Ježíš z Nazaretu

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Ježíš z Nazaretu

Příspěvekod sheVcza » 30 pro 2008, 10:59

Ježíš Kristus.. Postava nad kterou do dnes visí stovky otazníků.
Pro Křesťany spasitel, pro satanisty kníže pravého zla, pro ateisty vymyšlěný mýtus.
Co si o něm myslíte vy?
Zrovna nedávno jsem četl něco o Gnostických Evangeliích, které byly nalezeny v minulém století v egyptě, ve kterých je údajně hodně záznamů o Ježíšovi a jeho naukách. Podle nich to byl obyčený člověk, který miloval, žil ale i trpěl. Jeho učení bylo založené na učení z dávné Atlantidy, ze kterého se do dnes nedochovalo téměř nic, a jeho kázání bylo cíkrví překrouceno. Taktéž jsou tam zmínky, že Ježíš ve skutečnosti nebyl ukřižován, ale že došlo k zámeně s jeho bratrem Judou, který visel na kříži misto něj, a Ježíš umřel přirozenou smrtí na stáří.
Co si o tom myslíte? Slyšeli jste něco o těchto starých evangeliích?
Obrázek
Obrázek
sheVcza

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Ježíš z Nazaretu

Příspěvekod martink » 30 pro 2008, 11:13

Já abych ti řekl pravdu, tak ani nevím, co si o tom mám myslet. Podle mě Ježíš byl opravdu ukřižován, byl to člověk který byl na svou dobu hodně inteligentní, dokázal ve svém životě spousty věci co doba nechápala.
Jeho ukřižování byl výsledek lidské povahy, kněží této doby prostě nemohly za žádných okolností dopustit něco takového co byl ježíš, jelikož měl za sebou velký dav příznivců a to se jim celkem logicky nelíbilo.
A byble? No to víš to je hodně diskutabilní záležitost, je to jenom kniha které byla psané po staletí a je napsána takovým způsobem že si ji každý může vykládat po svém , v tom je ta kniha dobrá. Kdyby byla napsána jasným a pochopitelným způsobem tak zde není žádná církev, nic.
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod sheVcza » 30 pro 2008, 11:32

No bible je hlavně překroucená církví, stal se z ní dogmatický nástroj pro ovládání lídí. Něco pravdy se tam najít dá, ale chce to hlavně číst mezi řádky..
Jinak jsem nafotil z knihy to o čem jsem psal výše, kdyby Tě to zajímalo, nebo někoho jiného. :) Je to zajímavé, alespoň teda pro mě. :)

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Nic moc kvalita ale přečíst to jde.
Obrázek
Obrázek
sheVcza

Školák

Příspěvekod Akyana » 30 pro 2008, 11:36

Ahoj, gnosticka evengelia jsem cetla, nektera jsou trochu legracni a myslim, ze ne prava.
Ale napriklad Tomasovo asi autenticke bude.

I podle oficialne neprijatych evangelii je ovsem Jezis Mistr.
Neni tam vsak jiste, jestli je jediny Syn Boha.

Jsou zpravy o Jezisove ceste do Indie, jak pred, tak po ukrizovani, ovsem otazka je, zda se nejednalo o jineho mistra.
Stoupenci teto teorie tvrdi, ze zazraky, ktere Jezis predvadel jsou typicke pro indicke joginy
a taky, ze dokazal jakoby joginsky simulovat smrt.
Ze se vratil po krizovani zpatky do Indie, kde se ucil a kde pozdeji ucil sam.

Take napriklad Amen zni hodne podobne jako Om...zvlast jeho forma Aum.

Jestli je Jezis jediny syn nebo ne asi neba smysl resit, pro lidi, kteri ho nasleduji
ma zasadni smysl vztah s Jezisem a tak to je na kazde ceste s kazdym Mistrem.

PS: pisu z Anglie, tak mi odpust tu diakritiku
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod pacey » 06 led 2009, 00:58

ak vas to velmi zaujima odporucam si precitat knihu Svata Krv A Svaty Gral, chram a lóža a Odkaz mesiáša.. Knihy mam prestudovane a su tam zaujimavosti ako napriklad to ze jezis narazaretsky nieje nazaretsky ale je to skomolenina slova nazorejec. Nazaret v tej dobe neexistoval =) Aj ked tu existovali osady pred 9000tisic rokmi boli to len osady.
" Starý zákon, Talmud či ostatní relevantní historické spisy se však o městě nezmiňují; Nazaret není obsažen ani v seznamu 45 galilejských měst od Flavia Josefa. Postavení města v rámci Galileje i celé Judey bylo tehdy nevýznamné" Takze pochybujem ze by sa tu jezis narodil =)
" Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote. " Einstein
pacey

Školák

Příspěvekod panter » 19 úno 2009, 21:14

Poslaním Ježiša Krista bolo ukázať ľuďom cestu k bohu. Neprišiel sa vyvyšovať, ale žil ako obyčajný človek. Ale už to, že ho prišli pozdraviť traja králi z východu svedčí o tom, že to bola výnimočná osobnosť. Biblia bola prekrútená najviac asi vtedy, keď sa rozhodovalo o tom, ktoré náboženstvo bude v Ríme hlavné, kresťanstvo alebo pohanstvo. Aj napriek tomu,čo napáchala cirkev v stredoveku, je kresťanstvo základom západnej kultúry, a to je hlavne Ježišova zásluha.Jeho učenie bolo pre mňa vstupnou bránou do ezoteriky, a jeho metafory sú pre mňa výbornou inšpiráciou.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
panter

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod aumirek » 14 čer 2009, 15:12

No ježíš bezpochyby žil byl to ale obyčejnej člověk asi i dobrej.Měl ale mimořádné znalosti možná od někoho atlantida mimozemštané nevím.S tím ukřižováním nevím jak to bylo nakonec ne každej ukřižovanej musí nutně zemřít a samotné ukřižování není smrtelné a ovládá li někdo dokonale své tělo a takoví lidé žijí i dnes muže přežít.No a bible to je kapitola sama pro sebe i při dobré vuli tu je efekt tiché pošty a po těch letech a tolika přepsání ta bible dnes obsahuje všechno možné jen ne to co ta puvodní.A taková zločinecká organizace jako je církev udělá vše proto aby tam bylo jen to co chce.Mimochodem proč vatikán střeží ty staré bible jako oko v hlavě a nikomu je neukáže není to jen hruzou s toho že by se našel člověk co je opravdu přeloží a dá veřejnosti.Nakonec ukažte mi jedno boží přikázání které církev dodržuje říkám dodržuje ne vyžaduje od oveček.
/mimochodem ten výraz ovečky a pastýř je velice příhodnej.Každej pastýř má jedinej ukol podojit ty ovečky a jak už není co tak na porážku./
aumirek

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod pentagramové oko » 14 dub 2010, 18:38

také si to myslím,on totiž ten vakitán toho střeží daleko více.hlavně když se někde něco děje jako například tečou sv marii krvavé slzy nechtějí to přiznat za zázrak...jejíž určitě žil,ale byl obět té doby,potřebovali mučedníka a on se jim náramně hodil do krámu.stejně tak mistr jan hus a johanka z archu,to všichni byli mučedníci.a co kladivo na čarodějnice to taky byl hon za majetkem!!!který jim dlouho procházel..to co církev způsobila nedá se jen tak lehce odčinit...je ale velká záhada ježíšovo zázraky něco tajemného na tom bude.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy