Domaci mazlici

Zde můžete probírat prakticky vše co dovolují pravidla tohoto fóra.

Re: Domaci mazlici

Příspěvekod Razorka Tektzby » 11 čer 2012, 21:10

To je teda kočka! :D

Proč myslíš, že nemá návyky jako ostatní kočkovitý šelmy? :) Jednou z věcí proč jsem si ho vybrala je právě i moje bezpečnost, tzn., že kdyby se po mně rozhodl jít, tak bych měla vyváznout bez vážnějších zranění. Má délku cca 0,5m až 1m, výšku kolem 0,5m a váhu cca 15kg (samozřejmě u toho metru by to už bylo asi na pováženou a preferovala bych toho 0,5m). Co se týče lovení, tak loví malý hlodavce, ryby, ptáky, prostě podobně jako kočka, i když je fakt, že si díky své velikosti troufne i na větší zvířata. A kolik chce denně nemám páru :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Devon » 11 čer 2012, 21:15

Yep, ten gif je hezkej. :D

No, ale vieš, určite má v sebe silnejšie pudy než taká mačka domáca. Ja len, že keby si chovala doma tigra, tak tiež by si sa asi bála, či ťa potom nebude chcieť zožrať.

AJ keď je pravda, že Ocelot nemeria a neváži tak ako veľká pretekárska motorka. :D
Devon

Učeň

Na ruce: 224.16

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 11 čer 2012, 21:22

To je od tebe hezké, že se staráš o moji bezpečnost :D A ano, určitě bych se obávala možnýho napadení, nicméně "kočku" půl metru na půl metru a váze 15kg si troufám říct, že bych zvládla, i když by to nejspíš znamenalo její smrt. Tygr má 300kg a tygřice 100kg, do toho bych v žádným případě nešla :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 čer 2012, 21:25

Mě Razorečku nic nesežere, protože bych já potom sežral toho dotyčnýho :P :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 11 čer 2012, 23:11

Moji kocouri vazi kazdy okolo 8 kilo,ale jsou saldci, hodni, nezne kocicky, rasa ragdoll.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 11 čer 2012, 23:17

Kocici panenky,
ty jsou moc hezke, Arpaix.
: )
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 12 čer 2012, 10:41

Jsi k sežřání Samečku :D :-*
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Arpaix » 12 čer 2012, 11:52

Kdyz tak se Akyano podivejte na muj facebook, Inger Keränen, tam jsou moji kocouri. Ano, ragdoll je panenka a oni jsou opravdu hebci, nezi,a kdyz se ragdoll vezme do ruky, uvolni se, je jak hadrova panenka opravdu. Jinak Ti moji jiz jsou velci 8 kilovi kocouri, a jak krasne predou oba!
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod skupina EPRV777 » 12 čer 2012, 14:28

Taky jsem měl Agamu vousatou tři roky.
Jsou to milá zvířátka.
Hledej Pravdu Přijmi Pravdu Žij v Pravdě
skupina EPRV777

Mysterian

Na ruce: 573.91

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 12 čer 2012, 16:06

Podivam, Arpaix a verim, ze jsou velmi krasni a mili,
rada bych si take kotatko ragdolla poridila, no, uvidime, treba jednou.

Ja jsem mela spoustu mazlicku:
kocky
psy
mysi a krecky a jine hlodavce
fretky
kralika
nejakou jesterku, uz nevim jakou presne a hada
cincily
papouska zaka a andulky
rybicky vcetne pyrane
sneky, housenky a jiny hmyz
!!((

urcite jsem na nekoho zapomnela : )
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 12 čer 2012, 17:14

Ragdoll je krasna rasa, a jsou moc hodni. Jedna se o plemeno s "maskou", tedy vybarvuji se az kdyz dospivaji. Alfred je creme colourpoint a kdyz se narodil byl cely bily, az ve 3 mesich jsem ho koupila,a az tak v pul roce zacal se vybarvovat, ta barva creme je jako vanilka,a trochu jako broskev, colourpoint je ta barva soustredena kolem cumacku, ocas, zada.
Tino je mordy bicolour, kdyz jsem ho koupila mel modry jen ocas a usi jinak byl bily, ted ma ale marku v podobe V okolo oci, na zadech a tmavne. Hotova maska, barva je u ragdolla az tak ve 4 letech veku v uplne dospelosti. Ragdoll ma modre oci a cim tmavsi tim lepsi. U nas ve Finsku cena za kote je za vystavni 900 euro aza chovny 1500 euro. Ja za 2 vystavni zaplatila 1800euro. Na nich vse je krasne, jen ta porizovaci cena je vysoka,a veterinar drahy. Pokud zvire neni chovne, musi se nechat do roku vykastrovat..jinak muze byt sankce o svazu chovatelu ve vysi 1000euro.
Jinak jsou krasni, hodni, stale v posteli, ci se mnou,a velmi zvedavi..kdyz ke mne nekdo jede autem, uz bezi oba ke dverim, kdyz prijde navsteva, skoci oba na stul,...hehe.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod cora.n » 15 čer 2012, 00:26

Já jsem taky kočičí, s kočkami jsem vyrůstala a žila odmala a po vylétnutí z rodného hnízda jsem si konečně před rokem pořídila správnou čarodějnickou - černou mainskou mývalí kočku, znáte to - má mnoho jmen, ale stejně se jí říká buď Mrcha nebo Koťátko. Teď aktuálně nám na bytě bydlí ještě jeden černý kocour neznačkový, a před pár týdny mi umřela potkanička. Tak teď jen přemýšlím, co býložravého přibrat teď - jestli nějaké myšky, nebo ještěrky. Přemýšlela jsem docela o vousatých agamkách, ty jsou milé a nenáročné :o)

Ale když mám teď příležitost (a taky protože to říkám každému), zjistila jsem, že musím mít skunka! Oni jsou tak huňatí a hezoučcí a už se u nás i docela chovají a mají už i různé barvičky... oj. Prostě skunk je bezva zvíře. Aspoň podle fotek a videí :o)) neznáte někoho, kdo má skunka?
cora.n

Školák

Na ruce: 105.44

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 15 čer 2012, 14:22

Maine coon je krasna rasa, maji krasnou srst, bohaty ocas. Ti jsou opravdu krasni a ti obrovsti kocouri mohou vazit i vice jak 10 kilo. Maine coon je nejvetsi rasa, po nich ragdoll co mam ja, a norska lesni.
Proc chcete skunka? Ted znackuje a zapachal by Vam cely byt!
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod cora.n » 15 čer 2012, 15:16

Koťátko má nádherný ocas, který nosí jako vlajku. Musím ji nějak pěkně nafotit, jak se vrátím domů. Někde na FB mám myslím jednu rozmazanou fotku... podívám se, jestli tu nemám i nějakou jinou, že bych ji taky nahrála :o) Kocour, její otec, měl dva roky, a už měl devět kilo. Od té doby to na těch dvanáct dohnal, si myslím. Dlouhý a štíhlý, s dlouhatánským ocasem. Moje kočka byla nejmenší z vrhu, a i tak v noci zabírá skoro celou polovinu dvojlůžka :o)) Ano ano, mainecoon, ragdoll a norské lesní, to je přesně moje gusto - velké a chlupaté, s huňatými ocasy. Nádherné kočky.

Skunk nijak zvlášť neznačkuje (to i ti kocouři jsou horší). Takový ten typický zápach skunk vypouští jen vyloženě v ohrožení a to u doma chovaného a zvyklého zvířete moc není. Známí skunka měli a nikdy jim nezasmradil :o) Ovšem pravda, ono stačí jednou a už se toho člověk nezbaví, nejde to vyprat ani jinak odstranit :o)) Ty pachové žlázy jdou údajně chirurgicky odstranit. A jsou krásní a přítulní, velcí jako menší kočka. A taky je to zajímavé, skunka má pořád ještě málokdo :o)
cora.n

Školák

Na ruce: 105.44

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 16 čer 2012, 02:38

Ocas maine coon je nejlepsi jako vlajka asi ve veku 9 mesicu,a pak jiz asi do veku 2 let a pak jiz zacina byt stupnovity dospely ocas. J a mela tez maine coon a mam pratele ktei maji maine coon. Muj kocour mel v 8-9 mesicich ocas siroky od chlupu ke chlupu 37 cm! Sirka. A delka byla neco kolem 45cm. Maine coon je krasny, mate krasnou kocku. J amam ragdoll, podivejte na muj fb.
U nas je polarni noc a moji kocouri ted spi cele dny. Dnes opravdu cely den je tma,a kocouri cely den spali. Jak u vasich milacku? U nas listopad-brezen jsou tmave mesice,a v listoropadu-lednu je nejvetsi tma,a kocky to citi a z postele se nehnou, ani ven na dvur nechteji- maji venkovni kocici zahradu,ale tam chodi jen v lete, ne kdyz ted je tma a zima. Jen ted jedi a spi. Ani na tu bedynku nejdou na terassu,ale vevinitr na wc. Muj Alvi je cream colourpoint,a Augustino je blue bicolour, oba rasy ragdoll. Velci kocouri, oba jiz 8 kilovi.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Serafinka27 » 15 kvě 2014, 09:54

Já mam doma mainskou myvali je to nejvetsi plemeno kocek nejvetsi mainky vazi az 15 kilo chtela jsem norsokou lesni nebo sibirku ty jsou druhe nejvetsi ale vyhrala to mainska myvali ?) ,si ji vybrala nebot je to majestatni zvire ma krasne zbarveni hebkou srst a pripomina maleho tygra :)akorat se nechce moc chovat nebot tyhle kocky svou delkou a vahou se pri chovani krci a neni to dobre pro jejich pater ,muj kocourek se jmenuje Balthazar mam ho tri roky jeho barva je sedo stribro modra ,pravou mainskou poznate podle obraceneho eM na jeho čeličku ,jsem rada ze ho mam je to moje stesticko moje vsechno i kdyz nekdy hodne zlobi ale zlobit se na nej dlouho nemuzu hlavne kdyz vidim ty jeho krásné oci :)
Serafinka27

Školák

Obrázky: 0

Na ruce: 88.69

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec