nová krev

Chcete se přidat do naší komunity a něco o nám o sobě sdělit? Tady máte možnost!
Pravidla fóra
Název topicu = Váš nick
V topicu uveďtě o sobě nějaké info, jako např. co posloucháte za kapely, , kolik Vám je, co studujete nebo čím se živíte, z kama jste, co děláte ve volném čase, odkud víte o tomto fóru ..atd. Klidně jakékoliv další info (samozřejmě žádné z těch co jsem vypsal není povinné, vše je dobrovolné, je čistě na Vás jak se představíte.

nová krev

Příspěvekod vladimir » 01 led 2014, 05:04

Zdravím všechny,

Nevim jak dát do kupy ten zprávnej "korektní" :-) úvod, protože psaní není zrovna moje nejčastější aktivita, ale tak vezmu to nějak ve stručnosti a jak to půjde na ruku.
Našel jsem tuhle webovku cca. 2 dny na zpět, v rychlosti jsem jí proletěl a později se k ní vrátil pač mi přišla zajímavá a nějakym způsobem mě přitahovala.
Je to vtipný a možná trochu "klíšé", ale jsem jeden z dalších který googlil, hledal informace a dostal se až sem. Snažil jsem se přez google najít recenze na nějaké knihy v českém vydání o demonologii, magii .. Vyjelo mi pár linků a jeden z nich mě hodil sem. Rád bych se něco o těchto tématech dozvěděl a jelikož jsem úplný laik tak nevím kde správně hledat a jaké knihy by byly vhodné pro záčátek/na úvod. Myslím si že tato místnost by mohla být dobrým startem jak někoho poprosit o radu .. a možná by měl někdo zájem a chut´se semnou podělit o nějaké zásadní/základní informace. Poradil by někdo? Také je super zároveň to spojit s tím že o sobě zde můžu napsat pár slov a trochu se představit .. o čemž toto místo vlastně je .. V mém profilu najdete nějaké to stručné info o mých zájmech .. tzn. kdo bude chtít může mrknout rovnou tam. Není třeba to psát i sem si myslím.

Stručné info..
Jsem z Moravy, 10 let vegetariánem, miluji široké spektrum hudby (viz. profil) a kreativní umění .. hlavně lepenou koláž které už nějaký ten čas tvořím ..
jako určitě spousta z Vás mám slabost, nadšení pro film .. duchařiny/horror, jelikož je v tomto stylu i hodně nekvalitního odpadu tak si hodně vybírám. kvalita nad kvantitou rozhodně vyhrává. Několik týdnů zpět jsem usedl do kina na THE CONJURING. Ten snímek mě na poprvé dost rozbil, dost teda síla. Nedalo mi to a ještě ten samý týden jsem to dal v kině znova, ale tentokrát bez přítelkyně. Když jsem se v noci vracel domů tak jsem se otáčel za sebou a měl v kalhotách naděláno jak prase :-) Ve sluchátkách na cestu jsem měl nachystáno SHINJUKU THIEF což je dost temný atmosférický projekt, neumím popsat tak zkuste vygooglit ... kdo zná black metal/drone/noise projekt GNAW THEIR TONGUES, THE ADERLATING ..tak by mohl mít rád i atmosféru ST (který jsem mimochodem neměl odvahu si pustit .. no úplný návrat do dětských let kdy mi horror nedával zrovna nejlepší spaní)

Ten příběh okolo CONJURING mě hodně fascinoval, vzbudil ve mě pár otázek a i když to může znít blbě tak toto je jeden z důvodů proč bych si rád něco přečetl o zmíněné magii, demonologii. Nikdy jsem neměl potřebu, touhu se nějak zajímat o toto téma až nyní. Druhý důvod je .. Mám starší sestru která se mi před pár měsíci svěřila s tím že jí nějaký čas v jejím bytě za určitých okolností provázela přítomnost poltergeista/zlé energie která jí stěžovala život v takové menší peklo. Co jsem slyšel tak z toho šla celkem husí kůže a divný pocit že toto je vůbec možné. Když např. sestra spala v ložnici (matka vedle v pokoji) a těžký stůl ze skleněnou deskou hlučně pochodoval v bytě a nikdo jiný tuto aktivitu neslyšel jen ona apod.

Mám akorát nějaké základní informace a vlastní zkušenost s duchovní ezoterikou, a okrajově s meditací

Pokud někdo by měl zájem komunikovat tak bych byl rád.
Mějte se fajn

Vl.
vladimir

Školák

Na ruce: 291.67

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: ... nová krev ...

Příspěvekod pohroma » 01 led 2014, 10:16

Ahoj vítám tě na fóru. Mohu se zeptat kolik je tvé sestře? Poltergaist se docela často spojuje s osobami v pubertálním věku a nebo lidmi psychicky nevyrovnanými. Nejedná se o ducha, ale (když to trošku přeženu) o určitý druh telekineze. V případě tohoto fenoménu by však přesouvání nábytku v místnosti vnímali všichni, kteří by v místnosti byli. Víc by ti dokázali vysvětlit Jarda ze skupiny EPRV 777 a Sam, kteří mají v této oblasti mnohem více zkušeností.
pohroma

V.I.P

Na ruce: 1,030.26

Poděkoval za: 17 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Příspěvekod vladimir » 01 led 2014, 11:36

Ahoj.
Díky za reakci, potěšilo.
Mojí sestře je 35 let. A co se týče té aktivity tak veškeré rány, bouchání, pohyb předmětů byl určen jen pro ní.
vladimir

Školák

Příspěvekod Drapi » 01 led 2014, 11:48

Vítej na fóru :P Myslím, že je tu pár lidí, kteří by ti mohli s těmihle informacemi pomoct :P A mimochodem, když jsem viděl název topicu a tvoji přezdívku, tak jsem si okamžitě představil Vlada :D
Drapi

Školák

Na ruce: 189.04

Poděkoval za: 2 příspěvky

Příspěvekod vladimir » 01 led 2014, 12:42

Ahoj Drapi.
taktéž děkuji za reakci !!
budu rád když mě odkážeš na někoho kdo by mi mohl poradit. byl bys ochoten mi poslat nějaký odkaz přímo na profil osoby ? já bych jí pak rád napsal.
pokud preferuješ mi ten kontakt poslat do zpráv na můj profil či na chat tak to nechám na tobě.

Děkuji moc

Vlad.
vladimir

Školák

Příspěvekod pohroma » 01 led 2014, 12:55

Jestliže se jedná o pohyb a hluk, který zaznamenala pouze tvá sestra, nejedná se podle mého názoru o poltergeist. Tím spíš by ses měl spojit s Jardou Drábkem, který má profil i zde na fóru.
pohroma

V.I.P

Na ruce: 1,030.26

Poděkoval za: 17 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Re: nová krev

Příspěvekod Sam Tektzby » 01 led 2014, 22:06

zdravim
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Zlinsky kraj?

Příspěvekod vladimir » 01 led 2014, 22:35

Mimochodem někdo ze Zlínského kraje nenajde se?
V
vladimir

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 01 led 2014, 23:28

Od toho tu je seznamka ve všeobecnýhc, pokud se nepletu. Hoď to tam, ať se představovák nezahltí.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod thechosenone729 » 02 led 2014, 00:04

Ak môžem sa opýtať ako a prečo si prešiel na vegetariánstvo :D lebo ja sa chystám tiež tak by som niečo možno chcel sa opýtať.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,409.09

Poděkoval za: 6 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod vladimir » 02 led 2014, 00:29

Sam Tektzby píše:Od toho tu je seznamka ve všeobecnýhc, pokud se nepletu. Hoď to tam, ať se představovák nezahltí.

ahoj,
chápu, beru na vědomí
díky
měj se fajn

thechosenone729 píše:Ak môžem sa opýtať ako a prečo si prešiel na vegetariánstvo :D lebo ja sa chystám tiež tak by som niečo možno chcel sa opýtať.

ahoj,

u mě přechod na bezmasou stravu byl hodně z etických důvodů. přešel jsem ze dne na den na vegánskou stravu kterou jsem si udržel přez cca 2 roky, poté jsem přešel na vegetariánství které trvá do dnes. rozhodně toho nelituju a cítím se líp, tahle strava mi sedí líp a je mnohem pestřejší a zajímavější

uplně počáteční impuls k rozhodnutí bylo přez muziku, na HC koncertech jsem v minulosti potkal lidi kteří byly vegáni/vegetariáni, taktéž spousta kapel které i mimo to podporovali práva zvířat a věci kolem toho což mi přišlo dost zajímavé a fascinující. začal jsem sbírat informace o veg. stravě, velkochovech ... šlo to už pak rychle.

pokud budeě se chtít na něco zeptat, ptej se, pošli mi zprávu na profil, či můžeme pokecat na chatu. at tady nedělám diskuzi o vegetariánství .. :-)

V
vladimir

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 02 led 2014, 03:11

Ještě malinká "věcná", poprosím jeden příspěvek na uživatele, ať to nemusím pořád editovat a slučovat.
Jo jinak démonologie/nekromantie/zaklínačství/zaříkávačství/folklór, v tomhle okruju něco málo vím. A finálně koukni na tohle, je tam i malý info co jsem vyhrabal o Warrenech.

the-conjuring-2013-t5796.html
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 02 led 2014, 15:03

Vítej :) I když píšeš, že psaní není tvoje nejčastější aktivita, přesto se jevíš jako velmi psavý :D Co se týče filmu V zajetí démonů, tak i na mě silně zapůsobil :)
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,981.60
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 116 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 02 led 2014, 17:31

No teď nám moc nepíše :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod vladimir » 02 led 2014, 18:45

Sam Tektzby píše:No teď nám moc nepíše :D

už píšu, nějak jsem se k tomu nedostal :-)
jo jinak ten odkaz na text o Warrenech jsem četl, díky. já jsem zkoušel vygooooglit nějaký knížky v pdf od nich v AJ, ale zatim jsem nic nenašel. v angličtině to bude boj, ale českej překlad pochybuju že nějakej je. kdybys věděl a měl typ kde to najít budu velmi rád.

ještě bych se zeptal ohledně filmu: The Haunting in Connecticut. http://www.csfd.cz/film/243665-hruza-v-connecticutu/
už je to nějakej ten pátek co jsem na to koukal. na poprvé celkem dobrý .. ve srovnání s The Conjuring dost slabé, ale jo nějaký scény nebyly zlý. tenhle snímek byl též inspirovanej skutečností nebo to byla pouze taková "fake story" ?? co vy na to bavil Vás?

co se týče duchařskejch/horror filmů tak moc dobrejch sem jich nenašel. možná špatně hledam, ale každopádně pokud máte nějakej žhavej typ i starší na něco (provařeného/neprovařeného) co stojí za to dejte vědět. pokud jste neviděli tyhle věci .. zkuste na to mrknout

Shutter (2004-Thajsko)
http://www.csfd.cz/film/197195-shutter/
tohle mě mile překvapilo, duchařina u který jsem se i sem tam bál. stojí za to na to kouknout zkuste to

La Casa Muda (2009-Uruguay)
http://www.csfd.cz/film/280253-tichy-dum/
nízkorozpočtovej minimalistickej film, ale mě to bavilo.

Marebito (2004-Japonsko)
http://www.csfd.cz/film/189578-marebito/
průměr

Heled když se zajímáš o magii .. Co si myslíš o knize: Milan Nakonečný-Magie v historii, teorii a praxi ?? Já si jí ted opatřil a chystam se na ní tak by mě zajímal tvuj názor/postřeh na ni. Nikdy jsem nic ještě o tom nečetl jak jsem zmínil prvně, tak snad to nebude moc těžký na začátek. uvidíme, zkusim to

ps: je povoleno v příspěvcích nechávat odkazy na webovky?
vladimir

Školák

Příspěvekod martink » 02 led 2014, 18:53

v tomto případě ano, zejména pak když chceš přímo odkázat na danou skutečnost u které to jinak nejde, třeba v tomto příspěvku.
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Další

Zpět na Jste tady noví? Představte se nám..