escapism -> Vytvoření viruální reality

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Re: escapism -> Vytvoření viruální reality

Příspěvekod xFrosty » 25 zář 2013, 06:48

Zkušenost přichází od mého kamaráda, jemuž to zachránilo život, tak jako jeho dalším 2 známým a dost to vyřešilo. Myslím si, že to bude trošku o něčem jiném, než si tu všichni myslí. Ale jak já říkám. "Nezažiješ, nepochopíš"
xFrosty

Školák

Na ruce: 209.81

Poděkoval za: 3 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Pietko » 25 zář 2013, 09:30

Ako im fantazijna "realita"zachranila zivot?
Treba zit tu a teraz, fantazia, intuicia a podobne veci su dobre pokial su zamerane na realitu. Cista fantazia je k nicomu. Ked mam problem tak sa ho snazim riesit, nie utekat pred nim.

Dobre viem co su depresie, chut skoncovat s existenciou tuna, a meditacie su na to najlepsi liek.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,963.23

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 31 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 25 zář 2013, 10:37

Intuice není fantazie a fantazie nic nikdy nezachránila, to co zachraňuje je podvedomý smysl pro přežití, ne utečenectví od reality. To co tu propaguješ je paradoxně jenom právě to Deus Ex Macina, co jsem uvedl výše a ta nikomu nic nezachránila, oháněj se jak chceš spojením "nezažil jsi nepochopíš", protože já jsem zažil v životě už všechno kromě konečný smrti a ano smrti jsem byl po tři dny dost blízko. Tím myslím nemocnici, tím myslím bezvědomí a tím myslím terminální terminální stav. Takže si myslím, že narozdíl od lidí utíkajících do fantazií, vím o čem mluvím.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod thechosenone729 » 25 zář 2013, 21:33

A čo to brať ako zábavku jednoducho sa odreagovať, mne by to teda pomohlo som dosť vystresovaný tak si pôjdem teda ako že do toho môjho sveta oddýchnuť vymyslím nove veci naberiem inšpiráciu a potom sa vrátim. Ostať tam na dlho to asi nie ale môže to byť teda dobrá oddychovka a čo sa týka reality ja neviem čo je teda realita a myslím si že nikto nevie, to čo vidíme našími očami je nepostačujúce v každom ohľade a pozerajte sa na mňa ako chcete.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,333.04

Poděkoval za: 6 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod xFrosty » 25 zář 2013, 21:38

Sam Tektzby píše:Intuice není fantazie a fantazie nic nikdy nezachránila, to co zachraňuje je podvedomý smysl pro přežití, ne utečenectví od reality. To co tu propaguješ je paradoxně jenom právě to Deus Ex Macina, co jsem uvedl výše a ta nikomu nic nezachránila, oháněj se jak chceš spojením "nezažil jsi nepochopíš", protože já jsem zažil v životě už všechno kromě konečný smrti a ano smrti jsem byl po tři dny dost blízko. Tím myslím nemocnici, tím myslím bezvědomí a tím myslím terminální terminální stav. Takže si myslím, že narozdíl od lidí utíkajících do fantazií, vím o čem mluvím.

Jak můžeš říct, že jsi zažil vše ?
xFrosty

Školák

Příspěvekod thechosenone729 » 25 zář 2013, 22:27

To asi nemalo byť brané doslovne pretože ani 2 životy by ti nestačili na všetko XD
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Sam Tektzby » 26 zář 2013, 01:39

Kdo mluví, že si uvědomuju jen a jen jeden život XD
Ale to je vedlejší, schováváat se do fantazií a to za účelem jiným, než uvolnění a neb zábava, je nesmysl.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod xFrosty » 26 zář 2013, 07:10

Sam Tektzby píše:Kdo mluví, že si uvědomuju jen a jen jeden život XD
Ale to je vedlejší, schováváat se do fantazií a to za účelem jiným, než uvolnění a neb zábava, je nesmysl.

Bylo mi jasné, že zatím bude víc. Než uvědomění jednoho života. Nejde přímo o schování se. Z problému už jsem celkem pryč. Už jde spíš o to uvolnění a zábavu a poznání něčeho nepoznaného. Život je dost krátký a měl by se žit na plno a nechci ho promarnit, či nezažít mnoho nepoznaného jen tak pro nic za nic.
xFrosty

Školák

Příspěvekod Pietko » 26 zář 2013, 12:10

Ak ma ist o zabavu tak isto bude zaujimavejsie lucidne snivat, alebo cestovat mimo telo.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,963.23

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 31 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 26 zář 2013, 13:59

Fantazii/virtuální realitu bych viděla jako podpůrnej prostředek, jako něco na co se můžeme těšit, protože je strašně důležitý se na něco těšit. A může to být právě na virtuální realitu ve formě her, filmů, fantazírování atd. po práci, škole, atd. Nicméně virtuální realita nám naše problémy nevyřeší, naopak setrvávání v ní nám může přinést problémy další. Svým přístupem ovlivňujeme události příznivý i nepříznivý, který nejsou jen shodou náhod. A proto jakej přístup zvolit? Kladnej :p Ono já si myslím, že se stejně nemění realita, ale naše vědomí, který si vybírá směr z nekonečnýho množství realit.

------------------------------------------------

Jen poznámka pod čarou z pomlček :p Někdy je taky dobrý věci nechat být, nechat všechno volně plynout a být diplomatickej, tzn. ignorovat problém tak dlouho, až se vyřeší sám :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 27 zář 2013, 15:54

Přesně jako řekla má přemilovaná :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Inqisitor » 27 zář 2013, 20:43

Nedávno jsem se stavil na ZŠ podívat se za svou bývalou třídní učitelkou. Ta se mně zeptala jak na tom sem bla bla bla. Pak Jsme došli pomalu ale jistě k mému depresivnímu období a řekla mi že si všimla že sem se "uzavřel do své hlavy" a došli jsme k závěru že to pomáhá ale člověk tam nesmí zůstat na pořád. Řekl bych že na tom něco pravdy je.
Inqisitor

Školák

Na ruce: 67.56

Poděkoval za: 0 příspěvky

Příspěvekod thechosenone729 » 28 zář 2013, 23:00

Ajtak by som chcel viac vedieť ako to trénovať preto že to mi nestačí len take.
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 zář 2013, 01:01

Trénovat uzavírání se do sebe, ono uzavírání se do vymyšlených světů podle mého (i podle všeobecných příruček psychologie) není moc "zdravé".
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Brighed » 01 říj 2013, 10:51

Uzavření se do sebe mi přijde nic neřešící, když něco odložíš o den, příští den tě to stejně potká a musíš to vyřešit a to, že se za týden v nějaké realitě na to řešení připravíš mi přijde KDYBY TO BYLA PRAVDA neefektivní, protože jen ovládnout a naučit se vizualizaci takové úrovně potřebuje disciplínu a opravdu hodně času práce. Působení filmů typu Počátek, seriálů Caprica a jiných taky hodně působí na psychiku a představivost a myslím si že může společně s hraním her vštípit, nebo ovlivnit osobu, že je tahle věc super, lehce použitelná a poslouží k seberozvoji, tedy dávají zjednodušený pohled. Na druhou stranu i kdysi jsme četli knížky v dětství a představovali si, používali fantasii (vizualizovali) svět z knih, od toho vlastně taky částečně jsou, popřípadě někdo míval virtuálního kamaráda(nikdy jsem nikoho nepotkal kdo by ho teda měl, ani neslyšel), ale určitě jsme se nezavřeli na celý týden do vykonstruovaného světa.
Užitečné si myslím to může být pro meditaci, uklidnění se. když jsme ve stresu mimo přírodu v paneláku, nevidím žádný problém si sednout a přestavit si louku plné štavnaté trávy, strom se šumícími listy, pofukující větřík, sluníčko na tváři a představovat si jak se uklidnuji třeba před zkouškou ve škole, nebo před přijímacím pohovorem do práce, nebo když nás někdo naštve tzv. a nechci mu udělat radost v podobě emocionální reakce :D (u mě časté :D ). Co si vybavuji tak jsem se dočetl, nejsem si jistý, ale myslím že to bylo hnutí Wicca tak využívá vizualizaci k požehnání, vytvoření řekněme světa pro nějaký obřad(myšleno oltář, tedy malý kousek světa, místnosti pro potřeby). Určitě spoustu dalších náboženství a různých systémů má podobně techniky navzájem se prolínající se k různým účelům, stejně tak televize, filmové studia pro své účely, hry hrané pořád dokola, nepoužívání zdravého rozumu. Takovéto světy myšlené v původním prvním příspěvku podle mě jsou přehnané, umělé, nic neřešící, popřípadě tyto techniky můžou vést k nutné odborné pomoci a potom je teda co řešit.
Brighed

Školák

Na ruce: 551.67

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 6 příspěvky

Příspěvekod trinity » 15 říj 2013, 16:00

uzavírání se sama do sebe a odsouvání problémů určitě nepomáhá ani osobě v depresi ani lidem kolem. Já jsem teď měla takové nemilé období v trvání asi tak 2 měsíců a skoro to se mnou dopadlo zle. Ještě se trochu vracím k uzavření se do sebe ale již dnes ráno jsem měla lepší stav. a skutečně je to v tom jak si člověk řekne co a jak pozitivně chce.
trinity

Školák

Na ruce: 37.65

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

PředchozíDalší

Zpět na Životní zkušenosti