Dimenze, frekvence, fraktály

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Dimenze, frekvence, fraktály

Příspěvekod Razorka Tektzby » 11 zář 2012, 14:17

Protože v tématu Kruhy v obilí zazněl dotaz ohledně páté dimenze, tak jsem se rozhodla k tomu něco málo napsat :p

Začnu vysvětlením slova dimenze, i když je mi jasný, že je většině jasný, co to znamená. Ale aby bylo jasno, tak pro úplnost to prostě a jasně napsat musím :D

Dimenze je rozměr, rozloha, vlastnost udávající velikost, míru v prostoru, trvání v čase. V každé dimenzi dochází k vibraci s jinými frekvencemi. Čím je vyšší vibrace, tím je vyšší i dimenze, do které naše vědomí dosáhne.

Začnu rozměrem (dimenzí) 0 – to je bod, tečka, nemá žádný rozměr jako třeba délku, výšku atd. Jsou to tečky světla, co vidíme na obloze, čili prána, životní energie.

Obrázek

Rozměr (dimenze) 1– když přidáme k tečce další tečku a spojíme je čárou, tak dostaneme další rozměr a tím je délka.

Obrázek

Rozměr 2 (2D) – jedná se o přidání dvou bodů, čili výšky. A získáme tím třeba čtverec. To, co můžeme vidět z druhé dimenze v té naší jsou stíny.

Obrázek

Rozměr 3 (3D) – Přidáváme rozměr hloubky. Analogicky přidáme třeba další čtverec a dostaneme krychli, čili trojrozměrný objekt. Ve třetí dimenzi se nacházíme teď. Dovolím si ji označit jako materiální a lidé ve 3D vědomí jsou zaměřeni na sebe, pochybují, bojí se, myšlenky jsou spíše negativní, žijeme často minulostí, definujeme co je dobro a zlo (narážím třeba na Einsteina, kterej řekl, že dobro je jen absencí Boha, stejně tak tma je nepřítomnost světla). Omezující myšlenka je vnímání času jako přímky lineárního času, i když někteří si už uvědomují, že čas ve 3D je de facto kruh (krásně mi to koresponduje s teorií o cyklech :p ). V této dimenzi považujeme realitu za realitu.

Obrázek

Rozměr 4 (4D) – tak jako jsme předtím přidali ke čtverci další čtverec a vznikla nám tím krychle, tak teď přidáme ke krychli opět krychli = tesseract. Když to převedeme na čas, tak když jedna krychle bude existovat teď a druhá o 10s dříve, tak by to znamenalo, že pokud by to byl celej náš vesmír, tak by ale neexistovala možnost rozhodování a bylo by vše pevně daný. Ve vědomí 4D se nám otevírá srdce a víc si uvědomujeme, že bychom se měli rozvíjet, odprošťujeme se od minulosti a žijeme přítomností, chápeme, že není žádnej čas a prostor. Uvědomujeme si, že to co platilo před chvilkou, už nemusí platit teď. Možná bychom mohli tuto dimenzi nazvat i astrální.

Obrázek

Rozměr 5 (5D) – teď přidáme k tesseractu další tesseract a tím docílíme toho, že v této dimenzi už máme možnost rozhodování, máme možnosti, máme různé verze skutečnosti. Je to poslední dimenze s omezeními. Neexistuje strach. Všechno nám zapadá do sebe. Ve vědomí 5D jsme v harmonii se srdcem. Máme tady možnost volby svých pocitů, na rozdíl od úrovně 3D.
Ve vědomí 3D máme nějakej názor, pravdu. V 5D budeme jen sledovat, jak se tato pravda vyvíjí. Ve 3D vědomí se upínáme k jednomu člověku, ale v 5D integrujeme všechny lidi. Pravidla, normy, co platí na Zemi jsou v podstatě v 5D vědomí, a proto není divu, že je tendence je obcházet. 5D dimenze souvisí taky s rokem 2012, kdy by mělo dojít k jakési spirituální evoluci.

Obrázek

Zakončím to rozměrem 6D, nehmotnou, duchovní dimenzí, kde si my sami vytváříme realitu a údajně právě tam jsou mysli autistů.

Obrázek
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Re: Dimenze

Příspěvekod meme » 11 zář 2012, 14:51

To s tím 4D je zajímavé... Není to spíše tak, že ten prostor a čas ve 4D (nevím jak to říct) "začleníme do sebe" / vnímáme i nižší dimenze, a tudíž jej nevnímáme? (Stejně, jako si automaticky propojíme obrysy a stíny do 3D tělesa, i když je na papíru? [ = ve 2D, ale mozek z toho udělá 3D ] )
Ať si cokoliv odůvodníme jakkoliv , asi nikdy nedokážeme prokázat, že se skutečně jedná o skutečnost.
meme

Učeň

Na ruce: 5.45
Banka: 59.97

Poděkoval za: 5 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 4 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 11 zář 2012, 15:10

Na tohle pěkně odpověděl Haraburde :)

Haraburde píše:To ze su vsetky bytosti vo svojom najvrchnejsom bode bytia , alebo vedomia na rovnakej urovni je aj nieje az celkom tak .
Objasnim co myslim. Nemyslim tym ze by nejake nizsie bytosti boli menejcenne, alebo horsie. To nie, vsetci sme si rovny (to znie ako komunisticky manifest:):) ) z pohladu, ze v lastne tvorime dopopy a sme sucastou jedneho stvorenia, ale rozdiel je v tom, kde je este hladina uvedomenia si sameho seba danej bytosti,
nie ega ale svojej existencie. Ked napriklad bytost s vedomim v 6 dimenzii ,chce postupit vyssie, tak vlastne sa stava uz sucastou vedomia bytosti ktora ju a priestor kde existovala, vytvarala a uz v podstate nebude existovat, zachova sa ale jej energia a vedomisti, informacie vo vedomi jeho spravcu, alebo tvorcu.
a zase ta vyssia bytost , ak chce postupit , napriklad z 10 do 11 dimenzie , tak tiez zanikne , uz si nebude uvedomovat svoju existenciu, ale stane sa sucastou niektorej bytosti v bozej bytostnej sfere. V konecnom dosledku vsetci tvorime na najvrchnejsej urovni vedomie boha , ale ked sa tam raz dostanes uz si nebudes uvedomovat sam seba z pohladu nizsej urovne ako jedinca.

Tak, ze v podstate mas pravdu , len som to chcel trocha upresnit.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 zář 2012, 15:12

Dokonalej článek lásko moje :-* :-* a co se týče začlenení, nemůže se začlenit, protože celá čvtrá je v souběžnosti tvárná. Začlenění je možný jen u statickejch. Jinak mozek ti nemůže udělat 3d pokud nemáš stanovenou vzdálenost. A tu na ploše nevyčaruješ. Razorečko moje nejmilovanější, tenhle článek je absolutně dokonalej :-* :-* nemůžu se na to vynadívat :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,208.21
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 11 zář 2012, 15:27

Thx, lásko moje, těší mě to :-* Upřímně jsem si myslela, že to budu mít napsaný rychle, ale trošku jsem ty dimenze podcenila :D
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 zář 2012, 15:29

Je to absolutně dokonalý, Razorečko moje přenádherná :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod taziicek » 11 zář 2012, 15:54

Zajímavý článek :) moc se podařil :) :)

jenom tak pro zmínku 6D mi přijde uplně stejné jako Sheldon land

(město dr. shelda cooper)
Video meliora proboque deteriora sequor - Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo
taziicek

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 zář 2012, 16:00

Pozor pozor, on mluvil o plošným světě!! Mluvil přeci o tom, že holky z "flatlandu" (plochosvěta) letí na kruhy :) Jinak co se týče přemýšlení, mluvím z vlastní zkušenosti, že kolikrát dokážu "taky vidět za roh", jako v nějakým 6D. Ono jde o to, že moje mysl přemýšlí nad vším ze všech úhlů, což docela dost souvisí i s tvořením alternací k realitě a to je doslova 6D.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod taziicek » 11 zář 2012, 16:28

Aha aha ... takže jsem zase mimo ... :D :D překvapivé
Video meliora proboque deteriora sequor - Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo
taziicek

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky

Příspěvekod Robil » 11 zář 2012, 18:12

Diky, dobrý článok už to zas chápem o niečo viac, aj keď nič moc :D
Robil

Učeň

Na ruce: 48.13
Banka: 6.07

Poděkoval za: 11 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 zář 2012, 20:38

Já musím říct, že se sem pořád musím vracet, jak se mi ten článek líbí :P
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod meme » 11 zář 2012, 20:40

Sam Tektzby píše:Dokonalej článek lásko moje :-* :-* a co se týče začlenení, nemůže se začlenit, protože celá čvtrá je v souběžnosti tvárná. Začlenění je možný jen u statickejch. Jinak mozek ti nemůže udělat 3d pokud nemáš stanovenou vzdálenost. A tu na ploše nevyčaruješ. Razorečko moje nejmilovanější, tenhle článek je absolutně dokonalej :-* :-* nemůžu se na to vynadívat :-* :-*

Jediné co nedokážu pochopit je, proč začlleňovat lze a najednou od 4D ne... 'Sorry'
( Je to rozporem mezi existencí časoprostoru ve 3D vs 4D? :O )
Naposledy upravil meme dne 11 zář 2012, 20:43, celkově upraveno 1
Ať si cokoliv odůvodníme jakkoliv , asi nikdy nedokážeme prokázat, že se skutečně jedná o skutečnost.
meme

Učeň

Příspěvekod JakubCZECH » 11 zář 2012, 20:41

Opravdu povedený
článek. Pomohl mi, vím toho více :)
"Je to jen škrábnutí!" procedil skrze zuby Ten druhý a hystericky se rozesmál.
JakubCZECH

Čaroděj

Na ruce: 420.25
Banka: 316.59

Poděkoval za: 3 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 zář 2012, 20:48

Nemůžeš začlenit čas do tvárnýho prostoru. Jen stálý/jednotný časový úsek, proto ten teserakt. Ostatně moje láska to tam jasně napsala.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod meme » 11 zář 2012, 20:53

Díky, už jsem to asi pochopil (možná) - Je to stejné, jako kdyby se u krychle sebral ten další čtverec ( 1 existuje a pak přestane, druhý začne, tak nikdy nevznikne 3D ) ?
meme

Učeň

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 zář 2012, 20:55

Rozměr není o nějakých čtvercích, je to o veličinách a nemůžeš uplatňovat neměnou, když množina je měnlivá. Ono kdyby jsi si to přečetl, tak to tam máš.
Sam Tektzby

Site Admin

Další

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy