Cirkevni restituce v CR

Veškere vyřešené temata

Cirkevni restituce v CR

Příspěvekod Arpaix » 17 srp 2012, 23:34

Ja ac clovek silne verici,a zabyvajici se historii Svate Inkvisice, nemohu souhlasit s pozadavky Cirkve katolicke na restituce v CR. Od kolegy z prace a i z netu vim jake jsou v CR platy,jaka je zivotni uroven, jaka je velmi spatna hospodarska situace, stat je zadluzen, v krizi, platy jsou v 50% hluboko pod urovni bidy coz je v zemich EU 700 euro,a v teto situaci Cirkev katolicka zada o vraceni ji komunisty ukradeneho majetku v hodnote mnoha miliard korun ceskych.
S tim nemohu souhlasit. Ano, byla to ze strany komunistickeho rezimu kradez,ale ted je 23 let od padu rezimu, zeme je zadluzena, zivotni uroven a platy nedosahuji prumeru v zemich EU, duchodci, kteri pracovali 40 i vice let, ted pry maji duchody i okolo 300 euro, coz je jiz na umreni hladem!!
V teto situace nemohu souhlasit s pozadavky katolicke Cirkve na majetkove vyporadani.
Co by tomu rikal Kristus? Toto jiz opravdu neni Cirkev Kristova. Kristus byl chudy tesar, Apostolove byli chudi rybari, kteri delili se s lidmi i o posledni co meli. Cirkev katolicka v CR zada miliardove majetky, kdyz ani pracujiciu nemaji ani na poradne jidlo a ani nemluvim o duchodcich!! To se Cirkev nezajima jak lide v CR ziji? To maji lide nemocni a stari, kteri nemaji moznost vydelavat vzhledem k vysokemu veci ci nemoci umrit hladem?? Nemela by Cirkev snazit se aby prave ten cirkevni majetek byl rozdan cgudym a potrebnym? Styarym, nemocnym lidem aby meli na leceni a jidlo+bydleni? Kde je Cirkev Kristova??
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: Cirkevni restituce v CR

Příspěvekod Sam Tektzby » 17 srp 2012, 23:49

Zase Čr na tom není tak špatně, ono když se podíváš na země jako Itálie, Španělsko a Irsko. To jsou země více církevně založené a bída je tam daleko vyšší. Co se týče zadlužení státu nemluvě :P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 18 srp 2012, 01:37

Ano,ale vim i o pripadech v CR ze tezce nemocna zena v 60 letech ma duchod 270 euro mesicne!! Z ceho ma zit? Pracovala jako servirka a v 50 letech tezce onemocnela rozedmou plic, mela pujcku na dum, dluhy, ducho ji byl dam smesnych 270 eur za to ze pracovala vice jak 30 let!!! Dum nemohla platit, byl ji bankou zabaven a dan socialni byt kde je najem skoro cely jeji duchod, zena se rozhoduje mezi nakupem potravin a leku,a mezi placenim najmu. Psala mi " kdyz zaplatim najem, jak dlouho vydrzim bez jidla a leku, kdyz koupim leky a jidlo, vyhodi mne z bytu". To je na zvraceni, takovy "socialni stat", kde maji tezce nemocni lide rozhodnout se jit a koupit leky a byt na ulici!! ci bydlet a umrit hlady!.
Ja financne pomaham temto lidem, pokud opravdu nemaji ani na to jidlo! Nedavam penize Cirkvi,ale napriklad prostrednictvim FB hledam opravdu tezke socialni pripady,abych jim mohla pomoci. My verici,musime pamahat a ne zavirat oci nad itrpeni druhych!! Zajima mne, jak pomaha kardinal Duka chudym lidem?? Kolik on dava ze sve vyplaty na charitu??
Ja charitu provozuji,a pomaham i neznamym lidem, i nekdy chodim pomahat zadarmo dobrovolne pecovat o stare a bezmocne lidi. V CR kard. Duka nezije asketickym zivotem, ma nadvahu, zada o majetek, jako by zadna spiritualita ho nezajimala!! Soucastna Cirkev jiz neni o spiritualite a askesi, tvrdem odrikani a zivote v chudobe DOBROVOLNE a pomoci druhym, jen majetek. To nema s Kristem nic spolecneho, neb jde o hmotne prostredky a ne o Cirkev jak Ji Kristus Pan chtel mit! Miluji Krista a Cirkev Svatou, ale z te dnesni je mi opravdu fysicky zle!!
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Arpaix » 18 srp 2012, 01:51

Jsem silne toho nazoru ze prave dobre prosperujici krestan, by mel davat vse co nepotrebuje kzakladnimu zivotu, lidem potrebnym! Pokud vydelam napriklad 5000 euro,ale k svemu zivotu potrebuji 2000 euro, je moji svatou povinnosti ten nadbytek dat potrebym! Dela toto cesky kardinal Duka? On ma na facebooku stranku, ani se nenamaha odpovedet!
To je velmi sproste jednani, nebot prave on by mel byt prikladny asketa a rozdat vse co nepotrrebuje k udrzeni se pri zivote!! On je vypaseny jako prase! Pritom on by nemel jist nic nez 2 krat denne zeleninu, zit proste a zbytek platu rozdat potrebnym. To by byl priklad kardinala. On si vozi zadek v limusine, zatimco lide v CR rozhoduji se mezi placeni najmu ci koupe potravin! Hnus. Stydet by se Duka mel! Cele to je vice politika, ktera nema se spiritualitou spolecne nic!
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 srp 2012, 01:58

Já se tímhle popravdě radši nezajímám, bolela by mě z toho potom hlava a jen by mě to rozčilovalo. Chápu co myslíš, ale holt lidi budou vždy jenom lidma.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Robil » 18 srp 2012, 11:16

Obrázek Pri tejto téme mi napadol tento obrázok. Dosť to vystihuje..
Robil

Učeň

Na ruce: 48.13
Banka: 6.07

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 18 srp 2012, 11:38

To je velmi dobre udelane,a pekny obraz rozdilu mezi Kristem a papeze,
Ano,Kristus byl chudy. A rikam si, co by delal Kristus kdyby zil v teto dobe, kdyz existuji lide, kteri nemahi ani praci a staly prijem a nelteri nemaji aby strechu nad hlavou. Uz pred 20 lety, kdzy jsem zila v Praze, videla jsem mnoho bezdomovcu, lidi,kteri oprabdu nemaji nic,ani kde hlavu slozit.
Obycejni zamnestnani lide, maji i nadale v CR plat okolo 500 euro coz je hluboko pod prumer i v krizi zmitanem Spanelsku a Italii. Ve Spanelsku a Italii ma delnik prumerny plat prece jen tech 1600 euro, v CR za tu samou praci mnohdy ne ani 500 euro a to same na Slovensku. I zde pisi Slovaci, kteri mi daji urcite za pravdu a mohou psat, jak na Slovensku je mzda.
V teto situaci financni vyporadani se s Cirkvi neni mozne a cirkevni predstavitele by meli ustoupit.
Ci, ano, je zde i dalsi moznost. Vyporadani se soudni cestou a kdyby soud rozhodl ve prospech Cirkve, tak Cirkev by mela byt natolik moralni a jit v slepejich Krista , naseho Pana,a vsechen majetek rozdat chudym!! Ano, rozdat Cirkvi patrici majetek vsem, kterych mzda nedosahuje ani 500 euro mesicne!
Toto jsem napsala i na stenu kard Dominik Duka na facebooku. On samozrejme asi svuj facebook nespravuje sam, nebot k diskusim nijak nereaguje. Na facebooku je stena Dominik Duka,ale sam Duka se nijak nevyjadruje,a cela stena je spravovana zrejme nekym jinym a velmi neosobne. Zadne reakce k diskutujicim. Muzete se podivat.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Robil » 18 srp 2012, 11:45

Ja som na jeho nástenke teda nič nenašiel. Asi zmazáva príspevky, ktoré sa mu nelúbia...
Robil

Učeň

Na ruce: 48.13
Banka: 6.07

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 18 srp 2012, 13:19

Pisi tam pod svym jmenem jako jsem na facebooku, Inger Keränen.
Pisi tam ze neni spravne ted zadat o majetkove vyrovnani s Cirlvi, nebot stat je v krizi. Kdo to zaplati? Stat by musel zvysit dane a kdo bude platit`? Opet ti chudaci kteri nemaji i kdyz pracuji ani na poradne jidlo!!
Kolik v CR vydela napriklad delnik ci prodavac? Ve Finsku okolo 2000 euro,ale v CR udajne jen 500 euro, ciz nestaci ani na zakladni zivot! Lide stari a nemocni nemaji z duchodu ani na jidlo a leky!!!!!
Cirkvi nejde o Duse, o proste lidi,ale jen o penize a majetek. Jedna se o miliardove castky, zatimco 60% Cechu zije pod hranici bidy v meritku EU.
Ve Finsku je prumerny plat 2500 euro, v CR je to asi 800 euro, takze je rozdil.
Finský delnik prumerne vydela okolo 2000 euro napriklad v tovarne a ten samy delnik za tu samou praci v CR vydela 600 euro, pritom ceny zvedly sei u vas v CR.
Jsem ´pro spravedlnost a ne pro to aby Cirkev vydelavalaa lide umirali hlady!
Jake jsou u vas duchody? Znam pripad Cesky, ktera pracovala 30 let v pohostinstvi, tezce onemocnela rozedmou plic a nyni ma duchod ubohych 270 euro a po zaplaceni najmu, nema ani na jidlo!! Takto zije jiz 10 let v takove bide a to jiste neni jediny priklad!! Lide, kteru jsou nemocni, maji opravdu minimalni duchody hlubokou pod hranici bidy stanovene EU.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 srp 2012, 16:42

Počkejte lidi, pořád se tu spojuje plat a církev, ono je problém hlavně v tom, že systém nepodporuje práci a ne že církev nepřispívá. Ať se nám to líbí, nebo ne. Církev i když plna věcných statků a dušecního bohatství, stále jen je malým procentem v systému, který podporuje hrabivost a ne práci. Lidi by se spíše měli zaměřit na systém a změnit ho (což se samozřejmě nestane, protože obava a lenost světem hýbá :D ), církev by mohla pomoct (a co vím já, tak u Břevnovského kláštera každé ráno vaří pro "potřebné"). Nebo nadace a výstavba škol například v Africe. Pravda církev má "na víc", ale neházejme problémy států, které můžou za své špatné obchodování, na církev. To je problém států, že je víc lidí co jsou pod průměrem životních úrovní. Proto se pomoci v globálu nedostává, nedostává takové jak by jsme čekali, i když buďme objektivní, je tu spusta pomoci o které se nemluví, jak jsem výše vypsal. Každý vidí zlatou tiáru a perlovou berlu, ale problém lidí je v morálce a ekonomice státu, takže mě napadá zda to má smysl řešit (a to myslím vůči církvi samotné), když se jedná o mnohem košaťejší problém. Problém není v lidech, ti jsou takoví a makoví, ale v tom že si navykli na něco co není až tak moc funkční v době, kdy ekonomika přerostla samostatné státy :P bohužel, pokud nedojde ke kompletní reorganizaci, tak bude vše při starém a popravdě já si budu šetřit na ten svůj atomový kryt, kde s Razorečkou budeme žít :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 18 srp 2012, 21:59

Cirkev v CR pokud sve majetky dostane, tak by je mela venovat na opravy kostelu, klasteru ale i na charitu, pomoc chudym a potrebnym lidem. Pomoci nemocnym lidem! Chudoba neni zavinena jen vlastni lenosti,ale vetsinou je jeji pricina v tom ze napriklad clovek onemocni vazne v mladi, kdy na duchod nema narok,a pokud jiz duchod dostane, pak je tak nizky, ze clovek nema prostredky ani na zakladni zivot,a ani na leky. Dalsi pricina muze byt rozvod, ztrata zamnestnani,aclovek se muze ocitnout na ulici jako bezdomovec! Pokud nema prostredky na bydleni, je na ulici. Proc Cirkev nepomaha tak, aby vsem bezdomovcum sehnala a platila byt? Vse by mela rozdat chudym jako delal Jezis!
Ano,Jezis byl chudy, papez je bohaty.
Jezis zadny papamobil nevlastnil. Ja si vazim Cirkve stredoveke ale ne te dnesni. To jiz neni o pece o Duse ani o askesi,ale o touze po majetku. Moralni by bylo majetek si vysoudit ale pak se vseho vzdat ve prospech chudych.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Razorka Tektzby » 19 srp 2012, 15:29

Ani já nesouhlasím s požadavky katolické církve na vrácení majetku, protože staví své vnitřní předpisy na úroveň státní legislativy a to jaksi tolerovat nelze. Jednalo by se o krádež majetku státu ve prospěch soukromýho subjektu. Katolická církev by dostala plno lukrativních pozemků, jednání s developerama je na snadě, to by si zase zainteresovaní lidé namastily kapsy 's6447'
Obrázek Ježíše vs. Papež je výstižnej :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 19 srp 2012, 16:00

Škoda, že nemám taky monopol na křesťanství, to by se mi žilo :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 19 srp 2012, 16:30

Bude stačit ten kryt, kde budeme žit :D :-*

Jen mě tak ještě napadá, že by ty restituce mohly být jen krokem k podnícení ještě větší nevole k církvi? Přece lze předpokládat, že v období krize tohle asi moc souhlasných reakcí nesklidí.
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 19 srp 2012, 17:30

To určitě, nevole bude větší a větší. Ono přecijenom nahrabat víc, je oblíbenější, než jen nahrabat :D jinak přesně, stačí nám ten kryt s panelama, studnou, filtračním systémem a ohřevem :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 19 srp 2012, 19:37

Uz ted ucet Dominik Duka je snad zrusen, nedostanu se tam ani ja,ale ani mnozi jini diskutujici ne. Ja mu tam radila aby zhubnul, jedl mene,a zacal pracovat fysicky. Jezis byl tesarem a byl chudy. Duka ani to dlato do ruky neumi vzit, ale vozi si zadek v luxusnim aute ktere ani sam neridi, jen se rozvaluje na zadnim sedadle, obleka se draze, kde bere penize na takovy zivot!??Cirkev soucastna nema s Cirkvi Kristovou ani stredovekou askesi nic spolecneho! Jak zili stredoveci askete,a jak zije ten Duka? Na praci manualni jiz davno zapomnel,slava mu stoupla do hlavy, nechodi mezi lid,ale zije v jakemsi luxusnim vakuu, kleci ze zlata. Jiz ztratil kontakt s realitou, to jsem mu napsala.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Další

Zpět na Archiv