Cirkevni restituce v CR

Veškere vyřešené temata

Re: Cirkevni restituce v CR

Příspěvekod taziicek » 19 srp 2012, 22:14

Abych přispěl do konverzace tak musím řict že jsem proti vrácení majetků.

muj názor je takový že cirkev v čr. má docela dost a po xx letech si vzpoměly co jim komunisti ukradly ? a kde oni k tomu vlastně přišli je nesmisl co prohlásily že to je z dob prodeje odpůstku ... mým názorem je že cirkev také majetky zabavovala nebo nějakým podobným zpusobem získávala ...

i kdy to zde mužem rozebírat do nekonečna tak s tím stejně nic nezmužem :D
Video meliora proboque deteriora sequor - Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo
taziicek

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 24 srp 2012, 07:03

Ja myslim ze v dobe hluboke krize, by Cirkev mela byt solidarni se spolecnosti,a ne se soudit o majetek. Jedna se asi o 134 miaiard ceskych korun, coz je velmi mnoho, kdyz vezmeme v uvahu, ze 70% lidi v CR nedosahuje ani prumerne mzdy v EU. Mnoho lidi v CR, ac pracuji, maji mzdu, ktera nedosahuje ani hranici bidy v EU, coz je 800 euro. O duchodech v CR ani nemluvim, nebot vetsian zejmena invalidnich duchodcu ma prijem hluboce pod hranici bidy.
Cirkev naopak by mela lidem pomahat, majetek ma dost,a ne v teto dobe zadat mnohamiliardove majetky. Kardinal Duka by se mel stydet. Jemu nejde o Boha,ani o verici, kteri trpi chudobou,ale jen a jen o hmotne majetky.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 02 zář 2012, 12:34

Jak o tomto diskutuji s Cechy, tak ale i ja musim uznat ze proti cirkevnim restitucim je vetsina lidi, kteri sami na state parazituji a ruce k praci neprilozi. Vim o pripadu matky, ktera nepracuje, dostava penize zadarmo od statu cela leta jen proto ze s prominutim umela roztahnout nohy, nechat se oplodnit v hrichu, vdana nebyla-a porodila vadny kus, autisticke dite. Za tento "hrdinsky cin" se jen veze, penize ji dava stat,a pracovat nemusi. A takovito parazite pak krituzuji Cirkev za to ze chce zpet svuj majetek.
Kdyby tato zena zila pred nejakyky 500 lety ve Spanelsku za vlady Ferdinanda Aragonskeho a Isabely Kastilske, tak by jen za 10% herezi ktere kaze a za svuj hrisny zivot byla souzena Svatou Inkvisici, uveznena a plod jejiho hrichu, by sel do ustavu, ci ted v 11 letech by musel pracovat treba na poli.
Soucastny Cesky stat neni katolicky, kdyz jeste podporuje hnusnym, spinavy hrisny zivot,a plody takoveho zivota.
A takovy parazite jeste si stezuji,a jsou proti restitucim, ac sami nepracuji a nechaji se statem zivit sebe i plody sveho necisteho zivota. Hnus. Socialni urady by takove lidi za svuj necisty zivot nemeli odmenovat a platit na menecenne vadne kusy, ktere vznikly nechranenym necistym sexem.
Socialni davky temto lidem by mely byt odebrany,a tito lide by to co zadarmo dostali, meli vracet zpatky,a jit pracovat. Tezce nemocni lide a lide nad 70 let veku jsou neco jineho,ale v tomto pripade se jedna o zdravou zenu ve strednim veku, ktera dostava davky zadarmo jen za to ze ma autisticke dite, ktere vzniklo mimo manzelstvi.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 02 zář 2012, 12:52

Tak za prvé jsem jeden z Aspergerovým syndromem, který je zahrnutý (podle tabulek) k autismu a necítím se nijak vadně. Takže tohle se mi nelíbí, jak jsi nazvala dítě, které nemůže za to jak se narodilo. To, že někdo má nechráněný sex, ještě neznamená, že je skažený. Spusta žena dívek bere prášky a jsou skažené?! Ne prostě jim to stačí, to že se narodí dítě tak jak se narodí zahrnuje spoustu věcí. Druhá věc, to že nepracuje je chyba matky a ne dítěte, třetí věcí je že žijeme v novém věku se vším navrátivším se z minulosti. Takže odsuzovat společnost v globálu a to jen za to, že se ti subjektivně nelíbí způsob žití ostatních lidí se mi zdá docela nemístný. To jak lidi žijou je jen jejich problém, pokud neporuší zákon, ale to už je jiná stránka věci. Zahrnovat stát a jeho politiku k životům normálních lidí, je dost zkratkovitý. Protože i ten největší zneuživatel soc. systému může být nakonec v právu a to jen proto, že neznáš jeho příběh. Uvidíš člověka na ulici, jak vypadá zdravě a jde pro dávky a on v sobě může ukrývat například bolestné zranění, se kterým musí žít celý život, ale ty ho odsoudíš z prvního pohledu. Matka co byla zamilovaná a dala se své lásce s tím, že budou mít dítě a on jí pak opustil a teď v době zmrazení celosvětové ekonomiky nemůže najít vhodnou práci, kdy pracovní doba by šla dohromady s potřebama autistického dítěte. Někdo jí označí za zneuživatelku dítěte a systému. A odsoudí z prvního pohledu a ono to může být jinak. Život mě naučil spoustu věcí a jednou z nich je, neodsuzuj dokud neznáš celý příběh. Já vím, že jsi zapálená a vím, že bereš inkvizici hodně zéloticky, ale popravdě byl jsem radši když jsi tu psala o katarech a nekromantii. Protože tenhle Inkviziční koníček z tebe udělal opravdu a to kolikrát docela dost nepříjemnou osobu. Což je mi líto, beru že tě to zajímá, ale začíná to brát nepěkný směr a proto se musím ozvat. Promiň Arpaix, ale musím veřejně říct, že jako nekromantku jsem tě uznával víc, a mimochodem nebyla to inkvizice, kdo vypálil tvý milovaný město kvůli herezi?! To nemluvím, o slovním spojení, kdy jsi postižené označila jako vadný kusy, to mi připomíná nacisty a jejich kecy o čistotě. Arpaix Arpaix, co se to jen s tebou stalo, nech tý inkvizice, protože tě to opravdu pokrucuje :((
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 02 zář 2012, 13:05

Asperger mohu miti i ja. Tento pripad te matky ale je dite ne s Aspergerem, ale stredni autista s ADHD, podprumerne inteligentni. Je hloupy, ma nadvahu jiz ted v 11 letech, jen pry ji v jednom kuse. Nic z nehoi nebude, chodi do bvzlastni skoly. Matka mi napsala nekolik velmi sprostych mailu o Otcich Inkvisitorech. Urazela svate, pracovite, vzdelane, moudre muze, ona, jejiz jejina cinnost bylo roztahnout nohy a porodit autisticke dite!
I ja mam mozna Asperger, ale studuji, pracuji a na svuj zivot si vydelat dovedu. Nikdy nedostala od statu ani euro. NIKDY!
I kdyz ted trpim neprijemnymi zdravotnimi potizemi, tak nemam narok na zadnou pomoc od statu! Musim zmenit zamnestnani- to je vse! Ta zena je zdrava astat ji plati jen za to ze ma doma potizene dite.
Za to co mi napsala vcera o mem duchovnim Otci, to mne vyvedlo tak z miry, ze jsem vzteky bez sebe! Ona urazi muze, kteri zili svatym zivotem v askesi i celibatu, studovali i pracovali az do smrti! Zatimco ona se veze na spolecnosti. To je smutne.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod pohroma » 02 zář 2012, 13:33

Naše země patří mezi ty, kde většina obyvatel není věřících. A více jak 80% občanů nesouhlasí s církevními restitucemi. Vždyť na jedné straně vláda škrtá a bere z kapes nás všech. Nejen v rámci daňové reformy, ale ze zdravotnictví, v sociální sféře, ve školství. Zavedla sociální a důchodovou reformu. A všechna tato opatření se dotýkají skutečně všech občanů naší země. Do rozpočtu tím přibude cca 140 miliard. A proč to vláda dělá? Aby mohla věnovat 134 miliard církvím? Ano, aby se vyrovnání s církvemi mohlo uskutečnit, nezbývá jiná možnost, než ožebračit poctivě pracující, mladé rodiny s dětmi a seniory. Myslím si, že v době, kdy nejsou peníze ani na chod bezpečnostních složek státu, na zdravotnictví či školství, není vůbec myslitelné, aby vláda přistoupila k finančnímu vyrovnání s církvemi.
pohroma

V.I.P

Na ruce: 1,030.26

Poděkoval za: 17 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 02 zář 2012, 14:05

Pokud stat nema financni prostredky na zdravotnictvi, tak proc potom vydrzuje parazity vezouci se na spolecnosti, jako vyse zminena zena? To bych chtel kazdy, nechat se oplodnit, porodit a cekat ze je i plody jejich hrichu bude zivit stat. To asi nebude jediny pripad, takovych "hrdinskych matek" asi bude vice! Ja ve 40 letech zijici bez rodiny, platim nejvyssi dane? Ve Finsku vsak lide s detmi pracuji, vim o pripadu kdy i matka 8 deti chodi do zamnestnani!! U nas zena jde do prace hned po porodu, nebot jsou tak vysoke ceny ze musi vsichni lide pracovat. Ja menim zamnestnani tez ze zdravotnich duvodu. Onemocnela jsem tezkou infekci,a take nic od statu nedostavam ato mam odpracovano vice jak 20 let v velmi narocnem zamnestnani! A potom mam cist co pise jedna ceska zena, ktera se leta necha zivit od statu jen proto ze ma dite a to jen jedno!! A tato zena si dovoli urazet svate muze, nejsvatejsi ktere kdy Cirkev mela.
Ja ze svych dani nechci takove lidi zivit! Stari lide co pracovali tezce i vice jak 40 let jsou neco jineho, tezce nemocni umirajici jsou neco jineho. Zde vsak jedna se o zenu zdravou ve strednim veku jejiz jedinym cinnem a duvodem proc ji stat zivi, bylo ze ma dite s ADHD a velmi nizkou inteligenci. Zena hrube urazi historicke osobnosti, kterym ona nesaha ani po palce u nohou! Sama vystoupila z katolicke Cirkve,a ted je proti restitucim. Radeji bych odebrala takovym lidem socialni davky a poslala treba do Vatikanu, porad lepsi nez zivit takove prizivniky. Hnusna doba. Mne se soucastna doba vubec nelibi,a jsem silne pro monarchii a katolicke panovniky. Nejleåsi byla doba za panovani Isabely Kastilske ve Spanelsku.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 02 zář 2012, 14:28

A dost nebudu tu přihlížet jak se nadále porušují pravidla fóra v atacích na postižené!! A Arpaix můžu ti dokázat, že ho nemáš a to jednoduše. Asperegerové jsou totiž logičtí a tohle volání prokládání fakt se spátečnickýma názorama je absolutně bez logiky. Vlákno je uzamknuto a bude přesunuto do archívu, pro porušení pravidel fóra a to napadání postižených!! Říci o někom s autistickou poruchou, že je "Vadný kus", to chce kuráž, ale opravdu špatného kalibru!! To že jeho matka napadla tvůj názor ti ještě nedává právo odsuzovat dítě, jedná se totiž o jinného člověka a já nebudu neaktivně přihlížet, jak si tu bereš na paškál lidi, co se nedokážou bránit. Restituce je jedna věc, odsuzovat lidi za styl života s tím nemá co dočinění a finálně napadání ras, nábožentsví, či jakkoliv rozdílný typologie lidí a následné odsuzování je porušením pravidel fóra a tentokrát pohár opravdu přetekl!!
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Předchozí

Zpět na Archiv