Oregon Vortex (Oregonský vír)

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Oregon Vortex (Oregonský vír)

Příspěvekod darren_specter » 26 úno 2009, 20:42

Obrázek

Když se blížíte k místu nedaleko městečka Gold Hill na pobřeží Sardine Creek v americkém státě Oregon, něco vám tu nehraje - stromy

rostou ve zvláštních úhlech a jakmile se sem přiblíží hejno ptáků,rychle změní směr.Po zapálení cigarety vám kouř začne stoupat do

spirály. Oblasti o velikosti asi 55 metrů čtverečních se říká Oregonský vír. Vyskytují se tady četné anomálie a neplatí tu mnohé

fyzikální zákony. Jakmile do oblasti vstoupíte, tajemná síla bude působit i na vás - vír vás bude táhnout do svého středu a vy se budete

automaticky naklánět, aby jste udrželi rovnováhu. Těžká ocelová koule visí šikmo a předměty jako např. koště je v rovnováze při náklonu

10 stupňů.

Obrázek

Prázdná sklenice se na šikmé ploše kutálí nahoru,Hrst papírových útržků vyhozených vzhůru se bude chvíli spirálovitě vznášet,stejně jako

kouř.Expozimetr, převádějící světlo na elektrický proud a zaznamenávající jeho hodnotu na číselné stupnici, ukáže velké odchylky mezi

denním světlem uvnitř kruhu a mimo něj. Kompas zde jednoduše nefunguje vůbec.V této oblasti se nedaří vegetaci, stromy rostou směrem

pryč od víru.

Obrázek

Obrázek

Uprostřed „Oregonského víru" stojí stará dřevěná chata, která zhruba koncem 19. století sloužila jako puncovna drahých kovů a mincí.

Anomální gravitační vlivy však působily natolik rušivě, že chata byla už roku 1890 zase opuštěna. V tehdejších letech stála ještě hezky

vzpřímeně avšak během doby ji „vír" do sebe pomalu vtahoval.

Obrázek

Na fotografiích se jevíte menší nebo větší, záleží v jaké části stojíte:

Obrázek
Obrázek

Vědci případ uzavírají jako vliv mimořádně silného magnetického pole,aniž by vysvětlili, proč tento "magnet" přitahuje i nemagnetické

materiály, jako dřevo a listy. Domnívám se že se jedná spíše o anomálii gravitační.
Naposledy upravil Anonymous dne 10 bře 2009, 23:01, celkově upraveno 1
Důvod: Změna názvu na malá písmena
The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art, science and life."

- Albert Einstein
darren_specter

Školák

Na ruce: 23.12

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Oregon Vortex (Oregonský vír)

Příspěvekod aumirek » 14 čer 2009, 14:43

zajímávé o tomhle jsem neslyšel ale s tím přitahováním a magnetem u listí nemaš tak docela pravdu.Teda nemusí to bejt magnetismus ale jiná síla co přitahuje listí.Doma mám na telce kvetináč a když telku zapnu tak ty kvetiny teda je to blázen přiskočí asi tak 2 cm směrem k obrazovce.
aumirek

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Skepitk1 » 24 čer 2009, 11:53

jednou jsem o tomhle slysel v televizi a myslim si ze je to velice zajimave a neco podobnyho je i v Cesku ze auta jezdi ,na urcitym miste do kopce
SKEPTIK ČÍSLO 1
Skepitk1

Školák

Na ruce: 0.00

Příspěvekod aumirek » 24 čer 2009, 13:00

máš pravdu stalo se to i v česku zaparkoval auto a rozjelo se mu do kopce.Byla tam i telka a natáčeli to ukazovali to měli vodováhu a jak auto tak i balon se kutálel do kopce nikdo to nijak nevysvětlil
aumirek

Příspěvekod Skepitk1 » 25 čer 2009, 11:54

jo ale uz si nepamatuju na jakem miste to bylo taky dobra zahada xD
SKEPTIK ČÍSLO 1
Skepitk1

Školák

Příspěvekod Klas Jaroslav » 13 črc 2009, 21:40

Uváděné přiskakování listů k televizi je zapříčiněno nabitím obrazovky elektrostatickou elektřinou, ihned po zapnutí televize.O tom se přesvědčíte snadno tak,že ihned po jejím zapnutí položíte na obrazovku prst,při jeho pohybu po obrazovce uslyšíte praskot.To elektrický náboj z obrazovky přechází do vašeho těla.U kytky je to tak,že má velice vodivé listy.Po nabití obrazovky vysokým napětím se indukuje v listech náboj opačné polarity.Náboj stejné polarity přechází co nejdále od obrazovky.Protože se nesouhlasné náboje přitahují ,tak jsou listy nejblíže obrazovky, k ní přitahovány.O žádný mimořádný jev se nejedná.
Klas Jaroslav

Školák

Na ruce: 130.53

Příspěvekod aumirek » 13 črc 2009, 21:58

jasné ani jsem netvrdil že to je záhada nebo magnet věděl jsem že to má jednoducé vysvětlení ale popravdě netušil jsem co je přitahuje.Jinak opravdu se ta obrazovka nabudí a přiložíš li k ní doutnavku rožne se
aumirek

Příspěvekod darren_specter » 14 črc 2009, 00:57

Klas Jaroslav píše:Uváděné přiskakování listů k televizi je zapříčiněno nabitím obrazovky elektrostatickou elektřinou, ihned po zapnutí televize.O tom se přesvědčíte snadno tak,že ihned po jejím zapnutí položíte na obrazovku prst,při jeho pohybu po obrazovce uslyšíte praskot.To elektrický náboj z obrazovky přechází do vašeho těla.U kytky je to tak,že má velice vodivé listy.Po nabití obrazovky vysokým napětím se indukuje v listech náboj opačné polarity.Náboj stejné polarity přechází co nejdále od obrazovky.Protože se nesouhlasné náboje přitahují ,tak jsou listy nejblíže obrazovky, k ní přitahovány.O žádný mimořádný jev se nejedná.

To věřím, ale zřejmě se bavíte "o koze" a my " o voze". Nevšimnul jsem si že by se tu řešilo přitahování věcí elektrostatickou elektřinou
The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art, science and life."

- Albert Einstein
darren_specter

Školák

Příspěvekod pudingg » 14 črc 2009, 01:37

Zajímavé....o tomhle místě slyším poprvé:)ale nedivím se,že v té chajdě nikdo dlouho nevydržel...Každopádně by mě,ale zajímalo jaký by to asi mělo na člověka dopad..(to záření nebo co to vlastně je).... !001!
Nikdy neměj strach ze stínů.Prostě znamenají,že někde nablízku svítí světlo:)))))))
pudingg

Školák

Příspěvekod aumirek » 14 črc 2009, 08:29

Daren pokud si pamatuješ co jsi psal kousek výše sám jsi psal že vědci nevysvětlili jak je možné že to přitahuje i věci nemagnetické tak jsem dal příklad s tou květinou jako také možné vysvětlení.Ale pánu bohu v tvém zastoupení se znelíbilo že jsem něco řekl tak mi zase udělil durazné varováni že porušuji pravidla.No v pánaboha nevěřím ba nechci s ním mít nic společného pro to co vše dělá takže když pánbuh v tvé podobě uzná za vhodné tak mne za to klidně vyhod s lidmi jako ty nemusím .
aumirek

Příspěvekod Klas Jaroslav » 14 črc 2009, 09:59

Nechci vylučovat,že v oregonu nějaké magnetické anomálie jsou.Na druhé straně je atraktivita místa výhodná pro obchodníky.V jejich zájmu je anomálnost místa uměle zvětšovat a tím mít od návštěvníků větší težby.Podobně se chovala katolická církev.Například s takzvaným "Turinským plátnem".Kdyby se jedno ztratilo,tak se za čas zázračně objevilo v Česku.O peníze jde v těchto případech na prvém místě.Každý člověk je ,po řádně prospané noci,ráno o něco větší ,než večer(hlavně pokud za dne stojí hodně na nohou.Je to způsobeno tělní hmotou v kloubech,která se vahou těla přez den deformuje.V noci, na lůžku, se opět roztahne.Nakloněná stavba může být způsobena i lidskou činností,kvůli zisku.I u nás jsou místa kde převládající větry nasměrují stromy,že rostou šikmo.Já jsem na uvedeném fotu nic průkazného nespatřil.Ohledně olovněné koule lze vychýlení způsobit zakopáním magnetu v zemi nebo vedle ve stěně.Také vytvořením ocelové koule,která je v jedné polovině dutá a druhá polovina vyplněna co nejtěžším kovem.Pak po zavěšení se zákonitě tato koule vychýlí od teoreticky předpokládaného těžiště a zůstane v těžišti skutečném.
Lidstvo miluje záhady.proto se najdou vždy lidé ,kteří je napomáhají i uměle vytvořit.
Klas Jaroslav

Školák

Příspěvekod Klas Jaroslav » 14 črc 2009, 10:02

Místo olovněné koule patří ocelové.
Promiňte.
Klas Jaroslav

Školák

Příspěvekod aumirek » 14 črc 2009, 11:45

klas souhlas i když připouštím jakékoliv vysvětlení tak většinou jde o lidskej podvod a klam.Přesto někdy nad tím zustává rozum stát.A jak jsem psal výše tento jev se vyskytl i u nás a vysvětlit to nikdo nedokázal.Jen nejsme tak podnikaví takže tam nepostavíme kapličku a nelákáme turisty.U nás tam byla telka a natáčela to dala na cestu vodováhu a vedle položila flašku ta se začala kolet nahoru a to opakovali vícekrát.
aumirek

Příspěvekod Klas Jaroslav » 14 črc 2009, 17:21

I Vámi uváděné může být pouze klamem.Někdy okolní krajina zkresluje skutečnou rovinu.Jde o chybné vjemy očí a mozku.Na ČT 2 běžel program,který pak za podvody a ohlupování lidí dostal cenu :"Bludný balvan", byl předčasně ukončen.Váž argument s vodováhou je také neprůkazný.Stačí upravit vodováhu tak,aby ukazovala vše,jen ne rovinu.A záhada je na světě.Někdy i skutečné záhady vypadají záhadně,ale pouze do doby než se objasní.Například kdysi proběhla tiskem zpráva,že v Polsku,v hlubinném dole ,horníci spatřili jak padají dolů jakési svítící paprsky(jakési svítící úsečky).Já jsem později laboratorně zjistil,že tento úkaz způsobují pouhé kapičky vody ,které padají ve znečištěném ovzduší a jsou vystaveny působení elektrického pole.V laboratoři to už záhadně nevypadalo.Ale ,hluboko pod zemí ,to byl pro horníky zážitek na celý život.Ještě větším efektem jsou svítící mlhoviny. To je popsáno ,s dalšími věcmi na mém webu
Kód: Vybrat vše
http://avyboje.webzdarma.cz/

Při práci ,se svítícími mlhovinami, začátky připadají zajímavé.Nakonec ale přijde doba, kdy se člověk vytváření svítících mlhovin také" navolí.",,
Naposledy upravil panter dne 08 dub 2010, 10:52, celkově upraveno 2
Důvod: link do code
Klas Jaroslav

Školák

Příspěvekod aumirek » 14 črc 2009, 18:28

klas souhlas vše muže bejt klam bud vědomej nebo nevědomej ale bral jsem že ta telka chtěla ukázad záhadu pravdivě a nepoužila třebas záměrně upravenou vodováhu a jak říkám mnohdy jsou to záhady na které je naše věda zatím krátka ale skutečnost muže bejt až zoufale jednoduchá
aumirek

Příspěvekod darren_specter » 08 dub 2010, 00:34

Zrovna jsem na Oregon Vortex četl nějakou kritiku, že spousta těch efektů jsou triky a optické klamy , možná že i nějaký ten fake s magnetama jak psal pan Klas, asi jsem se nechal moc unést hypem 'ss13'

- Albert Einstein
darren_specter

Školák

Další

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy