moje foto-Měsíc

Re: moje foto-Měsíc

Příspěvekod alien » 21 lis 2013, 09:24

nazdar

Pokud myslíš to že snímek není zarovnaný a je jako schody tak to je tím že to není jeden snímek ale několik snímků složených do mozajky.Kdybys to oříznul tak se třeba půlka nezobrazí.Mozajky dělám v programu MS ICE,je to jednoduché,akorát to musíš natočit tak aby se ti kraje snímků překrývaly,pak to natáhneš do toho programu a o zbytek už se postará sám.
S orientací na obloze je to horší,musíš na obloze poznat alespoň základní souhvězdí,třeba dneska večer je Jupiter i Měsíc v Blížencích.Jak jsem tu už psal,existuje hodně namakané STELLARIUM,stáhni si ho,můžeš si měnit datum,čas a máš tam i jižní polokouli,tvary souhvězdí,galaxie,planety,je fakt dobré a je v češtině.
Ze začátku bylo pro mě nejhorší trefit planetu na čip kamery,několikrát jsem to po půl hodině vzdal.Dneska už je to v pohodě.Musíš mít dobře zesouosený hledáček z hlavním dalekohledem.
Na vyrovnání otáčení Země mám vlastoručně vyrobený stolek,vždy po cca 3/4 hodině ho musím nanovo natáhnout a můžu pokračovat vesele dál.
Samozřejmě existují profesionálně vyrobené montáže,ale taková,která by bez problému unesla tu moji rouru tak to je už docela dost peněz a zadruhé ta radost z toho,že funguje něco co jsi vytvořil za pár peněz vlastníma rukama i když vzhledově na profi výrobky nemá,taky stojí za to.
Potom to je už jenom o štěstí že se ti podaří chytit moment kdy je jasno a dobrý seeing a vzniknou takové snímky jako tyto.

Moje snad nejlepší foto Měsíce.

CASSINI a okolí

Obrázek

PLATO a okolí

Obrázek

Alien
alien

Školák

Na ruce: 32.84

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 21 lis 2013, 21:16

Krásný :) Předpokládám, že jsi i členem nějakýho astronomickýho něčeho :p
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 22 lis 2013, 19:53

A nebo milovník kráterstva :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Předchozí

Zpět na Vše o vesmíru