La battaglia di Algeri (bitva o Alžír)

Vše okolo filmu

La battaglia di Algeri (bitva o Alžír)

Příspěvekod Arpaix » 22 lis 2011, 16:47

Videli jste film Bitva o Alger? Jaky mate nazor? Ve Finsku jsme tema probirali, film je stary z roku 1966, ja ho znam, ale takove filmy kdyz vidi Finove, jen v nich roste nenavist k Francii. Ja kdyz jednam s Finy, prevazne ti starsi se mi ptaji co si myslim o valce v Algeru v letech 1954-62. Jen kdyz upozornim, ze ve Finsku znalost francouzske reci je katastrofalni a ja jsem clenem Francouzsko- Finske spolecnosti i pisi i hovorim ze by mely byt lepsi vztah , tak mne hned Finove napadaji jen at nemyslim ze "Finsko je druhy Alger".
Ja verejne prohlasila, ze bych chtela aby druha uredni rec ve Finsku byla francouzska- tak byl velky skandal..Finove mi bombardovali sprostymi maily a prevazne clenove strany Perussuomalaiset /pravi Finove7, coz je Finska nationalisticka strana.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: La battaglia di Algeri (bitva o Alžír)

Příspěvekod Sam Tektzby » 22 lis 2011, 17:50

No že díky francouzké okupaci, začala země prosperovat o tom žádná. Původně to bylo pirátské opevnění, nic víc..po přebudování v kontinentálního stylu, se začal rozvíjen nejen opevněný přístav, ale i zbytek území. Nic víc o tom nevím, ale pochybuju že si Finsko může myslet, že jí hrozí to samé, co za koloniální doby. Je hloupost považovat to za reálnou možnost a porovnávat to něčemu, co se událo přes dvěstě let zpět.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 22 lis 2011, 18:14

Dekuji za opravu, ja nevedela ze cesky to je Alzir. Alzir stal se kolonii v roce 1830,a od te doby zeme zacala prosperovat. Po 2. valce vsak v r 1954 arabove zacaly delat revoluci a vrazdili nase lidi. 25 000 Francouzu zavrazdili velmi brutalne,a proto byla do Alziru poslana armada 400 000 vojaku,a valka trvala do roku 1964.
Finove zastavaji se samozrejme arabu. Finsko je mala zeme a Finove maji "komplex male zeme",a zastavaji ty male zeme. No, a ja zacala verejne zadat aby se Finove ucili francouzsky,a uz byla " Finsko-Francouzska valka". Finove i za mensi pozadavek hned protestuji. Ve Finsku jsou uredni reci: finsky, svedsky a laponsky /saame/..
a velmi malo Finu mluvi dobre francouzsky..kdyz mi to zacalo vadit, tak se ozvala verejne,a uz persussuomalaiset/( finska nationalisticka strana), mi spilaji..tato strana ma v Finskem parlamentu 37 kresel,a Finove jsou opravdu silni nationaliste.
Ve valce byli spojenci Nemecka v valce proti Rusku.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 24 lis 2011, 01:22

Komplex malé země, legrační :) s jejich rozlohou :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 28 lis 2011, 23:26

Ano, ale Finu je jen 5. milionu a jsou velci nationaliste.
Stale mne opravuji kdyz mluvim, pisi ze se nenaucila mluvit jako Fin ani za 10 let (mluvim verejne vetsinou francouzsky, kdyz finsky mam silny fr. accent), Finove nadavaji ze at naucim a mluvim verejne finsky aporadne na urovni native, ze "Finsko neni zadny Alger". Ja jednou v mirne opilosti prohlasila at Finove se uci francouzsky nas je 100 milionu a mame kolonie po celem svete a kdyby vlada Francie chtela tak muzeme obsadit Finsko za 2 dny!,Kdyz by do Finska prislo 400 000 soldatu z Francie jako do Algeru, tak by jiz zadny Fin se neozval s tim ze " neumim mluvit" ajeste radi se budou ucit francouzsky. Finove jsou maly narod, 5 milionu ale nationaliste. Ja jim tez rada pripomenu minulost spojeni s naci stickym Nemeckem i to ka Finove libali Hitlera, Himmlera i jine chefy SS. A pak je problem. Finove rikaji ze pro ne neni mozne naucit se francouzsky, rec je pro Finy velmi tezka, gramatika a mluveni i rozumnet nemozne.
Pro mne zase bylo tezke se ucit finsky. A tak mi Finove casto pripominaji Alger.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Zpět na Film