Negatívna energia(Agresia)

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Negatívna energia(Agresia)

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 15:13

Zdravím.

Túto záležitosť riešim celý život.Dúfam, že ju píšem na správne miesto ale myslím si, že z psychologického hľadiska ide o riešenie, ktoré môže byť účinné, ale mám isté obavy.

Ide o to, že veľakrát som sa stretol s ponížením a urazením na moju osobu.To prirodzene človeka rozhodí a sklame a vyvolá to v ňom negatívnu energiu - agresiu.V takýchto situáciách som sa vždy snažil upokojiť, nemyslieť na to - jeto dobré ale je to istá forma pretvárky, pretože nepríjemný zážitok sa vracia a zabudnúť naňho sa nedá.Odpustiť sa dá ale zabudnúť veľmi ťažko.Snažím sa byť mierumilovný, vážim si ľudí i všetko živé,no veľakrát som bol sklamaný ked´ som sa v dobrom snažil niekomu pomôcť alebo nasmerovať ho, no dotyčný ma poslal do ... a nakoniec som ostal za toho najhoršieho.To vo mne vyvolávalo pocit agresie a začal som robiť vyššie spomenutú "pretvárku".

Nuž v mysli sa to stále vracia, preto som začal uvažovať o istom riešení.

Zavrieť sa niekde kde som sám, nájsť si nejaký starý a už nepoužiteľný spotrebič a tam ho rozflákať podľa vlastnej predstavivosti.Potom to však po sebe spratať a vyhodiť!!!
Je to príjemné s užitočným, nikomu nieje ublížené a ja sa cítim lepšie.

Lenže má to háčik.

Bojím sa, že ak v priebehu rozbíjania napr. starej tlačiarne začnem myslieť na človeka, ktorý mi ublížil, a ten následne skĺzne do mojich predstáv ničenia, ja nejakým spôsobom naňho zošlem negatívnu energiu a tým mu ublížim, čo vážne nechcem!!!

Prosím vás teda o radu, čo si o takomto riešení myslíte, ako nemyslieť na dotyčného čo ma sklamal, ako to vylepšiť, poprípade ak máte nejaké lepšie riešenie, ocením to.

Ďakujem.
Jem

Školák

Na ruce: 920.80

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Negatívna energia(Agresia)

Příspěvekod Pietko » 30 pro 2015, 16:20

Isto, je to ista forma pretvarky ked to robis potlacanim. Lebo nechas to negativne prilepit sa na teba a az potom sa od toho izolujes.
Ja to robim tak, ze si negativne nevsimam, necham to ist cezomna a pomimo mna. Nezavisly pozorovatel. Ak si tu spomienku vyvolam nie su tam viazane negativne emocie. Je to pre mna ako nieco co sai pamatam ze sa stalo, cista informacia. Bez emocii.
Rozbijat nieco??? Ako to pomoze? Skus nieco ine. Skus nieco velmi zlozite tvorit. Vyrabaj jemny model. A sustred sa na to. Este lepsie lahni si a uvolni sa. Prestan premyslat. dobra relaxacia a koncentracia prejde do meditacie pokial nezaspis niekde pocas toho... a ten odpocinok a ocista za to naozaj stoji. Vyjdes ako znovuzrodeny. Vsetko sa bude zdat malicherne, zbytocne. dolezita ostane len existencia.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,963.23

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 31 příspěvky

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 19:15

Ďakujem za odpovede.

Techniku nezávislý pozorovateľ mám odskúšanú - môžem potvrdiť tvoje slová.Meditáciu a tvorbu(hudby) mám tiež odskúšanú a s tvojimi slovami sa stotožňujem.
Lenže agresia je pocit prirodzený - môžme ho vidieť aj v prírode ked´ sa napr zvieratá bijú.Alebo hocikedy sa v človeku zrodí bez nejakej vážnejšej príčiny(vlastná a nevlastná skúsenosť).Preto je extrémne ťažké sa jej zbaviť.Je ľahké napísať - nevšímať si to negatívne ale ťažké v praxi vykonať, smutné ale tiež vlastná skúsenosť, väčšinou to končilo "pretvárkou".Myslím si, že je prirodzené a potrebné ju uvolniť.

Rozbíjaním sa určite problém nevyrieši, ale energia sa uvoľní.Neviem síce na ako dlho.Ja len nechcem aby som si v myšlienkach zamenil predmet ničenia za hocičo živé.Ja nechcem ničiť užitočné veci, ja chcem ničiť staré, nepotrebné, nepoužiteľné a nefunkčné veci - odpad, a komu sa uškodí ked´ sa zničí odpad?
Tvoje spôsoby sú určite inteligentnejšie ako tento konkrétny, ktorý som sem napísal.Ja ich praktizujem tiež, no ked´ sa cítim fakt slabo a beznádejne, vidím v tom ničení cestu, kde vykonám akú takú spravodlivosť.Naučil som sa byť trpezlivý, ale na to aby som bol poriadny nezávislý pozorovateľ ešte musím trénovať.Dovolím si tvrdiť, že ten kto ním naozaj je, je na vyspelej duchovnej úrovni.Nie je to ľahké.

Dá sa teda zlúčiť toto rozbíjanie s výsledkom inteligentnejších spôsobov (uvoľnenie, relaxácia, znovuzrodenie)?
Jem

Školák

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 pro 2015, 20:05

Jem píše:Bojím sa, že ak v priebehu rozbíjania napr. starej tlačiarne začnem myslieť na človeka, ktorý mi ublížil, a ten následne skĺzne do mojich predstáv ničenia, ja nejakým spôsobom naňho zošlem negatívnu energiu a tým mu ublížim, čo vážne nechcem!!!

Prosím vás teda o radu, čo si o takomto riešení myslíte, ako nemyslieť na dotyčného čo ma sklamal, ako to vylepšiť, poprípade ak máte nejaké lepšie riešenie, ocením to.

Pokud na někoho nějakým způsobem zasíláš negativní energii, tak tím neublížíš jemu, ale sobě. Dotyčnýmu je jedno, co zasíláš, to jen ty máš negativní pocity v sobě a škodíš si jimi sám.
Místo rozbíjení věcí doporučuju cvičení, konkrétně silový cviky, box apod. (v kombinaci s meditací třeba) :p
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Pietko » 30 pro 2015, 20:26

Obavam sa ze v niceni cestu nevidim. Negativizmom pozitivum nevyrobis. Vybit si zlost na niecom je... aspon z mojo hladiska a skusenosti nezmysel.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 20:31

Razorka Tektzby píše: Pokud na někoho nějakým způsobem zasíláš negativní energii, tak tím neublížíš jemu, ale sobě.

Môže sa stať, že sa s "pomstou" až tak stotožním, že sa mi podarí vytvoriť rituál, ktorý človeku naozaj ublíži.Bolo by to ako napr. satanistický rituál deštrukcie ale neúmyselne.Mám aj intuitívno-podvedomý pocit, že sa mi už take niečo podarilo.Samozrejme neúmyselne.A dosť si to vyčítam.Preto chcem byť v tejto oblasti opatrný, lebo to môže byť naozaj nebezpečné.
Jem

Školák

Příspěvekod Razorka Tektzby » 30 pro 2015, 23:13

Můžeš ten rituál popsat konkrétně? :p
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Jem » 30 pro 2015, 23:34

Obavu mam z toho ze z tejto nevinnej veci mozem sposobit skodu.Jednoducho v procese nicenia spotrebica si budem v hlave a myslienkach prehravat podraz ci uz urazky, klamstvo apod.Energia vo mne bude vriet a uvolnovat sa a ja sa obavam ze prostrednictvom mojho zvieracieho pudu a celeho toho obklopenia agresiou namiesto tych urazok a celkovo namiesto spotrebica sa prestanem kontrolovat a zameriam sa na toho kto ma podrazil.Zacnem si predstavovat ako ja urazam jeho, ako ho bijem, ako ho nicim, proste vsetko co robim na spotrebici budem v mysli robit na dotycnom v tom celom opojeni.A urcite sa zhodneme ze ak sa s niecim stotoznime v kazdej bunke svojho tela, uskutocnenie sna nieje ziadny problem.A tohoto stotoznenia sa ja bojim - stotoznenia s nicenim cloveka a nie spotrebica.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 31 pro 2015, 01:20

Tak sa sustred na nieco ine- na uvolnenie sa. Naco to ventilovat do vonku. Naco dovnutra. Nechaj to rozplynut. to je najjednoduchsie a najucinnejsie.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Yeti » 03 led 2016, 03:44

Ako hovorí Pietko. Bez emócií to nechať cez seba prejsť. Robím to isté no skôr v koncepte keď ma niečo naštve. Nestretol som sa s niečím takým, že by ma niekto poslal do ... Ono treba hlavne komunikovať s niekým takým u koho cítiš, že má k tomu bližšie ako niekto, kto nechápe a neverí. Keď prídem do spoločnosti stačí chvíľa a mám všetkých prečítaných. Sledovať mimiku, gestá, tón hlasu, zmýšľanie a hneď viem s kým si mám čo povedať. Samozrejme k ostatným sa netreba správať arogantne, ale vnímam ich úplne ináč ako tých s ktorými si mám povedať viac. Síce si to možno myslel trocha ináč ako si povedal "Snažím sa byť mierumilovný, vážim si ľudí i všetko živé,no veľakrát som bol sklamaný ked´ som sa v dobrom snažil niekomu pomôcť alebo nasmerovať ho, no dotyčný ma poslal do ... a nakoniec som ostal za toho najhoršieho.". Skús popísať nejaký príklad možno si to zle vykladám. Či to bolo niečo ako, že si niekomu radil aby prestal fajčiť alebo skôr niečo ohľadom energie. Ale určite netreba nič rozbíjať. Musíš sa naučiť kontrolovať, upokojiť sa a preniesť sa cez to. Hádam sa z toho aspoň trocha vysomáriš, je už noc a ja tu splietam jedno cez druhé. A ešte si napísal poníženie a urazenie na tvoju osobu. Ako to myslíš? To ako máš nejakú vizitku, čo hádžeš ľudom do schránok a oni ťa na základe toho ťa urážajú? Treba si dávať pozor lebo väčšina ľudí nechápe a neverí. Proste som zmätený a musíš mi to priblížiť viac :D. Ďalšia vec je, že agresia je v prírode no ty si na inej úrovni inteligencie ako nejaké zvieratá, preto skús tú negatívnu energiu trocha pretransformovať, keď pracuješ s energiou, na niečo pozitívne a posilniť sa tým.
Mám dve ruky,jednou držím tých, s ktorými kráčam a druhou tých, ktorí padajú.
Yeti

Školák

Na ruce: 418.90

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Jem » 03 led 2016, 15:31

S Pietkom mate obidvaja pravdu.Ale jednoducho aj ked to povedzme necham len tak prejst, ja na to nezabudnem, spomienky sa stale vracaju.Potom sa pytam, preco sa ku mne sprava niekto zle ked som mu nic neurobil?Preco si problemy vybija namne?Preco obmedzuje moju slobodu?Najcastejsie sa snazim samozrejme byt s ludmi s ktorymi si mam co povedat a ostatnych si nevsimam ale respektujem to je jasna vec.O to tu vsak nejde.Ide o tych ludi, s ktorymi aj ked sa pekne rozpravam, zacnu sa spravat povysenecky a neviem ako este.Uz som prisiel na to, ze problem je hrdost a ego.Lenze oni nemaju pravo urazat mna a hovorit mi do zivota.To ich vsak netrapi.

To ze som mierumilovny som myslel tak, ze hoci na pokazenej pracke sa vyriadim riadne, ale mam problem zabit muchu, mravca...Ked len zvysim hlas na niekoho zo svojich blizkych tak si to strasne vycitam, musim na tom pracovat.Velmi rad pomaham bez naroku na zisk, snazim sa byt cestny a chcem mier.To je jednou z priorit ktore by mali byt na svete.Ludom som radil aby nerobili veci, ktore su negativne - aby niekoho neurazali, nepodrazili, aby spor riesili v priatelstve a s kompromisom, vravel som im aby mna do blbosti netahali, aby s mojimi vecami nemanipulovali tak ako nechcem, aby mi nehovorili do spravania a vyzoru.(Moje spravanie je mozno extravagantne, no nikoho tym neobtazujem a hlavne nikomu tym neskodim, chcem si len robit veci po svojom).No to ich nezaujimalo, ostal som bez respektu.Drzymi recami este povedali aby som dal pokoj a aj tak si isli robit svoje sprostosti.Jednoducho oni maju moc nad sebou, to ze ja niekomu radim to je nic.Oni si potrebovali dokazovat nieco, hrdost, ego, niektori ludia su aj radi ked mozu uskodit.Urazenie na osobu - jednoducho urazky, ponizenie.Ja som respekt dal, no nevratil sa mi.Nerespektovanie mojich nazorov, a snaha zmenit ma.No nic zle som nikomu neurobil.Zneuzivanie mojej dobroty.

Tu uz ziadne racionalne riesenie nieje.Ja chcem niekomu dobre a on aj tak bude svoje, aj ked vie ze nama pravdu, ale pripustit si to, to by bola potupa.Co mam robit?Ako to vyriesit?Mam si ho nyvsimat?To nieje riesenie.V puberte som si takymi typmi spravania presiel, no ako pisem neda sa to riesit.Je to neriesitelna situacia, ked dotycny bude robit to co chce on.Ukrati si svedomie, a hned sa mu tu zije lahsie.Nedokazal som vyhrat nad takymi to situaciami. ovladal som sa, no agresia prichadzala.Taketo prehry iba prispeli k tej metode rozbijania.

Tu uz treba hladat vyssie riesenia.Ako to urobit tak, aby clovek prestal ale aby som ho nemanipuloval lebo to je "cierna" magia. Ako ho zmenit ale nezmenit?Zacal som to riesit duchovne kedze racionalne riesenia (rady, odporucania) su nic.

Som na vyssej urovni ako zviera - preto to nevykonavam na nicom zivom ale na nezivom a nepotrebnom.Ja uplne suhlasm s transformovanim energie, a viem ze meditaciou si privodim omnoho lepsi pocit.Ja som ho zazil.Ale je to velmi tazke.Nechaval som to cez seba prejst, no potom prisla dalsia negativna skusenost tak som si povedal - pre koho sa mam snazit byt "dobry" ked moja snaha vzdy stroskota.(Snaha o hocico, ale koli ludskej zadubenosti zmarnena lebo oni si urcia podla svojho ega ci ano alebo nie.Ak sa napr. niekomu dari a niekto s podrazdenym egom zavidi, tak ho nepochvali a ani mu nedopraje aj keby ten clovek ktoremu sa dari bol priam svaty).

Ja tiez niesom anjel, aj ja som ublizil, co ma mrzi, ale nikdy som nemal v nature zamerne skodit.Dufam ze teraz som to vysvetlil jasnejsie.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 03 led 2016, 16:25

Nikto vsak nehovori o zabudani. Hovorime o rozpustani emocie. Spomienka nech ostane. Emocia k nej by mala zmiznut. Zracionalizuj spomienku. Spomienka je minulost. Minulost je nieco co uz nejestvuje. Zit treba pritomnostou. Z minulosti sa mozeme poucit a do buducnosti je mozne planovat. Ale zit treba tu a teraz. Iba tu a teraz je skutocne existujuce.
Nic vyssie ti k tomuto nepomoze. Nie naozaj. A iluzia pomoci je k nicomu.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Jem » 03 led 2016, 17:08

Rozmiem tomu.Rozpustenie emocie mi vie velmi pomoct, ale nepomoze v tom aby sa skodiaci subjekt zmenil.Zmeni iba moj postoj k danej situacii z ktoreho mozem profitovat.Finalne riesenie je vsak uvedomenie, zmena, dohoda, priatelstvo, kompromis.Co je vsak pri vybuchu vasni zriedkave.Resp. moze to viest aj k zmene situacie v moj prospech, ale ide tu o to, ze to skodlive si musim pred zmenou prezit.Musim tomu celit a mat s tym skusenost.Ja sa pytam preco?Neverim na taketo bludy ako niet zla bez dobra, alebo ze k uspecho vedie len trnista cesta.Neverim tomu.A uz aj ten postoj pozorovatela a rozpustenia emocie je strata casti slobody.Niekto je ku mne bezdovodne drzy, ja mu poviem aby taky nebol, on si uvedomi chybu a ospravedlni sa mi.Takto to ma byt, no je to iba idealizacia.Cely zivot sa pytam preco.

Plus uvolnenie negativnej energie na spravnom mieste mi pride ako inovativna vychovna metoda.Ak by rodicia a pedagogovia ucili deti to, ze treba si zem a zivot vazit, ze ked to budu nicit, budu nicit len svoj domov a ze treba udrziavat krajinu v takom stave akom je a zlepsovat ju, nie nicit a ze nadbytocnu energiu si treba vybit tam kde sa to da - sport, nicenie, tvrda hudba, krik, jasenie atd. a keby sa to ujalo, mohlo by to tu byt lepsie.Povysenecky rodicia, ktori komanduju deti mi nepridu ako vzory.
Jem

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 27 úno 2016, 19:50

Satanský rituál destrukce :D
Omlouvám se, ale tohle je opravdu legrační.
Ono víte například, že jednu dobu se o andělích mluvilo jakožto o satanech?
To se sice moc neví, ale šlo o překlen mezi náboženstvíma.

Ono rituál destrukce sám osobě by mě zajímal, protože například z hlediska religionistiky ani andělé a ani démoni nemohou destrukci vyvolat.
Andělé kvůli limitaci jejich zásahů do lidské říše a démoni díky zapovězení z říše edenu.

Buď jak Buď mi to spíše přijde, že se pisatel spíše hledá a snaží se sám v sobě omlouvat kyselost ve které se vyžívá.
Ono omlouvání stylem:"Je to moje nátura." je krásná, ale při nenadálé situaci, kdy dotyčný ublíží a to ne rituálem (o tom velice pochybuju) ale spíše činem, neobstojí.
Spíše by se dotyčnej měl postavit svýmu cítění a místo rebelství zavřít ústa a srovnat si krok.
Ono žít v produktivním soužití je vždycky lepší, než odbojení které okolní komunity bude spíše odpuzovat.

Například tady na fóru máme v těchto dnech zářný příklad v jednom jedinci.
A jak na to reaguje komunita?
Nijak.

Ten jedinec je sám a nikdo na něj nereaguje.

Proto doporučím se víc zajímat o okolí a sžít se s ním, než se snažit být rozdílný a buřičský za každou cenu.
Ono člověk je zvíře stádní a i když se snažíme stále vyhledávat v sobě různé jinakosti, tak stejně nakonec skončíme v jedný hospodě and pivem a bavící se o nesmyslech.
Přesně tak jako i tady ;)
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Jem » 27 úno 2016, 20:28

K tomu satanistickemu ritualu destrukcie - ano tema satanizmus moze posobit aj smiesne ale aj vazne.Tento ritual je vazny a realny.Predstavitelia ceskoslovenskej satanistickej cirkvi sa k tomu vyjadrili.Vyjadrili sa ze naozaj funguje a sluzi na znicenie niekoho, kto im skodi a robi zle.Oni neuznavaju odpustenie a ide o znicenie cloveka na duchovnej urovni, nie na materialnej.Neviem akym sposobom, to robia, ci pracuju s nejakymi entitami alebo nie, ale viem ze na tuto tematiku existuje rozna literatura, aj konkretne od ich predstavitelov.Niekto im uverit moze a niekto nie.Mne vsak prisli ako cestny a dostojny ludia a cestnejsi ako mnoho krestanov aj napriek tomu, ze su to satanisti.Preto si myslim, ze vsetko co povedali je zmysluplne a pravdive, hoci mnohokrat zrejme nemoralne.Chcem vsak zdoraznit ze ja v ziadnom pripade niesom satanista, to co o nich viem, je z rozhovorov s nimi, ktore su na internete, nic viac nic menej.

O anjeloch a demonoch neviem nic.Ale moznost ich existencie urcite nevylucujem.Aj sa teoreticky da povedat ze v nieco take verim, len neviem ako to funguje, co, ako, preco a skade sa o nich beru informacie.O nabozenstvo sa nezaujimam, nauznavam ho.

To ze sa hladam sa da do istej miery povazovat za pravdu.Aj to s tou mojou kyslostou je pravda.Je to neprirodzene ak ini maju radost z mojho utrpenia?
A to som pritom pokojnej povahy, ale ked sa hoci len nieco malo vo mne zlomi, nieco sa zmeni a to priplavi spomienky ktore som napr. do zmeny neriesil, pocity su ine a pocit agresie sa chce prejavovat.

Zavriet usta a urovnat krok???Toto tvrdenie mi pride ako velmi odvazne, ale je to moj nazor.Vyplyva mi z toho ze sa mam prisposobovat hocikomu kto zacne diktovat.S prisposobovanim uz mam problem, uz som sa naprisposoboval dost.Pytam sa vsak, kto sa prisposobi mne?Prisposobilo sa mi vela ludi, co si vazim, ale prisposobili sa mne a nie vycinaniu mojich pudov.Sice aj ja padnem, ale davam si pozor na dodrzanie prav a slobody inych.

Tuzba po rebelstve je silna.Nenutim nikoho aby sa mu pacilo to co mne, ja chcem iba respekt.Aj keby som bol obscenny, ale nikomu tym neublizil, pretoze na svete sa deje tolko odpornych veci, ale ludsskemu egu a hrdosti vadia malickosti ale o tom som sa zmenil a asi je to aj skoda reci, lebo zda sa mi, ze pred hrdostou egom a zavistou nieje mozne vyhrat, aspon zatial som nenasiel riesenie.A myslim si ze aj rebelantstvo moze byt produktivn a aj prinosne pre ostatne komunity, ale ako pisem - respekt, hrdost, ego...
Jem

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 úno 2016, 00:39

Ono je nutný podotknout, že satanismus (pokud bereš laveyovskej) nemá žádný rituály destrukce.
Tak jde jenom o odboj proti církevnictví a jinak je to sebestředně mířená filosofie.
To tě zklamu.
Další možnost je modloslužebnictví a ani tady, krom modle a jejich uctívání moc destrukce nenaděláš.
Pokud to zvládneš, rád bych to zdokumentoval a natočil.

Je zajímavý, že tu píšeš že neuznáváš náboženství, ale hned vytahuješ destruktivitu něčeho, co se paradoxně náboženstvím dost vyznačuje.
Jinak knich existuje spousta, to jo.
Ale na druhou stranu nevěříme všemu, co se píše, že?

Ono to by jsi za nemalou chvilku mohl uctívat Zmijozel a žvát na lidi venku Adavakedavra.
A to musíš uznat, že asi nebude destruktivní, jak to v knize popisují ;)

Pokud někdo má radost z tvýho utrpení, tak to bude jenom hlupák, co si něco kompenzuje.
Bejt tebou, tak to udělám po zednářským a vysměju se mu a dál to neřeším.

No ono držet hubu a srovnat krok je bohužel pravda, ono jsem poměrně starej a taky jsem si prošel věcma.
Ono upřímně se to ani jinak napsat nedá, ono nakonec dojdeš na to že to vnitřní světlo má každej, jenom záleží na tom jak se použije.
Hlavně se nenechat sežrat tím, že je svět šedej, protože on šedej v skutečnosti je tak, jak si ho malujeme.
Ono lidi se ti budou přispůsobovat do tý chvíle než je to bude bavit, aby jsi se jednoho dne neprobudil a nezjistil, že jsi sám.
Nejlepší je se otevřít a být tím, čím jsi a ne si hrát na věci co jsou líbivý, nebo zajímavý.
Zajímavý lidi jsou tím čím jsou a ne tím na co si hrajou.

A finálně co se repsektu týče, ten nepojmeš tím, že ho budeš chtít.
Respekt dostáváme podle toho co děláme.
A v mých letech ti můžu říct zcela otevřeně, že rebelstvem toho respektu spíš pozbydeš.
Lidský ego a hrdost, obě dvě věci jsou nesmysl upřímě.
Pravidlo číslo jedna k tomu aby jsi byl v poho je na tyhle dvě věcičky kašlat.
Ono ego ti jenom zabrání v sebeuvědomění, jelikož bez ostatních nebudeš tušit co jsi.
A hrdost ti zabrání v sebepoznání, jelikož hrdost ti nedovolí poznat tvý chyby.

Lék je jednoduchej, buď nápomocnej.
Buď otevřenej.
Mluv co cítíš.

Ono z toho co píšeš mi přijde, že jsi narcista.
Vyžíváš se v jinakosti skrz martýria, co si myslíš že prožíváš.
Děláš holt ze sebe sebemrskače, a schováváš se do toho.
Vyžíváš se v tom až filosoficky.
Vyzkoušej být spíš posluchač a naslouchat okolí, než se zamýšlet nad bolestí kterou ve skutečnosti neprožíváš.
A hlavně se přestaň zajímat o pózéry co vidíš na internětě, tíhneš k jinakosti a to není zajímavý.
A víš proč?

Protože každej je jinej a to i bez temnorů a pseudofilosofickejch smyček.
Ono život je krátkej a ty zachvilku zjistíš, že místo aby jsi hledal výzvy a život si oslazoval a prožíval ho, tak že hledáš co a jak by mohlo být zajímavý a nic stále nemáš.
A zatímco ty budeš zkoušet jak být zajímavý/mocný, tak na zahrádce mávne motýl křídlama a u Japonska vyvolá hurikán.
Každej jsme nijaký, maličký na týhle matičce Zemi.
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Další

Zpět na Životní zkušenosti