Jak mám poznat k jakému elementu bych měl blíž?

Čtyři Nožky pomyslné židličky magie, a vše co by vás o nich zajímalo...

Jak mám poznat k jakému elementu bych měl blíž?

Příspěvekod trejby » 13 čer 2011, 14:57

Prosím vás o radu k kterému elementu bych měl blíže? Děkuji :)
trejby

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Jak mám poznat k jakému elementu bych měl blíž?

Příspěvekod chmatak » 13 čer 2011, 15:41

velmi podrobný návod je v knize Brána k opravdovému zasvěcení od Františka Bardona
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Re: Jak mám poznat k jakému elementu bych měl blíž?

Příspěvekod trejby » 13 čer 2011, 16:38

chmatak píše:velmi podrobný návod je v knize Brána k opravdovému zasvěcení od Františka Bardona

Děkuji
trejby

Školák

Živly a ich význam

Příspěvekod Devon » 26 led 2013, 20:03

Zdravím,

po dlhom čase som sem znova zavítal a hneď ma napadla ohľadom živlov.

1. Čo vlastne tie živly znamenajú pre ľudí?

Sú to len metafory akej sú ľudia povahy alebo to znamená pre ľudí aj niečo iné?

2. Ako človek vie aký elemente je alebo aký element k nemu patrí?

Pokiaľ dobre viem, tak jedným so spôsobov ako sa priradzujú ľudom elementy sú pomocou zodiaku.

Zem - Býk, Panna, Kozorožec
Voda - Rak, Škorpión, Ryby
Oheň - Baran, Lev, Strelec
Vzduch - Blíženci, Váhy, Vodnár

Je aj nejaký iný spôsob určenia aký je daný človek element? Napríklad nejaký test typu "Sústreď svoje energiu do okolia/niekam/do niečoho a podľa toho čo sa stane, tak vieš aký element si.

Lebo zodiak je len vymyslený ľudmi. (ako Sam správne poznamenal)

3. Už som si nejaké veci dávnejšie o rôznych kinéziach ovplyvňujúce elementy prečítal, ale stále nevidím povedzme tomu, "význam" v nich. Čo vlastne znamená mať "element"?
Naposledy upravil Devon dne 26 led 2013, 21:27, celkově upraveno 1
Devon

Učeň

Na ruce: 224.16

Re: Živly a ich význam

Příspěvekod Sam Tektzby » 26 led 2013, 20:18

Oki tak chci jedinný vysvětlení a to proč Rak, původně Dvouhlavá orlice je spojovaná s vodním živlem?! Jak sám/a vidíš, tak jde o nádherný nesmysl, proč by měl být člověk ovlivňován žilvly, když v základu samotný zodiak je jenom lidská smyšlenka a ke všemu neakurátní.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Devon » 26 led 2013, 20:26

Toto rozdelenie som napísal len kvôli tomu, že bolo jedno z tých čo som našiel a dávali ako taký zmysel. Ja sa pýtam ako skutočne zistiť aký element človek je, ja som nikdy nepovedal, že sa element určuje podľa zodiaku. Na to pozor!

Kvôli záznamu, aj mne toto rozdelenie príde čudné. Napr. to prečo je vodnár spájaný so vzduchom.

Btw: Neodpovedal si (nevyjadril si sa) vlastne ani na jednu z otázok. :P
Devon

Učeň

Příspěvekod Sam Tektzby » 26 led 2013, 20:42

BTW odpověděl jsem ti, je to jen systém vymyšlený človekem, kterej nemá žádnej základ, krom archetypálního rozdělení. Takže příště prosím o jinný přístup, protože tento agresivní a samolibý se mi velmi nezamlouvá.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Devon » 26 led 2013, 21:24

Heh? :?: :shock:

Asi som moje slová zle interpretoval, lebo vôbec neboli myslené útočne a už vôbec nie samoľúbo.
Ospravedlňujem sa, ak som ta niečim urazil, Sam. 'Sorry'

Ale aj tak Same, otázky boli tri a ty si prakticky odpovedal len na 2. otázku a aj to bol len komentár na to rozdeľovanie elementov spojené so znameniami vo zverokruhu čo som napísal pod 2. otázkou.

Preto znova napíšem čomu nerozumiem ale viac pochopiteľnejšie.

1. Keď niekto má napr. ohnivý element (a napr. ovláda pyrokinézu) čo to vlastne znamená? Ako sa "líšia" (nemyslím vzhľad...) osoby s rozličnými elementami?

2. Ako si vie človek určiť ku akému elementu má bližšie alebo ktorý má? Je na to nejaký pokus, skúška? (ako som písal v prvom príspevku pod 2. otázkou)

3. Čo to vlastne "mať element" znamená? Myslím z pohľadu pragmatického ale aj filozofického.
Devon

Učeň

Příspěvekod Sam Tektzby » 27 led 2013, 20:01

Celé je to podivné a to proto, že jsem znal pár lvů a místo té pověstné noblesnosti, síly a světáckosti se spíše jednalo o tíché a nic neřešící jedince a to nedaleko od absolutní flegmatičnosti, než noblesní psyché odolnosti :D popravdě podobné výklady vidím jen a jen jako obratně vyřešené říkání podobného, ne-li stejného.
Příklady:
Voda-chlípný/Oheň-nemravný
Vzduch-nedbalý/Zem-nezodpovědný
A tím to nekončí, jsou tam další a další. Prostě podle mého je každý osobnost a nemá cenu se omezovat škatulkování, když kolik hlav, tolik chutí, reakcí a názorů.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod astrid » 21 pro 2015, 23:40

Devon píše:Heh? :?: :shock:

Asi som moje slová zle interpretoval, lebo vôbec neboli myslené útočne a už vôbec nie samoľúbo.
Ospravedlňujem sa, ak som ta niečim urazil, Sam. 'Sorry'

Ale aj tak Same, otázky boli tri a ty si prakticky odpovedal len na 2. otázku a aj to bol len komentár na to rozdeľovanie elementov spojené so znameniami vo zverokruhu čo som napísal pod 2. otázkou.

Preto znova napíšem čomu nerozumiem ale viac pochopiteľnejšie.

1. Keď niekto má napr. ohnivý element (a napr. ovláda pyrokinézu) čo to vlastne znamená? Ako sa "líšia" (nemyslím vzhľad...) osoby s rozličnými elementami?

2. Ako si vie človek určiť ku akému elementu má bližšie alebo ktorý má? Je na to nejaký pokus, skúška? (ako som písal v prvom príspevku pod 2. otázkou)

3. Čo to vlastne "mať element" znamená? Myslím z pohľadu pragmatického ale aj filozofického.

1.Líšia sa v elemente ako si si už povedal , ano majú potom väčší vzťah a talent ku veciam kde funguju s týmto elementom ale je to hlavne vo vlastnej energii lebo narozdiel od vedomia kde ta hlavne ovplyvňujú ľudia s ktorými tráviš čas ( a nie hviezdy ani tvoj element ) tak v éterickej časti je to práve element. Najlepšie mi to popísal známy ako užívanie rúk ak napr. je niekto pravák (prirovnám ku ohňu) a chcú ho mať rodičia za laváka tak je to pre neho neprirodzené a je v tom nešikovný ale dokáže sa nacvičiť na určitú rovinu aby zvládal normálne úkony (väčšina ľudí nieje špecificky pravákmi alebo lavákmi , vedú sa proste spoločenskou konvenciou) a preto keď sa vážne niekto narodí čisto ako lavák alebo pravák tak keď ho niekto prerába tak mu to vážne nejde a robí mu to problémy (aspoň u mňa a veľa z prerobených).Ale čo to má z elementom? Ako deti sa rodíme veľmi rozdielni veľmi živý , niektorý hyperaktívny ďalší zase neaktívny . Toto je usporiadanie podľa našich elementov ale časom nás rodičia a spoločnosť urovnajú do jednej laty podobne ako to je z užívaním rúk ale sme takto neprirodzený a nedokážeme sa plne rozvinúť. To ako sa títo ľudia líšia ti neviem veľmi povedať lebo väčšina ľudí sú proste zmenený na potreby spoločnosti ale ak chceš v sebe uvolniť element a byť prirodzený tak sleduj srdce. Ja ako malý som strašne rád býval pri rieke a v lese. Ale rodičia sa o mňa báli a tak mi to zakazovali až nakoniec som prestal chodiť. Ale viem že tá túžba a potreba vo mne je ku môjmu elementu. Vždy keď sa ráno zobúdzam a vidím lesnaté hory v dialke túžim byť tam a prechádzať sa .
2. Dovolím si sem pridať príspevok z inej stránky dúfam že to títo úžasní admini ktorým takéto veci spolu z linkami vadia budu tolerovať .
- píše:Postavte sa a silne si šúchajte ruky, kým ich nebudete mať celé teplé. Nadýchnite sa, urobte krok vpred a zdvihnite ruky nad hlavu. Spustite ruky, vykročte vpred druhou noho a takto to urobte aspoň trikrát .Energicky potraste rukami tak, aby ste zápästia a prsty mali uvoľnené. Skúste si predstaviť ,že striasate krv až do špičiek prstov. Potom ruky vzpažte a rýchlo hompálajte po bokoch tela veľkou rýchlosťou cca 20 krát hore dole a nakoniec, ruky položte ku bokom a búchajte nimi o telo silnejšie a rýchlejšie . Ešte trochu si pošúchajte ruky . Teraz držte ruky asi 2 cm od seba a začnite nimi pohybovať k sebe a od seba Dobre vnímajte každý pocit na dlaniach. To isté robte s rukami viac od seba. Experimentujte a hrajte sa jemným pohybom rúk k sebe a od seba .Skúste to robiť veľmi pomaly, trošku rýchlejšie, s veľmi malými vzdialenosťami s väčšimi pohybmi.Máš zem ak cítiš medzi rukami mravčenie bolesť pichanie elektrinu
Máš oheň ak cítiš teplo horúčavu pálenie
Máš vodu ak cítiš chlad mraz meravenie
Máš vzduch ak cítiš chlad a teplo zároveň alebo ak sa pocity menia.

3.Filozofický som už opísal ale pragmatický znamená že ti práca s energiami pôjde odlišne z rôznymi elementmi. Napr. taký oheň má veľkú silu poškodiť . Zem dokáže najlepšie chrániť . Vďaka vode budeš vynikať v liečení . A vďaka vzduchu ti pôjde ľahko prenášanie energie (na očarovanie predmetov) , dodanie sily ľuďom alebo vytváranie elementálov.
astrid

Školák

Na ruce: 103.88

Zpět na Elementární Magie