escapism -> Vytvoření viruální reality

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Re: escapism -> Vytvoření viruální reality

Příspěvekod thechosenone729 » 16 říj 2013, 12:38

Mňa by len zaujímalo prečo hneď uzavieranie do seba ? Lebo podľa mňa o tomto ani táto téma nieje, len to bolo zle pochopené.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,333.04

Poděkoval za: 6 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod trinity » 16 říj 2013, 19:46

v podstatě je to pravda. téma bylo na vytvoření virtuální reality a nebo únik do jiného prostoru. Já osobně si myslím, že je to velice nebezpečná forma vytvoření iluze. Když to jeden prožene pak je tady možnost, že se v normálním světě nedokáže orientovat a komunikovat s prostředím. Člověk který chce escapism použít musí být silný s kontrolou nad sebou samotným. :krec: názor.
trinity

Školák

Na ruce: 37.65

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Chitrák I. » 02 črc 2014, 19:03

Ahoj.
Párkrát jsem sem už nahlédla, ale nikdy ještě neviděla téma, kam bych mohla přispět a nebyla za naprostého mimoně.
Pokusím se být upřímná, ale i tak může být můj post vágní, nebo jednoduše divný. Myslím, že mám s tímto tématem trochu zkušeností. První VR jsem si nevybrala, tedy jako pragmatik, kterým se snažím být, si říkám, že se jednalo o VR, tak jak se tu o ní přibližně píše.

Byla jsem dost osamělé dítě, dost jsem četla a hodně často se nudila a tehdy jsem si vysnila svého imaginárního přítele a VR s ním spojenou. Nevím z dnešního pohledu, jak dlouho to trvalo, možná pár měsíců, možná několik let. Každopádně mi říkal, že jednou odejde a taky odešel. Pak na začátku dospívání jsem měla po jeho odchodu dost velké deprese.
Nebyl to jen ten vysněný přítel, byl to celý svět, o kterém mi vyprávěl, co mi chyběl. Dodnes často pochybuji o svém mentálním zdraví, možná jsem blázen. Jen chci, abyste věděli, že ty věci beru na 99,9% prostě jen jako fantazii v zájmu zachování svého "normálního" života a svého fungování v něm.
Ale zpátka k VR příteli, byl to kůň, tedy říkal, že může mít jakoukoli podobu, ale mě doprovázel jako kůň ve světech, o kterých mi vyprávěl. Už si všechno nepamatuju, ale některé věci se mi v hlavě zasekly.
V těch příbězích, vyprávělje jako dávné legendy, jsem měla velkou sílu a téměř neomezené možnosti, ale podobně silní byli i moji nepřátelé, měla jsem velký úkol, ale byla sobecká a selhala. Tedy možná spíš sobecký, nebo sobecké, těžko říct. To byl ostatně důvod, proč jsem se stala dívkou z prekariátu, byl to trest za ego. Tak jsem si jako dítě vysvětlila vlastní existenci a svou slabost tělesnou i nedostatečnost mentální. V podstatě to mám stále v sobě, nikdy nedokážu ty věci úplně zapomenout, ale snažím se žít v realitě (nesázet na to, že jsem něco jiného, než podle občanky jsem) a myslím, že mi to celkem jde.

I teď mám svůj VR svět, ale je bezpečný, jen si v něm vybíjím svou flustraci z pocitů vlastní malosti a možná i bláznovství.
Jedná se dobrodružně romanticko-erotické fantazie občas s určitým přesahem, které si vedu už od puberty. Vysnila jsem si dva muže, ideální a navzájem si zcela rovné. Vždycky když se nudím, začnu o nich snít. Mají vždy stejné tváře a jména, mění se jen kulisy. Jejich vztah prožívám střídavě v ich i er formě. Pokud mě něčím ovlivňují v realitě, pak myslím, že jen pozitivně, protože se snažím představit si, jak by se v určité situaci zachoval ten, či onen z nich a pak to srovnávámm s vlastní reakcí své pochybné mozkovny. Snažím se jim přiblížit jako určitému ideálu rytířství, nebo jak to označit. Samozřejmě mi to moc nejde, ale snažím se.

No, netuším, jestli tohle bude pro někoho něčím hodnotné, ale aspoń jsem se vypovídal/a.
Chitrák I.

Školák

Na ruce: 42.42

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 črc 2014, 01:38

Ono vysněná říše není špatná věc, jenom se v ní nesmí člověk uzavřít.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Předchozí

Zpět na Životní zkušenosti