deja vue

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

deja vue

Příspěvekod matas » 10 čer 2010, 21:29

ahojte. chcel by som vediet vaš názor na deja vue. mne sa to v poslednej dobe stava dost casto a neviem cim to je, niekedy je to neprijemne cakat na to co viete ze sa stane inokedy zasa to skusam pozmenit... :)
matas

Školák

Na ruce: 15.22

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: deja vue

Příspěvekod kllara02 » 11 čer 2010, 17:17

nevím, jestli věříš v reinkarnaci, já ano, proto bych řekla, že déja vu je způsobeno tím, že jsme to viděli nebo zažili v minulém životě.
Ooh, we're the kids of the underground .. there's a riot in everyone !
kllara02

Čaroděj

Na ruce: -10.00

Příspěvekod jennie1 » 16 čer 2010, 14:23

Souhlasila bych s tou teorií související s reinkarnací a wikipedie říká:
Déjà vu (francouzsky „již viděno“, vyslovováno [deʒa vy]) označuje v psychologii jev (také nazývaný paramnésie), kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného.
Měla jsem sérii intenzivních deja vue s jednou osobou, kterou jsem viděla poprvé a obě jsme hned měly pocit, že se známe už dlouho, dokonce jsem věděla, o co se zajímá,co studuje a při povídání jsme zjistily, že nás obě zajímají stejná historická období jako magnet.Viděly jsme se 2x a pokaždé jsme obě měly za 1pracovní den několik deja vue.
Čím víc se o tyto věci zajímám, čím víc se učím, tím se víc a víc utvrzuju v názoru, že to s minulými životy souvisí a řekla bych, že to může být i náznak našeho podvědomí, že ten člověk, ta situace,to místo, je něčím významné, a tak se přepneme na tu vteřinu, kdy máme deja vue a napojíme na akášický princip.
Bohužel ale neumíme tento proces správně rozšifrovat,takže jen máme "ten pocit" a nic víc s tím neumíme udělat, pracovat s tím dál.
Pokud melu nesmysly, tak mě opravte, je to můj názor pramenící z toho, co zatím o tom všem vím a logicky i intuitivně odvozuju.
Někdo např. mluví o paralelních světech a la matrix..
jennie1

Školák

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 25 čer 2010, 17:32

V matrixu se praví, že Deja Vu vzniká ve chvíli, kdy se Ti mění osud.

Já bych řekla, že nastane tehdy, kdy se To zvláštně pohne podvědomí a dokážeš vnímat na chviličku minulost přítomnost i budoucnost najednou.
Ne vědomě, ale na úrovni blízké vědomé.

To se může stát těsně před Deja Vu a Ty si pak si uvědomíš, že už tu situaci znáš.
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod matas » 27 čer 2010, 17:20

no na reinkarnaciu verim ale skôr by som to asi popisal ako to napísala Akyana. Podľa mňa sa v tej chvili podvedomie prenesie do nejakeho zvláštneho stavu kde možeme ako už spomenula Akyana vnimať minulosť prítomnosť a aj buducnosť, a my si to potom inerpretujeme ako už zažitu udalosť.
matas

Školák

Na ruce: 15.22

Příspěvekod jennie1 » 28 čer 2010, 10:24

[quote="Akyana"]V matrixu se praví, že Deja Vu vzniká ve chvíli, kdy se Ti mění osud.

Když nad tím tak přemýšlím, v jakých situacích se mi to stalo a co se stalo pak..tak s touto teorií musím naprosto souhlasit.:-)
jennie1

Školák

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 28 čer 2010, 11:54

!001!

Co by ne.
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod juta.mahmud » 18 črc 2010, 09:11

Taky mám občas deja vu. Souhlasím s názorem Akyana. Možná náš mozek dokáže zachytit to co budeme dělat v budoucnu a potom to usměrní tak, že budeme dělat přesně to, co si náš mozek již dříve určil.
juta.mahmud

Školák

Na ruce: 1.60

Příspěvekod konva » 05 čer 2012, 16:04

Pocity deja vue také mívám často, ale jak někdo psal výše, něco ve smyslu že je to paměť na minulý život, tak tímhle si nejsem jistý. Já totiž někdy mívám sny které si nepamatuju, až později zjistím že se mi o dané situaci zdálo. Třeba nedávno sem měl deja vue že jsem byl v práci u strojů přesně s danýma lidma.
konva

Školák

Na ruce: 56.38

Příspěvekod Arpaix » 06 čer 2012, 15:23

Spravne se to pise " dejá vú", a znamena to ze vidime veci z minulych zivotu. Ano, stava se jdeme na mista ktera v tomto zivote nezname a presto v nich se orientyujeme a mame pocit jako by je znali. Je to tim, ze b minulem zivote jsme na tech mistech byli i pusobili. Nejedna se o zadne sny ale o to, ze nase mysl vraci se do zivotu minulych.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod konva » 06 čer 2012, 19:12

ale jaký je interval mezi "znovuzrozením"? Protože člověk neví kdy se odehrával jeho minulý život
konva

Školák

Na ruce: 56.38

Příspěvekod Arpaix » 06 čer 2012, 20:51

Neexistuji zadne intervaly. Pokud Pan uzna za vhodne, my muzen incarnovat i kratce po nasi smrti, pokud mame co napravovat a doba je pro to vhodna. Pokud ne, muze incarnace byt za stovky let. Zalezi na tom, co my v zivote minulem cinili,a co muzem napravit. J a si myslim ze narodila se do doby, ve ktere mohu napravit me skutky z minulosti. Pokud nam slouzi k naprave, plneni ukolu v tomto zivote poznatky z zivota minuleho, muze nam byt minuly zivot zjeven. Pokud to neni vhodne, ci by znalost minuleho zivota vadila nam v zivote tomto, Buh udela clonu a my nebudeme vedet o zivote minulem v tomto zivote. Nekdy muze byt znalost minuleho zivota pro nas nebezpecna, ci nas brzdit ve vyvoji dalsim.
Napriklad, pokud my byli nekym vlivnym, bohatym-a kdyby my vedeli minuly zivot- muzeme byt opet pysny,a zit prilis minulosti,a delat ty same chyby jako v zivote minulem,a to by nam mohlo byt ke skode,a proto Buh nechava nas v nevedomosti. My v tomto zivote musime zit pritomnosti, pokud vratime se do minulosti, nikdy nebudeme v tomto zivote znat cele minule zivoty..mohlo jich byt i nekolik. Buh nam odhali to, co uzna za vhodne. Nase Duse jsou nedokonale, neb kdybychom byli dokonali, nemuseli by jsme incarnovat- reincarnace je cesta k zdokonaleni Duse k naproste dokonalosti,a pokud Duse dokonala je, nemusime jiz vracet se na Zemi ci jinou planetu.
Jsou ale i temer dokonale, vyspele Duse, ktere vraci se na Zem dobrovolne aby nas vedli a pomahali nam.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Kiuby » 06 čer 2012, 23:47

deja vue jsem kdysi někde četl že to je jen informace v mozku která je pomalu zpracovaná bylo to podrobnějc popsano ale lidskou anatomii kor mozku moc neznám tak už si nevzpomínám
Kiuby

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 07 čer 2012, 14:28

Fyziologický "Déjá vu" (jak se to píše zprávně podle slovníku :D ) je vlastně mozkem naklonovaná informace, která vzniká při příjmu jedné výchozí a špatnou synchronizací obou hemisfér, se naclonuje, vlastně zdvojí. Mozek si pak myslí, že tohle už zažil, jelikož jedna informace je v paměťovém bloku a druhá prošla přijímacím blokem.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,208.21
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod mirec817 » 07 čer 2012, 20:38

Preco som ja nikdy nezazil "Déjá vu" ? je to tym ze som dost silny skeptik? kedy sa najlepsie da zazit Déjá vu? mate aj taketo skusenosti??
mirec817

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 08 čer 2012, 03:17

To není skepticismem, ten v tomhle případě nemá tádnou váhu a to z toho důvodu, že jde ve většině případů jen a jen o poruchu mozku v přijmu informace. Ostatní případy můžou být jasnovidectví a nebo náběh na epilepsii.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,208.21
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Další

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy