Mágové o svých schopnostech často mlčí, ale je k tomu důvod

Magie konkrétně i všeobecně

Re: Mágové o svých schopnostech často mlčí, ale je k tomu důvod

Příspěvekod Minoq » 17 pro 2009, 19:28

Ako vidím, sú tu rôzne názory na to, čo má byť v mágii zverejnené a čo nie. Ale položil by som otázku, kto vlastne je mág? Často počuť o astránom cestovaní, teda je to tiež nejaká schopnosť a asi to nebude mať nič s mágiou. Ďalej je tu vec poznávania. Ak je niekto mágom, mal by sa tiež od niekoho niečo učiť. No ale ako, keď majú mágovia o svojich schopnostiach mlčať. Myslím si, že skutočný mág by mal poznať, kto je mág a kto nie a potom podľa toho aj odovzdávať svoje skúsenosti. Každý čo niečo nové skúša a nie je nikým vedený, môže pri svojom získavaní nových skúsenosti urobiť aj nechtiac negatívne zákroky. To je tak ako v medicíne, nikto nemôže začať sám operovať, musí najprv vidieť tých skúsenejších, nabrať ich skúsenosti a až potom sa dostať k samostatnej činnosti.
Čo sa týka predvedenia svojej schopnosti ako napr. NASA, prečo by sa mala schopnosť stiahnuť. Kto raz niečo dobre ovláda nemôže to stratiť zo dňa na deň. Ja mám napríklad schopnosť o ktorej som písal v téme Sudgescia na diaľku. Neviem, či sa radiť k mágom alebo nie, no som si istý, že tá schopnosť sa nedá stratiť, ja ju mám stále, no neviem, čo s ňou.
Minoq

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 17 pro 2009, 19:56

Neviem, či sa radiť k mágom alebo nie, no som si istý, že tá schopnosť sa nedá stratiť, ja ju mám stále, no neviem, čo s ňou.

Tvá Kundalini je asi bloklá v nějaké čakře, to vyvolá dlouhodobé schopnosti.
Nedělej si iluze..každá schopnost se dá ztratit, pouze plně osvícení lidé mají už schopnosti napořád.
Zkus se soustředit na své čakry, jednu po druhé, a zjisti, která je nejvíc citlivá.
Tam bude Kundalini zablokovaná.
Odblokuj ji a jdi dál a dostaneš další a často zajímavější schopnosti a hlavně..budeš přesně vědět, co s nimi.
Ale pozor, schopnosti jsou pouze vedlejší efekt, jeden musí jít až na konec, aby se stabilizovaly a aby dosáhl Božství.

Obrázek
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod Minoq » 17 pro 2009, 21:53

Akyana, ja som si už na tú moju schopnosť prečítal tak veľa teórii a máloktoré sa opakovali. Teda čo človek, to iný názor. Kde je tá jednota názorov na tú istú vec. Vy máte len teórie no ja mám skutočnú schopnosť u ktorej som za ten krátky čas poznania a používanie nezistil ani jej oslabenie ani zosilnenie. Presne pre túto moju skúsenosť s rôznymi názormi na to isté si dovolím tvrdiť, že 90% tu napísaných výrokov sú len deduktívne úvahy ako by to malo byť. Proste ľudia sa musia nejako baviť. Lenže ja existujem, moja schonosť tiež a s oveľa väčšími možnosťami ako som popísal. Kto skutočne mi môže dať odpoveď na moje otázky okolo toho?
Ináč pojem mágia je tak široko definovaný, pozri si rôzne náučné slovníky. Čo vlastne je mágia a mág, to je voľná predstava tých čo diskutujú na túto tému.
Minoq

Školák

Příspěvekod panter » 17 pro 2009, 23:29

Prečo si myslíš, že tvoja schopnosť je skutočná, a naše teórie nie ?
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
panter

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod Minoq » 18 pro 2009, 00:10

Ja nechcem nikoho uraziť, no ako si mám vybrať, ktoré vysvetlenie je to správne, keď sú rôzne. Nepovedal som, koho názor je ten správny a koho nie, nemám to ako určiť.
No a o mojej schopnosti som sa takmer každý deň presvdčil, vždy keď som chcel. Ale už ma to nebaví robiť si z niekoho objekt pokusov. Môžem to aj teraz, no len keď to bude nutné, teda aj napr to NASA 'ss13' . Som si istý, že to nevymyzne. No keby som to mal okrem predvedenia niekde použiť, tak nech je to k nejakému úžitku. Napríklad cez CNN kanál, keď dávajú súdne procesy s viacnásobnými vrahmi som chcel tým zlým trochu nasugerovať pocit viny za to, čo urobili, no tie zábery na nich sú príliš krátke a ja na to potrebujem viac ako minútu kým dostanem myšlienku do objektu. Ale z času na čas sa mi podarilo niečo nahustiť do niekoho, lebo potom dotyčný začal prezerať priestor, ako keby niečo hľadal. Z mnohých pokusov viem, že to funguje, no žiaľ nikto o to nejaví záujem vidieť to. Je to niekedy aj zábava, ako ľudia reagujú na moje povely posielané myšlienkou. Mám na to aj svoju vedeckú teóriu ako to pracuje, nie na základe mágie. No ale môžem sa mýliť.
Minoq

Školák

Příspěvekod panter » 18 pro 2009, 00:45

Čo keby si sem hodil nejaké video, aby sme videli, čo dokážeš.
panter

Čaroděj

Příspěvekod Minoq » 18 pro 2009, 08:06

panter, tu máš video
http://www.ceknito.sk/video/401928
nemám profesionálnu kameru a tak sa pri malých objektoch zle nastavuje. Pri nahrávaní mi došla bateria. Muche som sa v ten deň už nevenoval, no na drujý deň som ju našiel opäť na stene a bola takmer bez reakcii. Kamera bola mínus, teda sa nedalo natáčať. Pozerať na pasívnu muchu sa mi nechcelo, tak som ju vyhodil von oknom.
A záznam z činnosti na nete som nerobil, mám mobilný net, teda pri video to seká. Ale naštartuj Skype, posaď sa ty, alebo niekoho iného pred kameru alebo dokonca stači aj psa a uvidíš to pôsobenie.(pes nemusí sedieť 's220' )
No vrátil by som sa k nazvu témy, mágovia mlčia o svojich schopnostiach. No a keď mlčia, odkiaľ to tu mnohí vedia. Veď keď niekto mlčí, nemožno sa od neho nič dozvedieť. Iste sú ľidia, čo vedia toho veľa, no nebude ich až tak veľa.
Minoq

Školák

Příspěvekod lykantrop » 18 pro 2009, 11:04

Aby ses jednou nedivil, až zjistíš, že ten způsob, kterým jsi ovládal svojí schopnost nějak jaksi nefunguje.
A tak začneš hledat jiný a jiný, až se ztratíš, nebudeš vědět, kdo a co jsi a v hrudi ucítíš prázdno....

EDIT
mág je pro mne každý, kdo ovládá nějakou schopnost...
jakoukoliv
myslím si, že nejsou dány hranice, odkaď dokaď je člověk mágem
lykantrop

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod panter » 18 pro 2009, 11:14

Parádne video, až na tú reklamu. Tá mucha bola ozaj paralyzovaná. Škoda že nemáš človeka, ale chápem technické dôvody. Čo sa týka mlčania, súhlasím s tebou. Mág by mal svoje vedomosti odovzdať druhým, ale iba tým, ktorí majú seriózny záujem.
panter

Čaroděj

Příspěvekod Minoq » 18 pro 2009, 11:56

Tá reklama tam samo nepatrí, orig video je viac než 400MB a pre komprimáciu čo som stiahol narýchlo, lebo ja sa tejto oblasti navenujem. Mám odpozorované, že muchy takmer vždy reagujú otieraním zadných nôh o zadok, laboratórne potkany si šúchajú oči. No u hlodavcov sa mi nepodarilo, aby od ospalosti zatvárali oči tak ako ľudia a psi. Tie pokusy sú krásne zážitky, no čo z toho. U ľidí sa dá vyvolať kde čo.
No toto všetko tu už nepatrí, vybočuje to z témy. Sám uznávaš, že vedomosti by sa mali odovzdávať a nie aby sa každý učil od začiatku. No nie všetko je pre každého. Nie každý môže skočiť do výšky cez 2 metre. Ja napríklad, pokiaľ je to aspoň trochu z "mágie" neviem ako by som to druhým odovzdal. Prišiel som na to zo dňa na deň, a keď si zmyslím to robiť a je k tomu vhodný objekt, tak to jednoducho mysľou preženiem. Ako to odovzdať iným, to neviem. Teda som zverejnil svoju schopnosť a nič sa mi nestalo. Tak isto ako dotykom dlane viem pomôcť liečeniu sám sebe. No chcel by som tým pomáhať iným, nie je tá energia zbytočná len pre jedného. Lenže dnes máme veľmi mnoho liečiteľských menežerov, teda tých čo vedia svoje nič predať a často poškodzujú imič tých ozajstných, ktorých si ja vážim. Darmo biznis je biznis.
Tak hodil som tu rukavicu, ozve sa niekto, kto niečo zvlášne skutočne dokáže a nechcá na fórach vymýšľať nepodložené teórie, väčšinou odpísané od iných.
Minoq

Školák

Příspěvekod panter » 18 pro 2009, 16:29

Prišiel si k svojej schopnosti ako slepý k husliam. Nevieš čo s ňou, nevieš ako ju odovzdať druhým, teda si nám na nič. Myslím, že viac potrebuješ ty nás, ako my teba. Ak sa niekto pomýli, a napíše hlúposť, nemusíš hneď naňho ukazovať prstom. Ak sa chceš ešte predvádzať, tak niečo vymyslíme.
panter

Čaroděj

Příspěvekod Minoq » 18 pro 2009, 17:44

panter píše:Prišiel si k svojej schopnosti ako slepý k husliam. Nevieš čo s ňou, nevieš ako ju odovzdať druhým, teda si nám na nič. Myslím, že viac potrebuješ ty nás, ako my teba. Ak sa niekto pomýli, a napíše hlúposť, nemusíš hneď naňho ukazovať prstom. Ak sa chceš ešte predvádzať, tak niečo vymyslíme.

Prečo zrazu taký obrat a tiež taká zvrchovanosť. Ja sa nepredvádzam, s tým súhlasím, že som k tomu prišiel ako slepý k husliam. Ty si ma ináč asi nepochopil. Ja to nechcem využívať len pre seba, pokiaľ z teba hovorí len závisť, že ja to mám a ty nie, tak škoda o tom hovoriť. Za koho vlastne hovoríš, keď sa vyjadruješ v množnom čísle.
Ináč J. S. Bacha, Mozarta a iných nikto neodsunul bokom, že svoj talent nemohli nikomu odovzdať. To čo vytvorili, to bolo aj pre tých druhých a ja zmýšľam tak isto.
Naposledy upravil Minoq dne 18 pro 2009, 17:47, celkově upraveno 1
Minoq

Školák

Příspěvekod Akyana » 18 pro 2009, 17:46

Milý Minoqu,

lidé, co mají mistrovské schopnosti nebudou skákat, jak Ty pískáš.
Jedna ze zásad magie je schopnost mlčet o tom, co dělám a k čemu jsem dospěl.
Ty nejsi mág a ke své schopnosti jsi nepřišel tvrdou prací a proto tuto zásadu ignoruješ.
Dokonce ignoruješ i hlubokou pravdu, že pýcha předchází pád.
A to proto, že nemůžeš porovnávat a nemůžeš porovnávat proto, že Ti pravděpodobně nikdo nic neukáže ani nepoví,
právě z těch důvodů, co jsem uvedla výše.

Mimochodem...své schopnosti musíš ovládat.
Paralyzovat bytost navždy je velmi neetické...hraješ si a přitom můžeš vážně ublížit.
Akyana

Mysterian

Příspěvekod Minoq » 18 pro 2009, 18:16

Akyana píše:Milý Minoqu,

lidé, co mají mistrovské schopnosti nebudou skákat, jak Ty pískáš.
Jedna ze zásad magie je schonost mlčet o tom, co dělám a k čemu jsem dospěl.
Ty nejsi mág a ke své schopnosti jsi nepřišel tvrdou prací a proto tuto zásadu ignoruješ.
Dokonce ignoruješ i hlubokou pravdu, že pýcha předchází pád.
A to proto, že nemůžeš porovnávat a nemůžeš porovnávat proto, že Ti pravděpodobně nikdo nic neukáže ani nepoví,
právě z těch důvodů, co jsem uvedla výše.

Mimochodem...své schopnosti musíš ovládat.
Paralyzovat bytost navždy je velmi neetické...hraješ si a přitom můžeš vážně ublížit.

Kto vlastne ste, že vystupujete ako porota, ktorá v dávnych časoch nechávala upaľovať asi podobných ľudí ako ja. Všade sa dá nájsť niečo negatívne a tu sa niekto chytil ublížení muche. Kto chce psa biť, vždy si palicu nájde.
A to mlčanie, prečo sa toho tak držíte, veď potom nikto nič nebude vedieť a všetko budú len dohady a veľakrát nesprávne.
Ozaj z vás hovorí závisť. Toto nie je o veľkosti ducha ale prílišná prízemnosť. Zatláčate ma vlastne do kúta bez ďalšieho dialógu.
Nerozumiem tomu
Akyana píše:Mimochodem...své schopnosti musíš ovládat.

Ja predsa to mám pod kontrolou viac ako vy vaše nedomyslené výroky. Ako som spomenul, už som to nejaký čas nepoužil, lebo nechcem a nevidím dôvod pre to, aby som to používal. Denne sa stýkam s ľuďmi a nikomu neubližujem.
A odpovie mi niekto, kto ste vlastne "VY", s právom vynášať rozsudky?
Minoq

Školák

Příspěvekod Akyana » 18 pro 2009, 18:31

A odpovie mi niekto, kto ste vlastne "VY", s právom vynášať rozsudky?

To přece víš.
My jsme Ti, co Ti tu podávají nedomyšlené výroky.
Ti, co podávají nepodložené teorie.

Ty něco umíš a my o tom jen mudrujeme a neumíme nic, nikdy jsme si nešáhli na praxi a musíme se klonit před Tebou.

Promiň mi můj sarkasmus, nerada se takto k někomu vyjadřuju.

Vidím, že máš potenciál, vidím, že jsi dobrý..ale taky vidím, že máš v sobě věci, které Ti můžou zahradit cestu.

Ja predsa to mám pod kontrolou viac ako vy vaše nedomyslené výroky. Ako som spomenul, už som to nejaký čas nepoužil, lebo nechcem a nevidím dôvod pre to, aby som to používal. Denne sa stýkam s ľuďmi a nikomu neubližujem.

OK.
Já jsem reagovala na ten příběh s mouchou.
Už se nevzpamatovala..a nemyslím si, že víš, co se s ní vlastně stalo.
Akyana

Mysterian

Příspěvekod Pér » 18 pro 2009, 21:42

Minoq se časem určitě vzpamatuje. Nebuď, tak nazlobený. Věřím, že projde zkouškou pokory. Minoq, držím Ti palce.
Pér

Školák

PředchozíDalší

Zpět na Magie