Cestování časem - První kroky

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Cestování časem - První kroky

Příspěvekod darren_specter » 26 úno 2009, 18:22

Jedna z dalších věcí, která mě velmi zajímá a které se budu na tomto fóru věnovat, je cestování časem. Vždycky jsem si říkal, že pokud někdy lidstvo učiní první krok k vytvoření stroje času, bude to nejdříve za několik století popř. tisíciletí., ale možná jsme se dostali o krok dále už teď !!(( . Začnu od začátku; Veškerá hmotná tělesa ve vesmíru, například Země, způsobují zakřivení časoprostoru - jako bychom vzali naší planetu (hmotu a energii) a položili jí na obrovské natažené plátno (čas a prostor) . Pod tíhou Země vznikne na "plátně" prohlubeň. V této prohlubni je materiál plátna více roztažený (čas běží pomaleji). Jakýkoliv menší objekt, pohybující se po plátně v blízkosti této prohlubně, do ní spadne (tomu říkáme gravitace:-)

Obrázek Obrázek

Pokud bychom Zemi na plátně roztočili podél osy rychlostní minimálně 150 000 m/s (polovina rychlosti světla), plátno by se začalo deformovat ve směru pohybu (časoprostor se sroluje, dva body, které byly před tím v čase daleko od sebe, se k sobě značně přiblíží - prakticky se ocitnou na stejném místě). . Pokud by se dva objekty pohybovali stejnou rychlostí okolo Země, jeden ve směru otáčení a druhý v protisměru, z pohledu vzdáleného pozorovatele by to vypadalo, že objekt točící se vě směru je mnohem rychlejší, než ten v protisměru.. Děje se to proto, že rotující hmota "táhne" časoprostor okolo sebe. Tento jev je popsan v teorii relativity jako tzv. Frame-dragging effect.

Již dnes jsou mezi námi cestovatelé časem - astronauti, stárnoucí pomaleji než my ostatní. Je to proto, že astronauti cestují ve stanici na oběžné dráze rychlostí více než 27 000 kilometrů za hodinu a že jejich hodiny tikají pomaleji. Na fotonových virtuálních hodinách je vysvětleno jak je to možné - Pohyb mezi zrcadly hodin trvá fotonu déle pokud jsou hodiny v pohybu:

Zpomalení hodin je malé, ale skutečné. Ruský kosmonaut Avdějev do budoucnosti odcestoval o asi jednu padesátinu sekundy, poté co strávil ve vesmíru 748 dní. Není to mnoho, ale je to první krok.


Rakouský matematik Kurt Gödel dokázal, že cestovat časem do minulosti i budoucnosti by bylo jednoduché v případě, že by vesmír rotoval. To se bohužel neděje, ale vzhledem k frame-dragging efektu je cestování časem možné alespoň do budoucnosti..pokud by jste letěli v kosmické lodi rychlostí blízké rychlosti světla na 50 světelných let vzdálenou hvězdu a zpět, zjistili by jste, že na Zemi mezitím uplynulo 100 let, zatímco vy jste starší pouze o rok. Z hlediska ostatních by to byla cesta do budoucnosti - čas na vašich hodinkách běžel pomaleji a pomaleji jste stárnuli. Je to proto, že samotné světlo, díky tomu že se pohybuje obrovskou rychlostí, také deformuje časoprostor kolem sebe, přesto že nemá žádnou hmotnost.


Tiplerův tunel

Obrázek


Frank Tipler z univerzity v Tulane tvrdí, že cesta časem je pro lidstvo reálná, pokud budoucí generace vyrobí ve vesmíru obrovský tunel ve tvaru válce, který bude rotovat kolem své osy minimálně poloviční rychlostí světla, vytvořil by tak kolem svého středu oblast časově zakřiveného prostoru - vznikl by v podstatě umělý kolapsar - rotující černá díra s prstencovou singularitou ve svém středu (Singularita je kvantová katastrofa - bod nebo kruh v prostoru, kde gravitační a jiné fyzikální zákony nabývají obrovských nebo nekonečných hodnot) Při pohybu kosmické lodi proti směru rotace válce by se cestovalo do minulosti, po směru rotace do budoucnosti,při čemž by se zřejmě nesměl narušit horizont události, jinak bychom byli vtaženi do singularity a objevili se teoreticky v hyperprostoru - nekonečně rozměrném prostoru, který je jakousi nástavbou našehu vesmíru a kde je možné cestovat libovolně větší rychlostí než je rychlost světla, popř. bychom ústím černé díry vyletěli v tzv. bílé díře na jiném konci vesmíru, kde je černou dírou pohlcovaná hmota a energie opět vytryskávána ven a je nemožné pro jakoukoliv hmotu opět do ní vstoupit . Pohyb v hyperprostoru by mohl být spojitý (cesta v něm by probíhala v bodech, mezi kterými se skáče)

Fyzik Miguel Alcubierre má představu o tom, jak by mohl hyperprostor fungovat za použití principů obecné teorie relativity. V tomto případě byste mohli zvolit trasu ze Země k nejbližší hvězdě Proxima Centauri dlouhou 4,2 světelných let a použili při tom taktiku překládání plátna - pomocí negativní energie (viz.níže) lze zbortit časoprostor tak, aby vzdálenost skrz výslednou červí díru byla pouhých 10 metrů.Zákony relativity bychom při tom neporušili -přesto že je v našem vesmíru nemožné pohybovat se rychleji než je rychlost světla, my bychom se pohybovali mnohem pomaleji a díky této zkratce stejně předběhli světlo o 4.2 let.

ObrázekPodle teorie superstrun bychom zborcením prostoru otevřeli jednu z mnoha mikroskopických červích děr/strun a na opačné straně singularity bychom se ocitli v jednom z někonečného množství paralelních vesmírů, ve kterých má každý atom, například atom vašeho těla, své identické kopie) . S.Hawking tvrdí, že i pokud by bylo technicky možné proletět singularitou navzdory nekonečnému gravitačnímu tlaku,kosmická loď by stějně byla roztrhána na Gamma paprsky". Zřejmě se domnívá, že oblast za singularitou je tvořena z antihmoty a je tam tedy tzv. antivesmír. Gamma částice vznikají mimo jiné po kolizi naší hmoty s antihmotou a jejich vzájemnou anihilací....
Jakmile by cestovatelé v Tiplerově tunelu dosáhli svého cíle v čase, stačilo by jim pouze válec opustit. Pro cesty do minulosti by však v tomto případě platilo omezení - nedalo by se proniknout hlouběji do minulosti než do okamžiku prvního spuštění válce. I když je Tiplerův tunel teoreticky realizovatelný, fyzik Willem Jacob van Stockum v roce 1936 tvrdil, že takový válec by musel být nekonečně dlouhý, S.Hawking s tím souhlasí a navíc dodává, že k výrobě tohoto tunelu by bylo zapotřebí částic se zápornou hustotou, tzv. negativní energie (Hmota tvořena touto energií by nepadala dolů, pokud by jste jí pustili z ruky,ale nahoru - gravitace jí odpuzuje,protože váží méně než nic). Hawkingův přítel Kip Thorne,americký teoretický fyzik v roce 1988 dokázal, že pokud máte k dispozici dostatečné množství této negativní energie,můžete jí využít k vytvoření průchodných červích děr a udržovat tím jejich stabilitu. Tato energie obklopuje např. ohniska černých děr a je pozorována v laboratořích ve formě Casimirova jevu. Zdrojem této energie mohou být také laserové paprsky - pulzy laserové energie obsahují "stlačené stavy", které obsahují jak negativní, tak kladnou energii, problém je oddělit je od sebe.
Malletův laserový tunel

Fyzik Ronald Mallet tvrdí, že světlo ve formě úzkého svazku (laser) ,které se odráží tak,aby vytvořilo kruh, dokáže vytvořit deformaci časoprostoru (Frame-dragging efekt) podobně jako když mícháte lžičkou vodu v hrnku a ta tvoří vír. Pokud nastavíte několik laserů tak, aby byli jejich paprsky propojeny ve smyčce ,měli by být kolem této smyčky patrné časoprostorové fluktuace, které by laser deformovali..první pokusy:
Výkonější systém laserů by dokázal časoprostor efektivněji zkroutit do smyčky - museli bychom ze světelných kruhů vytvořit válec a navíc by bylo třeba dalších paprsků kolujících opačným směrem v tomto válci. Vše by vyžadovalo dostatečnou intenzitu laserů a obrovskou energii (takovou, o které teorie unitárního pole tvrdí, že jí zatím současná civilizace nemůže disponovat), jenže - čím pomalejší by světlo bylo, tím by produkovalo více energie a mělo by to mnohem větší dopad na zakřivení časoprostoru a v současné době už vědci dokáží zpomalit světlo, pokud ho ponoří do ultrastudené lázně atomů (Bose-einstein koncentrát). Zpomalí ho z jeho běžných 300 000 km/s na pár metrů, popřípadě ho úplně zastaví. Pokud bychom ale chtěli vyrobit dostatečně velký přístroj schopný vytvořit prstencovou singularitu uvnitř soustavy laserů a navíc v této lázni,byl by to zřejmě "menší" technologický problém, který by vyřešilo až stovky miliard US dolarů:o) Otázkou je, zda -li je možné v souladu s kvantovou mechanikou takový přístroj vůbec vybudovat

Prostor a čas si v tomto přístroji vymění role, uvnitř kolujícího válce z laserů běží čas pořád dokola, a to, co pro vnějšího pozorovatele vypadá jako čas, začne vypadat jako obyčejný rozměr prostoru. Objekt pohybující se tímto laserovým tunelem by v podstatě dokázal cestovat časem do budoucnosti i minulosti, podle toho jakým směrem by se pohyboval. Po určité době chůze by jste mohli vyjít z kruhu a setkat se sami se sebou v době, než jste do kruhu vstoupili, čímž by vznikl jeden z prvních časových paradoxů, čilí reakcí, které mohou zrušit akci. Ovšem první objekty, které se pokusíme poslat zpět časem budou zřejmě elementární částice - Neutrina


První umělá singularita

Podobným směrem jako Mallet se vydali i vědci z univerzity ve skotském St. Andrews pod vedením Ulfa Leonhardta, odborníka na singularity.
Využili analogie mezi gravitačním polem a indexem lomu světla při jeho šíření v optickém vlákně plus skutečnosti, že rychlost světla ovlivňuje nejen jeho vlnová délka, nýbrž i index lomu prostředí.
Jejich pokus začíná vysláním světelného pulsu do optického vlákna, ve kterém dochází v důsledku Kerrova jevu ke změně optických podmínek (přesněji indexu lomu).O zlomek sekundy později je poslán další paprsek, který se díky své delší vlnové délce šíří vláknem rychleji než ten první.

Obrázek

Na první pohled se tedy zdá, že by ho měl dostihnout, k tomu ovšem nedojde, protože pozměněný index lomu způsobí pokles rychlosti druhého záblesku. Paprsek zůstává ve vlákně prvním pulsem uvězněn, vzniká horizont událostí a černá díra.
Horizonty událostí jsou poměrně častým jevem
Leonhardt tvrdí, že vytvořit horizont událostí není vůbec nic složitého. Podle něj k podobným událostem dochází v optických telekomunikačních zařízeních vždy, když je informace přenášena světelnými impulsy, tedy kdykoli například lidé telefonují na dlouhé vzdálenosti nebo používají internet. Právě tehdy dochází ke vzniku umělých horizontů černých děr, aniž si toho někdo všimne.
Naposledy upravil Anonymous dne 10 bře 2009, 23:00, celkově upraveno 2
Důvod: Změna názvu na malá písmena
The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art, science and life."

- Albert Einstein
Uživatelský avatar
darren_specter

Školák
 
Příspěvky: 182
Registrován: 01 zář 2008, 02:32

Na ruce: 23.12

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: CESTOVÁNÍ ČASEM - PRVNÍ KROKY

Příspěvekod darren_specter » 26 úno 2009, 19:23

První cestovatel časem?

Švéd Hakan Nordkvist tvrdí, že v roce 2006 údajně zažil cestování v čase, když prošel singularitou ve své vlastní kuchyni; "Potkal jsem sám sebe ve věku 72 let, byl to rok 2042. Všechno se to stalo odpoledne 30.srpna. Byl krásný den a já jel domů z práce ve Farjestadenu. Přišel jsem domů a vešel do kuchyně. Na zemi byla voda a já si pomyslel - to musí bý sifon pod dřezem. Přinesl jsem si nářadí abych to opravil,ale nemohl jsem na to došáhnout,neboť trubky jsou hluboko uvnitř.Dnes se zdáli být hlouběji než jsem si pamatoval a tak tam lezu pořád dál a dál, jenže na druhém konci je světlo a já se mohu postavit a zahlédnu sebe jako staršího muže!!"Na otázku jak si může být jistý že viděl sám sebe odpovídá; "Hodně jsem si ho otestoval, abych poznal, jestli jsem to skutečně a věděl o mě naprosto všechno, například kam jsem ukryl své tajné poklady když jsem byl na základní škole..a tak jsme tam stáli a povídali si a byl to opravdu nádherný pocit. Jednoduše jsem potkal sám sebe v budoucnosti a moc jsem si to užil. Nezajímá mě jestli si lidé myslí, že jsem lhář.. je mi vážně jedno co si druzí lidé myslí. Měl jsem u sebe mobil a něco málo se mi naštěstí podařilo natočit". Jeho budoucí "já" mu údajně sdělilo několik pár věcí z jeho budoucnosti, které si Nordkvist nechává pro sebe, o to ostatní se dělí na svém blogu.

Dodatečně jsem zjistil ze se jednalo o hoax - Údajně to byla Švédská reklamní kampaň pro penziony ATF
Naposledy upravil darren_specter dne 27 úno 2009, 11:14, celkově upraveno 1
The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art, science and life."

- Albert Einstein
Uživatelský avatar
darren_specter

Školák
 
Příspěvky: 182
Registrován: 01 zář 2008, 02:32

Na ruce: 23.12

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: CESTOVÁNÍ ČASEM - PRVNÍ KROKY

Příspěvekod valmondyjan » 26 úno 2009, 19:31

todle fsechno je mozne ale zbytecne , cas jako takovy neexistuje je to neco co stvorili lide k obrazu svemu. je jen -proces v zakonitosti a vse se odehrava TET v tom TET je opsazeno vse. VALMONDYJAN
valmondyjan

Školák
 
Příspěvky: 9
Registrován: 24 úno 2009, 21:54

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: CESTOVÁNÍ ČASEM - PRVNÍ KROKY

Příspěvekod darren_specter » 26 úno 2009, 19:41

Samozrejme jsou to prevazne vedecke teorie, ale rozhodne ne zbytecne
The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art, science and life."

- Albert Einstein
Uživatelský avatar
darren_specter

Školák
 
Příspěvky: 182
Registrován: 01 zář 2008, 02:32

Na ruce: 23.12

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: CESTOVÁNÍ ČASEM - PRVNÍ KROKY

Příspěvekod panter » 27 úno 2009, 22:54

Pripusťme, že čas existuje. Je to nejaká priamka, na ktorej je uložené nekonečné množstvo vesmírov.Môžeme z jedného vystúpiť, posunúť sa v čase, vstúpiť do iného, zistiť nejaké informácie, a potom sa vrátiť späť. Všetky minulé vesmíry sú pasívne a slúžia iba ako zdroj informácií.Budúce vesmíry sa menia vzávislosti na zmenách súčasného vesmíru. Je to niečo, ako domino.Jedna kocka spadne a zvalí ďalšiu a tá zase ďalšiu.Vyzerá to fantasticky, ale kto vie.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
Uživatelský avatar
panter

Čaroděj
 
Příspěvky: 697
Registrován: 03 led 2009, 22:24
Bydliště: Stredočeský kraj

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Karma: 0
Re: CESTOVÁNÍ ČASEM - PRVNÍ KROKY

Příspěvekod lykantrop » 27 úno 2009, 23:43

Dnes jsem se dozvěděl o invalidním (ochrnutém) pánovi jménem HAWK, který patří mezi špičky vesmírných vědců. Jedna z jeho teorií vysvětluje náhlé záblesky obrazů z minulosti u některých jedinců. Říká, že čas (nemyslí hodiny, ale čas, který plyne kolem nás, stárneme, rodíme se, umíráme. Čas jako celkový koloběh života) nemá pravidelný tvar, ale že je různého tvaru (jako když hodíte korále, nikdy neletí rovně ale různorodě). Poté jak čas koluje kolem země se někdy střetně čas (pouze minulost) z minulosti s časem přítomnosti a to tak, že potká toho člověka a hned přes něho přeproudí, takže se jedná o chvilkový záblesk. Stává se to velice zřídka. Mě osobně to přijde logické..

Pozn.: čas je tvořen z bodů, které se setkají.
lykantrop
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: CESTOVÁNÍ ČASEM - PRVNÍ KROKY

Příspěvekod darren_specter » 02 bře 2009, 16:23

lykantrop píše:Dnes jsem se dozvěděl o invalidním (ochrnutém) pánovi jménem HAWK, který patří mezi špičky vesmírných vědců. Jedna z jeho teorií vysvětluje náhlé záblesky obrazů z minulosti u některých jedinců. Říká, že čas (nemyslí hodiny, ale čas, který plyne kolem nás, stárneme, rodíme se, umíráme. Čas jako celkový koloběh života) nemá pravidelný tvar, ale že je různého tvaru (jako když hodíte korále, nikdy neletí rovně ale různorodě). Poté jak čas koluje kolem země se někdy střetně čas (pouze minulost) z minulosti s časem přítomnosti a to tak, že potká toho člověka a hned přes něho přeproudí, takže se jedná o chvilkový záblesk. Stává se to velice zřídka. Mě osobně to přijde logické..

Pozn.: čas je tvořen z bodů, které se setkají.
Velmi zajímavá teorie, je pravda že čas nemá pravidelný tvar, stačí jak ho vnímáme - hodina u zubaře trvá o mnoho déle než hodina s hezkou holkou !trio! btw tím Hawkem máš zřejmě namysli Stephena Hawkinga, je to mimojiné výborný astrofyzik a kvantový teoretik, zmínil jsem se o něm ve svém threadu '36' :smile:
The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art, science and life."

- Albert Einstein
Uživatelský avatar
darren_specter

Školák
 
Příspěvky: 182
Registrován: 01 zář 2008, 02:32

Na ruce: 23.12

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod panter » 16 bře 2009, 17:29

K prvému videu: Nezdá sa mi, žeby sa znížila rýchlosť fotónu. Skôr sa predĺžila jeho dráha. Čas = dráha / rýchlosť. Nevidím na tom nič zvláštne.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
Uživatelský avatar
panter

Čaroděj
 
Příspěvky: 697
Registrován: 03 led 2009, 22:24
Bydliště: Stredočeský kraj

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Karma: 0
Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod darren_specter » 01 dub 2009, 21:23

Ano,z hlediska kvantové fyziky se skutečně "nejedna o nic zvláštného" !smejesa!
The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art, science and life."

- Albert Einstein
Uživatelský avatar
darren_specter

Školák
 
Příspěvky: 182
Registrován: 01 zář 2008, 02:32

Na ruce: 23.12

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod panter » 02 dub 2009, 10:02

K druhému videu: Pripusťme, že vysoká rýchlosť rakety má vplyv na zníženie rýchlosti
fotónových hodín. Predpokladám, že ten istý princíp platí pre všetky častice nachádzajúce sa
v rakete, teda aj na procesy prebiehajúce v tele kozmonauta. Takže jeho životné procesy sa
spomalia a tým pádom sa preňho spomalí aj čas. Tento princíp by mal platiť aj pre častice
paliva v hnacom mechanizme rakety, čo znamená, že ich rýchlosť sa tiež spomalí, a tým sa
spomalí aj rýchlosť celej rakety. V konečnom dôsledku rýchlosť rakety je nepriamo úmerná
rýchlosti rakety, je teda obmedzená a nemôže dôjsť k javu zvanému spomalenie času.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
Uživatelský avatar
panter

Čaroděj
 
Příspěvky: 697
Registrován: 03 led 2009, 22:24
Bydliště: Stredočeský kraj

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Karma: 0
Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod martink » 02 dub 2009, 16:18

Tak to je perfektní uvaha, darrene?
martink

Webmaster
 
Příspěvky: 1699
Obrázky: 0
Registrován: 18 srp 2007, 11:39
Bydliště:

Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Karma: 3
Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod zimonika » 05 dub 2009, 10:14

No je to zajímavý.Moje vycestování do času,kdy jsem byla malá holka,už jsem popsala v téma odpoutání se od reality.Sjížděla jsem do minulosti výtahem.
zimonika

Školák
 
Příspěvky: 14
Registrován: 29 bře 2009, 20:31

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod kllara02 » 02 čer 2009, 15:23

mno moc by mně zajímalo , jestli se vůbeec dá cestovat do minulosti i bez stroje času , jestli na to existuje nějaký rituál nebo cokoli jiného.Moc by mně zajímalo , jaké to bylo v minulosti doopravdy , ne jako ve školní učebnici - to nepopisuje ty detaily , jak vypadala příroda např.v roce 905 nebo jak si vedla moje rodina v minulosti.fakt bych byla vděčná za jakýkoli názor , myšlenku nebo návod jak se dostat do minulosti.


dík a brzy napište!!!!!!!!!!
klára !no1
Ooh, we're the kids of the underground .. there's a riot in everyone !
kllara02

Čaroděj
 
Příspěvky: 418
Registrován: 29 dub 2009, 13:50
Bydliště: Kdesi v lesi

Na ruce: -10.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod aumirek » 14 čer 2009, 13:30

No já bych řekl že cestovat časenm se dá a docela jednoduše jen naše znalosti na to zatím nestačí a možná je to jen dobře.Znalost lidstva prudce rostou ale bohužel jeho myšlení a chování ne.A nakonec co víme o vesmíru v podstatě jen to že existuje.Dlouhou dobu se tvrdilo že rychlost světla je největší co muže existovat ve vesmíru.A pokud se nepletu tak i ta rychlost světla byla na zemi už pokusně překonána.Bylo to sice o nula nula nic ale bylo.Byl to nějakej záblesk fotonu v trubici či co.A tím že ten foton dorazil na konec te trubice větší rychlosti než světlo tak vlasně také cestoval časem.Jak říkám o vesmíru nic nevíme třebas taková černá hmota ve vesmíru prej existuje přesto ji zatím myslím nikdo neprokázal.No a jakou rychlost má teda ona co když mnohem větší než světlo.
aumirek
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod kllara02 » 15 čer 2009, 16:53

aumirek píše:No já bych řekl že cestovat časenm se dá a docela jednoduše jen naše znalosti na to zatím nestačí a možná je to jen dobře.Znalost lidstva prudce rostou ale bohužel jeho myšlení a chování ne.A nakonec co víme o vesmíru v podstatě jen to že existuje.Dlouhou dobu se tvrdilo že rychlost světla je největší co muže existovat ve vesmíru.A pokud se nepletu tak i ta rychlost světla byla na zemi už pokusně překonána.Bylo to sice o nula nula nic ale bylo.Byl to nějakej záblesk fotonu v trubici či co.A tím že ten foton dorazil na konec te trubice větší rychlosti než světlo tak vlasně také cestoval časem.Jak říkám o vesmíru nic nevíme třebas taková černá hmota ve vesmíru prej existuje přesto ji zatím myslím nikdo neprokázal.No a jakou rychlost má teda ona co když mnohem větší než světlo.

jj dík
Ooh, we're the kids of the underground .. there's a riot in everyone !
kllara02

Čaroděj
 
Příspěvky: 418
Registrován: 29 dub 2009, 13:50
Bydliště: Kdesi v lesi

Na ruce: -10.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Cestování časem - První kroky

Příspěvekod pentagramové oko » 07 čer 2010, 22:49

určitě by to bylo zajímavé,kdo by to nechtěl vyzkoušet?tak je lhář,technologie je vyspělá a říká se němci s američanama jsou hodně blýzko,vynalezli neviditelný plášt.taky se to kde kdo smál a ted je to skutečnost.jednou dojde i na ten stroj času.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
Uživatelský avatar
pentagramové oko

Mág všech čarodějů
 
Příspěvky: 2755
Registrován: 08 bře 2010, 21:22
Bydliště: U MERLINA

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Karma: 0
Další

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron

Zásady ochrany osobních údajů