Deja Vu

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Deja Vu

Příspěvekod terrina lex » 05 pro 2014, 02:32

co si myslite, ze je Deja Vu? nekdo rika, ze kdyz ma nekdo Deja Vu, znamena to, ze si vzpomel na nejakou udalost v minulem zivote. nekdo rika, ze pocit Deja Vu zpusobuje nejaky tzv 'morsky konik' ktereho mame v nejake casti mozku. ja osobne bych si myslela, ze Deja Vu je stav, kdy se deje neco, o cem se nam jiz zdalo ve snu. ja mam obcas jasnovidne sny, ktere si nikdy nepamatuju hned po ranu ale az kdyz se odehraje ta udalost, ktera mi byla predpovezena ve snu. treba prave to je Deja Vu. co myslite?
terrina lex

Školák

Na ruce: 124.16

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Deja Vu

Příspěvekod Pietko » 05 pro 2014, 11:22

Deja-vu je porucha v cinnosti mozgu... aspon tak sa to opisuje vo vedeckej literature. Kratkodoba pamat ma poruchu a my si myslime, ze to co prave robime sme uz robili pricom zaroven vieme, ze sme to este nerobili... nam to pride akoby predvidanie...

Mal som vela takychto pripadov, je tazke jednoznacne povedat ze to je naozaj porucha zapisovania pamate. Zvlast ak sa to deja-vu prejavuje podivne... napriklad u mna bol pripad aj mnohonasobneho deja-vu kedy som s drobnym predstihom videl to co robim v niekolkych drobnych obmenach, akoby paralelne sa dejucich. Myslim, ze sa moze teoreticky prejavovat aj jasnozrivost, predvidanie, pripadne kontakt so svojimi paralelnymi JA v paralelnych vesmiroch???
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,989.88

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 32 příspěvky

Příspěvekod Vea BM » 25 úno 2017, 19:49

Pietko píše:Deja-vu je porucha v cinnosti mozgu... aspon tak sa to opisuje vo vedeckej literature. Kratkodoba pamat ma poruchu a my si myslime, ze to co prave robime sme uz robili pricom zaroven vieme, ze sme to este nerobili... nam to pride akoby predvidanie...

Mal som vela takychto pripadov, je tazke jednoznacne povedat ze to je naozaj porucha zapisovania pamate. Zvlast ak sa to deja-vu prejavuje podivne... napriklad u mna bol pripad aj mnohonasobneho deja-vu kedy som s drobnym predstihom videl to co robim v niekolkych drobnych obmenach, akoby paralelne sa dejucich. Myslim, ze sa moze teoreticky prejavovat aj jasnozrivost, predvidanie, pripadne kontakt so svojimi paralelnymi JA v paralelnych vesmiroch???

No já jsem zažila deja vu několikrát ve svém životě. Řekla bych, že poslední dobou spíš častěji a začínám vnímat, že se to chová pokaždé jinak. Někdy mám pocit, že jde o předvídání budoucnosti - tedy vidím záblesk toho, co se za okamžik stane. V odborných článcích se píše, že se jedná o poruchu činnosti mozku, kdy si myslíme, že to co vidíme se již stalo, ale přitom jsme to nezažili.....Jenže ! Já mám někdy deja vu, kdy vidím to, co se už právě i stalo. A prožiju to úplně stejně, se stejnými emocemi. Není to vzpomínka, Je to spíš taková silná vize, připomínka toho, co již bylo. A to se i stane znovu. Pak mi dojde, že u té situace jsou třeba si stejní lidé, někdy jiní....Ale hodně mě to zajímalo a tak jsem zkoumala u sebe své deja-vu a zjistila jsem, že tyto "připomínky" mi chodí na mysl, když je to hodně důležité a mám z toho něco pochopit.
Někdy zažívám deja-vu, že prožívám situaci, najednou si uvědomím, že už jsem to zažila, mám pocit, že už se to stalo, pak mi dojde, že se to skutečně už stalo a dokonce jsem schopná i doříct větu, kterou někdo říká, protože přesně i vím, co jsem mu pak na to odpověděla. A tady jsem pochopila, že mi chodí do života pořád ta samá situace a zase je zásadní pro můj života a já ji musím změnit. Takže většinou pak řeknu jinou odpověď, než "tehdy".

Je to zajímavé a baví mě pozorovat tyto stavy.
Vea BM

Školák

Na ruce: 173.42

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 bře 2017, 22:10

Problém u tohoto stavu je jasný a to v tom, že mozek sám neví jestli ho ta myšlenka napadla kdysi/teď.
Pokud si všimneme reakce u Vey, tak tam asi dochází k podvědomé reflexi na vzešlou informaci.
Buď jak buď jde ve většine případů jenom o prokopírování informace ve zmatené synapsi mozku.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 21 bře 2017, 22:25

Významnou roli tady bude hrát i únava, to se pak člověk hned cítí víc vygumovaně a uchovávat vzpomínky je obtížnější :p Moje teorie je, že díky únavě prostě "zapomeneme", že jsme to už zažili (případně jedna hemisféra komunikuje s druhou s mini zpožděním) = díky únavě dochází k prodlevám ve spojení :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 23 kvě 2017, 19:01

To je dobrý postřech, má milovaná :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 11 čer 2017, 01:50

Thx Samečku :-* Můžu teď říct, že jsem unavená a k deja vu mám hned blíž :D Je to jako chvilkový zastření mysli, která pak se zpožděním vstřebává to, co se dělo v té chvilce zastření :p
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Zpět na Životní zkušenosti