moje foto-Měsíc

Příspěvekod your_Angel » 25 bře 2008, 02:37

alien píše:další foto focené 14.3 CANON EOS 400D
Kód: Vybrat vše
http://sweb.cz/kuhejdamilan/Sn%C3%ADmek%20290.jpg

// linky do code (root352)

Parada....kamo..skveli fotky...
your_Angel

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod alien » 25 bře 2008, 09:57

zztom_tomas píše:to som len skusal nahodou, a neboli dobre pracovne podmienky. A k tomu este aj ten stativ z kamery cca 10 rokov stary roztraseny. a ta fotka to je jedna z 10 co sa mi podarilo trafit, lebo redukcia je pre CANON Ixus50 spanielska dedina (fotak do kapsy). A ten celestron ma priemer 80 a toto je on:
http://www.best-telescope-guide.com/celestron-ultima-100ed-spotting-scope.html

A kde mozem zohnat redukciu a je draha? lebo ujo ma Nikon D200 zrkadlovku, keby sa na to dal bol by som zvedavy co s toho vylezie.

zkus oddělat objektiv a uvidíš co je tam za závit,jinak tady máš odkaz,je to Supra Praha a mají tam toho požehnaně
http://www.celestron.cz/dalekohledy/prislusenstvi/ostatni/redukce.html

edit martink// link do code
alien

Školák

Na ruce: 32.84

Příspěvekod zztom_tomas » 25 bře 2008, 13:16

dikes. ale to sa mi aj tak neoplati lebo to stoji cca 500 czk, a to som chcel len vyskusat par fotiek, a fotak by som musel pozicat, lebo na mojom canone sa neda vybrat objektiv.
zztom_tomas

V.I.P

Příspěvekod laDyN7 » 26 bře 2008, 21:08

Good fotky :wink:
Ja mam taky podobny dalkohled zrcadlovy, Newton, akorat bez fotaku i pohan. moturku :???:
Obrázek
Vampýři neexistují, existují jen v legendách.
Ano, to je přesně to co chtějí, abychom si mysleli.
laDyN7

Školák

Příspěvekod alien » 28 bře 2008, 09:28

já jsem si tu zrcadlovku taky půjčil,moje drahá polovička by mě asi zabila a byl bych asi potrestán odnětím soulože na dobu neurčitou/ale záleží jestli by nepotrestala spíše sebe/ :grin: kdydy jsem vyhodil za foťák 25.000.-
Ono se dá fotit i s kompaktama ale je dobré když to není plný automat a lze nastavit alespoň některé funkce/citlivost ISO a čas uzávěrky/nezávisle na sobě,potom lze udělat celkem dobré foto i za málo peněz :shock: .Já jsem první foto dělal mob.telefonem,sice to nebylo ono ale šlo to.Tady máš odkaz na univerzální afokální nástavec na digit.foťák,je to jednoduché a neklepe se to jako ratlík,škoda že kompakty nemají vyvedenou dálkovou spoušť.
Já jsem co se týče astrofoto a astronomie celkem úplný začátečník,dalekohled jsem si koupil teprve vloni v září,takže moje pokusy jsou spíše takové experimenty,doufám že jednou to bude lepší.Znám borce,který ze stejným dalekohledem se dostává na Měsíci na 2km podrobnosti,je to ďábel.Chtěl bych to taky tak umět.Ale třeba být trpělivý,trpělivost prý růže přináší,aspoň to tvrdila kdysi moje babička. :grin: Já se teď pouštím do foto s webkamerou,právě dneska chci s ní vykuchat objektiv a fotit přímo na čip,doufám že tu operaci přežije ve zdraví,takže uvidím co z toho vzejde.Až to bude fungovat tak tu zase dám nějaké foto.
zatím ahoj Alien
http://www.celestron.cz/phpscripts/obrazek.php?meno=/common/img/873491.jpg&sirka=280&vyska=305
alien

Školák

Příspěvekod laDyN7 » 28 bře 2008, 11:40

alien píše:já jsem si tu zrcadlovku taky půjčil,moje drahá polovička by mě asi zabila a byl bych asi potrestán odnětím soulože na dobu neurčitou/ale záleží jestli by nepotrestala spíše sebe/ :grin: kdydy jsem vyhodil za foťák 25.000.-
Ono se dá fotit i s kompaktama ale je dobré když to není plný automat a lze nastavit alespoň některé funkce/citlivost ISO a čas uzávěrky/nezávisle na sobě,potom lze udělat celkem dobré foto i za málo peněz :shock: .Já jsem první foto dělal mob.telefonem,sice to nebylo ono ale šlo to.Tady máš odkaz na univerzální afokální nástavec na digit.foťák,je to jednoduché a neklepe se to jako ratlík,škoda že kompakty nemají vyvedenou dálkovou spoušť.
Já jsem co se týče astrofoto a astronomie celkem úplný začátečník,dalekohled jsem si koupil teprve vloni v září,takže moje pokusy jsou spíše takové experimenty,doufám že jednou to bude lepší.Znám borce,který ze stejným dalekohledem se dostává na Měsíci na 2km podrobnosti,je to ďábel.Chtěl bych to taky tak umět.Ale třeba být trpělivý,trpělivost prý růže přináší,aspoň to tvrdila kdysi moje babička. :grin: Já se teď pouštím do foto s webkamerou,právě dneska chci s ní vykuchat objektiv a fotit přímo na čip,doufám že tu operaci přežije ve zdraví,takže uvidím co z toho vzejde.Až to bude fungovat tak tu zase dám nějaké foto.
zatím ahoj Alien
http://www.celestron.cz/phpscripts/obrazek.php?meno=/common/img/873491.jpg&sirka=280&vyska=305

:grin:
Muzes trochu popsat co jsou ty kompakty?
I kdyz uz tim nehoruju jako driv, stale se o to zajimam. Nejvice sem byl nadsenej, kdyz sem rozpoznal na saturnu prstence..toz je asi muj nejvesti "ulovek"
V te dobe sem u dalekohledu vydrzel klidne i 3 hodiny pri -10 stupnu:grin:
Naprosto ale s tebou souhlasim co se trpelivosti tyce a v astronomii to plati dvojnasob :wink: (necviceny oko zdaleka neuvidi jako zkuseny pozorovatel)
Obrázek
Vampýři neexistují, existují jen v legendách.
Ano, to je přesně to co chtějí, abychom si mysleli.
laDyN7

Školák

Příspěvekod alien » 28 bře 2008, 12:09

kompaktem myslím digitální fotoaparát,jak jsem napsal už dřív je dobré pokud to není úplný automat a dají se na něm nastavit některé funkce ručně/ostření,ISO a čas/,když ho dáš na ten nástavec tak se to ani moc neklepe a dá se s tím slušně fotit.Super jsou zrcadlovky Canon,mají hodně citlivé čipy a někteří ještě mění filtry které jsou před čipem za jiné,ale do toho bych já nešel,zničit foťák za 25-30 litrů tak se jdu pověsit.Ono je lepší fotit přímo na čip,čím méně čoček tím lépe a výsledný obrázek se potom dá upravit/Adobe Photoshop atd/ale to je pro mě zatím španělská vesnice.Já se budu pokoušet fotit vykuchanou webkamerou/pokud tu úpravu dneska večer přežiji :smile: /tak potom dám vědet jak to dopadlo.Kupovat nějakou speciální kameru na astro nechci,cena chlazené kamery se pohybuje tak kolem 60.000.-,tak dobrý nejsem,ano dlouho nebudu abych využil její možnosti.To už za ty prachy raději velký dalekohled :smile: ,ale jak říkám,jsem začátečník a moc do toho nevidím.
Astronomie je určitě hezký koníček ale taky hodně drahý.
zatím nazdar Alien
alien

Školák

Příspěvekod zanetasagii » 29 bře 2008, 15:12

Nádherný fotky, fotíš i hvězdy??
Anúpev kcher senef onu chebist neb reb ankh
zanetasagii

Učeň

Příspěvekod alien » 31 bře 2008, 07:44

takže operace web kamery dopadla úspěšně a toto je první fotka přes ni udělaná.Je to focené v primárním ohnisku,ten strom je vzdálený cca 700 m,vyfoceno asi 500 snímků,složeno registaxem a doostřeno,myslím že s Barlovem tam uvidím mrave24527886nce,už se nedivím že špionážní satelity můžou z oběžné dráhy fotit podrobnosti několik cm.
čau AlienObrázek
všechny fotky jsou zatím černobílé,jelikož při úpravě kamery se odstranil původní filr a kamera v barvě fotí hrozně,musím si objednat nové filtry
Naposledy upravil alien dne 31 bře 2008, 07:51, celkově upraveno 1
alien

Školák

Příspěvekod alien » 31 bře 2008, 07:49

tá první fotka byla focena v pátek po vykuchání kamery večer a už za šera,v sobotu jsem se pokusil o Saturn a tady je výsledek
Obrázek
foceno opět bez Barlova v primárním ohnisku,cca 1000 fotek,vybráno cca 600 fotek Registaxem,složeno a doostřeno Adobe Photoshop
nazdar Alien
alien

Školák

Příspěvekod zztom_tomas » 31 bře 2008, 15:30

tak toto je fotka, wow!!!!!!!!!!!!!! uplne perfekt! To si fotil s akym zoomom? lebo toto som este nevidel. perfekt
zztom_tomas

V.I.P

Příspěvekod alien » 01 dub 2008, 09:09

je to foceno upravenou webkamerou Logitech Pro 9000,z kamery je odstraněna její optika a ponechán jen vlastní CCD čip,kamera má plné rozlišení 2MPix a čip je ta 7x7 mm,je to focené na paralaktické montáži a dalekohled MAK 150 bez okuláru přímo v ohnisku dalekohledu,natočena AVI sekvence,následně poskladáno v Registaxu a doostřeno.Nemám ještě nástavec,po zařazení Barlov členu mezi dalekohled a kameru bych měl docílit asi 2x většího zvětšení,nástavec jsem už zadal soustružníkovi do výroby,už se těším jak malý kluk až ho budu mít ale musím tak 14 dní vydržet.Mezitím budu pokoušet osud s tím co mám,akorát toho času chybí,nemáte někdo nějaký stroj času? :grin: :grin: ten bych opravdu potřeboval.Hezké fotky jdou dělat i obyčejným kompaktním digitálem ale už musí být afokální nástavec jinak se to klepe.Tak mi zatím držte palce
nazdar Alien
alien

Školák

Příspěvekod alien » 01 dub 2008, 09:17

zanetasagii píše:Nádherný fotky, fotíš i hvězdy??

omlouvám se,ale hvězdy s technikou kterou mám to moc nepůjde,ale jestli máš dig.foťák kde jde nastavit čas závěrky alespoň na 15 vteřin tak ho polož na něco co se nehýbe,a zkus foto,ono tam bude pár nejjasnějších hvězd vidět,ale víc jak 15 vteřin nedávej protože už nebudeš mít body ale čárky/otáčení Země/ideální pokud na foťáku dáš ještě vetší ISO/alespoň 400-800 ISO/.
Ono to půjde,musí,když svatba stála peníze :grin: :grin:
Ahoj Alien
alien

Školák

Příspěvekod alien » 14 dub 2008, 07:32

ahoj
další pokusy upravená webkamera a Měsíc
Theophilus a Cyrilus
Obrázek