Coven

Magie konkrétně i všeobecně

Coven

Příspěvekod Moraea » 16 led 2011, 16:24

S mojí dlouholetou kamarádkou jsme před časy založili skromný coven. Nedávno nás napadlo, že bychom rády rozšířili svoje řady a rozhodli jsme se to nejprve zkusit přes internet. Proto pokud máte zájem se připojit do našeho společenstva mágů čarodějek, budeme velice rády. Stačí napsat na arachnne@seznam.cz

Jde nám vlastně o to, sblížit se s lidmi stejných zájmů. Je docela těžké narazit ve městě na nějakého mága - nepochybujeme o tom, že jich je málo, ale většina z nich to na sobě nedá ani znát, proto je podle našeho názoru velice obtížné najít ty správné spřízněné duše :) Myslíme si, že ta prvotní bariéra se lépe překoná pomocí internetu.

Velice rády si popovídáme i poradíme :o)
Klíč k poznání sama sebe leží na dně propasti, do níž chceme proniknout…
Moraea

Čaroděj

Na ruce: 10.51

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Coven

Příspěvekod chmatak » 16 led 2011, 17:20

Ahoj zajímavý nápad, ale dovol mi k němu dát pár připomínek. V každé knize, která je věnovaná studiu magii máš napsáno, že člověk by se měl učit sám, neměl by to nikomu říkat a už vůbec ne se s tím někde chlubit. Pokud někdo už magii ovládá, tak si sám vybere svého žáka, na požádání nikoho neučí, jelikož je to většinou ztráta času a ten je bohužel nejdůležitější. Další věc, myslím si, že nikdo by neměl nikoho nic učit pokud už sám není na určitém stupni magické dovednosti, rozhodně mi nepřijde dobrý nápad dát dohromady partu amatérů a začít experimentovat. Znám sice hesla jako v jednotě je síla a ve dvou se to lépe táhne, ale co se týká magie si myslím, že je to spíš na škodu a vede to vždy k neúspěchu a k průseru. Viz třeba parta mladých lidí si koupí knížku druhořadého pisálka a podle ní začne evokovat duchy, pak se diví, že se jim všechno sere a v horším případě skončí u psychiatra . Další problematika je sám internet, nechci tě nijak zrazovat, ale ber v potaz to, že chaty, fora, diskuze apod. navštěvují ve větší míře bohužel pohádkáři, psychicky vyšinutí lidé a podobné existence, kteří žijí virtuální život a ne reálný, na druhou stranu výjimka potvrzuje pravidlo a díky bohu na tomto fóru je dost lidí, kteří neplácají jen tak do větru a něco opravdu znají a vědí od nich je potřeba se učit, nechat si poradit a s jejich pomocí pracovat hlavně sám na sobě. V začátcích má člověk sám nejvíc práce sám se sebou a ještě do toho někoho něco učit mi přijde kontraproduktivní. Jestli mohu radit, začni si hledat veškeré věci co tě zajímají, čti, studuj, zkoušej, ber si od všeho něco a hledej si mezitím způsob, který ti bude vyhovovat a až budeš dostatečně zralý a budeš stále chtít sdružovat lidi, co mají stejné zájmy jako ty, tak věř tomu, že si tě to samo najde, jelikož zákon přitažlivosti funguje neomylně :-)) Neber to jako poučování, sám se amatér, ber to jako můj názor hozený do placu :-))
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Moraea » 16 led 2011, 17:41

Jistěže.. sami jsem to v potaz také brali, ale i tak v sobě máme tu touhu seznamovat se se stejně zaměřenými lidmi, jako jsme my. O chlubení tady snad nikdo nemluví a proč taky? Copak magie je o tom, aby se člověk mohl vytahovat s tím co umí (ve většině případů neumí)? Myslím, že ne ;)

Magii jako takovou studuji přes osm let a i tak si pořád myslím, že nikoho učit rozhodně nemůžu a určitě ještě nějakou dobu moci ani nebudu.
Nejde tady o učení, ale o vyměňování informací. Web je plný blogů s magií, ale pročítal jsi si je někdy pořádně? Jedna blbost vedle druhé. Tak mi tedy pověz, co je lepší? Zda kopírovat si přihlouplá kouzla a nesmyslné články do pomyslné knihy stínů nebo se zeptat lidí, kteří se tomu věnují několik let a dokážou ti poradit rozhodně lépe než ti pohádkáři, o kterých jsi mluvil sám ;)

Ale jinak jsem moc ráda, že jsi přidal zrovna takový příspěvek - rozhodně mi dal nad čím přemýšlet, ale můj názor prozatím nezměnil :)
Moraea

Čaroděj

Příspěvekod chmatak » 16 led 2011, 17:45

jak říkám, je to jen můj názor, ideu máš dobrou, jen si myslím, že to přitáhne přesně ten typ lidí, které nebudeš chtít :-)
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod Moraea » 16 led 2011, 17:50

Ani to jsem nevyloučila.. nicméně doufám, že takové typy dokážu i nadále rozeznat :) Už jsem na ně narazila a nic těžkého to nebylo
Moraea

Čaroděj

Příspěvekod chmatak » 16 led 2011, 18:05

přeju ti hodně štěstí
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod pentagramové oko » 16 led 2011, 20:26

Hodně jsem přemýšlela o covenu,ale souhlasím s chmatákem,že
nejlepší je se učit sám,já to takhle dělám už 15 let,a pořád si připadám
jako začátečník.Jde o důvěru,vždycky se najde někdo kdo tě podrazí,nebo
dokonce tvoje nápady použije proti tobě.V amerických covenech skládají
adepti zkoušky přijetí do covenu,a potom všechny stupně postupně.
Máš ale pravdu,že na internetu je spoustu dostupných blbostí,a ještě tam
někteří dělají ze sebe veliké machry,a když dojde na věc všichni se moc bojí.
To jsem zažila i já,proto jsem ztratila důvěru,chybí jim totiž praxe,žijou moc
pohodlně,aby se mohly stát pravými čaroději,musí znich vyzařovat jejich dobrá
energie,nadčení,a vytrvalost.A to mi věř,má tady u nás hodně málo lidí.

Hodně z nich píše o rituálu,ale jak je to doopravdy???
Já sama je dělám dodržuji čarodějnické zvyky a tradice.
Ale kolik lidí se vzdá svého pohodlí a zajetého života pro magii???
Zjistila jsem,že těch pravých čarodějů,kteří mají srdce na spravném místě,
je velmi málo.A mladší generace tíhne k černé magii,protože si myslí jak je to užasné.
Neznají následky,a neví že nemůžeme říkat bílá a černá,crowley napsal může být i šedivá....
je to všechno jednotná magie,jedna se neobejde bez té druhé,je to splynutí.
přeji vám at najdete k sobě ty správné lidičky,ale vybírejte moudře.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Zpět na Magie