky poznávají hůř a pomaleji, proto ani hodinky nenosím. S čísly mám obecně problém..maximálně nejhorší je opisovat nějaké vygenerované heslo jako třeba MQ1Z7Su3 --tak tohle mi trvá tak dlouho přepsat, že to fakt nesnáším :) často čtu "Z" jako "7", nebo "B" jako 3 a podobně..Když bych třeba jen měla tenhle konkrétní kód přečíst, tak se zaseknu na tom "Z" protože jak si to přeříkávám v hlavě tak u toho zet mi skočí do hlavy písmeno "S"- asi proto že by mi to chtělo říct SEDM.
Když čekám ve frontě na autobus a nad něčím si přemýšlím, tak když se blížím na řadu, musím si v duchu opakovat co řeknu, jinak bych mohla mít výpadek toho, co vůbec mám říct. Třeba chci jet do benešova a myslím na to že jsem v praze, tak bych mohla říct "Praha", nebo i nějaké úúúplně jiné slovo nebo větu, jako třeba "to je mi líto" (když myslím na něco, co je mi líto). Takže si to předříkávám radši, dávám si na to už pozor.
Jednou se mě paní v pokladně na nádraží ptala, jestli mi nebylo ještě 26 let (protože do 26 let měli nějakou akční slevu) a já naráz nevěděla kolik mi je, tak jsem jí to odsouhlasila, přestože mi tehdy bylo 28.
Já ale nevím, jestli mám AS, protože u mě zase neodpovídá to, že bych nepoznala z obličejů a výrazů lidí, co cítí..naopak, jsem extrémě přecitlivělá na to, kolik toho asi mohou cítit? Takový výraz může znamenat mnoho věcí a dost toho už poznám..ale většinou si vlastně nejsem jistá vůbec ničím, protože lidi jsou tak strašně buď komplikovaní, nebo tak strašně jednoduší, že je to k nevíře. Vidím tak obrovské množství emocí! A sama jich zažívám obrovské množství, kolikrát si ani neumím vybrat, jak bych se měla asi cítit. Jako kdyby nějaká emoce obsahoval aještě další "podemoceů, takže i smutný člověk může třeba být vnitřně, malinko, z něčeho šťastný, ale ten smutek je momentálně silnější a přebije tu slabší emoci. To ale neznamená že ji nemáte přece! takže nemohu říct popravdě, že jsem smutná, protože to není tak zcela pravda-mám třeba radost z toho, že mi vyšla nějaká zakázka ale smutná jsem protože se bojím, že to všechno nebudu stíhat, nebo zvládat...
myslím jsem toho napsala už až moc...
přeji hezký večer, jsem ráda, že jsem na vás tady narazila..
:)
pea
pea

Školák

Příspěvekod Indiczech » 31 kvě 2013, 22:10

Výborně Pea,

jsem rád, že se Vám odpověď zalíbila. Poprvé, když jsem ji napsal, tak obsahovala mnoho chyb, protože jsem si s tou odpovědí nebyl jistý. Na fóře carovani.cz tu je znalejších a chytřejších lidí, takže z 80% se snažím vyhýbat nějakému psaní, kolikrát se dostanu do situace kdy jsem plácl takové blbosti, že si speciálně vybírám jen určitě témata - nejen na tomto fóře.

Pamatuji si, když jsem si koupil v minulosti video hru a musel jsem ji aktivovat online, tak jsem nedokázal opsat ten dlouhý klíč. Povedlo se mi to vždy na 2-3 pokus. Já si všiml celkového problému pochopit čísla a písmena, a jsou-li na jednom namrštěném místě, nevyznám se a také se ztrácím. Až nyní díky Vám jsem si uvědomil můj nedostatek.

Každopádně to co jste psala ohledně emocí mi dělalo velký problém rozlousknout, ale rozumím tomu. Já funguji na způsobu takovém, že se musím cítit dobře nebo špatně. Nemám rád středový bod, asi si podle něho neumím jednat -> buď jsem byl nad věcí nebo ve stresu, asi proto pokud nemám dobrý den, tak si jednodušeji přijímám negativní myšlenky a energie. Neznám důvod, proč to takhle jednám, ale je to velký problém. Například první den jsem mohl mít pro něco zápal, ale druhý den jsem měl těžký den, tak jsem nabral mnoho špatných energií, tak nadšení nevím jak z minulého dne vypadá a mám zase odlišný pohled na všechno - pak se zase soustředěním na jiné nadšení, když tohle nevyšlo, nedokáži rozluštit co na něm bylo vlastně tak prima. :D Snad mi rozumíte... Ale asi jsem stejně špatně odpověděl k emocím, o kterých jste psala Vy.

Pište cokoliv Vás napadne, máte právo se dovědět nové informace. Jste tu mezi přáteli, nemusíte se držet zpět, od toho carovani.cz funguje. :)

Zatím jsem jsi všiml, že máte s AS dost společného, ale nemohu říct jestli to tak je nebo není.. to musí rozhodnout jiní lidé. :)
Obrázek
Indiczech

Moderátor

Příspěvekod pea » 01 čer 2013, 09:27

Děkuji za Vaše psaní.
Myslím, že Vám docela dost rozumím. Ohledně toho, jak píšete o negativních myšlenkách a emocích.
Chci poděkovat hlavně za tak milé přijetí a že se mi pokaždé někdo věnuje a odpoví, nebo přijde s názorem, reakcí..to je děsně fajn :)
S emocemi je to těžké. Nikdy nevím, co si mám vybrat za pocit. Nejhorší jsou takové ty dotazníky, kde se nachází otázky typu: "jak se cítíte, když....", nebo: "přemýšlíte někdy nad ...?", či: "Jak dlouho trvá vaše špatná nálada?"..to jsou příšerné otázky, naprosto na ně neumím odpovědět a proto tyhle dotazníky nesnáším. Bohužel, když jde člověk k psychiatrovi nebo psychoterapeutovi, tak přesně takovéto testy tam na něj čekají... :)
Dočetla jsem se, že většinou jsou lidé s AS jakoby "sobci" (vím že to neplatí doslova), ale to já určitě nejsem. Naopak, tolik moc se snažím vše správně pochopit, že udělám vše možné, abych viděla spokojený výraz na obličeji druhého. A když se to povede, tak to je paráda! Snažím se moc moc a asi úplně nejvíc co to jde. Nikdy nechci být nikde na obtíž. Jestli chodím ráda po špičkách? Ne, to ne, ale ráda chodím co nejvíc potichoučku, hlavně venku ráno, když město třeba ještě víceméně spí..snažím se projít kolem kosa tak, aby se mě neleknul..naprosto potichoučku, nechci nic narušovat.. A ještě bych si přála být co nejvíc lehká, jako peříčko.
pea

Školák

Příspěvekod Razorka Tektzby » 01 čer 2013, 11:33

To já děkuji Vám všem :) Ráda čtu příběhy, je v nich pro mě plno doplňujících informací a jsou zajímavý :)
Sheldon a místo na sedačce je ještě lepší příměr Samečku :D :-*
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 01 čer 2013, 15:09

Jo jo Sheldonova matrace, nebo jak ten bulan nazvat :D :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Indiczech » 27 črc 2013, 01:55

............
Naposledy upravil Indiczech dne 27 črc 2013, 21:19, celkově upraveno 1
Obrázek
Indiczech

Moderátor

Příspěvekod Razorka Tektzby » 27 črc 2013, 15:26

Měl jsi pravdu, že se mi to bude líbít, protože se mi to líbí, moc pěknej článeček :)

Mám k tomu pár slov, snad z toho nebude "proslov" :D

Autistický děti/lidi vnímám právě jako ty, kteří nám mají "otevřít oči". A teď trocha teoretizování. Díky své "netvárnosti" musíme my změnit svůj přístup. Podle mě autismus vymizí, až se tak stane, tzn. až se zvýší frekvence planety, až si zaktivujeme víc kodonů atd. Současně jich máme aktivních 20, ti kteří mají aktivních 24, tak je nazýváme autisty, kteří nejsou schopni plně využít svých schopností (díky nízké frekvecnci planty) a jsou takovej předstupeň. Ono v našem genomu probíhají náhodný mutace, který zdá se vůbec nejsou náhodný a některý úseky DNA mutují daleko čatěji než jiné. Zajímavý je, že tyhle náhodný nenáhodný mutace se týkají autismu :p
(Co je to kodon, "junk DNA" je zde DNA )

Co se týče očkování, tak když vezmu tohle jako fatk:

Razorka Tektzby píše:Ono to může být vlastně tak, že zdědíš dispozici k metabolické poruše, která při vývoji vede k asymetrii mozku a odlišné (nevím, jestli přímo snížené) odpovědi imunitního systému :)

Čili, že imunitní odchylka může být příčinou nebo následkem autismu, tak mi dává smysl, že očkováním se příznaky autismu můžou zhoršovat.
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 črc 2013, 18:58

To co se přihodilo mě donutilo k zamyšlení. Já jakožto AS se snažím, přes náhledy a reakce, jenž jsou globální společností označovány za nedokonalé. Poukázat na mojí podobnost, která je popravdě nepodobná. Přemrštěné jednání, které následuje při zmatcích, co mě provázejí mě pak jenom víc a víc dopaluje v tom, jak se snažím být ve své "nedokonalosti" dokonalým v očích druhých. Nakonec to ale povětšinou zavání katastrofou, kdy skrze sebeprosazení můžu ubližovat nejbližším. Což mě zase dohání do většího matení a ve spojení s mojí vrozenou paranoidností se tahle myšlenková kreatůre, ve své obludnosti tím vším jenom přiživuje dál a dál. Je to jako nekonečný kolotoč, který myšlenkou od myšlenky končí bizarnostmy nemalýc rozměrů. A dál a dál se snažím a dál a dál z toho matu. A čím víc matu, tím víc jsem pak agresivní a podrážděný. Ono sem se hodí jedno přísloví, které mi den za dnem ukazuje svojí pravdivost. Omlouvám se za vulgarismy předem, ale je to pravda..ono MYSLET ZNAMENÁ HO*NO VĚDĚT.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 28 črc 2013, 19:43

Tvoje snaha je obdivuhodná a stejně tak vytrvalost, což se právě teď jak je vidno vyplatilo. Takže z toho plyne se na nic hned "nevykašlat", i když by si člověk myslel, že jo, protože myslet... :-*
Razorka Tektzby

Mysterian

PředchozíDalší

Zpět na Životní zkušenosti