Novačík či nevedomí radca :)

Chcete se přidat do naší komunity a něco o nám o sobě sdělit? Tady máte možnost!
Pravidla fóra
Název topicu = Váš nick
V topicu uveďtě o sobě nějaké info, jako např. co posloucháte za kapely, , kolik Vám je, co studujete nebo čím se živíte, z kama jste, co děláte ve volném čase, odkud víte o tomto fóru ..atd. Klidně jakékoliv další info (samozřejmě žádné z těch co jsem vypsal není povinné, vše je dobrovolné, je čistě na Vás jak se představíte.

Novačík či nevedomí radca :)

Příspěvekod Batt » 27 úno 2012, 14:58

Zdravím,
i já sa pripájam a rada bych sa predstavila. Som 23 ročná, študujúca osôbka, ktorá má plnú hlavu nevyriešených záhad v podstate od svojho
narodenia až po súčasnosť. Určite časom sem budem písať udalosti a zážitky (je ich veľa a všetko sa naraz riešiť nedá), ktoré ma sem tam vydesia, niekedy
povzbudia či potešia a pripomenú že nik nie je rovnaký, ktoré by som veľmi rada prebrala a podelila sa o ne s Vami, poprípadne nabrala i ďalšie vedomosti a skúsenosti. Knihy su skvelé ale niekedy problém nevyriešia tak ako by som si predstavovala.

Každopádne čo sa tíka literatúry už ani nerátam koľko kníh som za svoj krátky to život prečítala, no čo sa týka praxe, v tom sa moc nevývýjam, zatial.
všetko to ide nejako samo od seba. Osobne sa zaujímam o liečiteľstvo bylinami, no stále ma to hádže na čiaru medzi životom a smrťou.(Viď neskôr moje príspevky)

Toto fórum som našla---nejakým spôsobom preklikávania sa na odkazy, keď som hľadala spojitosť s mojími skúsenosťami a ako vyriešiť isté veci.
Dlho do noci som čítala príspevky a snažila som sa vžiť do príbehov ktoré táto stránka obsahuje. No už po prvých minutách som zistila že pravdepodobne
i ja budem môcť prispieť zážitkami či radami a bude mi cťou sa podeliť so skúsenosťami. Ta hľa tu ma máte :)
Teším sa na spolukomunikáciu :)
s pozdravom
Batt.
Uctievaj a váž si prírodu a všetko čo prebýva v nej, lebo len Ona ti dokáže dať energiu a poznanie, ktoré tvoja duša potrebuje.
Batt

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Novačík či nevedomí radca :)

Příspěvekod Koubič » 27 úno 2012, 16:00

Buď zdráva, Cthulhu s tebou :)
"That is not dead which can eternal lie
and with strange æons even death may die"

Obrázek

Stránky našeho Templu http://acetda.ic.cz
Osobní stránky koubic-sytes.mysteria.cz
Koubič

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 718.16

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 11 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 27 úno 2012, 22:26

Vítej :) Podle stylu psaní na mě působíš dobrým dojmem a těším se na tvé příspěvky :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Batt » 28 úno 2012, 00:40

Ďakujem za privítanie,
je pre mňa veľmi obtiažné začať písať o veciach ktoré som zažila, (preferujem osobný kontakt ), ktoré sa mi snívali. Je ich mnoho, ani neviem kde začať.
Verím tomu že tu nájdem odpovede, rady, na veci ktoré som nedokázala sama vyriešiť a ktoré doslova dusím v sebe už hodne dlhú dobu.
Začala by som zbežne a hádam postupom času sa dopracujem aj k tým záležitostiam z detstva.
Prevažne sa jedná o sny, ktoré sa splnia. Bolo to hlavne v odobi kedy som sa ja osobne necítila najlepšie. Či už to bol pocit samoty, kedy som mala pocit,
že na všetko ostávam sama, v tedy keď jediným mojim spoločníkom bol odraz v zrkadle či moje podvedomie komunikujúce samou so sebou.
To boli sny, ktoré sa splnili.

Ďalšou takou kapitolou snov sú tie, ktoré sa nesplnili, ale ma varovali. To bol moj pocit po prebudení, no pred čím ma mali varovať to ani netuším.
V tomto mi literatúra ani zďaleka neporadila a na snáre a pod. veci nemám čas a popravde neprikladám im veľku pozornosť pretože su veľmi obsiahle a neosobné.
To skôr už dávam spoľah na svoj vlastný inštinkt.

Iné sú sny, sú tie, ktoré prežívam zároveň s realitou. Tie ma naozaj desia, no boli len tri, takže ako tak som to prežila, no mala som pocit úzkosti, bezmocnosti
a nebola som schopná komunikácie pár dní. Moje myšlienky sa točili stále okolo sna, kotrý som prežila. Bezvýznamný pohľad je mojím spoločníkom aj doteraz.
Často sa prichytim pri tom, ako "čumím do blba", mne to nevadi len okolie hádže na mna divné pohľady. No to ma najmenej trápi :)

To som tak zhrnula čo sa týka snov. Ďalšia vec je tá, ako som už viď prvý príspevok, poznamenala venujem sa liečiteľstvu bylinami. Nebolo tomu tak vždy.
Začala som nedávno. Možno rok / dva dozadu. Prinútil ma strach a situácia v ktorej som sa sem - tam pristihla. Z nevedomky som radila náhodnym neznámim
okolo idúcim, ale i priateľom, aké byliny im pomôžu, ako ich aplikovať či na rany alebo miesta s častými bolesťami, čo by mali piť, ako očistiť organizmus,
čo ich telu chýba a ako to doplniť. Neviem ako, proste táto rada zo mňa vždy "vykĺzla" skôr ako som vôbec dokázala prijať rozhovor, či si uvedomiť vzájomú komunikáciu. No a z tohto hľadiska som teda začala sa vzdelávať v tejto sfére, aby som náhodou niekomu nevedomky neublížila.
Veľmi rada čitam knihy a snažim sa vzdelávať, vo všetkých oblastiach (teda tie ktoré sú pre mňa zaujímave a ktoré by som dokázala premeniť v môj prospech).
Popri tom počúvam starú keltsku hudbu, tie tóny ma vždy prinútia premýšlať, že predsa som dôležitou súčasťou tohto sveta. Milujem históru a keďže študujem umenie, svoj čas trávim aj maľovaním. Milujem divadlo, tragédie, hlavne tie staré od Shakespeare. No nie vždy mám takéto kladné obdobie. Často mi "prepne" a moje telo sa potrebuje vybúriť :) hovorím tomu RESET, je to skvelá vec. Stretnutie s priateľmi, perfektný koncert, pivečko, a potom v klude zaspávam, v ušiach mi znejú tie krásne tóny metalu z koncertu. Vtedy by ste ma nechceli vidiet. Fakt reset v pravom slova zmysle :) Ale to určite poznáme všetci, i keď každy po svojom.

Ako dieťa som bola veľmi hyperaktívna (nadmieru s porovnaním s ostatnými deťmi). Som v znamení vodnára. Presne 17.2. Vždy som vyžadovala nadmiernu pozornosť, ak nebola, jednoducho som odpadla :) vždy to zabralo, ale časom mi rodičia a rodina prišli na moje"fígle", tak som zvola inú alternatívu, a jednoducho som hľadela len na seba a na to čo ma bavilo. A to bola hudba, umenie, zvieratá. Neskutočne veľa hodín (už v neskoršom veku cca 6 r.) som dokázala sediet na jednom mieste a len počúvať okolie, nie ľudí, ale všímala som si trávu, kvety, zver okolo mňa (či muchy, včely a pod.). Nemala som veľa kamarátov, nevyžadovala som to. I keď mi aj dodnes vŕta hlavou, a záležimi na tom čo si o mne ľudia myslia, ale obmedzumem to a kontrolujem sa. Momentálne presadzujem myšlienku, že ja som dôležitou osobou v mojom živote, lebo ja sama so sebou žijem celý život, a preto musím byť práve ja sama so sebou spokojna.
No to mi nestačilo, "prešla som" na ľudí. Pamätám si, v cca 8 rokoch som uvažovala prečo sa ľudia chovajú tak ako sa chovaju, ako rozprávaju a pod. Ale i toto obdobie prešlo, a mne sa vrátila hyperaktivita a trvá až doteraz. Ak nerátam tie dni ktoré ma trápia a čerpajú mi energiu, myslím že napredujem v celku kľudne. Len škoda je tá, že je viacej tých negatívnych chvíľ ako tých pozitívnych. Nech sa snažim tak sa snažim, vždy zaspávam spocitom samoty i keď to tak nie je. Často premýšlam nad vecami, ktoré nie sú v tom okamžiku podstatné. Ale to je zas iná kapitola.

Fúúha, tak som sa dneska ja rozpísala, dúfam že aspoň jeden z Vás si to prečíta, a rada by som na začiatok prebrala tú tému o snoch. Pravdepodobne sa to tu riešilo a rieši stále, no každy sme iný, s inou minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou, skúsenosťami a pod.
Tak držím palec, ak to niekoho zaujalo, rozpíšem postupne sny o ktorých by som sa chcela podeliť a poradiť s nimi :)
Brú noc. Batt.
Uctievaj a váž si prírodu a všetko čo prebýva v nej, lebo len Ona ti dokáže dať energiu a poznanie, ktoré tvoja duša potrebuje.
Batt

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 úno 2012, 12:25

Zdravim
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod skupina EPRV777 » 28 úno 2012, 12:53

Ahoj Ho !
Vítej mezi námi
Hledej Pravdu Přijmi Pravdu Žij v Pravdě
skupina EPRV777

Mysterian

Na ruce: 573.91

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod Batt » 29 úno 2012, 19:32

Rada by som sa podelila s Vami o môj prvý zážitok, ktorý si pamätám a vrámci ktorého som sa trošku uzavrela do seba.

Bolo to na jednej rodinnej oslave, ktorá prebiehala u starých rodičov. Bola som 5 ročné, malé, útle ale priebojné dieťa, ktoré malo ďaleko (vekovo) do svojich bratrancov a sesternice) a tak i moja komunikácia spočívala len v rámci rodinných vzťahov ( trvá to aj dodnes).

Keďže moji rodičia si hrkli nejaký ten pohárik vínka, rozhodli sa že u starých rodičov prespíme, taktiež i teta s manželom a s dvoma bratrancami.
Bola som najmenšia a tak som vychytala miestečko na spanie u starých rodičov na veľkej postely. Spala som na kraji, pri okne, vedľa starky,
lebo som sa bála že ma starký primakčne, bol fak veľký :D hehe..
No ako som spala, prebudilo ma to, že ma niekto doslova schmatol za nohy (členky), pamätám si ten pocit, ruky boli studené, ako by boli niekoľko hodín ponorené v ľadovej vode. Bola to chvíľa. Prvé čo ma napadlo bolo to, že si bratranci spravili zo mňa srandu a chceli ma nastrašiť, lenže tí ležali ďalej odomňa na inej postely otočení chrbtom. Ale stále som to brala ako ich žart, tak som na nich zhúkla nech prestanú, že to nieje smiešne a ľahla som si. Zaspala som, neviem po akom dlhom čase sa to zopakovalo. No to ma už viac naľakalo, keďže som ležala v postely a stále som tie ruky cítila, posadila som sa a ten pocit prestal. Došlo mi, že bratranci to nemohli byť. Bola to taká tá stará posteľ, z veľkými drevennými doskami nad hlavou a aj pri nohách, proste by nedočiahli na mňa a bola som malá a ledva do pol postele :D Nato som sa postavila že idem zbiť bratrancov (bola som fakt nahnevaná a ako malá som bola priebojna a nenechala som si nič a vždy som všetko vracala spätné keď mi niekto ublížil fyzicky / nebola som to typické dievčatko).
Ale zastala som sa pri okne, pozerala som cez zatvorené okno na strom (breza), bola zasadená priamo pred oknom, len sa tam tak jemne hojdala, fúkal vietor, a mesiac svietil priamo na ten strom a tak i jeho tieň bol na mojej nočnej košielke. Bolo to veľmi fascinujúce (doteraz rada pozorujem stromi za každého počasia). No a tak som tam len stála, úplne som zabudla nato, že pred pár minútami ma niečo držalo za nohy. Zrazu sa starká zobudila, postavila sa za mňa, chytila ma za plecia, stisla ma a otočila ma k postely. Ľahli sme si a až do rána som sa nezobudila.
Ráno som sa o tom s nikým nerozprávala, neverili by mi ( to bol moj pocit). Nikdy mi nik neveril keď som niekomu niečo vravela. Ani teraz to nie je ľahke (ale to určite poznáte). A tak som na to zabudla. Táto záležitosť sa opakovala niekoľko krát, u nás doma, a pamätám si, že cca pol roka dozadu sa to zopakovalo, ten istý pocit rúk na mojích členkoch. A to stále si nohy doslova zaplietam do periny :D
Mali ste nejaký takýto zážitok s chladnými rukami na členkoch? (nikdy som nebádala, že čo to mohlo byť a Vás názor poteší :)
Dúfam že Vám to obohatilo dnešný deň, a som rada že som Vám to tu mohla vyrozprávať. Je to moja prvá spomienka na "niečo" :)
Batt

Školák

Zpět na Jste tady noví? Představte se nám..