Hranice únosnosti

Magie konkrétně i všeobecně

Re: Hranice únosnosti

Příspěvekod Jem » 03 led 2016, 20:22

Vystihol si to presne tak ako si to myslim.Ze preco sa tym trapit?Mam slobodnu volu, ale vela ludi sa chyti.Mladych, zmatenych, takych co nevedia co chcu, a mozu sa z nich stat ovecky, tym sa sila neprirodzenych tvorcov zakona zvysi.

Zakonitosti OBE su tie spravne, co som uz spominal.Su prirodzene a tak to ma byt a tak to je.V tomto nieje ziadny problem.Ale o zakonoch, tych co neplatia vie kazdy, su vsade, kazdy sa nimi ohana.Denne vidis policiu - zakon.Je to kazdodenne.V TV vsade.Pravnicke fakulty su obrovske zdroje.Ale kde mas zakony OBE?Dobre existuju, kurzy, stretavky, cvicenia, uz aj na svetovej a medzinarodnej urovni, ale stale je to mensina.Clovek ponoreny do modernej doby si ich nevsima.Nechce.OBE sa nevyucuje bezne.Pytam sa preco.Obcianska nauka a dejepis - zakony.Peco sa to vyucuje?Vyjdi s teoriami pre OBE a proti zakonom na verejnost a si nepriatel statu.Ma to tu byt podla zakonov OBE, zakonom vesmiru atd.Nema existovat ziadne statne zriadenie, ziadna moc, ziadna justicia a napriek tomu tu ma ostat mier, rovnocennost a pokoj.Je treba preklopit OBE a zakony a nasledne zakony uplne odstavit.Vysledok mozme nazvat sloboda.A nielen sloboda, omnoho viac...

Mna trapi vsak to, preco ak ma clovek moznost zneuzit nieco, preco sklzne a urobi to?Aky ma podnet?Kde je svedomie?Preco chce umyselne skodit?Nechapem tu pricinu, urcite pochadza z jeho vnutra, nie z vonka.Ako udrzat tych ludi na tej urovni aby neskodili?Viem ze jednotnym sposobom to nejde, kazdy potrebuje a hlada nieco ine, ale tiez viem ze je to mozne.Ak niekto zacne s utopiou, je to jeho nazor, moj nie.Ucinne riesenie aby tu bol mier a rovnovaha je taky svet kde niesu ludia, no nebudem sa o tomto extremizme ani bavit.
Jem

Školák

Na ruce: 920.80

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Pietko » 03 led 2016, 20:56

To preco nie je dolezite. Dolezite je co urobis ty. Mas zodpovednost hlavne sam za seba. To co plati pre jednu dimenziu, neplati pre inu. Fyzicky svet ma svoje prirodzene zakony, a ludstvo ako spolocnost ma dalsie aby dokazalo existovat ako civilizacia. Ked budes zit uplne sam na opustenom ostrove budes sa spravat podla zakonov ktore ti umoznia prezit. Nemas na vyber. Posluchnes ich alebo si out. Pridaj par ludi a musis si vytvorit sposob interakcie. Odstranit neistotu. Porusuj to a stanes sa nedoveryhodny. Sposob porusenia je dolezity. Preco niekto sklzne a sprava sa tak? Slaba vôla? Nedostatok empatie?
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,963.23

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 31 příspěvky

Příspěvekod Jem » 03 led 2016, 21:47

Ak aj ja sa zachovam spravne, to preco je dolezite ak sa jedna o nejaky velky silny faktor ktory chce nieco znicit.Ak je to kriticky pripad, lahostajnost neni na mieste.Nejaka struktura civilizacie musi existovat aby nas to spajalo na jednej urovni - poriadok.Ale ak uz len napises, ze si musim zvolit sposob interakcie, akoby to automaticky znamenalo, ze niekto z tych ludi to automaticky porusi.Predstavme si situaciu - zakon znie - nesmie sa kradnut a nikto nebude kradnut.Jednoducho by toto platilo, ludia by to dodrziavali a nepotrebovali by sme opatrenia ani nic.Nikto by to neporusil.A navyse kazdemu normalnemu cloveku je jasne, ze ak porusi niekoho slobodu smeruje to k "zlu" a ak mu jeho slobodu neodoprie tak k "dobru".

To sklznutie spravania sa som myslel tak, ze preco je to vobec mozne.Je to predsa krok k nerovnovahe.Preo to svetovy poriadok dopustil?Niekto ma slabu volu je bez empatie a motivacie a dokaze sa premoct.Preco ti co tonedokazu to nedokazu?Preco snaha o idealne spravanie nieje automaticka?Preco ludia s problematickou minulostou a detstvom robia to co im bolo robene?A preco niektory z nich to naopak pomahaju odstranit?Preco to nedokazu vsetci, iba niektori z nich?
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 03 led 2016, 22:10

Svet nie je idealny, ma stupne volnosti. Nie vsetko co je zakazane ta automaticky vyluci z hry. Skoc z lietadla a zabijes sa. Urob to iste v astrali a poletis. Pokial tvoje vedomie vie ze poletis. To co pises je idealisticke a nerealne. Preco? Preto. Bozie mlyny melu pomaly, sa hovori. Ked nieco chces, neznamena ze to dostanes. To je realita. Nad tym nema zmysel sa ani pozastavovat. Co mozes menit si ty sam.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Příspěvekod Jem » 03 led 2016, 22:39

Je to idealisticke.Keby som sa nad tym nepozastavoval, znamenalo by to nieco ako "krytie svedomia" - jednoduchsie pomenovanie - negativny jav k celkovej neucte seba sameho.Ono nakoniec vzdy som zatial po uvahach na tuto temu dosiel k tomu co pises ty.Ved sme sa aj v zakladoch zhodli.Avsak nestaci mi to.Hladam ine riesenia.Ak by som sa o to ani nepokusil, znamenalo by to pasivne uspokojenie sa s tym co sa mi nepaci co som tu vsetko spomenul.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 03 led 2016, 23:20

To je pekne ale riesenia nie su. Nemozes ich robit za inych, to by si sa postavil proti ich slobodnej vôli. Menit mozes len seba. Ostatni zasa len seba. Jedine co mozes urobit je, strhnut tych ludi svojimi ideami. Nenasilne. Prikladom. Viac nemozes. Nejde to. A i tak je viac pravdepodobne ze kazdy bude nasledovat vlastne myslienky , idealy.
Preto hovorim ze toto nie je realisticke. Jedine co je realisticke je, ze budes pracovat na sebe.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod thechosenone729 » 04 led 2016, 04:55

Z mojho uhla pohľadu to vidím takto, ako píšem je to môj názor.

Mágia neexistuje biela alebo čierna to len ľudské ego v jeho obyčajnosti klesá dole či hore a podľa toho koná. Hovoriť o čiernej mágií je asi ako hovoriť o tom či nôž je dobrý alebo zlý odkraj chleba alebo ním zabi.

Dobro či Zlo je pre ego veľmi subjektivna vec ak si myslíš že konáš dobro nemusí to tak byť stále :) Ak ovplivníš agresívnu osobu aj keď fyzicky neškodi ale napríklad len nadáva tak ju pripravíš o cennú lekciu v tom ako sa sama dostane do utrpenia kvôli svoju vlastnému správaniu i keď to môže pôsobiť ako z tvojej strany dobro. Mal by si ovplivnovať maximálne seba nikdy nie ľudí okolo seba.

Ak niesi si istý tak nekonaj ak áno tak prevezmi zodpovednosť za svoje činy jedine to ta bude robiť slobodným.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,433.41

Poděkoval za: 7 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 26 příspěvky

Příspěvekod Jem » 04 led 2016, 13:40

Pietko - skus si predstavit svet kde kazdy podla svojej slobodnej *CENSORED* kona priatelsky a v mieri.Nikto nieje do nicoho nuteny.Kazdy chce sam od seba blaho.Je to nemozne?Nechcem od nikoho aby malickom pohol tankom ani aby lietal.V skutocnosti je to velmi jednoduche ale velmi zlozite.

thechosenone729 - s tou magiou aj dobrom a zlom suhlasim.A co ak ta agresivna osoba uz ublizuje okoliu?Ak by agresivna osoba posluchla od niekoho mudre rady, mohla by sa utrpeniu vyhnut.

Co ak je jednoznacne ze pre niekoho je nieco zlo?Co ak mi sam povie ze je to pre neho zle a neche to?
Ak som niekomu neumyselne "magiou" uskodil a chcem to vratit, povazuje sa za negativne ak sa to "magiou" budem snazit napravit?
Jem

Školák

Příspěvekod thechosenone729 » 04 led 2016, 14:48

Pozri takto aj keby si mal moc zmeniť celý tento systém behom sekundy tak by si to nemal robiť pretože ľudia by nikdy nový system nepriali oni potrebujú to utrpenie zažiť na vlastnej kožy aby ako sa hovorí vyrástli z toho a poučili sa že to takto dalej nejde. Ak sa zmeníš ty a budú vidieť na tebe tu zmenu tak sa pravdepodobne o to pokusia už oni sami z vlastného popudu. :)
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Pietko » 04 led 2016, 15:12

Lenze ked kazdeho slobodna vôla prinuti spravat sa podla zakonov tak v com je sloboda? Sme tu aby sme sa ucili. Ucime sa z chyb. Vraj sa ti, co sa tu naucia dost lekcii, nemusia vratit na Zem. Neviem. Ale slobodnu vôlu mame na to aby sme sa mali moznost rozhodnut. Realne nie je mozne aby sa kazdy rozhodol tak ako si zelas. Je to neuskutocnitelna utopia. Naco o tom fantazirovat? Men seba! Reci nikomu nepomozu :)

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Jem » 04 led 2016, 19:04

thechosenone729 - neviem ci to utrpenie potrebuju zazit. DA Sa predchadzat.Nieje dobre cqkqt kym sa stane nieco zle az potom to riesit.Ak budu vidiet mna je to pol na pol ci si zoberu priklad alebo nie.

Pietko - menim seba, ale vdaka tomu co som tu opisoval mam pred sebou zbytocne prekazky.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 05 led 2016, 01:37

Utrpeniu sa neda predchadzat kym to dotycny nepochopi. Aby pochopil tak mu to musi byt otrete poriadne o nos. Pokial je nieco ako karma a vidim to opakovane, potom si musi kazdy svoje karmicke dlhy splatit. Raz je on ten zly... potom sa to vrati... potom su ini na neho zly. Pokial ten kolotoc nepochopi tak sa bude stale tocit v kolotoci toho co ublizuje a toho komu je ublizovane. Pochopenie znamena ze sa odputas. Ked si ten co ma chut ublizovat- prestanes s tym a snazis sa to napravit... ale zaroven musis rozpustit emocie k obeti/am. Ak si ten komu je ublizovane musis odpustit, a zaroven nedrzat negativne emocie. Skrotit emocie, rozpustit ich v oboch pripadoch.
Tie prekazky nie su zbytocne. Su to tvoje skusky. Prekonaj ich na jednotku a to nie raz ale niekolko krat a naucis sa. (opakovanie matka mudrosti)

Pietko

Mysterian

Příspěvekod thechosenone729 » 05 led 2016, 05:26

Z tejto strany súhlasim z pietkom, je dôležité aby si ľudi nechal robiť si ich skúšky to neznamená že ak niekto trpí žeby si mu nemal pomôcť ale nezasahuj do jeho vývoja :)
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Jem » 05 led 2016, 11:39

Potom to ale znamena, ze utrpenie tu vzdy bude a kazdy potom bude nejakym sposobmo vzdy trpiet.

Ak aj prekonam prekazky viackrat, znamena to ze sa ich nezbavim nikdy?Lebo ked viackrat, tak znamena to ze pridu stale viac a viac?
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 05 led 2016, 12:44

Ved ako pri dospievani. Nie je vzdy pijemne. Sme tu preto aby sme k niecomu dospeli. Naucili sa. Zmen uhol pohladu a utrpenie prestane byt utrpenim. Stane sa lekciou. Ked zvladnes svoje lekcie (rozpustis co ta trapi-priputava) tak sa strati aj dovod byt tu. Neviem kde je hranica kedy sa toto stane. Je mozne, ze niektore lekcie je mozne sa naucit aj inde, nielen na zemi.
Ked prekonavas prekazku toho isteho typu znovu a znovu znamena to, ze asi nebola prekonana tak ako by mala byt. A odhaluj co je v tvojom podvedomi. Vedomie nemusi byt vsetko co je problemom. My nie sme len to co si uvedomuje. Podvedomie tvori nasu velku cast. Nacuvaj mu. Pochop a komunikuj so svojim podvedomim. Aby si to mohol urobit, musis vyprazdnit mysel a citit dovnutra. Pokial mozno stale. A podvedomie rozsiri tvoje vedomie ked budes citit v harmonii. Neviem to vysvetlit lepsie.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Jem » 05 led 2016, 13:20

Mozem zmenit uhol pohladu, ale bude to nieco ako moje ciastocne vykoristenie - musim akceptovat nieco co nechcem.Ako si myslel to, ze ak sa naucim lekcie, strati sa byt dovod tu?Neznamena to nahodou lepsi zivot, pretoze sa posuniem vyssie?

Je ale pri prekonavani prekazok mozne dostat sa do bodu, kde konkretna prekazka uplne zmizne?Ze ju prekonam tak ako mam?To o podvedomi viem, pracujem s tym, je to tak ako pises.
Jem

Školák

PředchozíDalší

Zpět na Magie