Hranice únosnosti

Magie konkrétně i všeobecně

Hranice únosnosti

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 15:31

Zdravím.

Chcel by som sa opýtať na jednú dôležitú záležitosť s ktorou si sám neviem celkom poradiť.

Má 2 časti.

1 - Ako rozpoznám že svojou mágiou konám dobro alebo zlo.Ako rozoznám "čiernu" od "bielej", satana od boha (verím v nich, no mágiu s náboženstvom nespájam).
Pýtam sa preto, lebo veľakrát pri nejakom úkone - pozitívnom úkone mám (hlavne na energetickej úrovni) pocit, že niečo je zle, niekomu bude uškodené a niekedy mám pocit, že moja cesta mágie je len nejaká falošná cesta a smeruje do pekla.Aj ked´ si v každej sekunde uvedomujem, že mágia nieje dielom satana.Po úspešných pozitívnych úkonoch nemám zo seba dobrý pocit.Pred "rituálom" robím opatrenia aby nepôsobil negatívne a tiež sa koncentrujem, no neviem sa s tým úplne stotožniť.Preto vás prosím o radu, ako získať viacej istoty, že pri magickom úkone naozaj pomôžem a nie naopak.

2 - Do akej miery môžem pôsobiť na ľudí/zvieratá/rastliny aby to nemalo škodlivý účinok.
Napr. môžem sa snažiť niekoho vyliečiť ak však on o mágiu nemá záujem alebo ju nechce?
Môžem smerovať energiu do predstáv o tom aby sa niekto kto mi škodí zmenil, nie kvôli prospechu ani zisku ale aby mi jednoducho prestal škodiť?

Môžem používať mágiu často a na vcelku malé veci tak aby nelšlo o zneužívanie?
Napr. na spravenie skúšky, spravenie autoškoly, nájdenie tovaru ktorý potrebujem v krátkom čase?

Ďakujem!
Jem

Školák

Na ruce: 920.80

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Hranice únosnosti

Příspěvekod Pietko » 30 pro 2015, 16:09

Tie otazky su sucastou zivotnej cesty. Nauc sa vzit do ludi, zvierat... rastlin. Citit co citia. Precit ako by si vnimal keby to co robis bolo robene tebe. Intuicia ti ma pomahat.
Ritualy tazko niekomu uskodia pokial o nich dotycny nevie. Ak o nich vie tak mu neuskodia ak na ne vobec neveri, alebo ak je dost silny na to aby si efekt pripustil. Uskodia mu len ak tomu uveri... Nemam skusenosti s realnym ovplyvnenim fyzickeho sveta. Psi wheel roztocim, no neroztocim ho pod vakuovanum zvonom. Co to znamena? Konvekcia tepleho vzduchu. Nepodarilo sa mi spravit nic co by sa nedalo vysvetlit fyzikalne. Pokial by sa to niekomu podarilo tak moze vyhrat Randiho cenu 1 milion zdanenych dolarov. Doteraz sa to nikomu nepodarilo a to o niecom svedci :) Ritualy mozu ale vzdy uskodit tebe. Veci co si zelas su len zelania... ale ovplyvnuju tvoje myslienky. A to je bod, ked to zacne byt pozitivne alebo negativne.
Ritual na spravenie skusky si kludne rob. Je to pozitivne a zamerane na teba. Nepomoze ti to vsak pokial nebudes nauceny. Ak si nauceny tak pokial ritualu veris tak stratis tremu. Je to hlavologia :) Autosugescia.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,963.23

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 31 příspěvky

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 18:42

Ďakujem za odpovede.
Chcel by som sa však ešte pri pár bodoch zastaviť.

Ako si myslel to že - rituály uškodia niekomu len ak na ne uverí?Ak vykonám niečo, čo mu má pomôcť napr. v škole alebo práci a on v to uverí, tak mu to uškodí?

Veci čo si želám su len želania - áno ale ak sa celkovo koncentrujem aby som išiel len cestou pozitívnej energie a tú negatívnu odvraciam, teda moje myšlienky, odoslaná energia a celkové stotožnenie sa s výsledkom sú pozitívne, znamená to, že to bude "biela" mágia a určite nie "čierna" ? Nečaká ma za to v budúcnosti nejaký nepríjemný dlh?

Rituál na skúšku - iba moje vlastné stanovisko k tomu - súhlasím čo si napísal avšak musí existovať aj prípad, kedy aj nič neviem ale skúšku spravím.Ide tu o podvedomie, energiu apod. je to však moja skúsenosť a presvedčenie, niekto k tomu môže byť skeptický.

Ak moje postrehy pôsobia laicky, prosím ber na vedomie že nie som profesionál a niektorým veciam tvojho príspevku som veľmi neporozumel.(Ide hlavne o tú fyziku).
Jem

Školák

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 pro 2015, 19:56

Jem píše:1 - Ako rozpoznám že svojou mágiou konám dobro alebo zlo.Ako rozoznám "čiernu" od "bielej", satana od boha (verím v nich, no mágiu s náboženstvom nespájam).

Co je dobro pro jednoho, nemusí být dobrem pro druhýho, co je zlo pro jednoho, nemusí být zlem pro druhýho. Takže rozpoznáš to jedině podle reakcí okolí/lidí a to ještě v rámci své subjekce :p
Jem píše:2 - Do akej miery môžem pôsobiť na ľudí/zvieratá/rastliny aby to nemalo škodlivý účinok.

Nejde určit míru, i nepatrnej zásah/působení může mít velký následky a opačně. Zároveň se vytváří nekonečný počet nových daných skutečností. Pokud uděláš něco "špatně", tak na to dříve nebo později budeš patřičným způsobem upozorněn :p

Obecně bych asi řekla, že je dobrý se řídit svým pocitem/intuicí. Snažit se změnit/zlepšit, co jde, a co nejde, tak nechat být :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 20:23

Razorka Tektzby píše:
Co je dobro pro jednoho, nemusí být dobrem pro druhýho, co je zlo pro jednoho, nemusí být zlem pro druhýho.

Myslel som to skôr inak, vysvetlím to na príklade.Niekto ma bolesť nohy, je jednoznačné že jej odstránenie je objektívne dobro a subjektívne pre daného človeka tiež.
Ja sa budem snažiť rituálom tú bolesť odohnať, myslím pozitívne, ale ako viem, že používam pozitívnu energiu?Ako viem že to nieje skrytá negatívna energia ktorá sa mi vráti?Ako viem že nepracujem so škodlivými entitami?

Razorka Tektzby píše: Snažit se změnit/zlepšit, co jde, a co nejde, tak nechat být :)

Ale ak sa bavíme o mágii, nemali by sme sa uspokojiť s niečím takým ako - ked´ to nejde tak to treba nechť tak, nie?
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 30 pro 2015, 20:44

Myslel som to tak, ze ritual ma zmysel hlavne pre teba. Naladi ta nejako. Pokial ho vidi niekto na koho je smerovany a veri z sa to stane je mozne ze sa to stane. Ale musi to byt psychicka vec. Ak ten clovek uveri ze zomrie lebo ho niekto ritualne zaklial(nieco ako voodoo) tak moze smerovat k smrti. Zacne byt depresivny... moze sa zabit aj sam, lebo to uz nevydrzi. Ale pokial neuveri tak sa nic nestane.
Co sa tyka dlhov... Tazko povedat. Z konania mozno, pretoze kazde konanie ma svoje nasledky. Na druhej strane poznal som taky pripad... jeden clovek sposoboval druhemu problemy, ale ten sa cez to dostal, bez toho aby mal na toho co problemy sposoboval tazke srdce... Ale ten co to sposoboval ma uz vyse 25 rokov tie problemy, ktore sposoboval tomu druhemu. Pride mi to ako typicka karma... i ked tam nie je ziadna magia pritomna.

Nemam velke skusenosti s ritualmi. Nemali pe mna zmysel, je to len o sugescii. Clovek to pozna ked desatrocia trenuje autosugesciu (autogenny trening). Dosiahnem viac a jednoduchsie s tym co viem.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 21:15

S tym slovom ritual som asi mohol byt presnejsi.Ja tiez nevykonavam ritualy typu omse a neviem co.Napisal som ritual len aby som pomenoval nejake mysticke posobenie za vysledkom na oko neskutocnych veci alebo tak nejako.U mna su to (zatial iba) meditacie, ale tie sa tocia okolo autosugescie.Pre mna je vsak aj to uz ritual, vzdy tam vidim a vnimam vyssiu silu a snazim sa s nou komunikovat.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 30 pro 2015, 21:29

Aha. No... ja autosugesciu nevnimam ako ritual. A pouzivam ju hlavne na upravu vedomia, urychlenie relaxacie a koncetraciu.
Hlavne tu, pri sugesciach by som si daval pozor. Clovek si sam na seba upletie bic. Je jednoduche byt nad vecou. velmi jednoduche. Ale vloz sa do toho, sugeruj si to... i keby si v sugescii nieco mieril na inu osobu tak sa to prilepi na teba, druha osoba predsa tvoje myslienky nepocuje ani neciti.
V com citis vyssiu moc? Pretoze i ked som mal mysticke zazitky, velke mnozstvo mimotelesnych zazitkov(OBE) vzdy som to bol ja. Ziadna vyssia moc sa mi tam neplietla...

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 pro 2015, 22:29

Jem píše:
Razorka Tektzby píše:
Co je dobro pro jednoho, nemusí být dobrem pro druhýho, co je zlo pro jednoho, nemusí být zlem pro druhýho.

Myslel som to skôr inak, vysvetlím to na príklade.Niekto ma bolesť nohy, je jednoznačné že jej odstránenie je objektívne dobro a subjektívne pre daného človeka tiež.
Ja sa budem snažiť rituálom tú bolesť odohnať, myslím pozitívne, ale ako viem, že používam pozitívnu energiu?Ako viem že to nieje skrytá negatívna energia ktorá sa mi vráti?Ako viem že nepracujem so škodlivými entitami?

Nemyslel jsi to jinak :p Osobně bych s pojmem dobro nakládala opatrněji, možná se mu i vyhnula, něco jako objektivní dobro nemusí existovat :p A odpověď je, že nevíš :p

Jem píše:
Razorka Tektzby píše: Snažit se změnit/zlepšit, co jde, a co nejde, tak nechat být :)

Ale ak sa bavíme o mágii, nemali by sme sa uspokojiť s niečím takým ako - ked´ to nejde tak to treba nechť tak, nie?

To bylo myšleno tak, že něco nemusí jít "dnes", ale může to jít až "zítra". = všechno má svůj čas.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 23:55

Pietko píše:Aha. No... ja autosugesciu nevnimam ako ritual.V com citis vyssiu moc?

Takto, kazdy ma svoj sposob ako autosugestovat a ako meditovat.Ani pre mna to niesu ritualy, ale ked povedzme pravidelne meditujem a vzdy sa snazim komunikovat s vyssou silou, uz len kvoli pritomnosti tej vyssej sily mi to pripada ako keby to malo taky zavan ritualu alebo ako to povedat.A kde citim vyssiu silu?Vzdy a vsade, ked meditujem, tak ju prosim, ospravedlnujem sa jej, komunikujem s nou, ona je energia, z nej cerpam, ona je povod a zaklad vsetkeho, ja som cast z nej.Ona je ta nadej, ona ma pri meditacii pozoruje a pocuva, ale aj mimo meditacie.

Razorka Tektzby píše: Osobně bych s pojmem dobro nakládala opatrněji.A odpověď je, že nevíš :p

S tym dobrom mas absolutnu pravdu, chcel som len jednoduchym sposobom vyjadrit skutocnost :).A takuto odpoved som presne nechcel :).Ale vazim si ze so mnou obidvaja na tuto temu komunikujete.Pre mna su tieto veci velmi podstatne v mystickej praxi a potrebujem ich vyriesit.Dakujem teda za cas, ochotu a trpezlivost.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 31 pro 2015, 02:15

No a ja sa sustredim na to aby som precitil tiaz a teplo tela tak ze si ho prestavam citit a pri tom sa koncentrujem dovnutra... a ked sa tymto sposobom dostanem do meditacie tak sa vznasam ako bod vedomia v prazdnote, bez myslienok... v absolutnom pokoji. Neostane absolutne nic, len vedomie existencie... V pripade ze cestujem von z tela tak musim zacat skor nez sa dostanem k meditacii, vstanem a skumam okolie. Experimentujem. Ako nezavisly pozorovatel. Zasa aplikujem minimum zasahovania, vôľu len v minimalnej miere. Citim nieco ako extazu ale zaroven viem ze t vsetko vychadza zo mna. Nie je to externe. Hladaj pokoj a najdes ho. Stanes sa pokojom. Siris pokoj. V astrali sa to prejavuje efektne. Malokedy sa mi stava ze stretnem nieco nepriatelske, ale to nieco poriadne trpi ked sa snazi ku mne priblizit. Dokazem rozprestriet svoju auru na bytosti ako ochranu pred nepriatelskymi bytostami. Je to univerzalna zbran. Ale funguje len s pokojnou myslou. Ne-nenavist, ne-laska, ale rovnovaha. Tu rovnovahu citit ako nepriputanu vseobjimajucu a chapajucu lasku. V tom stave i zle bytosti su ti blizkymi... co ako neprijemni i tak blizki. Ono sa to dost tazko chape, ked to clovek nezazije. Posledne cestovania som sa pohyboval v temnote(nizsie urovne astralu) obklopeny aurou v priemere okolo 10m. Ale ta temnota co ako nepritazliva, pre mna neprijemna nie je. Som oaza pokoja. To citim. To citia tie bytosti. Snazia sa odomna drzat co najdalej.
Pytal som sa na tu vyssiu moc, komunikaciu preto, lebo clovek velmi lahko upadne do klamu, ze sa s necim bavi, komunikuje. Nehovorim, ze ta sila nejestvuje. Hovorim len tolko ze je pravdepodobnejsie ze sa bavis s vlastnym podvedomim. Skumaj a nacuvaj vlastnemu podvedomiu, cim viac ho budes poznat tym tazsie sa das oklamat iluziami. Meditacia nie je sposob komunikacie s niecim, meditacia je ustatie, zastavenie vsetkeho aktivneho, meditacia je zotrvanie v bezcasovom a bezrozmernom tele v nekonecnej prazdnote... teda ked prosis, "ospravedlnujes sa???" komunikujes- to je pravdepodobne nieco ako rozjimanie. Zastav tu komunikaciu, ostan ticho. Ta komunikacia je vyrusovanim . Je to sposob akym sa mysel udrziava aktivna.

Bol som raz, mozno dva krat ale ten druhy raz nebol celkom jednoznacny, v budhickej dimenzii. Tam som bol ako jedna z hviezd/dusi vo vesmire lasky. Taka laska hrejiva, vseobjimajuca... ze ked si na to spomeniem i teraz po rokoch sa citim dojaty. No komunikacia tam nebola. Bola to laska co nic nevyzaduje. Jednoducho je. Nieco k comu by sa malo smerovat. Kamaratka mi povedala ze ako mozem pochybovat o bozej existencii ked som bol v jeho pritomnosti :) Neviem ci som bol. Ale som vdacny, ze viem ako to bolo citit. Nepotrebujem ziadnu energiu, nepotrebujem sa ospravedlnovat... to je zbytocne. Ospravedlnenie sa je prazdne a zbytocne, treba sa menit. Energie mam kolko chcem ci potrebujem. Jednoducho naberiem viac, staci koncentracia.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod cestovatelprvy » 31 pro 2015, 11:13

Raz som si niečo vytiahol z jednej knižky a odložil som si to, no doteraz som to nikdy nepotreboval a kým som sa neprečítal toto vlákno tak som si na to nespomenul. Ale Jem, tu je možno niečo pre Teba:

1. Nerobte kúzlo pre inú osobu/situáciu/miesto, bez jej/jeho súhlasu a vedomia!

2. Nerobte kúzlo, ktorým by ste mohli akokoľvek uškodiť sebe, či inej osobe/situácii/miestu!

3. Nerobte kúzlo unáhlene!

4. Nerobte kúzlo v hneve či v inom negatívnom naladení!

A ja pridávam svoje pravidlá: Vždy si svoje kúzlo dôkladne premyslite. Zvážte jeho dopady ako pozitívne tak negatívne. Ak chcete ostať v poli dobra, vždy robte len pozitívne kúzla ktoré sú v súlade s karmou, slobodnou vôľou a najvyšším dobrom všetkých zúčastnených. Vyvarujte sa hnevu, závististi, pomste a odplate a iným negatívnym pohnútkam. Rešpektujte slobodnú voľbu a bude rešpektovaná i tá vaša.

Okrem vyššie uvedených štyroch pravidiel mágie, majte na pamäti aj nasledujúce štyri otázky, ktoré by ste si mali položiť pred akýmkoľvek kúzlom, aby ste sa uistili, že je správne:

1. Aké sú všetky možné dopady tohto kúzla? Pýtate sa rovnako ako na pozitívne tak i na negatívne

2. Manipulujem s niečou slobodnou vôľou?

3. Bol by som schopný dosiahnuť výsledok aj bez kúzla?

4. Existuje ľahší spôsob, ako to urobiť?

Kúzla lásky bez vedomia/porozumenia/pochopenia/súhlasu všetkých zúčastnených ktorých sa kúzlo dotkne je nechutná čierna mágia a karmická reakcia na seba nenechá dlho čakať. To isté platí aj o kúzlach pomoci. Čo sa vám môže zdať ako dobrá vec, nemusí byť pre toho druhého vôbec dobré a naopak mu to môže spôsobiť problémy. Jedinou výnimkou sú kúzla liečenia, aj keď i tam človek balansuje na veľmi, veľmi krehkom ľade. Ak máte skutočné nutkanie robiť kúzlo liečenia, postupujte podľa bodu 2 – teda konkrétne ho urobte so zámerom ,, ak máš pomôcť, pomôž, ak nie, neškodne sa rozplyň do okolia ,, .

Toľko k tomu. K Tvojim otázkam ohľadom dopadu na karmu.

Ďalej si písal ohľadom zvierat. Keď si to spojíme s hranicami únosnosti. Hm. Niekomu môžeš poslať "kilo" energie, a znesie. Nič mu to neurobí. No niekto by nezniesol ani "pol kila" energie a zomrel by. Nikdy ani netušíš, koľko ten človek znesie. Ber to ako metaforu. Ovšem kilo a pol kila energie nevieš poslať :D vieš poslať len istú veľkosť, intenzitu, farbu... To je už z hľadiska energií. Ak si chceš prečítať o tom knižku, jeden kamarát mi odporučil veľmi dobrú. Nejde o reklamu ani nič podobné, má to byť pomôckou. Kniha je od Autora : Choa Kok Sui: Léčení pránou.

Ako písala Razorka. Po mojich doterajších skúsenostiach si dovolím tvrdiť, že dobro a zlo neexistuje. Je to tak isto uhoľ pohľadu - ako noc bez svetla. Ako nenávisť bez lásky a podobne. Dobro a zlo. Je to téma na veľké rozprávanie. No nebudem až toľko o tom rozprávať snáď len toľko, z môjho pohľadu to čo ja konám môže byť dobro a z iného to môže byť zas zlo. To čo iní koná môže byť zlom a to čo on koná môže byť dobrom... Pre každého je niečo iné dobrom / zlom. Záleží podľa toho, koho má pána. Podstatnejšie ako zlo a dobro, je vypustiť ego. Ísť cestou srdca. Sebapoznanie a sebahodnotenie sú dve najzákladnejšie veci, ktoré ťa budú sprevádzať celou Tvojou životnou cestou.

Autosugescia je veľmi dobrá vec. Ak vieš ovládať svoju myseľ natoľko, že si vieš privodiť nejaké stavy, si schopný si spraviť autosugesciou "obranu" takú, že Ti neublíži nik a nič. No ale nie je to celkom tak. Ak by sme si zobrali úvahu, že by si stál zoči voči proti Mágovi, ktorý má 60 ročnú prax v jeho oblasti a Ty by si mal prax len jedno dňovú, no neviem neviem, či by si to ustál. Ale proti "bežným" ľuďom, pohybujúcim sa na ulici, ktorí nevytŕčajú z davu, by to nemal byť žiadny problém.
cestovatelprvy

Školák

Na ruce: 837.39

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Jem » 31 pro 2015, 13:21

Pietko - tvoje skusenosti su velmi zaujimave a pekne.Vidno ze mas za sebou kus roboty.

ked vykonavam meditaciu ja, tak bud sa snazim relaxovat, uvolnit ako pises ty.Raz som napr. bol v strese a nervozite, ruky som mal studené a triasli sa.Zacal som meditovat (uvolnovat sa a relaxovat) a uz v priebehu meditacie sa tieto stavy rozplynuli.Ked som sa vratil do bdelosti bol som pokojny, to co ma trapilo som bral viac s nadhladom a ruky som mal teple.Ale v stave uvolnenia sa aj snazim privolat veci ktore chcem do svojho zivota.Pre toto sa mozno slovo meditacia az tak nehodi, ale niektore crty meditacie to ma - pokoj, zatvorene oci, uvolnenie apod.Co sa tyka tejto skusenosti uz neraz sa mi podarilo privolat to co som chcel a ono si to pekne vykrystalizovalo samo cestu.Raz to bolo az tak silne ze som jednoducho vedel ze sa to stane a ono sa to stalo hned na druhy den.To ze komunikujem so svojim podvedomim moze byt kludne pravda.Neviem.Pre mna je ta vyssia sila tam automaticky zakomponovana, lebo to vychadza z mojho presvedcenia.Cely zaujem o mystiku a tieto veci vychadza z viery vo vyssiu silu.Keby som v nu neveril tak sa o to ani nebudem zaujimat.Ani by som nemeditoval ani by som neprisiel na toto forum ani nic.Ona je ta energia, ona dava tu energiu ktora odstrani stres.Ked aj nechcem byt s ludmi, ona je vzdy pri mne, a vypocuje ma.Ospravedlnovat sa a prosit je naozaj zbytocne mas pravdu, nic sa vtedy nedeje.Ale ak prosim, ide o akt stotoznenia sa s istou vecou ktoru chcem a ked som s nou stotozneny, zijem v nej atd. tak sa vyplni.Treba sa menit a nie ospravedlnovat sa.Ano ale ak sa ospravedlnim vyssej sile ze som sa spraval mimo rovnovahy ktoru nastolila, budem mat do buducna zavazok.A ak poviem cloveku ze to co som mu spravil ma mrzi, a ze sa zmenim, no v jeho nepritomnosti zopakujem chybu, vyssia sila to vidi a zradim aj ju.Ona je usmernovatel aj ked sa na mna nikto nepozera, ukazuje mi spravny vzor spravania nielen v spolocnosti niekoho ale aj o samote.

cestovatelprvy - tymi pravidlami sa drzim a doteraz som sa aj vzdy drzal.Avsak mohol by si mi prosim ta blizsie vysvetlit pravidlo cislo 1 - preco nerobit kuzlo pre inych bez suhlasu a preco je to cierna magia?Ak by som sa ludi ktorym chcem pomoct opytal ci mozem nieco take urobit, povedali by mi ze oni na take neveria.Ak sa mi kamarat stazuje na konkretnu vec a sam povie ze by to chcel zmenit, preco ja nemozem urobit "ritual" na zmenu tejto situacie bez skody kohokolvek tak aby ten kamarat o tom vobec nevedel?Toto si ja neviem vysvetlit.Inak dakujem za pravidla a odporucanu knihu.Mohol by si mi prosim ta ked tak dat cely clanok odkial je ten uryvok o pravidlach?

Mimochodom, kedysi davno som bol na jednej stranke, kde boli tiez takych asi 10 pravidiel kuzlenia alebo nieco take a zdali sa mi schopne, no na stranku si neviem spomenut.Viem ze jedno pravidlo bolo nieco take ako - ked sa oproti sebe stretnu dve alebo energii, vyhra ta najsilnejsia.Ak by niekto nieco take poznal alebo sa mu s tym spajaju asocie, budem vdacny ak mi o tom da vediet.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 31 pro 2015, 21:29

Ah... Pokoj, zatvorene oci a uvolnenie sa vztahuje aj pre daleko menej nez meditaciu. Ked si lahnem a uvolnim sa tak este ani nerelaxujem a uz to zazivam. Pokoj zazivam takmer celodenne. Nemam rad stres. Uvolnujem ho co najrychlejsie. Ale je pokoj a pokoj. Pokoj ked nie su vnemy a ani myslienky je ovela hlbsi.
Privolat veci aby sa stali- nebolo to skor predvidanie ze sa stanu? Clovek moze mat velku intuiciu. Osobna skusenost je, ze nejde o privolavanie veci aby sa stali. Ide o veci co sa stanu lebo im clovek pomoze aby sa stali, alebo veci ktore "vidi" ze sa stanu(predvida) a dodatocne si to moze zelat ked citi ze sa stanu. (nevysvetlujem to moc zmatocne?)
Pozor na presvedcenie. Vieru. Vyrabate konstrukcie, ktore nemusia byt pravdive. Ked ste o niecom presvedceny este neznamena, ze to tak je. Chce to hladat dokazy. V duchovnej oblasti dokazy najdete tazko. To co plati pre mna bude odlisne pre vas.
Skuste testovat tu vyssiu silu. Som "presvedceny" ze je to vase podvedomie. Nieco co zosobnujete. Ale ja to testovat nemozem. Ak ste s tou "bytostou" casto tak s nou vedte dialog, ale nie bezny... Ja by som sa pytal veci co neviem. Napriklad z kvantovej fyziky. napriklad nemohol by som sa pytat na rovnice vodika, nakolko to sme robili v skole a teoreticky by som si to mohol pamatat. Ale co tak kvantovomechanicky model vody? Alebo nejake veci z astronomie. hmmm napriklad kedy pristanu ludia znovu na mesiaci... rok, mesiac, den. Ci a kolko planet ma Alfa centauri A, B a C. Ake su ich velkosti. Orbitalne charakteristiky. V najblizsich rokoch ma byt vypusteny James Webb teleskop, a aj nejaky infracerveny, neskor, zamerany na lovenie planet. A to co by som sa dozvedel by som si zapisal a hladal po internete v priebehu rokov.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Jem » 31 pro 2015, 23:54

Neslo o predvidanie veci.Ja som si v stave uvolnenia predstavoval veci ktore som chcel aby sa stali, zameral som sa na nich, stotoznil sa s nimi a po meditacii som v nich zil.Proste pocital som s tym ze sa stanu a aj sa stali.Predvidanie sa mi tiez niekedy stane ale to aj v priebehu dna.Bez akejkolvek mystiky, len tak spontanne.

Vyssia sila - je to celkova najvyssia sila, stvoritel vsetkeho, sveta, slnka atd.Nechcem ju nazyvat Boh, vyssia sila mi pride lepsi pojem, verim v Boha(vyssiu silu) ale neuznavam nabozenstvo.Ona so mnou komunikuje prostrednictvom znameni, dava mi odpovede na nejake otazky alebo riesenia problemov ktore som riesil ale nedoriesil a napr. o mesiach v uplne neocakavanej prilezitosti mi spontanne ukaze kompletne riesenie, ale tazko to dokazat a hovorit, je to subjektivny zazitok.Ja tu silu precitujem, ja viem ze je, ale pisem ze som o tom presvedceny alebo ze v nu verim, lebo ako clovek predsa nemozem hovorit s absolutnou istotou o takychto veciach.Nikto presne nevie ake je usporiadanie sveta.Experiment o otazkach sa mi zda zaujimavy, aj ked mam pocit ze nieco podobne som skusal, no budem uvazovat o sposobe akym si to navrhol ty.

Mimochodom mam taku otazku na zaklade tvojej poslednej spravy - mam ti vykat alebo mozem tykat?Teraz neviem, ked som tu pisal prve veci, rozmyslal som o obsahu toto mi prislo automaticky, neriesil som to, ak to niekomu vadi, nech napise, budem vykat.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 01 led 2016, 12:44

Kludne mi tykaj. Ja mam zvyk vykat zakoreneny... Studentom vykavam... a prenasam to aj na doktorantov... Povedzme, ze je to ako profesionalna deformacia :D

Ked nie predvidanie... este je tam dalsia moznost- a ta sa mi nestala. Rozpraval som sa s niekolkymi ludmi ktori tvrdili ze su v astrali ucitelia co im radia. Z toho co rozpravali by som si na ich ucitelov daval pozor. Bud to boli casti ich podvedomia, alebo skutocne bytosti. A ak to boli skutocne bytosti... tak mi nepripadali uplne ciste.
Hlavne jeden tvrdil ze to zo prezivame v astrali je klam. Ze skutocnost je inde. Veil alebo void (diera?, dutina?, za oponou?) podla neho je miesto kde sa da vidiet skutocnost. Prazdna. Cierna. Ziju tam tiene(shadows) co su padly anjeli. Podla neho su dobri. Ze mu pomahaju a ucia ho. Nemam pocit ze je moc konzistentny. Inde tvrdi ze nas udrziavaju v cykle reinkarnacii... a ze povolene mnozstvo ludi je 500.000.000 a ze je to problem pretoze je nas 7.5 miliardy. Inokedy zasa tvrdi ze tiene su len programy...
Som prilis racionalny clovek a to co zazivam pocas meditacie a OBE poriadne preskumavam zo vsetkych stran. Testujem. Mozno to potom straca mystickost. Ale zit v klame a mysliet si ze to je pravda je podstatne horsie nez nevediet nieco naisto. Lepsia je ta neistota. Clovek zapadne a nepohne sa dalej.
Co sa tyka stvorenia vobec nemam dojem, ze pri tom muselo nieco stat. Ak niekde stala vyssia moc tak stacilo aby stala pri vzniku vesmiru. Bolo celkom dost aby sposobila jeho vznik tym sposobom akym vznikol. Zakonitosti hmoty, fyzikalne konstanty uplne stacia na to aby vznikol clovek.... postupne evoluciou. Millerove pokusy jasne ukazali ze z jednoduchych molekul rychlo vznikaju zlozite v pritomnosti UV ziarenia... alebo elektrickych vybojov... Skratka hocicoho co dokaze narusit povodne vazby. Vznikli dokonca i bunkam podobne utvary(i ked nemali organely) boli to v podstate len take membranou uzavrete kvapocky. Jeden fyzik (tusim Micho Kaku) povedal, ze najjednoduchsie vedomie ma termostat :) Dokaze akurat konat na zaklade jedneho podnetu a len jednym sposobom :)

Pozri ja neodmietam moznost tvojej komunikacie so stvoritelom. Len sa mi vidi krajne nepravdepodobna. Moje vlastne vedomie je tazko pochopitelne a interpretovatelne v stave meditacie... Ovela vacsie nez v normalnom stave. Rozpina sa. Neposudzuje... Nema potreby... Tu lasku v ktorej som bol ponoreny v budhickej dimenzii som komunikovat nemohol. Bolo to... vseobjimajuce. Vsadepritomne. A zaroven nestranne... nesudiace. Este ovela, ovela vacsie nez som ja... Neviem si predstavit ako komunikovat s niecim extremne vysoko nad vedomim, ktore mam pri meditacii. Pri OBE stretavam sem tam aj nizsie bytosti. Da sa s nimi komunikovat... ale nechapu vsetko. Vypnu sa. Mnohe nevydrzia uz len moju pritomnost...
Predstav si ze si mravec a snazis sa komunikovat s clovekom co sa blizi k mravenisku. A teraz si predstav, ze to nie je ani zdaleka blizko k tomu ako je vysoko to vedomie nad tvojim...
Da sa trochu pochopit na co narazam?
Zaoberam sa tymito vecami 3/4 svojho zivota. Nemam pocit, ze by som sa viac nez len letmo dotkol toho co je skutocnost mimo fyzicky svet.

Pietko

Mysterian

Další

Zpět na Magie