Black Metal

Veškere vyřešené temata

Black Metal

Příspěvekod LordFilth » 28 říj 2011, 15:33

Zdravím Vás
Jsem již dlouho fanoušek metalu, především tedy black metalu a zajímal by mě váš názor na tento kontroverzní styl, jak na hudbu, tak na postoje i činy hudebníků. Myslím si, že by to mohla být zajímavá diskuze, ale budu rád když se to tu obejde bez hádek ;)
LordFilth

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Black Metal

Příspěvekod martink » 28 říj 2011, 15:35

Nevidím žádný rozdíl v této hudbě a v amatérským mlácením do čehokoli lidmi které jsou mimo smysly. Dle mého názoru to není umění, ale je to cosi co zvládne každý pod vlivem, nemá to s hudbou nic společného.
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod LordFilth » 28 říj 2011, 15:59

No tak je to hudba extrémní a ne každému to sedne ;)
LordFilth

Školák

Příspěvekod Martin108 » 28 říj 2011, 19:12

Já black metal neposlouchám. Je to na mě příliš agresivní a vážím si svého sluchu :))
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 říj 2011, 20:01

Black metal mě pustil v dospívání a tvrdím každýmu co mu chutná, jinak si myslím, že se jedná jen o další odnož postprotopunkové scény, nic víc. Kolikrát mi ta jejich snaha být "hrozivý a světový a šokující" přijde až legrační :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 29 říj 2011, 00:57

Metal neposloucham, nesoudim, ale neni to muj styl. Mam rada klasicky chanson jako Edth Piaf, Jean Ferrat,ale i Francis Cabrel, Renaud Séchan..Mam rada ale i klasickou hudbu jako Mozart, Cherubini, predevsim requiem, Dies Irae..ale nejradeji mam gothique, jako Artésia, Ordo Funebris, Nox Arcana,ale i Hekate.
Miluji goticke umeni, styl, katedraly, klastery, modu,ale i temnou az velmi temnou gotickou musiku.
Mne zajima musika blizka smrti, konci zivota, ale i temna, chladu,a temne krasy...nejradeji mam gothique.
I v oblekani miluji cernou s stribrnymi doplnky a doma mnoho stribra a styl velmi stredoveky. Z barev miluji cernou- lila-stribro. Metal neni pro mne, ale nesoudim, jen to neni muj styl.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod LordFilth » 29 říj 2011, 12:02

Tak black metal nejsou jen zběsilé sypačky, ale i chladná a temná muzika ;)
LordFilth

Školák

Příspěvekod Amiethe » 29 říj 2011, 14:07

přímo black.. no nwm nwm... metal poslouchám, třeba některý melodeath uplně miluju, ale black.. na mně je to asik už moc :)
...Tímto se loučí malá démonka se zlýma očima
Amiethe

Školák

Příspěvekod Arpaix » 29 říj 2011, 23:33

Ja metal nesoudim, nebot tato forma musiky mi neni blizka. Ale rozumim, ze nekdo toto ma rad. Jak rikam, nejradeji mam gothique, musiku jako Nox Arcana, Ordo Funebris, Artésia, Hekate (hlavne sklatba Motségur)..a tento styl musiky.
Ale rozumim, ze kazdy ma svuj vkus a nejsme vsichni stejni. Rock take nemam rada,ale verim ze ma mnoho lidi, kteri maji rock radi. Mne tento styl musiky neoslovi.
Miluji i klasicke requiem, marche funebre, Dies Irae...
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 29 říj 2011, 23:48

To, že se snaží být "chladná a temná", no snad zabrousit trochu k počátkům jako například staré sepultuře, ti měli jedno "black" album a co si budeme povídat. Jde jen o pózu, jelikož si někdo řekl, že uděláme tvrdou muziku (v té době to nebylo jako dnes :D) a upravili nový punk v "18K" hz sound, pak k tou přidali trochu makeupu po vzoru glamu s tím, že nebyli veselí (glamrock) ale "temní". Nic víc temnosti, než tu pózu nevidím.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 30 říj 2011, 00:43

Lepe to ani ja nedokazi rici audeluji Vam Same karmu.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 říj 2011, 01:19

Díky, jo a jinak kontroverzní styl to je tak maximálně v očích senzace chtivých novinářů, jelikož moc kontroverznosti v tom opravdu nevidím. Poslechni s stará alba Bjork, nebo Einsturzende Neubauten, to je kontroverzní muzika.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 30 říj 2011, 02:23

Mne se moc nelibi hlas Björk,ani ne jeji musika,ale to je originalni, ja si Björk vazim jako cloveka,ale ne v hudbe. Björk je ta sama vekova kategoria jako jsem ja, zila na Islandu i v mladi tezce pracovala v tovarne na ryby, proslavila se napred v Reykjaviku a pak i po Evrope. Mnoho dokazala i jsem videla jeji fim The dancing in the dark, kde hraje "cesku"- je to jen hrane,neb i ja mluvim lepe cesky nez ona!! Ona navic jako ceska nevypada a nehraje ceskou emigrantku presvedcive- ten film ma pusobit nejen na city,ale na penezenky lidi. Nelibi se mi co Björk dela ted, neni opravdova!! Kdyby hrala emigrantku z Francie, tak se ozvu!! Ja byla na jejim konsertu v Parisi v klubu Zenith,a Björk neumi ani slovo francouzsky,ale ani cesky ne a to ve filmu predstavovala cesku!! Proc kdy hraje ze je ceska, ani cesky neumi?? Ona vzala si do ust ceskeho artistu Novy,ale sama nezazpiva cesky ani nic a neumi ani "dobry den" rici jako prava ceska! Mne, jako Francouzku by velmi urazilo, kdyby nekdo o sobe rikal ze je Francouz, hral si na nas a neumel ani "bonjour"!!!!
Ve filmu herci, kteri hraji Francouze, opravdu Francouzi jsou!!!, jako kdyz hraji francouzske emigranty v USA- ti lide jsou rodilymi Francouzi. Ale proc Islandanka, ktera ani cesky neumi hraje Cesku???? I ja umim ceske lepe jak ona.
Ja ji v Parisi v klubu pozdravila " dobry den", ani neumela odpovedet...navic Björk je velmi mala, asi o 2 hlavy mensi nez ja a to mam okolo 172cm, je jako mala holka...ta postava mi nesedi, neni muzna, je placha, i jak mala divka jedna.Ja ji videla v 90.letech v Parisi.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod LordFilth » 30 říj 2011, 15:34

Sam Tektzby píše:To, že se snaží být "chladná a temná", no snad zabrousit trochu k počátkům jako například staré sepultuře, ti měli jedno "black" album a co si budeme povídat. Jde jen o pózu, jelikož si někdo řekl, že uděláme tvrdou muziku (v té době to nebylo jako dnes :D) a upravili nový punk v "18K" hz sound, pak k tou přidali trochu makeupu po vzoru glamu s tím, že nebyli veselí (glamrock) ale "temní". Nic víc temnosti, než tu pózu nevidím.

Tak co se týče pozy, ano máš pravdu, je opravdu málo kapel který tomu co hrajou i věří a nedělají to jen aby "šokovali", každopádně si nemyslim že to tak je u všech ;)
LordFilth

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 říj 2011, 17:09

Věř, že je nakonec se stejně odlíčej a zajdou za známejma do hospod, nebo k rodinám. Nemusíme jít daleko, jednoho máš v jménu.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 říj 2011, 17:31

Některý písničky jsou pro mě poslouchatelný, ale co jsem si pustila ukázku IMMORTAL (chtěla jsem slyšet rozdíl mezi death metalem), tak ta image je úsměvná a přesně, jak píšeš drahý, póza :)
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Další

Zpět na Archiv