Kolský vrt

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Kolský vrt

Příspěvekod chmatak » 21 úno 2011, 20:16

V 80. letech 20. století v bývalém Sovětském svazu skupina vědců geologů pracovala na projektu nejhlubšího vrtu.Vedoucí projektu Azzakov řekl: "Jako komunista nevěřím v ráj a Bibli, jako vědec však nyní věřím v peklo. Netřeba dodávat, že jsme byli opravdu šokováni tímto objevem. Spustili jsme do díry mikrofon pro nahrávání zvuku pohybu litosférických desek. Ale místo pohybu desek jsme slyšeli bolestný lidský křik. Zprvu jsme se domnívali, že zvuk byl vyvolán naším vlastním vrtným zařízením. Ale potom, když jsme znovu seřídili vrtné zařízení, tak se naše nejhorší podezření potvrdilo. Křik, řev nebyl křikem a řevem 1 člověka, byl to křik, řev a sténání milionů lidí." V nitru Země v hloubce od 12 do 15 km, mikrofony vědců zaznamenali křik a sténání. Kolský superhluboký vrt nyní nazývají "cestou do pekla" - každý nově provrtaný kilometr přinesl státu neštěstí. Když vrtačky tunelovali 13 km, rozpadl se Sovětský svaz. Krátce předtím v strašné hloubce, které nedosáhl ještě nikdo na světě, uslyšeli duši mrazící zvuky, podobající se sténání a křiku stovek mučených. A pak - mohutný řev a explozi v pozadí. Vrtači vypráví, že pocítili hrůzu - doslova z šachty vrtu vyskočilo něco strašného, očím neviditelné, ale o to ještě děsivější.Jejich vyprávění zveřejnily finské a švédské noviny - tvrdily, že "Rusové vypustili démona z pekla."Vrtné práce byly zastaveny - vysvětlili to nedostatkem finančních prostředků. Pozastaveny navzdory skutečnosti, že mnoho mezinárodních fondů bylo ochotno investovat do unikátního projektu.Jedním z hlavních důvodů pro zakonzervování superhlubokého vrtu je strach. Při pohledu do hrozivého je lepší přestat. Zde je část nahrávky z vrtu, kterou odvysílalo tehdy BBC. Vědci pocítili strach – přesně tak totiž popisují peklo staré církevní knihy. Mikrofony spuštěné do šachty zaznamenali hluk, na kterém je zřetelně slyšet lidské hlasy. Akademika Davida Hubermana (Gubermana), nejvyššího vedoucího senzačního projektu, na vědeckých kongresech trápí dotazy ohledně nadpřirozených zvuků z hlubin Země. On odpovídá jednoznačně: Jejich původ je dosud neznámý. V sovětských dobách, na kolském superhlubinném vrtu pracovalo 16 vědeckých laboratoří, na které osobně dohlížel ministr geologie Sovětského svazu. Projekt je nyní zmražen - od roku 1995 je vrt v režimu zakonzervování. Vrtání začalo před 26 lety (zpráva z r.1996) a složitostí je srovnatelné s letem do vesmíru. Žádná země na světě, kromě SSSR, nebyla schopna proniknout tak hluboko. Kolský superhlubinný vrt byl zahájen v roce 1970 na počest 100. výročí narození Lenina. Hloubky 12 km dosáhli v roce 1983. Ale následujících 262 m proráželi déle než 10 let. Vrt ze dna byl vyzvedáván speciálním jeřábem v průběhu 70 hodin! Zem v hlubinách je jako rozvětvený kořen rostliny: ztratíce narážečky a vrtáky, vědci začali vést vrt do strany. Bojovalo se do posledního metru. Byli připraveni jít do hloubky a dál. Ale ty výkřiky zněly jako varování: uvnitř je peklo! Naposledy je slyšeli v roce 1994. Jen těsně před uzavřením vrtu.
Víte, proč Jacques Costeau, slavný potápeč a badatel mořského dna ukončil hloubkové potápění krátce předtím, než zemřel? Říká se, že ho ukončil, protože slyšel v jedné z podmořských jeskyní, kterou zkoumal, zvuky křičících lidí. Jindy jeden z jeho mužů, který byl v potápěčském zvonu v nejhlubším příkopě Bermudského trojúhelníku, měl také podobnou zkušenost. Signalizoval, aby ho okamžitě vyzvedli. Poté, co byl oživen z šoku, podělil se o své děsivé zkušenosti, že slyšel řev lidí v bolestech.

Tady je ta nahrávka :
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Re: Kolský vrt

Příspěvekod mira8565 » 21 úno 2011, 20:57

Nemám slov.Je to docela hustý.Asi bych tam nebyl ani minutu. '36' 'kamen'
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Na ruce: 71.24

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod panter » 21 úno 2011, 21:13

Tešil som sa na tú nahrávku, ale zdá sa mi, že je to podvrh. Znie to dosť neprirodzene.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
panter

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod chmatak » 21 úno 2011, 21:19

ono je jich na youtubu více, těžko vybrat která je pravá :-/
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod mira8565 » 21 úno 2011, 21:25

Také je možné když to byla taková hloubka že vodič od mikrofonu byl vlastně anntenou a mohl přijímat jiné signály.Když jsem kdysi vyndal hlavu z magnetáku a prodloužil jsem kabel bez odstínění chytal jsem na ní radiostanice jiných státu..A když jsem poslouchal ty ruské radiostanice na vojně pletlo se tám mnoho jiných signálů.Vím co měli za ex.Techniku.Je to jen jedna z mnoha možností
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Na ruce: 71.24

Příspěvekod pentagramové oko » 21 úno 2011, 22:45

je to hrozný pocit a peklo určitě je tady se ale mohlo jednat o
zemřelé duše násilnou smrtí a to je horší ,ty nářky jsou děsivé
a skličují pocit to ve mně vyvolává.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod Metcheque » 22 úno 2011, 19:37

To je blbost už jen proto, že ani peklo ani nebe (pokud by teda už existovalo) nebude odpovídat personifikované křesťanské interpretaci popírající jakékoli fyzikální zákony. Spíš půjde o nějakou odlišnou dimenzi, než aby se "hodné" duše fyzicky procházely po oblacích a "zlé" pobývaly pod zemí.
Naposledy upravil Metcheque dne 26 úno 2011, 14:18, celkově upraveno 1
Metcheque

Učeň

Na ruce: 232.16
Banka: 0.00

Poděkoval za: 1 příspěvky

Příspěvekod pentagramové oko » 26 úno 2011, 11:25

ne peklo i nebe je,a ty duše tam mohli bý s vícero důvodů.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod Pether » 27 úno 2011, 12:08

nevím tohle jsem četl v enigmě a docala mi to vrtalo hlavou a dovedlo mě to k přemýšlení ale stejně si myslím že víc mnohem víc a akorád nám všechno tají, je to tak se vším jak to bylo doopravdy se nikdo nedozví
Pether

Školák

Příspěvekod bella » 02 bře 2011, 22:27

Ten křik faktický poděs noční můra,museli to být hrozné pro
toho kdo to objevil.brrr :krec: 's220' !no1
bella

Ban

Příspěvekod Mimars » 03 dub 2011, 08:39

Tak tohle je zajímavý. Pokud je to pravda, tak je to značně děsivé. Ale přijdou mi tam podezřelé dvě věci - zaprvé to, že každý km způsobil nějaké neštěstí SSSR a zadruhé to, že projekt byl ukončen i přes zájem mnoha sponzorů - to asi měli dobrý důvod, proč nevrtat dál.

Jinak pro zajímavost - určitě znáte tu teorii, že je Země dutá. No a já jsem někde četl hypotézu, že tyhle zvuky mohly taky být křik a chaos nějaké vnitrozemské civilizace, která byla vyděšená právě tím vrtáním (které jim mohlo způsobit nějaké katastrofy). Těžko říct, kde je pravda, ale mě by to velice zajímalo...
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn... :-)
Mimars

Učeň

Příspěvekod chmatak » 04 dub 2011, 16:19

Mimars píše:Tak tohle je zajímavý. Pokud je to pravda, tak je to značně děsivé. Ale přijdou mi tam podezřelé dvě věci - zaprvé to, že každý km způsobil nějaké neštěstí SSSR a zadruhé to, že projekt byl ukončen i přes zájem mnoha sponzorů - to asi měli dobrý důvod, proč nevrtat dál.

Jinak pro zajímavost - určitě znáte tu teorii, že je Země dutá. No a já jsem někde četl hypotézu, že tyhle zvuky mohly taky být křik a chaos nějaké vnitrozemské civilizace, která byla vyděšená právě tím vrtáním (které jim mohlo způsobit nějaké katastrofy). Těžko říct, kde je pravda, ale mě by to velice zajímalo...

pokud tě to zajímá, přečti si o Aghartě, to je to o čem mluvíš :-)
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod Mimars » 04 dub 2011, 18:07

pokud tě to zajímá, přečti si o Aghartě, to je to o čem mluvíš :-)

Zajímavý příběh... myslíte, že kdyby ta říše skutečně existovala, tak by ji různé tajné složky (třeba typu CIA) už našly? Nevíme, co různého (především americké) složky znají...

Pro zájemce uvedu odkaz na článek: http://www.mackerle.cz/agharta/
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn... :-)
Mimars

Učeň

Příspěvekod chmatak » 05 dub 2011, 09:22

tady jde právě o to, co všechno už vědí a my ne, ale to je čistě jen spekulativní, třeba jsou s vývojem někde jinde než my, třeba taky už dávno neexistují, sám nevím :-)
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod Kyru » 28 čer 2011, 13:44

Jako na youtubu je hodně podobných videí, pravda to být může a nemusí.
Kyru

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 čer 2011, 14:32

Zdá se to jen mě, nebo je ten zvuk nahranej reverzně?! A ten ruch, na 80tky to je dost ostrý, okolo tohoto záznamu jsem skeptickej.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,208.21
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Další

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy