Možnosti hlubinné abreaktivní psychoterapie

Za její pomocí možné řešit všechny případy, kdy příčinou potíží je nějaké trauma prožité v minulosti.

Možnosti hlubinné abreaktivní psychoterapie

Příspěvekod barunkabarborka » 02 pro 2007, 21:50

Z teorie, na které je hlubinná abreaktivní psychoterapie založena, vyplývá, že je s její pomocí možné řešit všechny případy, kdy příčinou potíží je nějaké trauma prožité v minulosti. Není rozhodující, zda si je klient tohoto traumatu vědom, či nikoliv. Psychoterapeutická praxe potvrzuje, že pokud není příčinou potíží nějaké silné poškození organismu, je vždy možné v bližší nebo vzdálenější minulosti takové trauma najít.
Spadají sem všechny psychické a psychosomatické potíže jako např. neurózy, různé reaktivní stavy, poruchy spánku, psychózy, paranoidní reakce, maniodepresivita, schizofrenie, sexuální deviace, vztahové problémy a velké množství potíží dalších.
Úraz nebo operace není jen traumatem fyzickým, ale také psychickým. A jestliže psychické trauma, spojené s úrazem nebo operací, zpracujeme, je pro psychiku najednou mnohem snazší se o traumatizovanou část organismu starat. Hlubinná abreaktivní psychoterapie je tedy velice vhodným nástrojem i pro rehabilitaci poúrazových nebo pooperačních stavů. Zpracování úrazu nebo operace technikou hlubinné abreaktivní psychoterapie vede k rychlejšímu a kvalitnějšímu uzdravování. Psychické příčiny mají obvykle i taková onemocnění jako arterioskleróza, revmatismus, rakovina apod.
Mnoho zdravotních potíží člověka je způsobeno tím, že je snížena jeho imunitní odolnost. Systematické odstraňování vlivu prožitých traumat způsobuje růst imunitní schopnosti organismu.
Teorie a praxe hlubinné abreaktivní psychoterapie odkrývají i takové skutečnosti, že např. povahové rysy, jako touha po penězích nebo po moci, nejsou také nic jiného než aberace, jejichž příčinu je možné nalézt a odstranit.
Dalším zajímavým výsledkem aplikace hlubinné abreaktivní psychoterapie je, že zlepšuje po všech stránkách nejen zdraví klijenta, ale i jeho osobnost ve směru etičtějšího myšlení a jednání. Čím bude vaše praxe v hlubinné abreaktivní psychoterapii větší, tím si budete postupně víc a víc uvědomovat, že vše, co se s člověkem děje, není náhodné, ale že všechno podléhá určitým zákonitostem, ve kterých se začnete orientovat.
barunkabarborka

Učeň

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod jesterM60 » 25 pro 2007, 14:58

moc hezky napsáno Barunko :wink: Chci se zeptat,jaký vztah k tomuto tématu máš ty.Jestli profesionální,či se jen zajímáš,nebo zda třeba na to nemáš nějaké školy.
Obrázek Magia scientia est et scientia potestia est!!
jesterM60

Čaroděj

Příspěvekod barunkabarborka » 26 pro 2007, 00:49

Byla jsem na několika kurzech...vážně mě tato metoda zaujala...otevřela se mi nová dimenze vědění, a spoustu věcí tím vysvětlilo...vidím některé věci úplně jinak...chtěla bych se touto metodou zabývat více, jen je málo času...
barunkabarborka

Učeň

Příspěvekod jesterM60 » 26 pro 2007, 01:21

člověk má času kolik chce.Sám si určí čemu dá přednost
Obrázek Magia scientia est et scientia potestia est!!
jesterM60

Čaroděj

Příspěvekod barunkabarborka » 26 pro 2007, 02:41

práce = peníze...důležité pro přežití.... :o)

...ale také omezení jiných věcí, je možnost...vím...musím se sebou něco dělat...to přijde... :!:
barunkabarborka

Učeň

Re: Možnosti hlubinné abreaktivní psychoterapie

Příspěvekod finder » 04 led 2010, 02:38

Ahoj Barborko nebo Barunko, chci ti říci, že to co zde píšeš je opravdu hodně zajímavé.Mohla by jsi prosím i popsat v čem vlastně spočívá ona "hlubinná abreaktivní psychoterapie"?Kde se "to" dá sehnat?Kam se objednat?Psala jsi i o školení, což v mém případě nemůže být realizováno, znamená to, že jsem bez možnosti prožitku?
Prosím nevykládej si můj dotaz jakkoliv zle a špatně(opravdu), tyto věci mne skutečně zajímají a rád bych poznal víc.V minulosti jsem četl knihu pí Foučkové s názvem "JSEM" a od té doby vlastně stále špekuluju PROČ jsem zde, KOMU jsem co atd... atd...
finder

Školák

Příspěvekod Kaya » 13 zář 2010, 01:06

Sama jsem se podrobila regresi u pana Dragomireckého, který je jak známo jedním ze zakladatelů a učitelů HAP.
Především jde o to, že si člověk není naprosto jistý tím,jestli si "příběh"z minulého života vymýšlí anebo jestli se tak či onak opravdu stalo.
Všeobecně platí, že první Vaše myšlenka je ta pravá. Jakmile se začneš zaobírat pochybnostmi zda-li jsou Tvé vizuální i myšlenkové pochody vůbec možné,ve chvíli cítíš,že jde o pouhé výmysly Tvé představivosti.
Divné na tom je jen to,že si říkáš "tohle by mě přece nikdy nenapadlo..."A tak můžeš věřit,že šlo opravdu o vhled do minulosti.
Taková sezení (zpravidla), nejsou zdarma, nejde o nijak zanedbatelné sumy. V průměru jde asi o 800,-czk/hod.
Je dobré se tedy zamyslet nad tím, čeho chci regresí dosáhnout. Jde-li jen o zvědavost nebo o řešení Vašich probémů ať už na fyzickém a nebo duševním zdraví.
Nám to nepomohlo. Otázkou ovšem zůstává " proč"... Slyšela jsem mnoho lidí,kteří tvrdí opak. Údajně se dají touto cestou léčit psychická onemocnění od depresí po halucinace. . . Podmínkou ovšem je, aby člověk nebyl pod vlivem antipsychotik,léků,drog včetně trávy,alkoholu aj. Ve své podstatě by měl mít takový zájemce o hlubinnou terapii čistou hlavu a tělo.
Je nutné vědět že NEJDE o hypnózu. Jde o úplně bdělý stav. Jen zavřeš oči a odpovídáš na kladené otázky. Něco na způsob jako "představ si osobu sobě blízkou...(vidíš např.svou sestru jak sedí na sedačce,kterou už ani nemáte,nebo jste ji nikdy ani neměli)... poodejdi, udělej pár kroků dozadu a podívej se jí do obličeje ...(představuješ si její obličej...), zeptej se jí, jak se cítí a co si ze srdce přeje nejvíce....(protože víš,že je např. nemocná,nebo např.trpí halucinacemi),jasně si odpovíš ... má sestra si nejvíce přeje být zdravá,nebo přeje si, aby neslyšela hlasy,které k ní mluví...atd.,dle problému o který jde... Terapeut Tě požádá aby jsi opět poodešel od té osoby a podíval se na ní zdálky...Co vidíte? Dobře se podívejte jestli nemá něco za temenem hlavy,na těle atp. ... No a pak už jede fantazie... např.vidíš nějaké osoby okolo ,stíny,nebo tak jako já,tmavá místa po celém těle mého syna... Vyber ten největší bod, nebo vyber osobu kretá nejvíce škodí atp. ... Uděláš to a zase přijde návod ...podejdi od té osoby,skvrny atd. a podívej se jí tomu atd. do tváře... a najednou si představíš nějaký obličej,nebo vidíš jen kontury nestabilní cosi, cokoliv... Zeptej se,kdo je... nebo jak se jmenuje... zase Tě něco napadne ... JSI STÁLE VE BDĚLÉM STAVU... první myšlenka je ta správná ... dopracujete se k tomu, že se zeptáš proč tu je... seznámíš ji s tím že nežijeme jediný život,že se může vrátit na zem v novém životě... dojdete k místu kde a kdy a proč duše zemřela ...ukážeš jí její minulé životy...ve chvíli kdy dojdete k místu, kde je ona duše kterou máš odvést do Světla, šťastná, tak ji požádáš a pomůžeš k odchodu na druhou stranu. ...Pozveš Anděla aby si pro ní došel... přesvědčíš se,že jde o Anděla tím,že si představíš světlo a to do obrazu který se Ti vybaví pošleš... pokud se Anděl usmívá,nebo jinak přijímá světlo lásky které do něj napálkuješ, může s ním duše odejít...
Někdo je schopný do hodiny odvést desítky i stovky duší... někdo stěží jednu ... a někomu se to nedaří...
Tak asi tak ...Je velmi těžké,téměř nepřenosné vypovědět o co tady jde...
Pokud někoho z Vás toto téma zaujalo natolik,že chce investovat svůj čas i peníze,pak si může objednávat jednu knihu za druhou... doporučuji pořídit si jednu. Je to jako s matematikou. Vše je dané,jen každý ji vysvětluje jinak. Ovšem 2+2 se bude vždy rovnat 4 ...
Pokud chcete číst něco co Vás může pozitivně ovlivnit,dostat Vás dál na jiný level ve Vašem životě, doporučuji cokoliv od HAY LUISA
Hodně zdraví,štěstí i síly všem
Štěstí není jen událostí života, ale především schopností člověka.
O své vlastní štěstí se musíme postarat ve většině případů sami.
Kaya

Školák

Příspěvekod panter » 16 zář 2010, 15:19

Neviem, ako sa človek môže pri plnom vedomí dostať do minulého života. Skôr by som veril hypnóze.
Ale aj táto metóda môže fungovať. Ide tu o predstavivosť, a určitú mieru prežívania. Myslím, že najviac
závisí od terapeuta, pretože on toho človeka navádza, takže je to trochu aj sugescia.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
panter

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod Kaya » 16 zář 2010, 21:18

Ahoj Pantere,
máš pravdu, také jsem to nechápala dokud jsem to sama nezkusila.
Jak jsem už říkala, při hlubinné abreaktivní terapii, je každý při plném vědomí.
Hypnóza je zde naprosto nepřípustná.
Terapeut klade otázky, navádí Tě k představivosti. . . Proto zde platí - první myšlenka je ta správná.
Pokud s odpovědí váháš,jsi odveden jinam a zase se k dané otázce vracíš. Odpovídat by jsi měl zcela jasně a nepochybovat.
Já jsem pochybovala,váhala jsem a přemýšlela o tom, kde se mi to v té mé hlavě bere.
Jistě se mnou nebyla snadná práce.
Čím je to déle,tím více pochybuji o tom, že se vůbec podařilo nějakého ducha odvést.
Myslím si, že je to závislé také na tom, nakolik Ty sám věříš že se tak o p r a v d u stalo.
Je pravdou, že se mému synovi nijak neulevilo tak, jak mi bylo řečeno že se stane. Takže, vlastně nevím co se to stalo....
Největším problémem pro mě bylo představit si ono světlo které musíš při setkání s duchy použít .Bylo velmi křehké,slabé,bílé...ale jakmile jsem je pustila do temného bodu který jsem vybrala, temný bod zmizel a stala se z něj dívka se kterou jsem potom mluvila.
Ve své podstatě, pokud tomu tak o p r a v d u je,byla sražena nákladním autem zelené barvy,jedno z těch,která už ani nejezdí. Snad jsem takové viděla v nějakém starém filmu, nevím jak se mi vybavilo,ona jela na kole,jakmile ji auto srazilo,chtěla se vstát ze země,ale nešlo jí to...z toho bylo prý jasně patrné,že si neuvědomovala že je mrtvá,měla stále zato, že žije...
Nakonec jsme se spolu dostaly až k některému z jejích životů, kde byla s maminkou u vody,hrála si a její maminka stála opodál a na valše prala prádlo.
Smála se , měla v ruce klacík,který byl pro ní panenkou a běhala od maminky k vodě. Byla naprosto spokojená a cítila se v bezpečí. Nechtělo se jí od ní,ale uvědomila si, že se může stát zase šťastnou dívkou...potom svolila že odejde ke světlu...Nechtěla opustit ani mě,i já měla obavy o ní aby se opravdu dostala na správnou stranu...
Jestli jsem si to všechno jen vymýšlela,jsem zralá na psychiatra. Jestli se to celé opravdu stalo,pak nevím kde se to ve mně vzalo...
Pravda je, že vlastně zase NIC NEVÍM...
Štěstí není jen událostí života, ale především schopností člověka.
O své vlastní štěstí se musíme postarat ve většině případů sami.
Kaya

Školák

Příspěvekod panter » 16 zář 2010, 22:45

No, ja myslím, že tá metóda odvádzania je správna, a keby si takého ducha stretla,
vedela by si, čo máš robiť. Človek sa stále učí, a všetko sa oplatí vyskúšať.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
panter

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod salingera » 14 zář 2015, 20:14

Jak tak čtu tohle vlákno, už jsem pomalu zavrhla, že se do něčeho takového pustím. Jedna věc jsou peníze, další fakt, že mi to všechno připadá strašně vykonstruované. Už jen myšlenka, že někoho je potřeba za každou cenu někam odvádět - kam vlastně? Terapeut může "jet" podle nějakého obecného scénáře.
Údajně patřím mezi lidi, které nelze zhypnotizovat, takže nejspíš by ani tohle nefunogvalo... Sice mi astrolog tvrdil, že by to zabrat mohlo, ale... ale.
Pak jsou i další techniky, EFT třeba, ale čím dál víc mám dojem, že všcihni psychologové, terapeuti apod. jsou obchodníci s teplou vodou.
salingera

Školák

Na ruce: 26.74

Příspěvekod Razorka Tektzby » 16 zář 2015, 21:25

To je celkem střízlivej názor, ono psychologové často manipulují/vsugerují (ale kdo ne, že :p ), protože můžou. Vztah psycholog - klient je o důvěře, takže je to pak už nasnadě. Nechci, aby to vyznělo negativně, protože manipulace/vsugerování může dotyčnýmu pomoci. K této metodě jsem skeptická, ovšem chtělo by to vlastní zkušenost, kterou nemám.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 02 lis 2015, 02:29

A proto se nenechávám hypnózovat XD
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 02 pro 2016, 08:39

Myslím, že prozatím dobře děláš (i mně) :P :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 03 pro 2016, 22:34

Snažím se i se vynasnažím :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Zpět na Hlubinná abreaktivní psychoterapie