Hůlka

Magie konkrétně i všeobecně

Hůlka

Příspěvekod chmatak » 25 dub 2011, 20:32

zajímal by mě Váš názor a Vaše zkušenost s výrobou či koupí hůlky, vynechme různé návody z knih jako Bardon apod., zajímá mě opravdu jak jste postupovali vy, z jakého dřeva jí máte a proč, jestli v ní máte nějaké fluidum, nebo ne, jestli jí máte zdobenou, jestli jste si jí vyráběli sami, nebo jste si jí koupili nebo třeba zdědili, jestli jste při výrobě dodržovali nějaké rituály, atd.. Já si jí vyrábím sám, čerpal jsem ze začátku z různých pramenů, ale ještě jsem se pevně nerozhodl, nejdřív jsem si opatřil dřevo z břízy a to z místa, které považuji za posvátné a pro mě cenné, pak jsem si opatřil kmen mladého dubu s tím, že to vyřežu z něho a teď už mám doma bezový prut :-)) do té dubové co jsem vyřezával asi na stopadesátkrát jsem umístil právě podle rad Bardona křišťál a jantar ( nadrcený ). Ale pak mě přišlo že to není tak nějak moje, že necítím to co bych měl, že to asi nebude ta pravá cesta, bříza zatím zůstala na balkoně a vysychá a já spekuluji nad tím, že asi ve finále to vyhraje bez, přemýšlel jsem co dát dovnitř jako fluidum, něco co by souviselo s mým myšlením a s tím s čím jsem schopen se ztotožnit. Tak jsem zcela drze a nepokrytě pokradl :-)) Z jednoho vycpaného medvěda v muzeu :-)) ( tímto se tomu nejmenovanému muzeu omlouvám, ale myslím si že na to v jakém stavu mají exponáty,se to ani nepozná a hlavně to poslouží dobré věci :-.)) ) jsem si uřízl trochu chlupů a spekuluji , že by tam do té hůlky mohli jít. Přeci jenom jsem si medvěda zvolil jako svoje totemové zvíře a dal jsem si ho na pečeť beru ho jako svého průvodce astrálem, ale pak si zase říkám, jestli bych tam do tý hůlky neměl dát sebe, tzn. krev, sperma, kus vlasů třeba a nebo to tam dát obojí, ale zase aby se to netlouklo, čím jste se řídili vy? Rozumem, zkušenostmi a typy jiných, z knih nebo srdcem?
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Re: Hůlka

Příspěvekod Sarkyr » 26 dub 2011, 10:53

Opravdu je nejlepší dělat, co zrovna cítíš. Já sám jsem si "klacíků" vyrobil už spoustu (minimálně 5), některé přežily už 15 let, jiné sloužily pár hodin a byly zapomenuty. Taky jde o to, jestli bereš hůlku jako živlový nástroj (vzduch nebo oheň?) nebo jako žezlo moci, atd. Dívej se na to z pragmatického hlediska - opravdu věříš že drcený jantar nebo křišťál má takovou a makovou moc? Můžeš posvětit svou hůlku tím, že ji pomočíš? Můžeš ji znesvětit tím, že na ni plivneš? :)
Summa Scientia Nihil Scire
Sarkyr

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 26 dub 2011, 21:31

Tak jsem zcela drze a nepokrytě pokradl :-)) Z jednoho vycpaného medvěda v muzeu :-)) ( tímto se tomu nejmenovanému muzeu omlouvám, ale myslím si že na to v jakém stavu mají exponáty,se to ani nepozná a hlavně to poslouží dobré věci :-.)) ) jsem si uřízl trochu chlupů a spekuluji , že by tam do té hůlky mohli jít. Přeci jenom jsem si medvěda zvolil jako svoje totemové zvíře a dal jsem si ho na pečeť beru ho jako svého průvodce astrálem, ale pak si zase říkám, jestli bych tam do tý hůlky neměl dát sebe, tzn. krev, sperma, kus vlasů třeba a nebo to tam dát obojí, ale zase aby se to netlouklo

Tak to mě pobavilo :D

Ale proč ne?

Souhlasím se Sarkyrem, jít na to intuicí,
na druhou stranu bych taky brala v potaz, jakou magii vlastně budeš praktikovat,
protože v Chaosu se může experimentovat o něco víc, než ve Wicce atd.
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod chmatak » 26 dub 2011, 21:54

já beru hůlku jako rituální předmět, který sám o sobě nemá žádnou moc, tu moc jí dávám já, ale zase bych chtěl aby mě charakterizovala a měla se mnou něco společného, s tím svěcením sarkyre jsem myslel že bych jí posvětil vodou, kterou naberu z jednoho léčivého pramene na mém oblíbeném místě o valpružině noci, protože věřím v to, že voda je zázračná a že si uchovává vibrace, atd. atd., už se tady o tom někde psaloa zté vody bych si chtěl udělat zásobu svěcené vody na další věci. Jinak k té magii, kterou chci do budoucna praktikovat Akyano, no strkal jsem nos snad do všeho abych našel to co je mi asi nejblíž, někde jsem tu už o tom psal, ale zatím mě nejvíc ( ač jsem to ze začátku absolutně paradoxně zavrhoval ) oslovilo šamanství, kde zrovna tu hůlku nepotřebuješ :-) Vždycky když jsem si vytyčil nějaký směr kterým bych se chtěl ubírat, vždycky to bylo super, ale bylo tam nějaký ale. Teprve u šamanství je to stále super a žádný ale tam není, vše mi přijde přirozené, ale stejně tak se nechci omezovat jen na šamanství, zajímá mě rituální magie, velmi spiritismus, který má blízko k černé magii a rozhodně bych se rád dozvěděl více od všech různých odvětví magie, ale už to tak vypadá, že ta hlavní cesta bude cestou šamana. Zmiňovaná chaos magie je nějak na okraji mého zájmu společně s věcmi jako Necronomicon, mandaly, numerologie a pár dalších věcí, neříkám, že nefungují, jen sem si k nim nenašel zatím cestu, zatím jsem ve fázi věčného hledání a zkoušení a myslím, že to tak ještě dlouho bude, podívej se třeba na pohanství, ze začátku jsem ho zavrhoval a teď čím dál víc zjišťuji, že je blízké mému srdci a myšlení, holt nemám patent na rozum a neumi o věcech zasvěceně mluvit a poslední dobou co se týká magie dost měním názor, ale myslím si, že to prostě patří k přirozenému vývoji. Jinak až dodělám hůlku, rád bych se pustil do výroby bubínku a truhly, docela mě začlo bavit zkoušet vytvářet věci sám. Dneska mi kamarád půjčil knihu Keltská magie sexu od Jona g. Hugese, že tam jsou dobře rozepsané pasáže právě o druzích a výrobě hůlek a holí tak si to v týdnu v práci prostuduju.
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Merlin z Teustoságu » 26 dub 2011, 23:02

!blazen!

Mám rád hole z Dubu =)

Preferuji kombinaci s mechem a křišťálem =)
Mám několik holí a jednu milunkuju ,
protože ji mám na neposlušné houbaře =)))
Merlin z Teustoságu

Mysterian

Na ruce: 2,629.39

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 29 příspěvky

Příspěvekod zombie » 10 kvě 2011, 22:28

Dub mám velice rád je starý,ale osvědčený...
víra k víře pomáhá.
zombie

Ban

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Zpět na Magie