Kulový blesk v Čechách

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Re: Kulový blesk v Čechách

Příspěvekod Klas Jaroslav » 12 úno 2014, 16:13

Když jsem sem psal adresy videí ohledně blesků se širokým výbojovým kanálem,opoměl jsem natočit videa,která by ukazovala,že uvedený druh čárových výbojů nelze zařadit mezi pozitivní,nebo negativní výboje.Ony totiž vznikají v obou polaritách elektrod na jiskřišti.Proto dnes dopoledne jsem natočil videa,která uvedené ukazují.Protože bylo příliš jasno tak natočím uvedené ještě večer v přítmí.Pak sem dodám adresy těchto videí v průběhu několika dnů.K uvedenému dodám i komentář.Pro vytváření čárových výbojů se širokým výbojovým kanálem je třeba použít induktor,s napětím na elektrodách desetitisíce voltů.Do tohoto obvodu pak přidat vhodný kondenzátor.Elektrická pevnost kondenzátoru může být,při dostatečné kapacité kondenzátoru mnohonásobně nižší než je napětí na elektrodách jiskřiště.Někdy je dobré do obvodu zapojit i vhodný indukční odpor.Cílem je vytvořit takové oscilační kmity,které postupně nabíjejí vložený kondenzátor.Po určitém nabití ,kondenzátoru ve vysokonapěťovám obvodu,dojde při standartních výbojích ke vzniku výboje se širokým výbojovým kanálem.
Klas Jaroslav

Školák

Na ruce: 130.53

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Klas Jaroslav » 12 bře 2014, 19:06

http://www.youtube.com/channel/UCT-3W-C9TiBmt33ntG4Zy5Q Předcházející napsané je adresa videí,která jsem natočil ohledně čárových výbojů ze širokým výbojovým kanálem.Jde o ty videa,která ukazují že na polaritě elektrody kondenzátoru nezáleží.Pracoval jsem poměrně s malým kondenzátorem a výbojů se širokým výbojovým kanálem je méně ,než jsem natáčel dříve.Přesto ukazují,že na polaritě elektrody připojené ke kondenzátoru nezáleží.Dochází k nim při obou polaritách elektrod připojené na kondenzátoru.Proto pozorováním nelze určit zda je možno výboj se širokým výbojovým kanálem přesně zařadit mezi pozitivní,nebo negativní výboj. Na youtube mám více videí ohledně elektrických ledových dipolů .
Klas Jaroslav

Školák

ano

Příspěvekod Klas Jaroslav » 12 bře 2014, 19:07

http://www.youtube.com/channel/UCT-3W-C9TiBmt33ntG4Zy5Q Předcházející napsané je adresa videí,která jsem natočil ohledně čárových výbojů ze širokým výbojovým kanálem.Jde o ty videa,která ukazují že na polaritě elektrody kondenzátoru nezáleží.Pracoval jsem poměrně s malým kondenzátorem a výbojů se širokým výbojovým kanálem je méně ,než jsem natáčel dříve.Přesto ukazují,že na polaritě elektrody připojené ke kondenzátoru nezáleží.Dochází k nim při obou polaritách elektrod připojené na kondenzátoru.Proto pozorováním nelze určit zda je možno výboj se širokým výbojovým kanálem přesně zařadit mezi pozitivní,nebo negativní výboj. Na youtube mám více videí ohledně elektrických ledových dipolů .
Klas Jaroslav

Školák

Předchozí

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy