Intuice ?

Magie konkrétně i všeobecně

Intuice ?

Příspěvekod Brianag » 16 srp 2013, 17:10

Zdravím, ráda bych vás požádala o radu ale nevím, zda-li jsem svůj dotaz správně zařadila už vůbec ne, jestli jsem ho správně pojmenovala, protože to, co mě "trápí" je pro mě docela velkou neznámou. Jde o to, že čas od času "vidím" nebo spíš vím (popravdě jsem nikdy nic takového doslova neviděla, jen občas slyšela) co se stane v budoucnosti. Setkala jsem se s tím u sebe už dříve (ale v té době jsem si toho sotva všímala) ale poslední dobou se mi to stává mnohem častěji. Většinou se jedná o věci, které se stanou za několik málo minut nebo vteřin. Například vím, že spadne talíř, zazvoní zvonek, koho učitel zrovna vyvolá, že mi spadne na hlavu míč… No vcelku takové „blbosti“. Občas ale vím i vážnější věci… Například jsem varovala přítele před pádem na kole… Bohužel však odůvodnění „Protože to prostě vím“ většině lidí nestačí… Ale naštěstí se nestalo nic moc vážného, jen pár odřených kolen… :) . Jen se bojím, že bych jednou mohla vědět něco opravdu vážného a nemohla s tím nic dělat. Protože jsem se z rodiných rozhovorů dozvěděla, že má prababička dokázala docela přesně „předpovědět“ smrt několika blízkých lidí…
Nic méně bych se chtěla zeptat jak tohle celé vlastně nazvat, protože myslím, že „intuice“ to správné označení nebude a něco jako „vize do budoucnosti“ to nazývat taky nechci protože mi to příjde až moc odvážné :D A vlastně jestli je to vůbec něco "speciálního" nebo vcelku běžný jev?
Kamarád mi říkal, že mu to příjde jako skvělá „schopnost“ (nerada to takhle nazývám, ale jiné označení mě nenapadlo) a že mi může pomáhat, když jí budu umět ovládat. Jenže ona si příjde, kdy se jí zrovna zamane a ovládat jí rozhodně (zatím) neumím a popravdě ani nevím, jak se to naučit protože na internetu jsem toho moc na toto téma nenašla… Také ho napadla teorie, že by má „duše“ mohla být v čase o něco napřed než mé tělo, což by bylo důvodem toho, že občas vím o věcech dříve, než se stanou. Moc tomu nerozumím, tak doufám, že tady by mi s tím mohl někdo poradit.
Brianag

Školák

Na ruce: 37.68

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Intuice ?

Příspěvekod Sam Tektzby » 16 srp 2013, 20:07

není to nic speciálního, pokud odhadneš situaci zběžně. Pokud vidíš situaci přesně do detailů, může se jednat buď o nesynchronitu hemisfér mozku tzv. deja vue a nebo jasnovidectví. Ono v analytickém myšlení spojenému s pozorovatelstvím, není potřeba hledat nějaké intuitivní, či jiné podvědomé, či dokonce parapsychologické vysvětlení. prostě bych to jenom viděl na ituitivní a nebo analitické schopnosti. Pokud vidíš přesné věci co se udají, tak by to chtělo nejdřív vyloučit výše mnou uvedenou nesynchornitu (jenž může být spojená například s epilepsií) a až finálně se uchýlit k parapsychologickým možnostem.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Brianag » 16 srp 2013, 21:02

Téééda, takovouhle odpověď jsem ani nečekala :D Děkuji mnohokrát :)
Brianag

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 19 srp 2013, 07:48

V poho, od toho tu jsme :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Brianag » 21 srp 2013, 21:31

:) Stejně děkuji a jsem ráda, že jsem zase o jeden názor bohatší :)
Brianag

Školák

Zpět na Magie