HELP

Zde si mužete vyzkoušet vše co chcete ( jak vložit příspěvek, jak fungují ruzné funkce atd )

Re: HELP

Příspěvekod cora.n » 18 kvě 2012, 16:15

Jsem zcela ztracena v tom, co tím myslíš a co si vlastně myslíš. Promiň :o))
cora.n

Školák

Na ruce: 105.44

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 kvě 2012, 16:20

Metabolika je pasé v otázce řešení na fóru a není pasé v otázce konzumace. To jsem měl na mysli, jde mi jinejma slovama přesně o to co řekla Razorečka. Qui pro Quo, mléko je dobré hlavně pro děti, pro dospělé taky, ale jen v menší míře.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod cora.n » 18 kvě 2012, 16:23

No vlastně to poslední dobou vypadá, že kravské mléko bude asi pro děti docela nic moc. Aspoň co jsem tak četla. Nu nic, končím se spamem, na hlasivky znám jen to s tím syrovým vejcem a to je prý pověra :o)
cora.n

Školák

Na ruce: 105.44

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 kvě 2012, 16:30

Vincentka pomáhá :P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 18 kvě 2012, 19:48

No, já jsem pro dětem kravský mléko dávat a to až cca po prvním roce života, kdy je ukončenej "vývoj" (kvůli anatomii, čili abychom mohly chodit po dvou, není možný těhotenství dýl než těch cca 9 měsíců, po té by dítě neprošlo pánví, ale ještě by to chtělo takových cca 12 měsíců, tzn., že do té doby vidím jako nej mateřský mléko, který má teda pravda menší hustotu než to kravský). Jsou zase dva tábory, jeden je pro dát kravský mléko co nejdřív (to jsem já, ale ne před tím prvním rokem života), druhej nedávat ho kvůli možným alergiím na něj. Já si myslím, že rozhodně dávat, protože dítě potřebuje vápník a má chymosin (enzym na rozklad :p), kterej ztrácíme, když přestaneme mléko pít, pokud bychom ho pili pravidelně a až do dospělosti, tak ho neztratíme a pak se z mléka nepoděláme :D Z toho si vyvozuju, že Evropané, kteří chovali krávy, pili taky mléko a proto si uchovali chymosin pro rozklad a bezproblémový trávení a řekněme mutaci genů. Národy, kde chov krav není obvyklej nebo je kráva posvátná schopnost trávit mléko nemají/ ztratili (Vietmanci, co tu žijí jsou toho příkladem, mléčný výrobky snášejí špatně, spíše vůbec).

Jen tak na okraj, problém zvýšenýho počtu případů alergií vidím ve sterilních domácnostech alá panelákový děti. Dezinfekce typu Savo by se vůbec doma neměla používat. Dítě má imunitní systém, ale ten se musí nastartovat, seznamit se s tím proti čemu se má bránit (někomu možná něco řekne rozdíl mezi B a T - lymfocyty :p ), proto jsou typický dětský nemoci a dítě dává všechno do pusy (jasně, zároveň to je i seznamování s okolím). A taky proto nejsem moc zastáncem očkování proti neštovicím, zarděnkám (u dospělé ženy způsobují potraty), příušnice (u dospělýho muže způsobující zánět varlat a následnou neplodnost), když si to člověk prodělá jako dítě, tak se mu tím nastartuje imunita a buňky si to budou pamatovat (samozřejmě očkování jako je hexavakcína určitě dát, stejně tak tuberkulosa, od které se bohužel v zemích EU nějak upustilo, naštěstí ČR zatím ne). Snad je pochopitelný, co jsem tím chtěl naznačit :)
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 kvě 2012, 19:55

Víš co je legrační, tady používají něco jako Savo ke desinfekci dětských lahví :D :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 18 kvě 2012, 20:15

To je zbytečný vyhazování peněz, naprosto stačí povařit to ve vařící vodě, stejně tak dudlíky apod. Tohle je zase nutný, když se jedná o kojence a posléze batolata :)
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 kvě 2012, 20:19

Já si taky myslím, že tahle sterilizace je nejlepší :) :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Předchozí

Zpět na Zkušebna