Grave Encounters (2011)

Vše okolo filmu

Grave Encounters (2011)

Příspěvekod Angelguard » 02 pro 2011, 23:24

Ahojte, kto z Vás už videl ten film? Vraví sa, že to film nieje. Teraz sa idem pustiť do jeho pozerania. Ževraj to nieje film, ale niekoľkohodinová nahrávka ktorá bola zostrihaná, nijak nebola upravovaná. Tým pátračov po duchoch, ktorý mali nejaký materiál už pred tým, než podobné show vobec začínali... Niečo v tom zmysle. Bolo to nahrávané v starej, opustenej psychiatrickej nemocnici v Collinwoode, v ktorej sa dejú nevysvetliteľné paranormálne javy. Bývalo tam okolo 80 000 psychicky chorých ľudí, ľudia po jej zavretí vraveli, že sa tam veci samé od seba pohybujú, že je tam počuť niekedy hysterický smiech a podobné veci... Tým pátračov sa tam zamkol na 8 hodín do tej nemocnice, bez akéhokoľvek svetla, len najmodernejšie prístroje. Myslím, že skupina EPRV777, (ak som to napísal zle, prepáčte mi) by práve tento snímok ocenila, keďže takúto prácu vykonávajú aj oni :) A majú k tomu blízko... Uvidíme, som zvedavý čo to bude za snímok, potom dám vedieť keď si to pozriem :) Je to čisto footage, čiže nič upravované, a ako čítam recenzie, ževraj sa to rozbehne v polke filmu, že niektoré veci sú tam naozaj zimomriavok hodné a strach naháňajúce. Napokon v traileri už to dievča bolo dosť :) No hor sa do toho, som zvedavý na vaše názory, idem si to pozrieť :)

Edit:

Dopozerané... Vcelku príjemné prekvapenie, pri niektorých scénach som sa naozaj zľakol až bál, ten film sa oplatí až pozerať od polovice, keďže prvá polovica filmu je zoznámenie sa s prostredím a podobne. Dej celkom v pohode, autor dokázal z jednej nemocnice spraviť celkovo pútavý horror a osobne sa mi to páčilo. Ja by som už mal v gatiach iba keby idem do tej budovy :D Herecky tiež dobre zahraté, a sebakritické a humorné časti horroru ktoré by za normálnych okolností boli vystrihnuté, sa mi tiež páčili, až vtedy niekedy som začal chápať, že je to vlastne všetko hrané, čiže to nebude tak realne. Ale aj tak sa mi to páčilo ;) Veľa tomu nemožem vyčítať, vcelku sa mi fakt ten horror páčil, horrory ktoré sa odohrávajú v nemocničných priestoroch sú už samy o sebe hrozostrašné a strachnaháňajúce ... Až neskor som pochopil, že to je vlastne horror kde aj natáčali, čiže nebol to samozrejme čistý dokument. Takže predpokladám že isté veci tam upravované boli ;) Nech to je ako chce, nevyznám sa veľmi do takých vecí, ale horror sa mi páčil. Zaujímal by ma Váš názor :)
Angelguard

Školák

Na ruce: 56.06

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Re: Grave Encounters (2011)

Příspěvekod Sam Tektzby » 14 pro 2011, 01:06

No už jen to, že to dělal člověk od Blair witch lecos napovídá. Jinak chybka v názvu skupiny opravena :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Re: Grave Encounters (2011)

Příspěvekod lina » 18 črc 2012, 22:38

Videla som a napriek nízkym hodnoteniam a nie práve pozitívnym názorom niektorým filmových "fajnšmekrov" sa mi veľmi páčil. Scény keď sa pokúšali ujsť či už cez tie vchodové dvere alebo keď sa pokúšali dostať na strechu boli špičkové a herecké výkony boli dobré, čo podporilo dojem že nejde o úmyselne natočené zábery. Každopádne aj napriek toľko krát videnému rovnakému začiatku kde nám niekto dôveryhodný oznámi že zábery ktoré uvidíme neboli nijak upravované, je už po pár desiatok minút jasné že ide len o ťah na diváka. Ale výsledný materiál je zaujímavý a do určitého okamihu pôsobí realisticky.
Človek začne chápať život až keď začne premýšlať o smrti
lina

Školák

Obrázky: 0

Na ruce: 682.25

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Zpět na Film