Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Magie konkrétně i všeobecně

Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod arara » 05 dub 2011, 00:11

V nedávnej dobe sme sa so spolužiačkou dostali medzirečou k liečiteľským schopnostiam. Spolužiačka (kresťansky založená) ma presviedčala, že liečiteľské schopnosti sú (nie ako by sa človek nazdával pozitívna schopnosť, ale) darom od diabla, či inak zlo. Tento pohľad na vec ma zarazil, keďže som sa nikdy predtým s podobným nestretla, tak som sa začala pýtať ako to?- prečo si to myslí. Diskusia sa rozvinula a okrem iného som sa dozvedela, že tieto liečiteľské schopnosti poskytuje diabol ako akési pokušenie.A osoby ktoré takto liečia hrešia a ohrozujú seba aj svojich "pacientov" ktorý po "zákroku" trpia úzkosťou, depresiou alebo niečím podobným. Spolužiačka spomenula aj príbeh o žene kttorá prišla vypovedať do miestneho kostola o tomto probléme-ktorý údajne sama prekonala. Ďalej dodala, že vôbec akákoľvek "manipulácia" s energiou je Zlá. Keď som jej oponovala, že predsa je dobrým skutkom liečiť ludí,odpovedala, že to nie je našou výsadou a že liečiť môže len Boh. Oponovala som schopnosťami samotného Ježiša- odpoveď bola, že Ježiš bol Boh-takže v konečnom dôsledku to bol aj tak on sám. Ale ako sa hovorí, boh je vo všetkom okolo nás. Tak alebo tak, každá sme si nechali tú svoju pravdu. Faktom ale je, že mi pomaly dochádzali argumenty :O resp. hovorila o tom tak pekne, že som sa nad tým naozaj zamyslela. Istou teóriou by bolo, že by to bola akási lesť, a v domnení, že liečite by ste v podstate šírili zlo.
Stále však verím v to, že ak si zlé nevyžiadate- nepríde (no asi raz niečo zlé príde, ale nie duševne a do takej miery, že by ste boli zatratení, a ešte o tom nevedeli) .
Niekde tiež bolo spomenuté, že tieto schopnosti možno brať ako zlé v takom prípade ak si ich nositeľ vyžiadal a v krátkej dobe "obdržal", na druhej strane každý máme " čosi do seba" tak vraj keď na sebe pracujete a tieto schopnosti získate, sú "čisté".

Tak som sa chcela spýtať tiež na váš názor.
Uživatelský avatar
arara

Školák
 
Příspěvky: 16
Registrován: 02 dub 2011, 21:40

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod Arta » 05 dub 2011, 09:15

Zdá se mi, že tvá kamarádka je z věřících, kteří se za boha schovávají. On to za nás
všechno vyřeší, my nebudeme dělat nic, mi se jen můžeme modlit. Ale pozor - správně se modlit.
Před potěšením i trápením skloníme hlavu a prostě si to tady odžijeme. V tom případě vše neobvyklé
je od ďábla. I když se to může zdát dobré.

A nemyslím si, že manipulace s energií je špatná. Ale možná je... Bůh ví...
Arta
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod Sarkyr » 05 dub 2011, 09:17

S takovými lidmi se raději ani nedávej do řeči. Fanatici z jakékoli oblasti se nikdy nenechají přesvědčit žádnými argumenty - mají vymletou svou cestu a z kolejí nikdy nevyjedou, protože by se jim pak zhroutil celý svět. Pojmy dobra a zla jsou diskutabilní - co je dobré pro jednoho je zlé pro druhého, neexistuje jediná pravda. Lidé toho typu, který popisuješ si neváží života a podle mého názoru je největším zlem to, co život ničí. Stejně tak nesnáším když někdo tvrdí že duchovně žijící člověk musí být altruista a rozdat se druhým a sám z toho nic nemít - proč?
Summa Scientia Nihil Scire
Uživatelský avatar
Sarkyr

Čaroděj
 
Příspěvky: 519
Registrován: 24 led 2011, 12:38

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod Cirtpace » 05 dub 2011, 17:04

Sarkyr píše:S takovými lidmi se raději ani nedávej do řeči. Fanatici z jakékoli oblasti se nikdy nenechají přesvědčit žádnými argumenty - mají vymletou svou cestu a z kolejí nikdy nevyjedou, protože by se jim pak zhroutil celý svět.

Znal jsem jednoho náboženskýho fanatika, který neměl vlastní názory a přebíral veškeré svoje názory od svého kněze a o jiných prý nesměl ani přemýšlet, jinak by prý zhřešil. A to i na věci, o kterých není v Bibli zmínka. Ten kněz je mimochodem úplnej idiot - dal jsem se prostřednictvím něj s ním do řeči.
Ten člověk byl fakt ovečka toho kněze. Mimochodem - považoval se za pravoslavného křesťana.
Cirtpace

Školák
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2011, 10:56

Na ruce: 1.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod Severus Snape » 05 dub 2011, 19:10

Tvé spolužačce to někdo moc špatně vysvětlil,a zřejmě žije ve velmi náboženské rodině,
kde ani neví o čem vlastně mluví hotová pohroma.
Vytiskni jí článek na webu o léčitelích a třeba pak změní názor.
Hned jí neodzuvat a změnit její náhled na danou informovanost o léčitelích,jestli i přesto
bude tvrdit svou,tak jí už není pomoci a je zfanatizovaná,a od takových se radši drž dál.
Rada Datur Longo Prudeta Temporis Usu.
Vzácnou moudrost dá ti hlavně zkušenost dlouhá.
Uživatelský avatar
Severus Snape

Ban
 
Příspěvky: 213
Registrován: 27 bře 2011, 11:38
Bydliště: U velkého Hada

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod Mimars » 05 dub 2011, 20:18

Bohužel to ani nemusí být velký fanatik, aby to tak brala. Nechci nikomu brát, co si myslí (když si myslí, že má pravdu...), ALE...

Relativně často se v kruzích křesťanských pohybuji a mám dojem, že toto je vcelku rozšířené "učení" - léčení a další různé takové ty věci (manipulace s energií apod.), které nepřichází z/skrz Boha, přichází skrz Ďábla... Křesťany diskuze o tom baví a často se spíše utvrzují ve své pravdě (podobně je to např. diskuze o stvoření, o (ne)existenci boha apod.). Mají tu svou teorii a vypadají pořád v pohodě :) to bude možná ta tvoje kamarádka...

V zásadě křesťanství praví, že co nepřichází skrz Boha, může a často přichází skrz Ďábla... Inu, je to zajímavá diskuze a já se těším na další příspěvky. Myslím však, že se shodneme, že teorie o "zlých léčitelích" je poměrně dogmatická. Zajímavé je, že na internetu existuje spousta údajně pravdivých svědectví o tom, jak "zlí léčitelé" a okultismus obecně ničil lidi (okultismus je jednomyslně brán jako jakési odvržení, oddálení Bohu - "vše přichází skrz Boha..."), než se odebrali k Bohovi a tam je čekal mír a pochopení problému...
Teď jsem narychlo vyhrabal nějaký článek, kde je jedno z mnoha takových osobních svědectví: http://www.maczlin.cz/products/krestans ... kultismus/
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn... :-)
Uživatelský avatar
Mimars

Učeň
 
Příspěvky: 247
Registrován: 07 bře 2011, 19:16
Bydliště: Praha

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod pája » 05 dub 2011, 20:31

Otázka toho jak by se mág měl či neměl chovat, jestli by měl být "zlý" či "hodný", sobecký, nebo sociálním pracovníkem je trochu mimo a je to spíš otázkou osobního přesvědčení mága, třeba jestli je hluboce věřící křesťan, nebo musllim, který má v popisu přesvědčení být nápomocný, nebo je to ateistický sobec, co by pro druhé nehnul brvou.
Magie v zásadě nemá s Bohem nic společného, pokud se zrovna neobjeví nějaké "rozumné" náboženství a magii nezatrhne společně třeba s užívání jídelních hůlek, pojídáním vepřového, nebo homosexualitou.
Na magii není nic religiozního, náboženského, nebo nadpřirozeného. Boha lze spíše hledat skrze vědu, možná ani to ne a pak zůstane existence toho, nebo těch, v nejvyšším nebi, navždy zahalena rouškou neznáma. Nepomoci druhému člověku, protože nejlépe pomůže Bůh je ohavná idea. V závislosti na této víře umřel mé spolužačce otec a umíra bezesporu mnoho dalších lidí. Takové názory směřují k tomu nenavštěvovat lékaře, protože Bůh má dobrý důvod proč jste nemocní, neodstříhávat pupeční šnůru novorozence obtočenou kolem krku, protože Bůh měl dobrý důvod, aby se dítě oběsilo. Tohle by pak v jiných ohledech vedlo k překonání Amišů v jejich anachronismu.
Bůh ale hraje v kostky, jak řekl jeden veliký fyzik, takže se s tím musíme vypořádat a umět si poradit se špatnými čísly.
Na lékařské pomoci není nic démonického, stejně jako není nic démonického a tajemného na magii, byť obě nauky byly považovány za temné, nebo minimálně velice mysteriozní na hraně šarlatánství. Léčitelství také není od ďábla, to všechno spojování okultismu a magie s ďáblem vzniklo v době středověku, kdy církev doznávala intelektuálního úpadku a vytvořila šílený mýtus spojení s ďáblem, čarodejnic, Kladiva na čarodějnice, inkvizice a dalších skutečných nástrojů pravého ďábla v jemuž sloužily bohoslužby mnozí katolíci při pravých černých mších, jimž se tiátr moderního laveyovského satanismu nikdy nemůže vyrovnat. Všimněte si, že později bylo samotnou církví toto služebníctví zla a chorého ducha odsouzeno. Magie je jenom použití určitých přírodních sil, nebo sil lidské mysli, což je analogické použití skalpelu, injekce a léků, jen operuje přes mysl na hmotu a ne přes hmotu na hmotu.
Nevěřím v to, že by v magii byl skutečný přístup k nadpřirozenému zlu, nebo dobru. Samozřejmě, v astrálu existují démoni, andělé i bohové, ale jsou to jen představy, kolektivní fantazie. Je možné vyvolat Lucifera, ale to není ona postava náboženství, je to kolektivní představa zabarvená subjektivním názorem. Mág může vyvolat mnoho různě zabarvených forem Luciferů a různí Luciferové se budou zdát různí různým mágům. Z hlediska psychologie jsou to součásti mysli maskované jako příšery, nebo posvátní tvorové z různých náboženství apod. Mnohdy takové bytosti jednají spíše jako podvědomí, nebo formy umělé inteligence a další se řídí různě složitým programem. Magie je vrtání se v představách a psychice, kde se skrývají možnosti ovlivňování reality, takže se s pomocí té věci člověk sice může zbláznit, vyvolat nějakou menší, většinou osobní katastrofu, ale také si dopomoci k duševní rovnováze a být prospěšným pro společnost, ale nehledejte v tom nic nadpřirozeného.
pája

Školák
 
Příspěvky: 104
Registrován: 21 úno 2011, 10:18

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod pája » 05 dub 2011, 21:15

Prosím, mám takový nápad, já vím že jsem se s některými lidmi nepohodl a určitě ještě nepohodnu s dalšími, přesto prosím vyslechněte můj nápad.
Jak vidíte, jsou zde šířeny v rámci novodobého misionářství lži, zkreslené představy a špatně interpretované události. Mluvil jsem s několika lidmi tohoto druhu, kteří vidí ďábla v čtení horoskopu v novinách a většinou s nimi nelze dlouhodobě diskutovat, přesto se o to můžete pokusit, je lepší předhodit své názory a rozvířit diskuzi, ale oni nevěří na rozum, tak přesvědčovat je o tom, že horoskopy v novinách jsou blbosti a ne černá mše je plýtvání časem, pokud diskuzi nemohou hodnotit i jiní lidé.
Žádám proto o spolupráci všechny co si nemyslí že je magie, astrologie, alchymie, kabala, kartomantie, psychotronika, ufologie, prekognice, léčitelství, reiki, hermetismus, wicca atd. služba ďáblu a odklon od Boha, aby spolupracovali na protiúderu vůči této klamné misionářské kampani, jako naši předkové v zoufalství bojovali s jejich ideologickými předchůdci. Existuje plno takových nesmyslných, lživých a čistě účelových článků, které by bylo vhodné kriticky zhodnotit z hlediska našeho pohledu na věc. Plno z nás má své stránky, ale také mohou zájemci z řad dobrovolných kritiků utvořit společné stránky a spolupodílet se na osvětě, aby zbloudilé ovce neupadly do pekla zvaného protože. Nijak mi nejde o boj proti náboženstvím, jsem agnostik a netvrdím že je nějaká víra špatná, ale hluboce se mi protiví kampaň jakou zde ukazují křesťanští neomisionáři, kteří se znovu po osmi stoletích snaží obrátit Slovany na svou víru, od které mnoho z nás ustoupilo, nebo alespoň přijalo její schůdnější verze. Náboženství by měla být tolerantní a neprovádět džihády, křižové výpravy, misionářské aktivity, vypalování mešit, synagog a kostelů či kácení pohanských model. Mám přátele křesťany i muslimy, mnozí muslimové a křesťané včetně některých přátel se věnovali a stále věnují okultním vědám. Toto je kampaň povstávající z hlubin středověkého myšlení.
http://www.prokrestany.cz/chcemedusi/ch ... u_dusi.pdf
http://zivot-nazory.blog.cz/1101/parano ... vysvetleni
www.acpolicka.cz/o-nas/doc_download/57-zpovedni-zrcadlo
pája

Školák
 
Příspěvky: 104
Registrován: 21 úno 2011, 10:18

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod Sarkyr » 06 dub 2011, 07:25

Call me paranoid, pájo, ale do tohodle nejdu, nemá to cenu. Fanatikovi nic nevysvětlíš, mají odpor ke všemu co je proti jejich víře. Křesťani u nás maj pořád velkou moc, ačkoli jsme nazýváni nejateističtějším národem na světě. Je to v lidec prostě uhnízděný. U nás to ještě není tak vyhrocený, ale třeba na jedny známé pohany z Rakouska zavolali křesťani policajty aby je zatkli při ritálu, atd.

Mimochodem, správný křesťan nemůže být mágem, protože to Písmo vyloženě zakazuje ;)
Summa Scientia Nihil Scire
Uživatelský avatar
Sarkyr

Čaroděj
 
Příspěvky: 519
Registrován: 24 led 2011, 12:38

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod pája » 06 dub 2011, 09:51

Písmo zakazuje mnoho věcí, které křesťané považují za součást své víry. Například katolíci se přímo protiví desateru a v historii se protivili ještě více a doslovný výklad Bible je zpátečnický a právě na jeho základě vznikají věci jako zákaz transfůzí, pití moči apod. Kdyby kdokoliv vzal celou Bibli doslova, pak by to bylo věru tragické. I mezi věřícími existují rozumní lidé, souhlasím že s fanatiky se nedá bavit a přesvědčit je o opaku, ale je možné je dohnat tam, kde se ukáže že to jediné na čem stojí jejich názor je víra a její potřeba, kde zacházejí k tvrzením že fakta jsou dílem Lucifera a rezignují na rozum. To je ten druh lidí co unáší letadla, přivazuje se k bombám a tvrdí že temná hmota je fyzikální důkaz zla. Mě nejde o to bavit se s tím druhem lidí, ale tito lidé šíří pomluvy, které jsou nebezpečné, protože jsou schválně postavené, že z úhlu jejich pohledu se zdá že mají pravdu.
Na kritiku je třeba reagovat, zvláště pokud se jedná o pseudokritiku, jako v našich případech. Cílem této kritiky není zhodnocení magie, ale její pomlouvání.
Můžeme mlčet a tímto tichem potvrzovat že mají pravdu a že ďábel nám, protože jsme si na zahrádce vyproutkařili místo kde je pramen, ani nedovolí se protivit posvátné aureole jejich slov, stejně jako jít do kostela, nebo řícit jméno Ježíše Krista nahlas. Jejich snahou je oblbování lidí a nastavování okultní komunity v co nejhorším světle, nelze je porazit, jen zahnat do kouta, ale můžeme na to reagovat rozumnou kritikou jejich článků, z nich více než nějaká fakta čiší výmysly. Cožpak někde v celé Bibli není napsáno že pomluvy a lži jsou špatné? Nevěřím v to, že by byl úspěšný nějaký přímý útok, to by jen vyvolalo hádku, ale můžeme reagovat kritikami a svými vlastními názory, které si mohou potencionální oběti těchto misionářů přečíst a udělat si vlastní názor. V duchu nastavení druhé tváře nemyslím že agresivní nekřesťanské útoky ve formě slabších odvarů Kladiva na čarodějnice mohou být následovány stejnými nerozumnými údery, jen sdělíme názor že jejich počínání není rozumné a nastavíme druhou tvář vyčkávajíce další ránu. Narozdíl od ranařů jsou tito ohavní pomlouvači méně dobře vyzbrojeni a jejich arzenál jsou stále stejné nesmyslné výmysly, sice mohou vymyslet další, ale pořád postavené na stejném mustru, takže mohou sice udělat pár sprostých útoků, ale po chvíli se začnou opakovat a směřovat k tomu co již bylo řečeno. Pak je jejich zbývající zbraní jenom multiplikace a spamování.
Ano, žijeme ve velmi ateistické zemi, kde se však vyskytuje také menšina věřících v čele s křesťany. Předpokládám že většina okultistů se bude rekrutovat z řad ateistů, ale věřící mají také značný potenciál stát se okultisty, protože jejich náboženství zcela nevyvracejí "nadpřirozeno", proto je nepříjemné, když se vhodní adepti s rozumnými názory dostanou k takové ideologické, účelové, odstrašující masáži. Další nebezpečí je to, že někdo se věnuje okultismu a zvoře to, nebo se dostaví něco na způsob šamanské krize, dostane se k takovým smyšlenkám a namísto překonání krize a pokračování v okultismu jej nahlodá toto sektářství a stane se jeho uctívačem. Někteří z těch pisatelů se zrodili z neúspěšných experimentátorů na poli okultismu a hlavně pseudookultismu.
Na druhou stranu jsou věřící provozující magii. Znám mnoho křesťanů a muslimů, kteří provozují magii. V historii se magii věnovali Martinisté, k nimž vstupovali jen věřící, nebo různé formy hermetismu, vždyť Lévi, Papus, Kefer, Dee, Hauner, Paracelsus, Weinfurter, esoteričtí zednáři, rosikruciáni a mnozí další byli věřící a vůči mnohým bezvěrcům z pomlouvačných historek o okultistech co je ďábel praštil přes prsty byli velmi schopní.
Říkat že křesťanství není v souladu s magií (církevní názory nejsou), nahrává tomu tvrzení, že se adept temných (v tom Zpovědním Zrcadle vysvětlují okultní jako skrytý, ale nechápou kontext a vysvětlují jej temnotou. Okultní vědy byly ukrývané, ne aby na jejich adepty neviděl Bůh a lépe se hovořilo s Lucifuge, Luciferem a Behemotem, ale aby se k nim nedostali nepovolaní) věd se musí vzdát Krista, přestat navštěvovat kostel a nevím jestli tato víra platí pořád, účastnit se sabatu, pošlapat a polivat kříž, líbat kozlíka na zadek apod.
pája

Školák
 
Příspěvky: 104
Registrován: 21 úno 2011, 10:18

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod arara » 06 dub 2011, 10:14

Myslím, že v dnešnej dobe je toho k prečítaniu a zváženiu viac než dosť, treba len chcieť. A pokiaľ niekto nechce ťažko mu predložíš svoje názory len tak zčista jasna, aby sa nad nimi hlbšie zamyslel. A tiež si myslím, že na vieru sa ťažko hladajú argumenty :) resp. keď naozaj veríš- tak veríš. A tí ostatní ktorí pochybujú si tú svoju cestu nájdu tak či tak.
( A chápem, že sa neobmedzuješ len na fanatikov, ale ako si sám povedal, rozumný človek si uvedomí (aj sám), že to asi nefunguje všetko tak ako vraví cirkev. A pokiaľ už to tak niekto berie, tak väčšinou je to výsledkom dlhoročnej výchovy alebo naozaj zaslepenej viere. A oboje nerado počúva iné názory.)
Uživatelský avatar
arara

Školák
 
Příspěvky: 16
Registrován: 02 dub 2011, 21:40

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod pája » 06 dub 2011, 10:34

Na druhou stranu je to zase šíření lživých informací o okultistech a nezastírané pomlouvání magiků
pája

Školák
 
Příspěvky: 104
Registrován: 21 úno 2011, 10:18

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod Lilit123 » 06 dub 2011, 11:55

Tak já třeba ve škole chodím do třídy hned se dvěma katoličkama. Ani proti jedné nic nemám. Občas se potkáme při obědě. Ale moc se spolu nebavíme. Každý přemýšlíme trochu jinak. A když při obědě začnou probírat svojí víru nebo to v čem všem je ďábel, tak se raději snažím neposlouchat. O tom, jak si za Mistra Jana Husa kupovali odpustky(nevím, jestli to je ten správný výraz), aby jim Bůh odpustil jejich hříchy, to je úplně absurdní.
Lilit123

Školák
 
Příspěvky: 65
Registrován: 21 bře 2011, 06:55

Na ruce: 15.33

 Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod Arta » 06 dub 2011, 12:34

Pájo, tak ti chci poděkovat. Dnešní dopoledne jsem věnovala čtení tvého prvního odkazu - Chceme tvoji duši -
a fakt jsem se pobavila. Je úžasné co někteří lidé dokáží vyplodit, a ještě úžasnější, že to někdo čte a souhlasně pokyvuje hlavou...
Arta
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod pája » 09 dub 2011, 14:26

Zde jsem nalezl něco úchvatného, nechápu proč tam ti lidé psali své otázky, odpověď museli znát předem: http://otazky.vira.cz/kategorie/magie-okultismus.html

Pořád si myslím, že to děláme příliš pohodlné pro pasáčky a jejich ovce, třeba by se jim v polemice povedlo obrátit na jejich zvláštní náboženství i okultní scénu a hned by měli pocit větší důležitosti. Náboženství je pohodlné, dává víru v posmrtný život, smysl tomu současnému, lásku a vkládá smysl do všeho co je, bylo a bude. Je to jako jíst sladkosti a proto mnohdy ani rozumný člověk nechce vystoupit z této víry a spokojit se s chlebem. Stádem musí někdo otřást, vpustit do něj vlky, otevřít branku, nebo pár ovcí zmasakrovat v létajícím talíři, pak se najdou ovce co to rozchodí a poznají klamnou moc pasáčkovu.
pája

Školák
 
Příspěvky: 104
Registrován: 21 úno 2011, 10:18

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Liečiteľské schopnosti ako zlo, či diablov dar ?

Příspěvekod bella » 09 dub 2011, 23:19

Velmi zajímavý odkaz pochvala !no1
Uživatelský avatar
bella

Ban
 
Příspěvky: 386
Registrován: 30 pro 2010, 15:04
Bydliště: ČESKÉ BUDĚJOVICE

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Další

Zpět na Magie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Yahoo [Bot] a 1 návštěvník


cron

Zásady ochrany osobních údajů