Hezké počasí, bude bouřka...

Zde můžete probírat prakticky vše co dovolují pravidla tohoto fóra.

Hezké počasí, bude bouřka...

Příspěvekod Mimars » 20 kvě 2011, 19:43

Taky je u vás teď takové zvláštní, "předbouřkové" počasí? Abych se přiznal, tak toto je jedno z mých nejoblíbenějších. Sluníčko je hezké, ale z tohoto počasí úplně cítím tu energii a život, když jsem venku :) pozoruhodné.

Jaké máte rádi počasí? Cítíte se sví v takovémhle "divokém", nebo máte radši klidnou zimu, sněhovou vánici, nebo snad příjemný letní vánek při cestě tramvají? :)

Ještě jedna věc - probudila vás bouřka v noci na dnešek? Mě jo, možná i dvakrát, vždycky jsem si pustil nějakou příjemnou písničku na usnutí, ony ty písničky působí v polospánku zase trochu jinak, než za bděla.

Zajímalo by mě, jaké bylo počasí třeba v prvohorách, druhohorách či třetihorách...
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn... :-)
Mimars

Učeň

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Hezké počasí, bude bouřka...

Příspěvekod LordFilth » 20 kvě 2011, 20:04

taky mám rád bouřku, dešť, zataženo, chumelenici, nejsem sluníčkovej typ :D
LordFilth

Školák

Příspěvekod chmatak » 20 kvě 2011, 20:07

tak já miluju, když se vše zatáhne, lítají hromy a blesky, nebo v zimě sněhová vánice, mé nejoblíbenější roční období je podzim, jelikož bydlím na samém okraji prahy v 11. patře mám krásný výhled na Prahu, včerejší bouřka byla úchvatná a pozoroval jsem ji z postele skrz balkónové dveře. Při těchto chvílích kdy je ticho, člověk sleduje jen záblesky a čeká na tu ránu, která pak v zápětí přijde a rozezní se celou krajinou člověk musí pochopit i ten nejzabednější, že my lidi jsme jen malý bezvýznamný článek toho všeho fascinujícího kolem nás, když člověk cítí tu sílu přírody nastávají okamžiky, kdy si uvědomí jak je ten život krásnej, nebo alespoň tak to mám já, miluju tyhle chvíle . Kdyby Thor měl nějakej fun klub, budu jeho pomatený věrně milující fanoušek :-)
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Moraea » 20 kvě 2011, 20:11

U nás je teď vcelku divoká bouřka. Kapky hlasitě pleskají o parapet a na celou krajinu se skýtá úžasný pohled, jelikož je obsypávána blesky.
Bouřkové počasí mám velice ráda. Pro mě je uklidňující a i přesto mne nabíjí silnou energií. Ačkoli je pravda, že při bouřce musím být jedině pod střechou a to jakoukoli. Jakmile se ocitám na volném prostranství, začnu být silně paranoidní a to se okolo mě mohou klidně tyčit několika metrové budovy :o)

Jinak mám raději léto než zimu, která na mě působí velice pochmurně. Dávám raději přednost teplému podnebí se spoustou slunka (ač je pravda, že někdy doslova ubíjí) než-li spícímu, klidnému období :o)
Klíč k poznání sama sebe leží na dně propasti, do níž chceme proniknout…
Moraea

Čaroděj

Na ruce: 10.51

Příspěvekod Climatic » 20 kvě 2011, 20:46

JDu ze školy..chytne mě největší slejvak takže odjdu na vlak skrz na ksrz.Přijedu domu vyjdu z vlaku...po 100 metrech další slejvák,ohodí mě auto.P5ídu domu lehnu si a ,že se juknu na Prison BReaky na jojce..tam mi to píše ,že teneto porgram nemáte právo sledovat(těd to zas s jde).Nějakej msolnej den ndeska:)
Climatic

Školák

Příspěvekod KillerLP » 20 kvě 2011, 22:48

Mám ráda déšt, zataženou oblohu.. A bouřku. Připomíná mi to, že lidé ještě nemají vládu úplně nad vším, co si jejich hloupé hlavy usmyslí. Příroda řídí počasí podle sebe a doufám, že jí to nikdo nevezme. Jen nemám ráda, když nám kvůli bouřce nefunguje elektřina => Net. Pak se docela nudím a není co dělat, netbook bez netu je jako zebra bez pruhů. Ale moc nemám ráda příliš velké horko,nebo příliš velkou zimu.. Jinak mi počasí skoro žádné nevadí :)
"Kdo trpí sám, ten trpí mnohem tíž, že vidí štěstí druhých přes svůj kříž."
KillerLP

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 34.82

Příspěvekod Moraea » 21 kvě 2011, 00:14

Všimli jste si, že v poslední době (cca 5 let) se skoro nikdo bez internetu či počítače neobejde? Vím, zní to divně od někoho, kdo v jednu ráno slídí na tomto webu, ale i tak.. snad je to jen můj osobní názor, ale když procházím městem vidím doslova zdegenerovanou mládež, zajímající se o komerci a věci, které právě "letí".
Bylo by krásné, kdyby se lidé alespoň zčásti snažili vymanit ze světa, který jim vládne.. ze světa materiálního, který je ovládán médii..

No.. zpět k tématu :o) Je moc hezké číst, kolik lidí miluje bouřkové počasí ač není divu. Jak jste se již zmínili, příroda nám v takových chvílí ukazuje, jak jsme malicherní naproti tomu, co sama dokáže :o)

Teď mě tak napadlo, máte někdo zkušenosti s jakýmikoli neobvyklými přírodními úkazy? :o)
Moraea

Čaroděj

Příspěvekod Arpaix » 21 kvě 2011, 00:44

Ja nebot jiz 10 let zji ve Finsku, tam zkusenosti mam. U nas je brzy polarni den, slunce nezapada a sviti i ve 2 nebo 3 v noci. V rijnu zase zacina polarni noc,a listopad- leden jsou tmave, jen 2 hodiny svetlo,a i tak je sede.
Zkusenosti mam s extermnimi mrazy, nejvetsi mraz jsem poznala v Norsku v Laponske vesnii Kautokeino, kde v roce 2004 byl mraz -56C. Ja jela autem na breh ledoveho oceanu a teplota ukazovala na -56C. Kdyz jsem vysla z auto, nemohla ani dychat, vzduch se nehybal byt sedy,a mraz bolel, bolelo cele telo a ani dychat se nedalo. Nikde nikdo venku nechodil,ale ja musela ven z auta natankovat bensin. Auto v takovem mraze startuje jen za pomoci el.zasuvky, i aku se musi doplnit, neb motor nestartuje a aku se rychle vyprazdni.
U nas ve Finsku je v prosinec- unor okolo -35-40C. Tento unor byly mrazy -40 cely mesic.
Jinak jsem poznala bouri na mori s 12 metrovymi vlnami. Pri ceste z severniho Norska Kirkenes-Vadsö-Vardö- Tromsö-Björnyea-Svalbald. / Spitzberden/, byla to lod spolecnosti Hurtigruten, jmenuje se Polarlys.
Bylo to v listopadu 2006 v noci, ja byla v baru a letela pres celou restauraci kdyz se celo lodi zvedlo, zachytila se nohy piana v baru. Letalo sklo,porcelan, stoly, zidle. Byl zakaz vychazet z kajut,ale ja byla v te dobe v baru kdyz to zacalo.
Pak samotne Spitzergen v listopad-prosinec je take zajimave. To je velmi depresivni kraj,a uplna tma cele mesice. Mraz byl tez okolo -42C. Ja zila tam mesic ve vesnici s nazvem Svea. Po Skandinavii jsem cestovala velmi mnoho.
Jinak mam i zkusenosti s letanim, turbulencemi...
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Moraea » 21 kvě 2011, 01:20

Nedokáži si představit, jaké to je být takto na severu, kde Slunce skoro nezapadne a mnohdy ani nevyjde, ale jak se říká: jiný kraj jiný mrav :o)
Ve Finsku bych asi žít nemohla, ač je pravda, že vše je o zvyku. Stejně ale v mém srdci zůstane chtíč po krásném, teplém podnebím, které nejen hřeje na těle, ale i na srdci :o)
Mrazy, jaké popisuješ, si jen zhola dokáži představit. Pamatuji si, že asi před dvěma - třemi lety se na našem teploměru ukázalo přes -40C, u čehož jsem si říkala, zda se snad teploměr nezbláznil. Každopádně jsem se odvážila vyjít ven a málem mi upadlo vše, co je za "normálního stavu" pečlivě připevněné !smejesa!
Moraea

Čaroděj

Příspěvekod mira8565 » 21 kvě 2011, 18:57

chmatak píše:tak já miluju, když se vše zatáhne, lítají hromy a blesky, nebo v zimě sněhová vánice, mé nejoblíbenější roční období je podzim, jelikož bydlím na samém okraji prahy v 11. patře mám krásný výhled na Prahu, včerejší bouřka byla úchvatná a pozoroval jsem ji z postele skrz balkónové dveře. Při těchto chvílích kdy je ticho, člověk sleduje jen záblesky a čeká na tu ránu, která pak v zápětí přijde a rozezní se celou krajinou člověk musí pochopit i ten nejzabednější, že my lidi jsme jen malý bezvýznamný článek toho všeho fascinujícího kolem nás, když člověk cítí tu sílu přírody nastávají okamžiky, kdy si uvědomí jak je ten život krásnej, nebo alespoň tak to mám já, miluju tyhle chvíle . Kdyby Thor měl nějakej fun klub, budu jeho pomatený věrně milující fanoušek :-)

Tak to jsme dva.
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Na ruce: 71.24

Příspěvekod Merlin z Teustoságu » 21 kvě 2011, 22:40

!blazen!

Tak já mám bouřky rád , protože už mně za letu párkrát shora sestřelili =))))))))))))))))))))
Merlin z Teustoságu

Mysterian

Na ruce: 2,629.39

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 29 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 21 kvě 2011, 22:58

I ja mam rada bourku,ale teplo v lete! I letni dest. Ziji jiz 11 rokem ve Finsku a po teple a slunci se mi styska. Nastesti zde je svetle leto a svetlo ve dne v noci. Ted jiz neni uplna tma a v 4 rano jiz sviti slunce. Za mesic bude Slunovrat a slunce ve dne v noci. Mne se styska po poradnem teple. Minuly rok byla i u nas +38C vedra!!!!, ale v zime -40C.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Climatic » 22 kvě 2011, 14:48

Arpaix mně se líbí jak skoro v každý odpovědi píšeš kde bydlíš,kam se chceš odstěhovat koli ktam máte stupňů apod :))
Climatic

Školák

Příspěvekod chmatak » 05 čer 2011, 19:45

Merlin z Teustoságu píše:!blazen!

Tak já mám bouřky rád , protože už mně za letu párkrát shora sestřelili =))))))))))))))))))))

pilot smolař ? :-)))
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod Sam Tektzby » 22 čer 2011, 01:58

Já mám osobně rád bouřku a naplno doprovázenou vichřicí. Takové ty vůně ozonu a vlhkosto ve vzduchu, kdy každý blesk působí interference a děšť promočí v několika okamžicích. No prostě a jednoduše, když cejtíte "tancovat elementy".
:D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Amiethe » 22 čer 2011, 08:58

naprosto s tebou souhlasím... okamžik, kdy se den promění v noc, kterou čas od času protne ledové světlo blesku... vítr ohýbá stromy, až se člověk diví, jak to moho u vydržet. déšť bičuje vše takovou silou, až to občas skoro až působí bolest... ...kurňa a venku svítí sluníčko, jak deprimující :D
...Tímto se loučí malá démonka se zlýma očima
Amiethe

Školák

Další

Zpět na Všeobecný pokec