Karel Kryl,a jini cesti interpreti

Vše okolo hudby

Karel Kryl,a jini cesti interpreti

Příspěvekod Arpaix » 18 lis 2012, 02:29

Ja kdyz prochazim ten odstavec "Hudba", udivuje mne, kolik malo na ceskem foru, se dava ceske musiky.
Ja mam rada z CR napriklad Karla Kryla. V dobe kdy ja v Praze zila, to bylo velmi aktualni tesne po revoluci. Pisne Karla Kryla maji velmi hluboky text, nuti k zamysleni, je v tom hluboka filosofie ale i bolest, kterou zazivali Cesi za doby komunisticke diktatury. Texty Karla Kryla se mi velmi libi, jsou daleko lepsi nez nejaka tuctova produkce "made in USA", ci z jinych anglicky mluvicich zemi. Moc se mi libi i pisne podobneho typu od Vladimira Vysockeho- pokud umite rusky, doporucuji!
Z ceskych jsou krasne i pisne Petra Novaka, ale samozrejme i Jany Kratochvilove.
Jana Kratochvilova byla v 80.letech v CR velmi pokrokova a jeji styl regge v te dobe velmi nadcasovy.
Zkuste si poslechnout sklatbu " Copanky", nekdy z 80.let- ten styl byl na tu dobu velmi odvazny,a nadcasovy. To same sklatba " V Stinu kapradiny". Udivuje mne, kolik malo ceskych dobrych interpretu poslouchate!
V CR se delala dobra musika a dobre texty. Cestina je krasna rec a da se v ni vyslovit mnoho!
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Zpět na Hudba