Mágia ?!?!

Magie konkrétně i všeobecně

Mágia ?!?!

Příspěvekod thechosenone729 » 25 črc 2017, 03:44

Ahoj, už som nejakú dobu bol mimo tohoto fóra a preto je mi trošku ťažie aj písať sem pretože som tu strávil naozaj dosť času.
Po nejakej dobe som odišiel a šiel trošku mimo svoj svet a začal žiť reálne to čo som chcel, alebo respektíve to čo som mal možnosť dosiahnuť.

Prešiel som nejakou cestou v okruhu mágie a môžem povedať že asi sa to vyplatilo pretože skúsenosti ktoré som mal možnosť zažiť mi otvorili dalšiu bránu k poznaniu i keď je otázkou či vôbec je možné dosiahnuť konečného poznania. Z jednej strany ako prívrženec hermetizmu by som povedal "Určite áno" a zase z druhej, že nie vždy je to o tom čo sa človek naučí :)

O nejaký čas som prišiel prirodzene k tomu že mágia tak ako som ju doteraz poznával je len barličkou k dosiahnutiu nejakých cieľov a hlavne k programovaniu nás samých niektorý mágovia idú cestou vyrábania si pomôcok, písania si rôznych formúl a rituálov čo určite nieje nič zlé ale z pohľadu je to vec ktorá len presvedči a preprogramuje užívateľa ktorý vplýva neskôr na realitu a ovplyvňuje výsledky. Nakoniec platí len to že človek a veci ktoré chce sú ovplyvnené len ním samým a jeho programami v jeho hlave.

Keď sa človek pozrie na celé to trio rovín hmotná-astrálna-duchovná tak zistí len to že pôsobí na každej z nich v rôznych časových rozmedziach alebo
Fyzická - hmotná účinnosť(zoberiem predmet a posuniem ho) = najrýchlejšia zmena

Astrálna - duševná učinnosť(vytvorím elementála a nechám ho posúvať predmet) = niečo medzi ak človek vsúva dostatok energie do elementála zmeny môžu byť aj v niekoľkých minútach ale platí to že nejde to hneď na elementála je potreba viacero času.

Duchovná - duchovná účinnosť, neberie veľa energie a stačí len v podstate chcieť a veriť tomu pokiaľ tam nieje nič čo by ten úspech blokovalo je možné že ten predmet sa posunie ale akým spôsobom nikto už neovplyvní :D

Zoberiem papier a nakreslím na neho pár znakov(fyzická rovina) ktorým verím že majú silu (duchovná rovina) a vložim do nich istú predstavu (astrálna rovina) boom o pár týždňov sa vec vyplní a človek si myslí že je mágom :D pravda je že taká to vec z nikoho mága neurobí. Ide aj o to že prakticky celý ten rituál môžete vyhodiť a myslieť len na danú vec a pracovať na nej za pár týždňov či mesiacov sa vyplní tak či tak... duchovná rovina > astrálna > fyzická ... zákony sú zákony neporušiteľné. Záleží len od človeka a jeho presvedčeniu uskutočňovať veci.

Môže sa niekto objaviť "ALE ALE ALE to je zákon príťažlivosti..." zákon príťažlivosti je len vec ktorú využili ľudia ktorý si na tom chceli zarobiť. Niečo prevratné ? Nie nič v podstate vec ktorú vie každý hermetik aj v noci keď sa ho opýtate. Rovnako tak by sa dali urobiť filmy z ostatných zákonov i keď by neboli tak príťažlivé ale zarobilo by sa na tom pekne, bla bla bla... :)

O nejakú chvíľu som bol v rôznych ďalších skupinách ktorých by som označil ako slniečkárov ktorých asi baví si ubližovať, pochopili úplne všetko zle a potom keď niekto nariekal že prečo mu ta jeho pozitivita nefunguje... neznamená že ho reálny svet asi obíde hneď keď som napísal že vo svete existuje dualita ma chceli vyraziť :D a počúval výhražky plus o tom aký som kretén a podobne. Mimo to boli skupiny plné ľudí ktorý si mysleli že k nejakému osvieteniu sa dá dôjsť za 350 euro a podobne smiech cez slzy, sám som si tým prechádzal a teraz môžem povedať že chápem týchto ľudí každý kto úprimne hľadal spadol do nejakých "sračiek" ale ak hľadal naozaj z otvoreným srdcom pravdu vždy sa z nich vyšplhal tí ktorý hľadali moc ostali dole.

Ako vravel jeden starší duchovný ktorého sa pýtali študenti "a čo je na konci ?"
a on im odpovedal "Satan" a všetci jeho študenti na neho hľadeli ako na blázna začal sa hádať ... že ako je to možné a čo to má znamenať.
No keď dopovedal všetci zmĺkli a držali ústa "Na konci je satan, vždy človek nehľadá pravdu a nieje čistý spadne do nejakého svinstva, to je satan. 80 percent ľudí skončí než vôbec začnú, 10 percent ľudí spadne do nejakej pasce, 9 percent z nich to nezvládnu tesne pred koncom a 1 percento prejde. Nieje to kvôli že by boli neschopný ale kvôli tomu že hľadali moc a nie poznanie. Ak chce človek prejsť musí byť čistý kto nieje ten padne do pasce toho Satana"

Znie to divne ale ja tomu úplne verím človek keď sa nad tým zamyslí tak mu to z istého pohľadu aj dáva zmysel :) a nakoniec ešte ma napadla jedna vec ktorú kedysi prehlásil alister(dúfam že to bol on :D) o Bohu "ty niesi začiatkom ale koncom" v čom sa tak úplne nemílil i keď niesom nejakým jeho prívržencom tak nakoniec všetko čo stvorené bolo vráti sa do zdroja. I am the Alpha and the Omega, the First and the Last, the Beginning and the End.

's220'
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,433.41

Poděkoval za: 7 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 26 příspěvky

Re: Mágia ?!?!

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 črc 2017, 21:35

Vítej po delší době zpět :)

Je zajímavé, že zatím nemám tušení, co napíšu :D Většinou po přečtení mám hrubou představu, ale teď nic, takže to bude asi chaotický :D

Jdu na to :p

Povedená rekapitulace zkušeností, která na mě působí tak, že byla/je/bude nezbytná pro "posunutí se dál". Bohužel to nejde bez šlápnutí do Obrázek, protože až pak je možný "vidět" situace/věci jinýma očima. Zastavíme se a snažíme se botu očistit, nejprve v trávě a následně účiněji. Někdo si řekne, že se to chůzí z podrážky samo časem "očistí". Většinou se to ale jen do vzorku podrážky důkladně natlačí, takže můžeme chodit pouze po venku a rozhodně ne doma například po koberci = nemůžeme přejít = "Ak chce človek prejsť musí byť čistý".
Na druhou stranu pokud botu budeme čistit příliš, například ji namočíme do Sava, tak ji zničíme a nebudeme moci jít ven a v rámci cyklické podstaty věcí nabývat další zkušenosti. Stejně tak je někdy na škodu příliš přemýšlet o problémech atd.

Co se týče Boha, tak existuje pro toho, kdo v něj věří a v rámci duality může být na začátku i na konci :p

Prostě život je cesta, která by nám měla přináší štěstí, ne její cíl.

Obrázek

A už raději nic víc psát nebudu :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod thechosenone729 » 01 srp 2017, 03:00

Beriem to tiež tak že človek do toho raz spadnú musí ak niečim prejsť chce, ono to máš rovnako ako z varením neexistuje špičkový kuchár ktorý by nepokazil nikdy jedlo. Ktorý by raz neurobil chybu pretože bez toho to nejde chybou sa často učíme... veľa ľudí hovorí o nie pozor ja sa učím od druhých. Áno súhlasím ja tiež ale nie všetko sa ide naučiť od druhých a môžete tomu veriť že veci ako šoférovanie či varenie atď môžete na to zízať celý deň kľudne od rána do večera keď na to príde všetko bude inak :) dalo by sa to nazvať prípravou respektíve viem asi do čoho idem no nikdy to nebude ono pokiaľ si to daný človek nevyskúša na vlastnej koži. Niečo také platí aj o duchovnom svete, kde je tvoje ego, tvoje predstavy , tvoj vnútorný svet rozbíjaní stále a dookola stále ho lepíš a skladáš a snažíš sa z toho získať nejaké skúsenosti.

Druhá časť nejde o to či v toho daného Boha verím alebo nie ani nejde o žiadnu cirkev ale ide o jeho popis tak ako ho napríklad zahrnul Bardon či Kybalion a ostatné... Ide o ten popis že je to všetko stvorené, nedeliteľné a vše obsiahle, jedno vedomie jeden zdroj z ktorého všetko vzniklo a kde sa všetko vráti. Ja som o existencií zdroja viac menej presvedčení či v neho verím alebo nie je druhá vec nakoniec dokážem z neho načerpať energiu a moje telo to robí aj automaticky počas spánku i keď v obmedzenom režime. Nejde o žiadne náboženstvo ani o žiadnu vieru ale čisto praktickú vec, ja som jeden z ľudí ktorý je viac založený na tom čo si môže overiť.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,433.41

Poděkoval za: 7 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 26 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 01 srp 2017, 20:50

Jééé, jsi mi připomněl kolikrát se toto už řešilo, thx :)))

Třeba tohle:
Haraburde píše:To ze su vsetky bytosti vo svojom najvrchnejsom bode bytia , alebo vedomia na rovnakej urovni je aj nieje az celkom tak .
Objasnim co myslim. Nemyslim tym ze by nejake nizsie bytosti boli menejcenne, alebo horsie. To nie, vsetci sme si rovny (to znie ako komunisticky manifest:):) ) z pohladu, ze v lastne tvorime dopopy a sme sucastou jedneho stvorenia, ale rozdiel je v tom, kde je este hladina uvedomenia si sameho seba danej bytosti,
nie ega ale svojej existencie. Ked napriklad bytost s vedomim v 6 dimenzii ,chce postupit vyssie, tak vlastne sa stava uz sucastou vedomia bytosti ktora ju a priestor kde existovala, vytvarala a uz v podstate nebude existovat, zachova sa ale jej energia a vedomisti, informacie vo vedomi jeho spravcu, alebo tvorcu.
a zase ta vyssia bytost , ak chce postupit , napriklad z 10 do 11 dimenzie , tak tiez zanikne , uz si nebude uvedomovat svoju existenciu, ale stane sa sucastou niektorej bytosti v bozej bytostnej sfere. V konecnom dosledku vsetci tvorime na najvrchnejsej urovni vedomie boha , ale ked sa tam raz dostanes uz si nebudes uvedomovat sam seba z pohladu nizsej urovne ako jedinca.
Tak, ze v podstate mas pravdu , len som to chcel trocha upresnit.

Jsi přesvědčen o existenci zdroje, čili věříš, protože existence zdroje není prokázaná a nic než věřit nezbývá :) Ono i když je něco prokázaný, tak pokud tomu člověk nerozumí, tak mu stejně nezbývá než věřit, že to chytrý hlavy prokázaly :D Pro každýho je Bůh něco/někdo jinej. Nakonec něco jako Bůh by mohl být pro někoho i vědec, co poskytne data, co danou věc/jev OVĚŘÍ :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 05 srp 2017, 21:39

A nebo je bohem myšlenka na to, co nás vede.
Ale není právě ta myšlenka na něco nevědomého a vyššího právě ten bůh?
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,208.21
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 05 srp 2017, 22:41

Bohem je to, co kdo za Boha považuje.

(Je-li myšlenka silná, intenzivní a často opakovaná, spoléháme se na ni a věříme jí, potom narůstá její energetický potenciál. Potom má dostatek energie projevit se ve hmotě – uskutečnit se.)
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 06 srp 2017, 20:39

Pokud je to takhle, tak je bůh synapse :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 10 srp 2017, 19:14

Hezký přirovnání :-* A taky, že je! Synapse = spojení/vzruchy/vzrůšo :))
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 10 srp 2017, 21:23

Takže vzrušení je bůh :P
Sam Tektzby

Site Admin

Zpět na Magie