autogenní trening

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

autogenní trening

Příspěvekod Olga Habrova » 30 srp 2009, 17:24

Ráda bych se zeptala někoho kdo má zkušenosti s atogenním treningem,jak to pomáhá zlepšit si psychyku.Máte někdo vlastřní zkušenost?
Olga Habrova

Školák
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2009, 17:00

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: autogenní trening

Příspěvekod panter » 30 srp 2009, 18:25

Konkrétne s autogénnym tréningom nie, ale s autosugesciou mám dobré skúsenosti. Ide o to, presvedčiť sám seba, že to, čo chcem dosiahnuť, je vlastne veľmi jednoduché. Stačí len pripomínať si tie úspechy, ktoré som už dosiahol. Keď som vydržal týždeň bez cigarety, tak si budem stále dokola opakovať: "Vydržím celý týždeň bez cigarety." Tá veta sa mi vryje do pamäti, a potom nie je problém vydržať ani dva týždne.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
Uživatelský avatar
panter

Čaroděj
 
Příspěvky: 697
Registrován: 03 led 2009, 22:24
Bydliště: Stredočeský kraj

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Karma: 0
Re: autogenní trening

Příspěvekod kajra » 31 srp 2009, 18:20

Autogenní tréning je výborná metoda, kterou se dokáže naučit každý. Chce to jen trochu trpělivosti a cvičení. Podstatou je vědomé uvolňění celého těla a dosažení stavu mezi bděním a spánkem. V tomto stavu je podvědomí nejvíce vnímavé k přijímání různých podnětů. Touto metodou lze nastartovat proces uzdravování, proces snadného přijímání zapamatování informací, zmobilizování sil a pod. Tuto metodu používám dost často k relaxaci a načerpání psychické svěžesti, například po náročném dni, kdy musím se svými klienty řešit nějaké jejich velké problémy. Používám ji také společně s klienty, když u nich chci dosáhnout odbourání stresu a zmírnění depresí. Když napíšeš více konkrétní dotaz, třeba ti budu umět poradit. Radu ti může dát i každý jiný zkušený psycholog.
kajra

Školák
 
Příspěvky: 50
Registrován: 07 srp 2009, 14:54
Bydliště: Vysočina, Železné hory

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0

Zpět na Životní zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníkůZásady ochrany osobních údajů