Krasny clovek!

Krasny clovek!

Příspěvekod Arpaix » 24 říj 2011, 00:30

Dnes mam vybornou naladu. Oteviram ve Finsku firmu,ale me minus je ze nejsem Fin, ani nepatrim k cirkvi Petrove a otevrene hlasim se k vire katarske. Navic mam silny francouzsky accent a mnoho Finu nerozumi i kdyz snazim mluvit dobre!! Kdyz provozuji posledni sluzby lidem , mam potize s cirkvemi as reci. Dnes mne kontaktovala po Skype profesorka z university Helsinki, uci francouzskou filologii, historii, je tlumocnik, zije ve Finsku 30 let, je i soudni prekladatel, preklada literaturu, ale je katolik!! Jeji jmeno je Anne Papart, je o mnoho starsi nez ja a ac viry katolicke, nabidla se mi ze pomuze mi s preklady urednich veci,ale i meho psani o katarismu! Je katolicka, to ani, ale katarismus ji zajima tak dalece a narodila se v Marseille, coz je nedaleko od meho Carcassonne. Ja at pisi dal o katarismu, ona vse prelozi finsky a gratis, neb ona- katolicka ma zajem o okkultismus i katarstvi!! Neni to ale zadna hloupa ovce,ale je profesorka, prekladatelka,a umi finsky mnohem lepe nez ja i mluvit. Ja umim psat i rozumim asi 9 reci,ale sama mluvim nejradeji francouzsky, occitan ci gasconhá ci catalá. Anne Papart mluvi i occitan i katalansky,a ja plakala dojetim. pokud budu psat ci prednaset o katarismu ( le Catharisme), at mluvim francouzsky, ona vse prelozi finsky. Ucit mluvit finsky mi nebude, ve 40 letech se jiz na uroven native nedostanu,ale prelozi a pomuze i v samote co ja zde mam i stesk. Ona pry slysela muj hovor o katarismu a citila hluboky stesk po Carcassonne, Terre d´Aude a ac je katolik, tak mi chce pomoci, neb jsme Francouzi a ze stejne oblasti a obema nam se styska po domove! ja jsem taj rada i kdyz ona zije v meste Helsinki a az dostane duchod, vrati se do Francie!! priznala se jak bude mit duchod, odejde z Finska. Mne radila tez se casem vratit..ja jsem stastna.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: Krasny clovek!

Příspěvekod Materidouska » 24 říj 2011, 08:34

:-) Tady je vidět, že když to člověk nejmíň čeká tak potká někoho kdo mu změní život a dá mu naději že bude líp. Musí to být opravdu skvělý člověk, že vám chce pomáhat takhle grátis:-) To si zaslouží uznání...
Materidouska

Školák

Na ruce: 44.20

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 24 říj 2011, 21:46

Z tvýho příspěvku ta radost a nadšení přímo vyzařuje, až z toho mám i já radost :D Gratuluju :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 29 říj 2011, 01:50

Anne Papart mi dnes telefonovala ze ji jako zene katolicke viry neni dobre prekladat finsky literatutu katarskou,ale ze ji tajne velmi katarismus (le Catharisme) zajima. Ona se narodila v Marseille, blizko mne- ja jsem z Carcassonne. Viru mame jinou,ale jsme Francouzi a nas je ve Finsku moc malo. Ona zapasi s tim pomahat Francouzovi jine viry- ale i ji zajima katarismus-a ji je blizsi byt ve Finsku zastupce Francie, nez katolik. Ano, kdyz ji zaplatim, jako prekladateli, prelozi i me prednasky o katarismu!! Jen symbolicka cena- pro ni to pak bude prace a ne otazka viry- pro mne prima, ja radeji mluvim francouzsky nez finsky..ja neumim o katarismu mluvit v cizi reci. Anne zije ve Finsku 30 let a je soudni tlumocnik, katolik,ale neni fanatik. Ja sama hovorim mnoha jazyky,ale o vire radeji v rodne reci.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 29 říj 2011, 23:40

Takže je katar, když věří v katarismus a ne katolík.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 30 říj 2011, 00:29

Ona je krtena jako katolik,ale i ja ji ukazovala i na uceni samotne katolicke cirkve, jak toto uceni je proti lasce i prirode a jak si cirkevni otcove odporuji a mluvi neco jineho proti sobe.
Napriklad svaty Augustin rikal ze " pastyr musi i za pomoci bice hnat ovce verici) ke stadu (cirkvi),a premluvit od hereze i za pomoci nasili. Rikal ze "hereze musi byt znicena, neb usmrcuje Dusi,a hereze nebude znicena, nebude li znicen heretik, usmrcen!"- na tomto argumentu stavela i inkvisice...ale tento cirkevni ucitel rika dale ze " lepe zivy obraceny heretik, nez usmrceny". Cirkev ale upalovala i ty "heretiky", kteri se kali a snazili obratit k cirkvi katolicke. Pokud inkvisitor neuveril ze obraceni je uprimne- tak i novy katolik byl poslan na hranici!
Anne Papart je slusna zena, tolerantni, moderni a vzdelana a rozvedena- takove cirkev katolicka nema v lasce- jak pak ona muze uverit takovym vecem co uci cirkev??
ja ji rozebirala i dnes po skype. jak muze zena co ma vysoke vzdelani, samostatna, profesorka, ktera zije sama a vydelava vice jak prumerny muz- jak muze verit ze ona je "jen zena a ma byt muzi podrizena a v cirkvi jen mlcet i poslouchat primitivy,jen proto ze jsou muzi a knezi" a ona, jako zena nesmi se ani priblizit oltari!!????jak muze takova zena byt v takove cirkvi? A uz zacala pochybovat vice a vice o ueni cirkve katolicke!! Katarismus ji zajima a ja ji zasvecuji do katarismu vice i vice.
Ji se libi ze my mame rovnopravnost. Nebot predni je Duse a Duse nema pohlavi- v vire katarske neni zeny ani muze,ale je Duse a ta zadne pohlavi nema. Sex nezakazujeme, ani volny sex ne
naopak manzelstvi je jista forma prostituce, je to obchodni smlouva potvrzena cirkvi. Svaz kdy zena je podrizena muzi a je povinna (dle cirkve katolicke) mu poskytovat i sex. Znasilneni zeny dle katolicke nauky neni trestny cin,ale "manzelska povinnost",a zena musi ve vsem muze poslouchat i se podridit a slouzit rodine,a chodit pravidelne do kostela a ke zpovedi. Knzi se bavi detaily zpovedi zen. Zena v cirkvi katolicke neni nic,a Anne si zacala uvedomovat. A pak zacinala zajimat o katarismus vice i vice. My jsme tolerantni a Duse je nade vse, ne telo.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 říj 2011, 01:24

Zase s tím manželstvím, si myslím že původní "finanční" hledisko zmizelo v zrovnoprávnění, takže bych to zase tak nebral vůči přítomnosti.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 30 říj 2011, 01:59

To je pravda, ale Anne zacala premyslet, proc je clen cirkve katolicke. Ona rikala mi ze Jésus je syn Boha, Marie byla panna. Ja rikala ji ze zena ktera rodi nemuze byt panna,a ze Jésus byl profeta, ktery byl ukrizovan,ale to byl clovek jako kazdy jiny. Kristus je Duch a Duch nemuze byt ukrizovan, proto my zadne symboly krizu nedavame a mame jen kriz jako znak Occitanie ( La Provence). Jésus Kristus byl i je Duchem, nezi zadnym "bozim synem",ale to je Andel, cista Duse,a on nemohl zemrit na krizi-nema telo-a telo nemohlo vstat z mrtvych!! Jak muze Duse bez tela vstavat z mrtvych? ci dobre, Jésus-clovek, jak mohl vstat s 3 dny mrtvym rozkladajicim se telem z mrtvych? Ja doporuciju Anne cist Bibli predevsim Novy zakon, a Jana Krtitele. To, cemu rirkve rikaji krest je kropeni vodou, kterou " posveti" zase jen clovek- knez. My mame krteni Duchem, vkladani rukou Parfait a predavani moci Ducha, jediny platny krest je Consolamentum. To se neudili detem,ale lidem po spiritualni priprave okolo 5 let, ci pak umirajicim. Consolamentum muze byt ruseno- napriklad zitim v sexualnim svazku- telesnou laskou, poruseni pustu, jedenim masa- ktere opet vzniklo pohlavnim stykem,ale i muze byt zruseno Consolamentum tim ze duchovni na sve pomoci vydelava financne. Katar muze napriklad vzit penize za pohreb- pokud pracuje v pohrebnictvi- za manipulaci s telem!!,ale nikoliv za kazani nad rakvi a rozlouceni se zesnulym. My rikame ne " v parch jsi a na prach se obratis",ale Duse jsi a v Dusi se navratis"!! Za obrad pohrbu katar nesmi vzit nic, pouze pokud manipuluje s telem. Ja v praci v pohrebnictvi uctuji rakev, material a praci s telem zesnuleho,ale ne samotny obrad!! Cirkve mi zakazaly jiz provozovat pohrebni cinnost a pohrbivat dle katarskeho obradu, nesmim pri pohrbu ani mluvit francouzsky ci v reci stredoveke occitan, ja hledam moznosti jak toto obejit. Prace v kancelari mne nebavi, chci opet do kaple a v praxi loucit se ze zesnulymi! Chci provadet pohrebni ritaly z 12. stoleti i v reci occitan. Chci mit moznost mluvit na pohrbu francouzsky i occitan. Anne rozumi..ale ona katar neni, neumi predstavit si pry 40 denni pust. Ted zacina pust 11.11. a konci 25.12. 40 denni pusty my mame 3 krat za rok, ale i jinak kazdy druhy den je pust. Ja takto ziji jiz 30 let.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 říj 2011, 13:12

Je to už docela dávno, co jsem viděla jeden dokument, kde se dvoum? Katarům v době obléhání, pádu Montséguru povedlo utýct po strmým svahu a údajně něco nesli, a protože se označují za "Strážce Grálu", tak by to mohl být Grál? Zase nadruhou stranu ale pochybuju, že Grál je kalich...spíš mi sedí, že to je osoba, žena :)
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 říj 2011, 14:27

Že by "odnesli" potomka?!
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 říj 2011, 15:06

Že by? :) Nemožný to není.
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 říj 2011, 16:50

No je fakt, že existence živýho "následovníka", by nabouralo celou mučednickou tezi smrti "nepokvrněného početí", potom by nemilost vůči katarům byla extrémní.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 02 lis 2011, 00:51

Marie, matka Jézise, byla normalni zena jako kazda jina. Dobra zena, ale byla matka a ne zadna panna. Proto my Marii nectime jako "svatou pannu",ale jako matku proroka Jezise Krista. Jezis Kristus byl prorok, zemrel nasilnou smrti,ale ukrizovani nedavame vyznam- mohl byt dan lvum, ci byt utopen. Byl to dukaz muceni atragicke smrti jednoho z proroku. Kristus vsak zadne telo nikdy nemel, je to Duch, dobry Andel, vzor dokonalosti, dokonala Duse,a Duse nemohla byt ukrizovana. Kristus je dobra Duse,ale zadny "syn Boha", jak muze syn Boha, byt zivy clovek s telem? Buh je tez duchovni , dobry Otec nebessky, Amour, Otec vseho duchovniho, stvoritel dobreho duchovniho sveta, milujici Otec. My nerikame slovo buh, ale Otec nebesky, Amour- laska, buh lasky, dobra.
Stvoritel vseho materialniho, buh tohoto sveta a Petrovy cirkve (katolicka, orodoxni, protestante), to je buh zly, materialno stvoril, valky, nemoci, utrpeni,a nespravedlnost. To je buh vse materie, buh tohoto sveta, Rex Mundi.
Vsechny modly, krize, a kostely jsou hmota, stavby cirkvi tohoto sveta, ktere ani ale zadni knezi nepostavili,ale dobri delnici a technici. Ti, co staveli ty krasne goticke katedraly jako Notre Dame, Saint-Pierre Beauvais, cathédrale d´Albi, Castres...to byli lide, technici, delnici, velmi zkuseni a studovani a pracoviti lide a ano, svobodni zednari!! Svobodni zednari staveli katedraly a ne zadni smesni katolicti knezi!! Vzdyt knezi si neumeli ani uvarit obed, i na to meli kucharky asluzky! Ti slavni teologove nevedeli o praktickem zivote nic! Umel by papez alespon nakreslit technicky obraz goticke katedraly? Co vedel o technice, stavitelstvi, matematice, fysice? Nic! Ti, kdo katedraly staveli byli technici, sochari, maliri, stavitele- lide prakticti,a ne zadni smesni cirkevni otcove!! Co umeli cirkevni otcove ??? co umeli udelat rukama?? Jsou goticke katedraly prace cirkve? Mnohy papez v veku 70 a vice let si neumel ani udelat snidani,a dojit sam na wc, mohl by balancovat ve vysce i 80metru na strese katedraly?? Ja katedraly miluji, miluji gotiku!! ale to s cirkvi nema nic spolecneho!
Ja si vazim dobrych a pracovitych lidi a ne cirkevni dedku, co neumi nic jine nez ponizoval zeny, lide jinak myslici, urazet homosexualy a kazdeho kdo ma jiny nazor, ci jak bylo v dobe inkvisice- mucit avrazdit brutalne nevinne lidi! Mezi cirkvi zavrazdenymi abrutalne mucenymi lidmi, bylo mnoho vedcu, lekaru,a delniku, kteri umeli sve povolani. Proc cirkve nenavidi svobodne zednare? Nebot jsou svobodni a ani nazorove ani fiancne zavisly na nikom a jiz vubec ne na cirkvi!
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Mia 73 » 10 lis 2011, 21:03

Viem, že tento príspevok je staršieho data, ale chcela by som trošku reagovať na váš názor, ktorý máte. Som tiež krstená ako katolíčka, ale nestotožňujem sa so všetkými názormi, ktoré nám cirkev podkladá. A už vobec nie, čo nám podkladajú cirkevní hodnostári. Verím, že Ježiš mal súrodencov, predpokladá sa, že Šimon bol jedným z jeho bratov napríklad. A nepáči sa mi názor na Mariu Magdalénu. Prečo z nej hneď církev urobila prostitútku? Len aby ochránili alebo zamlžili ľudskú podobu Ježiša? Možno so mnou nebudete súhlasiť, ale je to moj názor. A čo sa týka kňazov, mám jeden príbeh ešte z detstva, keď som ešte chodila do kostola. Náš pán kňaz mal totiž vlastnú teóriu o ženách následovnú: žena je podradná bytosť, ktorá musí muža počúvať na slovo, podriadiť mu celý svoj život a že je to len NÁDOBA na nosenie a výchovu detí. To ma tak vytočilo, že som sa zdvihla a odišla.
Mia 73

Školák

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 10 lis 2011, 22:41

Toho kněze kopnout někam, že?!
:P
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 11 lis 2011, 02:46

Pro mne je slovenska rec tezka, ale tomuto jsem rozumela. Vazena pani, toto ze zena je jen nadoba na plozeni a rozeni deti- je oficiialni nazor cirkve katolicke dodnes! Nebot mne se hnusi manzelstvi, plozeni i rozeni deti, peci o male dite,a citim se byt vice muzem nez zenou,a pracuji jiz vice jak 20 let v ciste muzskem oboru, pohrebnictvi, a vydelavam vice jak prumerny muz, jsem samostatna,a i velmi ostra, mam zkusenost s managerskymi posty ale i s podnikanim, mam muzske rovne chlapecke telo, i dost fysicke sily, i vysku nad 170cm,a jsem SAMOSTATNA!!, nikdo mne nezivi,ale ani neporouci- tak dle katoliku zde jsem transexualni, lesbicka, studena. ac ja ja mam srdce. Jen zenska role mi neni blizka. V mladi jsem chtela byt soudnim lekarem. Ja denne ctu o sobe jak by mne ve stredoveku upalili, jaka jsem "ne-zenska a tvrda", jak ja se "neporobila zivotu zeny". Mne neni z niceho tak zle i smutno, jako z uceni katolicke cirkve.
Jsem asexual, necitim se byt ani muz ani zena. Razeni cirkve na muze-zeny se mi opravdu hnusi!! Kdyz si mam vybrat partnera, tak fysicky mne libi se zeny,ale nedelam nic nasilim. Oni ti "knezi katolicti" jsou v shoku, kdyz ja jsem o 2 hlavy vyssi nez oni a delam muzskou praci. Knezi nejsou ani muzi, muzstvi prosazuji si ucenim cirkve, neb fysicke sily nemaji ani tolik co ja!! Vetsina katolickych a sovinistickych knezi by ani viko od rakve nezvedla,a kdyz vidi zesnuleho v rozkladu , tak zvraci!! Oni nejsou ani chlapi, ja jsem vice chlap nez jsou ti knezi..a proto jsou vztekli na mne!! Jsem " zena" a funebrak,a katolicke cirkvi "trnem v oku". Ja i velmi tvrde odpovim, kdyz katolicky knez se ptak jestli nelituji ze nemam rodinu a vykonavam takovou praci" at se knez necha zdat s nejakym chudakem, byt na nem financne zavisky a tehotny 9 mes,a pecovat o mimino..ja miluji svobodu,a radeji budu oblekat zesnule a vyprarvoat pohrby,a vydelavat penize a zit svobodne a opijet se, ne- utirat miminun zadek a ceka az mi manzel da penize na jidlo. Dekuji, neeee. Jsem svobodny clovek. Prominte ceskou gramatiku, ale moje rodna rec je francouzska, cesky se ucim asi 18 let. Neee, nechapu jak jeste v dnesni dobe mohou byt zeny ktere veri katolicke cirkvi.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Další

Zpět na Příběhy k zamyšlení