Lenka Filipova

Vše okolo hudby

Lenka Filipova

Příspěvekod Arpaix » 01 pro 2011, 03:00

Nebot sama zajimam se o hudbu, zpivam, hraji na kitaru,a zpivam mnoho pisni od Francis Cabrel a ucim se cesky, mne nejaci lide kolem Francis Cabrel upozornili na to ze s Cabrel v 80. letech byla na tourne i ceska zpevacka, ktere umi dobre francouzsky, Lenka Filipova! Ja sama delam texty, hraji i zpivam,a jak jsem rikala ze se ucim cesky /zpivat ani mluvit moc neumim/, tak mi dali kontakt na Lenka Filipova, mluvi francouzsky jako native, v 70. letech studovala v Parisi, koncertovala s Francis Cabrel. znate ji?? Ja ted ucim zpivat se od Petr Novak " Klaunova zpoved" Nahrobni kamen",ale ja v zadnem prioade neumim mluvit cesky, o zpivani ani rec!! Ja delsi dobu hraji na elektrovarhany Nahrobni kamen, Klaunova zpoved!! Chci, moc chci umet to tez zpivat,ale ceskou rec ze sebe nedostanu. Umim psat, rozumim,ale cesky zpivat neeeeee, to nejde, neb ja neumim accent. Jiz krasne zahraju moc pisni od Petr Novak,ale ze sebe nedostanu NIC. Cim to je? Ja uplne prirozene zpivam pisne od Francis Cabrel, Renaud Séchan, Jean Ferrat, Jean-Louis Aubertt..ale cesky nic! Ani kdyz jsem byla totalne opila, nic. Pak mi kamarad poslal video s Lenka Filipova, ona mluvi francouzsky mnoho lepe nez ja cesky. Ja stydim se ji rici ze cesky umim, nebot mluvim strasne!! Znate Lenka Filipova? Ja ji mohu zpivat francouzsky,ale cesky ne, stydimse, neumim mluvit a accent mam hrozny! Ted mam depresi, neb ona zpiva francouzsky ciste a ja nenaucim se ani ten Nahrobni kamen poradne a cesky.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: Lenka Filipova

Příspěvekod skupina EPRV777 » 01 pro 2011, 12:09

Ahoj.
Klaunova zpověd a Náhrobní kámen je obojí ze života a má to hloubku.
Vůbec se nemusíš stydět že ti to nejde česky. Každý jakkmile se dostane do jiné oblasti než byl před tím tak se nakonec nestačí divit jak se rodný jazyk umění a někdy i zapomene.Já si myslím že to není žádná hanba ten akcent a vůbec byvh si s tím být tebou nelámal hlavu. !no1 !no1 !no1
Hledej Pravdu Přijmi Pravdu Žij v Pravdě
skupina EPRV777

Mysterian

Na ruce: 573.91

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 02 pro 2011, 00:00

Jeste jsem zjistila ze druh hudby jako chanson zpivala i kdyz prevazde cesky pani Hana Hegerova. Pry ji komunisticky rezim zakazal zpivat francouzsky. Je to pravda? ona tez je ve Francii znama. Z ceskych popularnich lidi, jeste herec Bolek Polivka, pry ma i manzelku ktera narodila se ve Francii.
Ja dnes kontaktovala ruzne cesko-francouzske spolecnosti.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Angelguard » 02 pro 2011, 21:21

Hehe :) Nebojte sa, Arpaix ;) . Buďte sama sebou, a nehambite sa za to, ako spievate a aká ste :) Každý z nás je predsa nejaký... A ja vás osobne obdivujem, ako tu dlhší čas čítam, vy musíte byť úžasný človek, a zaručene aj ste :) Toľko jazykov vedieť, toľkými vecami sa zaoberať, obdivujem Vás :) Prízvuky a podobné veci, je to často v človeku ;) Niekto sa to naučí dokonale, pretože má na to dobrý sluch a počúva iných ako rozprávajú a učí sa, a viem to podľa seba :) Aj keď mám 16, už som od jednej kamarátky z Texasu ktorú som cez net spoznal , vravela mi , že mám angličtinu naozaj veľmi zrozumiteľnú a rozumie mi úplne všetko, že by som sa bezproblémov s hocikým tam v zahraničí dohodol :) Čo ma samozrejme potešilo :) A viete ako som sa to učil ja? Mnoho času stráveného na internete, pozeranie mnoho videí, kde rozprávali ľudia anglicky, pozeral som to s nadšením, a počúval, ako intonujú. Ako artikulujú, jednoducho ako rozprávajú, pozeral som mnoho ľudí, niektorí rozprávali rýchlejšie, niektorí pomalšie, niektorí decentne normálne :) Osobne obľubujem tých, čo sa neponáhľajú a naozaj im rozumiem :) Čiže je to zhruba tak -- každý človek je v niečom inom dobrý, a každý človek ma na niečo iné tendencie a každý človek sa v inom časovom rozpetí dokáže naučiť isté veci, niekto skor, niekto neskor... Je to v človeku, aké má na to predpoklady, alebo aký má na to sluch... ;) Čiže poradím Vám jedno -- nehambite sa :) To kazí mnoho vecí. Len tréning tej češtiny, aj keď to nieje Váš rodný jazyk :) A naozaj to raz dokážete -- verím v to! :) A verte aj vy! ;) Sledujte videá kde rozprávajú ľudia česky, a započúvajte sa ako to vyslovujú, započúvajte sa do deja, a skúste si aj sama pre seba rozprávať vety nejaké, naozaj to pomáha ;) Sama sebe si nejaké vety proste vravte, a verím, že raz to dokážete :) Napokon, tak silný človek ako Vy, ako som mal možnosť spozorovať a vycítiť z Vás, to určite dokáže :) Dúfam, že moja rada Vám pomože :) Veľa šťastia Vám k tomu prajem! ;) Nakoniec, priložím moje obľúbené motto, ktoré naozaj obľubujem a znamená veľa a pritom možno málo ;)

" Nič nieje nemožné a všetko je možné " ;)
Angelguard

Školák

Na ruce: 56.06

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 03 pro 2011, 00:11

Dekuji Vam. Ja nejradeji zpivam i hraji pisne od: Francis Cabrel, Renaud Séchan, Jean Ferrat, Jean-Louis Aubert..mam mnoho idolu.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Angelguard » 03 pro 2011, 01:25

Arpaix píše:Dekuji Vam. Ja nejradeji zpivam i hraji pisne od: Francis Cabrel, Renaud Séchan, Jean Ferrat, Jean-Louis Aubert..mam mnoho idolu.

Dúfam, že ste nemali také problémy čítať po slovensky :) Pár výrazov a fráz máme iných než v češtine. Ale česi a slováci si rozumejú, viacmenej :) A mimochodom, mám 16 rokov, tak preto vám vykám, predsa ste omnoho staršia odo mňa :) Tých autorov nepoznám, predsa som asi prakticky príliš mladý na to, a odmalička sa nezaoberám práve tým, tak ich nepoznám. Ale verím, že je to hudba vášmu srdcu blízka :)
Angelguard

Školák

Na ruce: 56.06

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 04 pro 2011, 03:23

Dne 19.12. mi v tomto zivote bude presne 40 let.Ale Vy nemusite vykat i kdyz jsem asi stara jako Vase matka. Ja miluji klasicky chanson jako E. Piaf, Jean Ferrat, pozdeji Francis Cabrel- ma krasne texty!! mam rada i z CR Hanu Hegerovou. Nekdo mi doporucil jeji zpev, a prima, Hana Hegerova je super! Z CR se mi libi mnoho Petr Novak a pisne jako Klaunova zpoved, Detsky Oci, Pokoj c 26, Nahrobni kamen!!
Ja i sbiram pisne tykajici se pohrebnictvi po cele Evrope,ale cesky ja NIKDY ale NIKDY na pohrbu nemluvila. Ja pomodlim se francouzsky,a jine reci at mluvi recnik ci knez. Panu Jaroslavovi ze skupiny E dekuji za telefon,ale ja moc spontalne cesky nemluvim. Rodna rec je francouzska, occitan, mluvim cesky,a ted finsky. Telefon je problem, ja umim psat, myslet,ale ne moc hovorit. Muj mluveny projev je v ceske reci asi okolo 0, ale slibuji ze az prijedu do CR, tak se budu ucit i mluvit nejen psat!!
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Zpět na Hudba