Jak začít se studiem magie?

Magie konkrétně i všeobecně

Re: Jak začít se studiem magie?

Příspěvekod alexis56 » 04 črc 2012, 20:12

Bolo by zaujímavé mať takú schopnosť jasnozřivosti ... dá sa to aj nejak naučiť alebo je to skôr dar ?
alexis56

Školák

Na ruce: 8.51

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 05 črc 2012, 09:18

Da se to naucit.
Koncentraci se sve treti oko.

Obrázek
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod alexis56 » 05 črc 2012, 11:02

A to asi akousi meditáciou že ? Není o tom bližšie nejaká dobrá kniha ?
alexis56

Školák

Na ruce: 8.51

Příspěvekod Alfonz cube » 11 črc 2012, 20:49

Zdravim všechny vespolek.....
Chtěl jsem se jen zeptat na knihy vydané pražskou okultní loží.
Jde mi o všemi možnými zdroji pošpiněná díla a mě by jen zajímalo,jestli tu má někdo OSOBNÍ zkušenost o funkčnosti pentaklů, pečetí atd.
Nečekám žadný konkrétní popis funkčního ritu jen jestli někde nebo v někom existuje věrohodná zkušenost, která by se dala třeba už ustní formou předat.
Nikdo přece nechce vstoupit do neznama špatnými dveřmi :)
Vřelé děkuji, za jakoukoli reakci čarodějničci
Alfonz cube

Školák

Na ruce: 0.00

Příspěvekod Akyana » 12 črc 2012, 09:40

Pockej, o co Ti presne jde?
O magicke ritualy a pecete popsane v nejake knize,
nebo obecne, zda funguji (jakekoli) magicke ritualy a jestli s nimi mame osobni zkusenost?
Akyana

Mysterian

Příspěvekod Arta » 12 črc 2012, 11:29

Pokud chceš vstoupit, správně vstoupit, možná by jsi měl sázet na jistotu a klasiku. Pak z vlastní zkušenosti můžeš posoudit - potvrdit a nebo vyvrátit kritiky snesené na hlavu našich hermetiků. Teď mě napadlo, ty myslíš asi obnovenou lóži, ne původní?!

Možná by jsi mohl konkretizovat o jaká díla se ti jedná.
Arta

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Alfonz cube » 12 črc 2012, 13:08

Ahoj,
mno třeba např. Necronomicon v podani lovecrafta je fantasy a pozdější jeho vytvoření udajně maji na svědomí prý fanoušci jeho literatury, afšak:) to co pustila lože čarodějů pražských mezi smrtelníky se odkazuje na staré sumerské texty. Ne že bych zrovna chtěl manipulovat s tak obludnou silou, ale třeba kniha Abremalinova magie mě docela oslovila. Podivuhodnym zpusobem jsem na ni narazil ale mam takovej pocit že v takhle zveřejněné knize stínů nebude vše na svém místě aby si třebas nahodou někdo neřek ,že to zkusí a i když vše udělá podle předlohy ,bude od začátku odsouzen k neůspěchu a ba co hůř k trvalé demenci ,protože ve zveřejněném grimoaru budou vynechané podrobnosti, které by tomu zabránily.Když nad tim tak přemejšlim asi bych to tak udělal sám. Jen tak položit na pult navod jak vyrobit obludný náboj energie a profitovat z toho ,ikdyž každej moc dobře ví, že s grimoary se obchodovat nedá.
Šlo mi jen o informaci a v nejlepši verzi o kontakt s člověkem který zná pravdu v tomto směru magie z vlastní zkušenosti.
Jinak o trvaní či znovu založeni okultní pražské lože nemám žadné doatupné informace ani zdroje ze kterých čerpat moc rád se něco dovím jen to do mě perte.
A co přesně je ta jistota a klasika ? Moc rad byh si udelal nazor sam:) ale zase moc rad se poučim ze zkušeností moudřejších a zkušenějších.
A anych odpověděl uplně na vše tak mě ani tak nezajimalo jestli fungují rity oni fungují to vim moc dobře a taky vim moc dobře co se stane když ho člověk neprovede tak jak se sluší a patří zatim mam za sebou jen andělské invokace a mužu řict že se nevyplácí odflaknout ritual nejnižšich natož těch arch:) ale to jen tak okrajově andělskou magii děla moje mamča . Ale moje prababča měla prístup k moc zajimavejm vědomostem a s ukrutnou silou je aplikovala a ve chvily kdy se to cele mělo předat babička couvla a linie předávání se kvuli strachu přerušila. Nemáme nic grimoáry zápisky ze sletů nic nezůstalo proto začínám od nuly...... Omlouvám se za vyčerpávajíci popis, ale ocením reakci každého kdo si troufne
Děkuji ;)
Alfonz cube

Školák

Příspěvekod Arta » 13 črc 2012, 12:29

Jde ti teda o knížky vydané OLDM, nejdříve jsem myslela tvorbu českých hermetiků. Ti mají v nabídkce jen Greiseho. O něm nic nevím, nějak jsme se s ním nesetkala. Ta klasika - Klíčky Šalamounovy.

Dovoluji si překopírovat komentář ke knížce Satanova církev

- "Tato kniha je první knihou edice Zasvěcení. Nové edice lóže OLDM, která přináší malé knihy, jež jsou velké svým duchem a hodnotou podávaných informací." -

Mě osobně tohle stačí.
Arta

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Axisia » 13 črc 2012, 12:40

Ahojky ráda bych vás požádala o pomoc s tím jak začít s magii. Děkuji za každou radu!
Proč chci začít s magii, protože si myslím, že mám určité spříznění s živly. Řekla bych, že se zemí. 1. jsem znamení které se s ní spojuje a 2. Když jsem třeba naštvaná nebo tak něco tak dycky vypadnu ven a jdu do lesa a tam se cítím lépe. Cítim se tam silnější, rychlejší ve všech ohledech lepší. Zní to trochu divně já vím. Problém je v tom že bych se hrozně ráda naučila ty schopnosti (jestly tam fakt jsou) používat. Mám totiš strach že bych s nimi mohla někomu ublížit. A taky se mi občas stává, že spím a přitom jsem někde jinde jakože v jiném těle. Stalo se mi to jenom dvakrát, že jsem byla v těle nějaké kočky a chodila jsem kolem našeho domu a dívala jsem se na sebe jak spím a když jsem se pak probudila jako normálně (ráno ve svém těle) tak sem byla hrozně unavená jak kdybych celou noc nespala. A podruhé to bylo, když jsem byla v lázních a zase jsem byla v těle kočky a šla jsem kolem nějakého domu a tam po mě vystartoval pes a já jsem proletěla křovím a buď o větem nebo o trny (nevím co to bylo) jsem se škrábla do břicha a když jsem se ráno probudila tak jsem měla na břiše ten škrábanec. Fakt bych chtěla vědět jestly mám jenom velkou přectavivost nebo jestly to vážně mělo spojitost s magii. Kdybyste mi někdo pomohl tak bych byla vážně ráda!!
Naposledy upravil Axisia dne 13 črc 2012, 12:55, celkově upraveno 1
Axisia

Školák

Příspěvekod Akyana » 13 črc 2012, 12:53

Ahoj, vitam Te.

Muzu se Te zeptat o jakou magii Ti jde,
proc chces s magii zacit
a co uz jsi sama vyzkousela?
Akyana

Mysterian

Příspěvekod Axisia » 13 črc 2012, 13:01

Díky za uvítání no já jsem teďka svůj původní příspěvek dopisovala tak si to dyštak počti. Jestly se chceš na něco zeptat než mi poradíš co konkrétně by tě zajímalo?
Axisia

Školák

Příspěvekod Indiczech » 26 črc 2012, 03:10

Nevím jestli je to správná rada, ale jestli chcete vůbec začít s magií, tak je třeba poznat sebe samotného. Vědět na co umíte a na co máte, aby jste našli i krůček k magii a věděli co v ní studovat. Když člověk neví s čím by mohl začít, tak je to fakt těžké, Sam tady všechny vybízí k Šamanismu, tak za pár let tu bude 60% Šamanů. :D Ale ne, jen žertuji.
Já zjistil, že svůj boj poznat sám sebe prohrávám na plné čáře. Vůbec nevím kdo jsem a strašně mě to straší. Nemám v ničem žádný talent a cokoliv se učím mi nejde nebo prostě z nějakého důvodu se to prostě učit nesmím.
Například: V magii je to strach, v kresbe je to třes rukou skoro neovladetelný někdy a hlavně vůbec u toho nedokáži myslet kreativně a to mám strašné touhy kreslit ale prostě se zaseknu a nevymyslím nic a moje další kreslení jsou jen jednuduché symboli, které již z dětstí znám. Bylo toho víc kde jsem neuspěl a mrzí mě to, že nevím do jaké řady se ve světě postavit a v které být prostě pro některé skupiny a lidi k něčemu dobrý.

PS: Axisia: Z neznámích důvodů při čtení tvého příspěvku jsem pocítil v sobě hřejivou až růžovou energii v podově této barvičky. Mohu se zeptat na tvůj věk jen tak ze zvědavosti jestli jsem se i v tom trefil nebo mi hrabe ve věži? :D :)
Obrázek
Indiczech

Moderátor

Na ruce: 1,333.63
Banka: 0.46

Poděkoval za: 23 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 23 příspěvky

Příspěvekod Koubič » 31 črc 2012, 15:15

Alfonz cube píše:Ahoj,
mno třeba např. Necronomicon v podani lovecrafta je fantasy a pozdější jeho vytvoření udajně maji na svědomí prý fanoušci jeho literatury, afšak:) to co pustila lože čarodějů pražských mezi smrtelníky se odkazuje na staré sumerské texty.

Vypustili jsme toho mnohem více, než jen překlad Simona, který se odkazuje na sumerské texty :) také Aklo tabulky, které jsou syntézou Necronomiconské gnose, kabbaly a Blavatské, Al Azífu od Hay Turnerovi bandy, některé části Tysonových spisů, nebo Necronomicon Johna Dee a Ripela... většinu jsem překládal já, nebo kolegové, ale nic není autentické do té míry, že by to bylo preLovecraftovské. Některé spisy se tak tváří, ale to z nich nedělá sumerské či dokonce před sumerské spisy :) viz Simon, který u nás oficiálně vyšel již 2x jednou v otřesné versi podruhé konečně s určitou znalostí látky, estetiky a jazyka. Avšak historičnost je irelevantní, ony entity, které jsou v egregoru Necronomiconu jsou velice reaálné a stále sílí díky popularitě, kterou tento směr nabírá i mezi veřejností.
"That is not dead which can eternal lie
and with strange æons even death may die"

Obrázek

Stránky našeho Templu http://acetda.ic.cz
Osobní stránky koubic-sytes.mysteria.cz
Koubič

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 718.16

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 11 příspěvky

Příspěvekod joins » 21 zář 2012, 11:00

Ahoj chtěl jsem se zeptat zajímám se o magii , mám stáhlé hodně knih ,ale nevím co bych si měl první přečíst beru to na přeskáčku to co mě zaujme ,prosím o radu dík
joins

Školák

Na ruce: 5.00

Příspěvekod Koubič » 10 říj 2012, 13:02

joins píše:Ahoj chtěl jsem se zeptat zajímám se o magii , mám stáhlé hodně knih ,ale nevím co bych si měl první přečíst beru to na přeskáčku to co mě zaujme ,prosím o radu dík

Záleží na tom co tě zajímá, avšak pokud jde o předpřípravu praxe, je lepší nečíst toho moc, dokud nemáš patřičný vhled, akorát si tím zasekáš hlavu. Proto je dobré přečíst si jednu kvalitní knihu a podle ní praktikovat, než načíst tuny nekvalitní literatury. Neboť principy jsou stejné ve všech směrech, je též dobré cvičit univerzálně.
"That is not dead which can eternal lie
and with strange æons even death may die"

Obrázek

Stránky našeho Templu http://acetda.ic.cz
Osobní stránky koubic-sytes.mysteria.cz
Koubič

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 718.16

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 11 příspěvky

Příspěvekod xxluca026 » 27 říj 2012, 00:12

ahoj potrebovala bych poradit jestli stim co se mi deje se da neco delat ci ne (rozvinout schopnosti). Umim poznat typ cloveka podle jediného pohledu do oci aniz bych ho znala.Mívám sny co se plní.A cítím v sobe energii ale nevim jak s ni zacházet. Díky za odpoved
xxluca026

Školák

Na ruce: 7.04

PředchozíDalší

Zpět na Magie