Holmesova kometa

Holmesova kometa

Příspěvekod you » 09 srp 2012, 00:42

jak je to s ní?souvisí to s koncem světa s betelgeuze?
you

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Holmesova kometa

Příspěvekod Pietko » 09 srp 2012, 06:51

Konca sveta sa nemusis obavat... este minimalne vyse 10 rokov... najdlhsia moja vizia siahala mozno tak k nejakym 25-30 rokom do buducnosti, ak mam odhadnut, ako budem vypadat ako sedemdesiatnik. Minimalne tak daleko siahaju siahaju moje najdlhsie vizie... i ked som mal i take kde som zomrel ovela skor. Alebo si myslim, ze su tu vizie. To ale uvidim ak sa aj tie naplnia. Takze sa nie je nutne tolko strachovat. Co hovorim, netreba sa strachovat vobec. Koniec zivota bude zaciatok niecoho noveho. Inak koniec sveta nas isto caka, kazdeho ale jeho individualny- smrt. Netreba okolo toho robit bububu.

Bettelgeuse je hviezda v poslednom stadiu zivota, ano... a ma vybuchnut do 1 miliona rokov... pravdepodobne do 100000 rokov. No je velmi daleko. Kedze je to pulzujuca hviezda neda sa presne urcit vzdialenost ale rozptyl vychadza od 500 do 1000 svetelnych rokov... a na to aby ohrozila zivot by musela byt pod 50 svetelnych rokov daleko. Co sa tyka komety holmes ta obieha medze obeznymi drahami marsu a jupitera... poriadne daleko od zeme.

Mayovia boli posadnuty astronomiou, nie predpovedanim konca sveta. Tak im jeden kalendar vysiel len do 2012 roku... no objavil sa uz aj taky ktory daval predpovede astronomickych ukazov po roku 3500 http://www.usatoday.com/tech/science/st ... 54879760/1
Nemozete predsa tvrdit, ze ked my mame kalendare len na jeden rok, tak po tom roku bude koniec sveta?
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,989.88

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 32 příspěvky

Příspěvekod you » 09 srp 2012, 08:54

díky :)
you

Školák

Na ruce: 0.00

Příspěvekod ilearnedfromthebest » 09 srp 2012, 10:29

pry je holmesova kometa vetsi nez slunce
ilearnedfromthebest

Školák

Na ruce: 11.52

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Robil » 09 srp 2012, 11:42

Ja som videl neiake video vystrihnuté z dokumentu, kde bolo, že mayovia sa dokazali premiestniť do 5 dimenzie a toho 21.12.12 by sa tam mal premiestniť celý svet. Neviem či je to pravda, ale ja by som to aj chcel, aby to bolo podla toho videa. Tu je to video http://www.youtube.com/watch?v=eIUhfwdp ... re=related . Som zvedavý na 21.12. už sa nevim dočkať či to fakt bude tak :D
Robil

Učeň

Na ruce: 48.13
Banka: 6.07

Poděkoval za: 11 příspěvky

Příspěvekod Pietko » 09 srp 2012, 12:38

robil- oni sa naozaj premiestnili do 5 dimenzie... to je totiz dimenzia astralna a mentalna. Po smrti tam vsetci ideme :D. Fantazie na youtube nemaju konca. Clovek musi mat vela sudnosti aby niektore z nich odhalil...

A co sa tyka komety- ja mala. Teda ak povazujeme par kilometrove teleso za male... Ja teda ano. Zober to takto, uz keby mala velkost napriklad mesiaca tak by pri takej drahe sposobila davno rozhadzanie vnutornej casti slnecnej sustavy. Gravitacnym posobenim.
Ak by mala byt velkosti slnka.... tak by to kometa nemohla byt. Totiz, skolabovala by na neutronovu hviezdu, ci dokonca ciernu dieru, pretoze by bola v tom pripade daleko hmotnejsia nez slnko. Ale to by nemohla obiehat medzi marsom a jupiterom, to by vsetko lietalo okolo nej. V slnecnej sustave by vdaka extremnej radiacii, gravitacnym virom a podobne neboli mozne stabilne obezne drahy, trhalo by to hmotne telesa na kusy gravitacnymi slapovymi silami a tahalo by ich do tej ciernej diery.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Příspěvekod Robil » 09 srp 2012, 12:41

Tak možno že len nieaka zmena to je jedno teda necham sa prekvapiť :D Ale najskôr sa asi teda nič nestane no a ja som sa tešil :D
Robil

Učeň

Na ruce: 48.13
Banka: 6.07

Poděkoval za: 11 příspěvky

Příspěvekod Pietko » 09 srp 2012, 13:18

Najdolezitejsia a jedina zmena, co ma pre nas zmysel, je ta vnutri.... v nas. Tesit sa netreba. Je to skodlive. Pracovat na zdokonalovani sa treba.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 09 srp 2012, 16:25

Ono nezapomínej, že samotný chtění bejt dokonalejší v sobě nese sebestřednost a ta taky není moc na místě. Prostě všeho s mírou.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 09 srp 2012, 21:31

Skutečně největší smysl má pro nás změna nás, změna v nás, a že pozor na sebestřednost je dobrá poznámka :) Jinak globálně v rámci připravenosti není od věci si pročíst nějakou příručku pro přežití, mít nějaky konzervy v zásobě, třeba ve sklepě kde nezavazí, mít nějakej survival paklík, vědět kam "bežet", kde jsou ve městě kryty apod. Myslím tím zdravou připravenost, ne spát preventivně ve sklepě s konzervama :D

Jo a nemyslím si, že by ta kometa souvisela s koncem světa a ani si nemyslím, že nastane v tomto roce :) A co se týče jedntolivých dimenzí, tak to podle mě dobře popsalo indigový dítě, je to v Magii v topicu Indigove a duhove deti :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 09 srp 2012, 21:34

Jen pořád ty mý plazivci nikde :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Zpět na Vše o vesmíru