Karma / Boží Prozřetelnost / zakázaná zlá magie

Magie konkrétně i všeobecně

Domníváte se, že existuje karma, která sleduje a reaguje na vaše magické konání?

Ano, věřím v karmu
28
72%
Ne, taková karma není, mág je zodpovědný pouze svému svědomí
11
28%

Celkem hlasů : 39

Re: Karma / Boží Prozřetelnost / zakázaná zlá magie

Příspěvekod Sam Tektzby » 26 pro 2011, 23:21

Překrásně má přemilá :-* :-*
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,208.21
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 27 pro 2011, 00:05

Vraci se nam v karme nejen spatne skutky,ale i nasledky povah, v mem pripade to je marnotratnost. Ja miluji antique, goticke predmety, krize, liturgicke nadoby,ale i luxusni znackove zbozi, k vanocum jsem si objednala a koupila sama, miluji ceske pivo i francouzske vino. Ano, to je v poradku. Ale u nas je krize, v miste kde ziji i 25% nezamnestnanost ave Finsku jiz vice jak milion lidi ( z 5 milionu) zije pod hranici bidy. Ja usporadala na vanoce hostinu, nosila domu kartony piv i vin, asi 2 dny, zatimco jsou u nas lide kteri maji hlad. Jsou matky samy s malymi detmi, ktere jsou nezamnestnane, deti se tesi na vanoce a matka nema penize ani na dobre jidlo, u nas jsou opravdu lide kteri ziji v prispevku pod 300 euro az toho jeste musi platit ucty, fronty na chleb rostou, tak myslim ze musim pomoci tak jako mohu,a nejakemu nezamnestnanemu ci studentovi poslat na ucet alespon malou castku. Neni dobre byt necitlivy k utrpeni druhych, sam se opijet, nakupovat, cestovat, zatmco lide maji hlad. Musime pomahat slabsim, pokud mame i malou moznost pomoci. Pokud se budeme starat jen o sebe a svoje blizke ak utrpeni druhych budeme lhostejni- tato vec vrati se nam v dalsi réinkarnaci,a budeme to my, kteri trpi.
Same, vim ze mate rad Razorku,ale jsou ve Vasem okoli jiste lide kteri potrebuji pomoc at duchovni, tak financni. Pomahejte a pomoc bude odmenena. Nezavirejme oci nad utrpeni lidi, kteri se maji hure nez my!
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Jack O´ Lantern » 27 pro 2011, 00:09

Pěkně napsáno. :))
Procházíš-li temnotou či temnými časy,hledej světlo.Není-li světlo,rozsviď baterii. :D
Jack O´ Lantern

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 27 pro 2011, 00:26

Ano, nesmime byt lhostejni k okoli avidet jen sami sebe anasi rodinu, kdyz jsou lide, kteri opravdu trpi. Jak ctu finska fora o chudobe, tak se opravdu i mne zveda zaludek nad necitelnosti lidi k problemum ostatnich! Kdyz na forum nekdo napise ze je "samozivitelka, nezamnestnana s 2 detmi a prijem 400 euro a pta se na pomoc kde by mohla dostat jidlo a nejaky ten darek pro deti"- nejaky jiny pisatel odpovi, ze on se ma dobre kdyz ma prijem 2000 euro a at jde zena do prace"", zadne srdce,zadne slitovani, zadna pomoc temto lidem, zena jen dostava "rady" ze nemela mit deti, ma jit do prace!! Mnohdy clovek praci nesezene ani kdyz hleda, cestovani je drahe, muze byt i nemocny a neschopny pracovat!!, v dobe kdyz mela deti, mohla byt situace jina,ale clovek muze onemocnet, ztratit praci, ci byt student. Necitelnost lidi kteri se maji dobre, k tem ktere takove stesti nemaji, je hnus. V dalsim zivote se vrati i to, jak odepirame pomoci trpicim.
Slusna zivotni uroven je stejna zkouska jako chudoba, nebot my, kteri mame zivotni uroven slusnou jsme povinni pomahat tem, kteri stesti nemaji. Dobro se vraci dobrem, ale zlo,ale i lhostejnost, tvrdost- se vrati opet ve zlem.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Martin108 » 27 pro 2011, 11:36

Ta anketa mi přijde trochu nedotažená :)
Pokud někdo v každodenním životě prožívá na vlastní kůži to, že příčina a následek (tedy karma) funguje, nemusí na ni přece věřit. Podle mého víra znamená, že doufáme, že něco nějak funguje, ne že to víme.

I ta druhá odpověď "Ne, taková karma není, mág je zodpovědný pouze svému svědomí" je trochu zvláštní. Protože se karmické otisky našich činů ukládají do našeho shromažďovacího vědomí, což je vlastně část našeho podvědomí a v něm pak uzrávají a projevují se jako situace a jevy, se kterými se v budoucnu setkáváme, dalo by se mezi svědomím a shromažďovacím podvědomím udělat (nebo alespoň naznačit) rovnítko. Karma není žádná vnější síla, žádný trestající bůh, nebo bytost, která by byla od nás samotných jakkoliv oddělená, vnější, soudící a odměňující, nebo zraňující.

Nakonec jsem zvolil tu první možnost, že na karmu věřím, i když mi tam to slovo víra příliš nepasuje. Přecijen je to pro mě lepší, než popírat tou druhou možností fakt, že princip příčiny a následku prožívám dnes a denně

I když je otázka, jestli se tou druhou možností míní to, že karma jako taková neexistuje, nebo že karma není taková, ale je právě produktem našeho svědomí... To by ještě zasloužilo trochu upřesnit.
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 27 pro 2011, 14:11

O tom už jsem mluvil výše :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod thechosenone729 » 28 pro 2011, 23:41

Myslím si že z mágiou sa dá napáchať viac škôd ako s puškou a nábojmi :D
Ku karme neviem čo si mám o tom myslieť myslím že za to môže duša a nieaké pole ktoré vydáva *môj názor* a to núti ľudí cítiť sa pri niekom dobre ? pohodlne ? neviem.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,433.41

Poděkoval za: 7 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 26 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 29 pro 2011, 04:23

Karma existuje na jisté úrovni a na další zase ne.

Na té co exituje se většina z nás pohybuje téměř pořád a tudíš já volím karma: ano
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 29 pro 2011, 20:08

Ve fyzice je to stanovený tím, že každá akce vyvolá reakci a je to sakra pravda.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 29 pro 2011, 20:52

To teda sakra jo! :D
Na té další úrovni karma není, protože už jí není potřeba, protože už jsme dosáhli určitýho stupně řekněme vědění, osvícení apod.? Nebo, jak tomu mám rozumět? :)
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Jack O´ Lantern » 29 pro 2011, 23:22

Mám to chápat tak,že karma odpovídá 3 Newtnovýmu zákonu ? :D
Procházíš-li temnotou či temnými časy,hledej světlo.Není-li světlo,rozsviď baterii. :D
Jack O´ Lantern

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Martin108 » 29 pro 2011, 23:56

Razorka Tektzby píše:To teda sakra jo! :D
Na té další úrovni karma není, protože už jí není potřeba, protože už jsme dosáhli určitýho stupně řekněme vědění, osvícení apod.? Nebo, jak tomu mám rozumět? :)

Karma je vždycky spjatá s osobním prožíváním a existencí ega. Pokud rozpustí ego, tak se vysvobodí z podmíněného prožívání a karmy.
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Příspěvekod Martin108 » 29 pro 2011, 23:57

Jack O´ Lantern píše:Mám to chápat tak,že karma odpovídá 3 Newtnovýmu zákonu ? :D

Zjednodušeně se dá popsat jako zákon příčiny a následku.
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 pro 2011, 00:28

Obojí vysvětlení dává smysl, thx :)
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 pro 2011, 19:20

Takže to mám rozumět, že když se nebudu absolutně starat o mé "nadpotřeby", tak že můžu dělat cokoliv nezávisle na reakci. To se mi nezdá. Jelikož pokud vypustím ono/já/nadjá tak pořád vyvolávám reakci nezávisle na svém smýšlení. Takže se vracím k zákonu o reakci a to je absolutně nezávislé na egu. To jen co se týče fyziky a fylozofie ega samotnýho.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Martin108 » 31 pro 2011, 02:32

Podle mého rozpustit Ego znamená nebrat si věci osobně, užívat si všechno co se objevuje v prostoru a dělat toho co nejvíc přirozeně pro druhé. Ale to nejde naordinovat skrze intelektuální pochopení. Je na to potřeba získat vhled prostřednictvím meditace :)
Pak se objevují různé situace a ty místo toho, abys to prožíval jako: Achjo, to je zase den. To se mi snad děje schválně. Já tak hrozně trpím.... - To prožíváš jako: "Aha! To je zajímavé. Tohle je to čemu se říká utrpení. Před chvílí to tu nebylo, za chvíli to zase zmizí? Zajímalo by mě, jaká další zajímavá věc se asi objeví příště :))"

Je v tom diametrální rozdíl. Věci pak neděláme z toho úhlu pohledu, že My děláme Něco, pro Někoho (v nejlepším případě ještě za Něco na oplátku). Ale protože máme obrovský nadbytek, dělíme se o něj spontánně s ostatními a přirozeně jim pomáháme.

Člověk s tak hlubokým vhledem už škodlivé činy přinášející utrpení nedělá, protože jasně vidí, co by to přineslo za reakci a taky už není tak zmatený, aby trpěl dojmem, že mu krádež sousedovic kola přinese štěstí :)

Jednoduše řečeno na takové úrovni nerozlišuješ tak ostře negativní a pozitivní situace. Věci se jednoduše dějí. V každém okamžiku se objevují nové situace a pak zase mizí do neomezeného potenciálu prostoru. A to je opravdu vzrušující! :)
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Magie