Otherkin

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Otherkin

Příspěvekod Sethe » 30 črc 2008, 20:10

Otherkind - jako jiná rasa, prostě lidé s duší anděla, vampýra, mimozemšťana a podobně. No ano, zní to trošku šíleně, ale rozhodně je to zajímavé téma.. Nevíte o tom někdo něco? či nějaké zážitky? či snad si někoho takového znáte nebo se za něj považujete sami?
Na internetu je toho spousta, i když spíš v angličtině.
btwe já teda nevím,jestli tohle je správné umístění tématu, však admini už si poradí.. :)
Sethe

Školák
 
Příspěvky: 34
Registrován: 22 črc 2008, 19:20

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod Akyana » 25 lis 2008, 11:05

Otherkin.

Bytosti, které, ač mají momentálně lidskou formu těla, jejich mysl a astrální tělo má formu jinou.
probíhá u nich takzvané probuzení, kdy si uvědomí kým jsou a často tím dozrají.
Otherkin jsou přesto ovšem z největší části lidé, protože tělo opravdu formuje mysl- nehledě na společnost a nutnost komunikace.
Často mají zvýšenou intuici, parapsychologické schopnosti, pocity..že sem nepatří..,jsou jiní, často samotářští, často cítí ty části těla, které jejich lidské tělo postrádá, ale astrální má- např křídla,často mají navázán styk s jinými bytostmi stejného i jiného druhu, často mají velkou fantazii a často je lze těžko rozeznat od snílků, lhářů a psychicky nemocných.

Fenomén Otherkinu je velmi rozšířený a zdá se mi, že narůstá.

Možná je to tím, že spousta lidí medituje a provozuje magii a často lidé meditují na drogách.
To může přitáhnout bytosti s jinak formovanou myslí, než je mysl běžně lidská, protože celé kolektivní podvědomí lidstva se mění .

Být otherkinem není snadné a často není možné o tom mluvit bez toho, aby byl jeden zesměšňovám, zatracován a nebo prostě nepochopen.


Milí otherkinkové, držím vám všem moc palce na vaší cestě

S láskou

Akyana
http://www.branadoticha.net
Uživatelský avatar
Akyana

Mysterian
 
Příspěvky: 1858
Registrován: 20 zář 2008, 19:25
Bydliště: Stín jogína

Na ruce: 517.64

 Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Karma: 1
Re: Otherkin

Příspěvekod black master » 02 pro 2008, 18:55

Zhrniem to Otherkin je clovek s neluckov dusov pokial viem.
<a href="http://fsonline.unas.cz/" target="_blank" title="Simpsonovi CZ a Futurama CZ ke shlédnutí online">Simpsonovi a Futurama ke shlédnutí online</a>
black master

Učeň
 
Příspěvky: 202
Registrován: 30 lis 2008, 17:08

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod Akyana » 10 pro 2008, 08:41

O otherkinech

Pro běžné čtenáře je vcelku nepravděpodobné, že by se už setkali s pojmem otherkin a pokud už ano, tak je možné, že díky různorodosti v kvalitě informací na internetu o něm mají pochybné informace. Na pojmu otherkin je totiž největší problém ho vůbec definovat, jelikož u této problematiky platí, že každá komunita ho definuje jinak a většinou tak má každý jedinec svou vlastní tézi. Proto by jsme si radši napřed měli ujasnit co to vlastně takový otherkin je, než začneme rozebírat zbytek této problematiky. Slovo „otherkin“ raději necháme v jeho anglické podobě, protože český překlad by zněl něco jako „jino-druh,“ což je sice velice povedený, děsně znějící paskvil, ale vskutku není nutné takto znásilňovat češtinu. Pro zjednodušení budeme v další části článku uvádět běžně užívanou zkratku „kin“ místo „otherkin“.
Pojem Otherkin

Jak již bylo napsáno výše, kolik komunit a kinů, tolik názoru na to, co to vlastně je. Snad jediná definice, na které se shodne většina zúčastněných je následující: „Otherkin je někdo, kdo má v sobě něco ne zcela lidského.“ Naneštěstí zde soulad končí a nastává ostrá debata na téma, která teorie má pravdu. My se budeme držet této definice, protože asi nejlépe vystihuje podstatu celé problematiky kinů a neodporuje názorům většiny.


Procitnutí
Procitnutí (anglicky Awakening) je označení procesu, kdy si jeden uvědomí, že se v něm nachází něco ne zrovna lidského. Někdo procitnutím označuje pouze první období poznávání své identity, zatímco jiný tvrdí, že se jedná o kontinuálně probíhající proces, protože neustále přicházíme na něco nového. Procitnutí běžně nastává kolem 12. - 16. roku života, ale procitnout může kdokoliv, kdykoliv. Může se jednat o proces klidný, kdy se s procitajícím jedincem nic závažnějšího nestane, ale někdy se jedná i o proces s velice bouřlivým průběhem, který může mít i dopad na fyzický stav daného jedince, ať už pozitivní nebo negativní. Procitnutí lze rozdělit na „skokovité“ a „kontinuální“.

Skokovité
Jedná se o proces, kdy dotyčný zjišťuje informace v krátkých obdobích, která jsou však následovaná obdobími bez ničeho nového. Toto je typičtější u kinů, kteří se nevěnují své vlastní podstatně a identitě a „jen tak občas“ se k něčemu novému, zpravidla náhodou, dostanou.

Kontinuální
Jak už název napovídá, jedná se o proces, při kterém dotyčný zjišťuje informace vcelku plynule. Tento proces je zpravidla vyrovnanější než „skokovité“ procitání, informace přicházejí postupně a nepůsobí tolik problémů. Tento typ procitnutí je typičtější u kinů co se věnují meditaci, sebepoznávání a obecně se o tyto věci aktivně zajímají a nečekají až se k nim občas dostane nějaká informace náhodou.Teorie

Teorie inkarnovaných bytostí
Tato teorie vychází z východních představ o reinkarnaci. Teorie předpokládá, že pokud se může převtělovat člověk i do jiných forem, tak by to měli dokázat i jiní tvorové, včetně těch, kteří původně neměli hmotné tělo (astrální bytosti). Právě kvůli těmto argumentům zastáváme tuto teorii. Tato teorie se též dělí na verzi, která počítá s duší, jako něčím nesmrtelným a druhou, která jí na drhou stranu nesmrtelnost nepřičítá.

Teorie dědičnosti
Tato teorie počítá s tím, že na Zemi před dávnými časy přebývaly „nadpřirozené“ bytosti, které se křížily s lidmi a přestože se jejich geny přenášely, tak postupně řídly. Podle této teorie jsou dnešní kini jen slabou ozvěnou oněch „dávných časů.“

Teorie spojení
Tato teorie vychází z předpokladu, že ti lidé, kteří o sobě tvrdí, že jsou kini, jsou ve skutečnosti pouze ve spojení s entitou, ať už fyzickou, tak astrální, která je ovlivňuje. Někdy dokonce až do té míry, že sami začnou věřit, že danou entitou jsou.

Teorie přejímání archetypů z kolektivního podvědomí
Tato teorie počítá s tím, že v kolektivním vědomí lidstva jsou uloženy informace o tom, jak má vypadat určité stvoření (vlk, medvěd, elf, drak, anděl, etc.). Na toto kolektivní nevědomí se člověk může připojit a ať už chtě, či nechtě, si z něj přivlastní archetyp v něm uložený. Samozřejmě přijatý archetyp následně z části upraví tak, aby se dal na něj aplikovat. Po této „asimilaci“ se dotyčný začne cítit jako „něco nelidského,“ protože se v něm začnou křížit dva archetypy, člověk a ten, který přijal.Jak poznat zda jste otherkin?

Kdokoliv kdo o téhle tématice něco ví a nechce vás pouze zmanipulovat, nebo není mentálně zaostalý, vám nebude říkat co jste zač, to musíte vědět vy sami. Toto prohlášení zní sice velice hezky, ale velmi často se jeví jako značný problém, hlavně pokud Vaše přesvědčení je shodné s naším a přikládáte původ vašeho „kinismu“ minulým životům a inkarnacím. V tomto případě nejspíš řešíte, jak se k vašim vzpomínkám na minulé životy dostat a zjistit, cože to vlastně jste zač. Je dost možné, že ve vašem pátrání se několikrát spletete a budete si nějakou dobu myslet o sebe myslet, že jste úplně něco jiného, než jste si mysleli doposud. Také vaše pátrání můžete provádět možností pokusu a omylu, kdy si chvíli „vyzkoušíte“ typ, který vám přijde, že by mohl být váš a pokud na vás padne, tak potom výborně, máte po starostech, pokud nepadne, tak ho „odhodě“ a zkuste jiný. V těchto věcech jsou hlavně důležité dvě podstatné věci.

1) Buďtě upřímní
Asi to nejdůležitější doporučení co vám kdo může dát. Buďtě upřímní jak k druhým, kteří se vám snaží pomoct, tak hlavně k sobě. Nic si nenalhávejte, není to k ničemu dobré a jen vám to bude bránit k zjištění toho, co opravdu jste.

2) Neřiďte se tím, co se vám přijde „cool“
Tahle rada přímo vychází z předchozí. V procesu objevování své podstaty nehleďte na to, co se vám líbí a co byste toužili být. Sice to může být pravda, ale taky to může být jen vás dětský sen, který se teď snaží prosadit. Naučte se naslouchat vašim vnitřním pocitům, ne tomu, co společnost považuje za hezké a výborné.Lze poznat zda je někdo jiný otherkin?

Tohle je značně zapeklitá otázka, kde dostanete většinou přímou odpověď „ano/ne.“ V této problematice má většina kinů dosti vyhraněný názor, zpravidla podložený aspoň nějakým argumentem. Kina jen velmi těžko poznáte podle vzhledu, vypadá jako člověk, i když některý nemusí vypadat až tak obvykle a může mít značně extravagantní vzhled, tak se v dnešní době ztratí v davu a vy si ho jen z těží všimnete. Zajímavější situace nastává pokud se s dotyčným pustíte do řeči. Většina kinů jsou velmi inteligentní jedinci, hlavně proto, že neustále něco studují, co by jim pomohlo objasnit, co jsou vlastně zač, kteří jsou dost často nadšenci do různým extrémních koníčků, které by člověka jen těžko napadly a valná část z nich často ráda diskutuje o filosofii. Toto pochopitelně není pravidlem, podle kterého poznáte kdo je kin a kdo ne. Další možný způsob poznání kina, je tzv: „přítomnost.“ Jedná se o jistou vlastnost, která je vlastní většině silných osobností, ale dejte pozor, tuto vlastnost mají jak lidé tak kini, pouze u kinů je procento její rozšířenosti podstatně vyšší než u lidí. „Přítomnost“ se projevuje tak, že si dotyčného většinou všichni všimnou, když někam přijde a když odejde, tak si ho většina lidí pamatuje už po prvním setkání, je to určité vyčnívání z davu.
Pozorný čtenář by se mohl teď zeptat, zda je vlastně nějaký rozdíl mezi kiny a normálními lidmi. Po pravdě je jeden dosti podstatný, a to sice typ energie. Většina kinů má energii značně odlišnou od lidské, ale tohoto „detailu“ si všimne jen někdo zběhlý ve čtení energie a ne vždy je tato diagnoza stoprocentní, protože někteří, zpravidla značně paranoidní kinové, svou energii dovedou zkušené skrýt za systém štítů, takže do okolí vyzařuje jen něco jako uměle vytvořená lidská energie.Typy otherkinů

Zde uvedeme nejznámější a nejrozšířenější skupiny otherkinů, těchto skupin je velmi mnoho a je téměř nemožné všechny vyjmenovat. Ke každé skupině bude vypsáno určité vnitřní rozřazení, které popíše jednotlivé typy dané skupiny, pochopitelně nebudou všechny, proto prosím neberte tento výčet jako úplný a konečný.

Draci

Draci západní – Klasický ještěr plivající oheň. Vyskytuje se v Evropské lidové slovesnosti, kde je zpravidla zpodobňován jako zlo v boji s dobrým rytířem.

Draci východní – Tento typ vychází z východní představy o dracích, hlavně z oblasti Číny a Japonska. Tento typ je symbolem síly a moudrosti.

Hydry – Mnohohlaví draci. Pokud je nám známo, tak se přesně neví odkud tento typ pochází, ale obecně se tvrdí, že z oblasti Řecka a Říma.

Mořští hadi – Tento typ pochází z oblasti Skandinávie, hlavně ze starých dob vikingů.

Hvězdný/nebeský drak – Tento typ se neopírá o žádnou nám známou mytologii. Popisuje draka jako bytost co je pohybuje astrální sférou, nebo mezihvězdným prostorem, oba tyto modely se drží představy o energetickém těle.


„Pohádkové stvoření“

Víly – Zpodobněny ve většině kultur jako neposedné a hravé bytosti, které lidem v minulosti komplikovaly život.

Nymfy – Duchové přírody, kteří mají dohlížet na stromy, lesy a určitou rovnováhu v přírodě.

Satyrové – Satyrové jsou proslulí svou erotickou vášní a šílenými kousky. V minulosti byli kvůli těmto vlastnostem často zaměňování za ďábly.

Jednorožci – Proslulí koně s rohem na hlavě, kteří byly v minulých dobách zobrazováni jako symbol čistoty a nevinnosti.

Mořští lidé – Bytosti opředené mnohými legendy a mýty, které mají údajně žít na dně oceánů a moří.

Elementálové
Kategorie elementálů se dále nedělí. Každý elementál reprezentuje živel, z kterého je stvořen a sdílí jeho vlastnosti.

Elfové
Elfy lze obecně rozdělit na dvě velké kategorie. Na tu, která je původem ze Země a tu, která je z původem z jiné planety.

Avalonští elfové – Rasa elfů údajně žijící na legendárním ostrově Avalonu.

Elanari – Asi nejznámější rasa elfů z jiných planet.

Sidhe – Špatně zařaditelná kategorie, dá se zařadit k elfům, k „pohádkovým bytostem“ a eventuálně i do samostatného oddílu. Sidhe jsou bytosti z keltské mytologie, které se z části živí energií lidí, žijí pod zemí a jsou poněkud temnějšího ražení, než jejich příbuzní.

Stíny
O stínech se ví pouze to, že jejich energie je temnější než nejčernější noc a to, že nikdo přesně neví, proč tu vlastně jsou a odkud se vzali. Někdo je řadí mezi
elementály.

Démoni
Démoni se dělí na dvě zásadní kategorie. Na neblaze proslulé padlé anděly a na chaotické bytosti.

Padlí andělé – Andělé, kteří byli vyhnáni, či odešli z nebe, postupem času se z části z nich stali démoni.

Chaotické bytosti – Bytosti tvořené z chaosu. Nejsou „zlé ani dobré,“ zato se projevují jako značně nestabilní a často rychle zanikají.


Andělé
Do kategorie andělů se nepočítají pouze klasičtí andělé z Bible, ale i ostatní služebníci jiných bohů.

Andělé – Klasičtí andělé z Biblické tradice, dělí se na několik skupin podle funkce a statutu.

Valkýry – Obdoba andělů v severské mytologii, tyto bojovnice odváděly duše mrtvých z bojiště do Valhally.

„Nebešťané“ (Celestials)
Do této skupiny zahrnout snad všechny typy astrálních bytostí, které nenáleží do jiné. Obecně jsem lze zařadit cokoliv co má původně pouze astrální tělo, například anděly nebo démony.

„Hvězdná semínka“ (Starseeds)
Tímto termínem se zpravidla popisuje inkarnovaný obyvatel původně jiné planety, který nepatří do jiné kategorie.

Vampýři
Nejrozšířenější skupina, která se někdy započítává mezi kiny a někdy se od ní naopak distancuje. Vampýry lze obecně rozdělit na dva typy.

Sanguinariani – Jedinci co mají zpravidla dárce, od kterého se „krmí“ a z jeho krve si berou energii.

Energetičtí vampýři – Jedinci vysávající energii z někoho jiného bez pomoci krve jako media.

Theriani
Jedná se skupinu, kam zahrnujeme všechny inkarnované zvířata původem ze Země.
Postoj komunit k fenoménu otherkinů

Většinu webových komunit, které se zabývají problematikou kinů lze rozdělit na dva typy: Otevřené komunity, kde je podněcovaná otevřená a veřejná diskuze a privátní útočiště určené jen pro určitou skupinu kinů a lidí, kde se většinou řeší otázky a diskuze na méně „uhlazené“ úrovní a většinou se v nich vyskytují podstatně zajímavější názory. Bohužel uzavřené komunity mají relativně častou tendenci se zvrhnout v něco podobného sektářskému zřízení, v této chvíli je většinou lepší komunity rychle opustit.
Často používaná hesla v zahraniční

Fluff/fluffy – Označení někoho, kdo působí podezřele a nejspíš si vymýšlí a přehání. Často používáno jako velmi záporné označení někoho kdo kazí komunitě pověst.

Soul (duše) – Ve většině komunit se pod tímto pojmem rozumí astrální tělo dotyčného.

Reinkarnace – Proces převtělování duší do jiných těl.

Past lives (minulé životy) – Minulé životy daného jedince.

Past live memories - Vzpomínky na minulé životy

Seals/bind/wards – Energetický/mentální blok, který dotyčnému znemožňuje něčeho dosáhnout.

Scan – Jde o prohlédnutí energie a astrálního těla někoho někým jiným na dálku přes astrál.

Sub-c – Zkratka pro podvědomí.

Veil – Název určité hypotetické eneregtické bariéry, která podle některých zde zamezuje používat „skutečnou magii“ a podle jiných je jen výmyslem.

Chaos/order – Dva protikladné elementy vesmíru. Chaos symbolizuje pohyb, změnu a volnost, zatímco pořádek stabilitu, strnulost a určité respektování pravidel.

Elven princess syndrome – Aneb syndrom elfských princezen. Jedná se o situaci, když se objeví neznámý jedinec a začne hlásat, že on byl kdysi král elfů, kterému by se mu měli všichni klanět, etc.převzato ze
Kód: Vybrat vše
http://astralspire.com/otherkin.html
http://www.branadoticha.net
Uživatelský avatar
Akyana

Mysterian
 
Příspěvky: 1858
Registrován: 20 zář 2008, 19:25
Bydliště: Stín jogína

Na ruce: 517.64

 Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Karma: 1
Re: Otherkin

Příspěvekod Daimorius » 18 pro 2008, 00:35

Ahoj jak to tak čtu zdá se mi že s tou bitostí mám hodně společného ( otherkin ). Jak zjistím jakou mám éterickou bytost, dá se to poznat v astrálí sféře?
Tuhle schopnost trénuji a za nedlouho jí budu umět. Už delší dobu mám pocit jako by bylo něco uvnitř mě a dralo se to na povrch.Mám v sobě spoustu energie a trénuju s ní učím se skrz energii ovládat nové schopnosti , ale tu energii zatím jentak nevyplítvám. Mám takovej zvláštní pocit.
Daimorius

V.I.P
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15 pro 2008, 00:15
Bydliště: Praha 4

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod Akyana » 19 pro 2008, 00:14

Fajn, jen tak dál.


Jak zjistíš, jakou máš eterickou bytost?
Meditací.
http://www.branadoticha.net
Uživatelský avatar
Akyana

Mysterian
 
Příspěvky: 1858
Registrován: 20 zář 2008, 19:25
Bydliště: Stín jogína

Na ruce: 517.64

 Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Karma: 1
Re: Otherkin

Příspěvekod Nathanielle » 18 úno 2009, 14:20

To Daimorius
Netreba zabúdať, že astrálne Ja otherkina ma prístup k úplne odlišným vedomostiam a energii ako bežné vtelené Ja človeka. Teda môže sa stať, že energia, ktorá vzniká pri prebúdzaní astrálneho Ja otherkina bude príliš silná, jej vibrácie budú príliš jemné, alebo bude nezvládateľná. To isté sa môže stať aj pri mentálnej rovine prebúdzania. Nevravím, že kin zákonite skončí na psychiatrii v peknej bielej a mäkučkej miestnosti, no môže rátať s rôznymi zvláštnymi pocitami a inak ťažkými chvíľami.
Uživatelský avatar
Nathanielle

Školák
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18 úno 2009, 12:59

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod Akyana » 18 úno 2009, 15:39

Probuzení může být těžké, ale nemusí.

Othekin je otherkinem celý život, probuzení je spíš provázeno s pocitem " příchodu domů"
Jeden si uvědomí, kdo je a jeho-její celoživotní zmatek z odlišnosti je konečně překonán pochopením
a porozuměním sobě.
http://www.branadoticha.net
Uživatelský avatar
Akyana

Mysterian
 
Příspěvky: 1858
Registrován: 20 zář 2008, 19:25
Bydliště: Stín jogína

Na ruce: 517.64

 Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Karma: 1
Re: Otherkin

Příspěvekod Nathanielle » 18 úno 2009, 18:53

To Akyana:
nemusí byť vždy. Otherkin je síce otherkinom celý život, no neznamená to, že má preto na ružiach ustlané. Práve naopak. To, že sa iná bytosť inkarnuje do ľudského tela znamená, že jej existencie jestvuje vo fyzickom obale, ktorý je jej neprirodzený. Záleží od druhu bytosti a spôsobe zobúdzania, no pravdou je, že mnohokrát musí prejsť značnými energetickými a mentálnymi zmenami za veľmi krátku dobu ( mesiace až roky ).
Celoživotný zmätok môže byť prekonaný, kin si uvedomuje čo a kým je, no netreba zabúdať na ďalšie dvere, ktoré sa pred ním otvorili. Ešte som nestrela ani jedného, ktorý by tvrdil, že mal hneď svoje pravé plnohodnotné Ja spoznané, pod kontrolou a nemal hlavu plnú otázok. Ale je to prirodzené a tak to podľa mňa každý kin cíti :)
Pravdepodobne závisi od druhu bytosti a systéme prebúdzania.
Uživatelský avatar
Nathanielle

Školák
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18 úno 2009, 12:59

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod AstralSpire » 20 úno 2009, 21:05

To Akanya: O celoživotní zmatek se v žádném případě nejedná ačkoliv je pravda, že sem tam můžeš narazit na Otherkiny, případně neuvědomělé "wannabe," kteří jsou adepti na Bohnice. Mám-li mluvit z vlastní zkušenosti a ze zkušeností těch se kterými jsem v častém kontaktu jde jen o ustavičné zjišťování, které jak jinak může sem tam vyústit v myšlenky na "nevím kudy kam," ale to je fáze, která netrvá ustavičně.

Ohledně pocitu příchodu domů, snad by se to tak dalo charakterizovat, je to přeci jen čistě subjektivní. Sám většinu objevů o sebe vnímám jako krásný klid, pokud mě to tedy nepřekvapí a vzpomínka si se mnou nepohraje, což se snad už taky stalo.

To Nathanielle: S tvým posledním příspěvkem ve valné většině souhlasím, avšak zajímalo by mě jak přesně myslíš, že Otherkin musí procházet značnými energetickými a mentálními změnami za velmi krátkou dobu. Věřím, že vím jak to myslíš, ale nechtěl bych to nechat ležet bez upřesnění.
Obrázek
Uživatelský avatar
AstralSpire

Školák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 19 led 2009, 19:33

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod Nathanielle » 23 úno 2009, 21:27

To AstralSpire: dlho som premýšľala ako túto tému posuniem ďalej, aby som vo všeobecnosti dokázala priblížiť to, čo sa pri prebúdzaní deje, aké zmeny sa podstupujú a čo všetko sa môže stať. Nuž ale potom som dospela k myšlienke, že veľa záleží od konkrétnej bytosti. Každopádne sú druhy, ktorým sa vedomie prebúdza od malička, ďalším počas puberty a ďalší zasa potrebujú "wake-up call".
Uživatelský avatar
Nathanielle

Školák
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18 úno 2009, 12:59

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod AstralSpire » 23 úno 2009, 21:52

Jaké druhy přesně myslíš? Není mi známo, že způsob "awakeningu," alias procitnutí/probuzení je omezen čistě na druh. Podle sledování (ne zevrubného musím podotknout) jde čistě o subjektivní záležitost. Pokud máš však statistiku a nebo zajímavý zdroj, rád bych tě o ně požádal. Nechtěl bych do budoucna podávat nekompletní/zcestné informace.

Pokud jde o procitání plánuji do budoucna napsat články, ale díky rozdílností druhů musí být buď přímo zaměřené (budou časem publikovány) a nebo jeden příliš obecný. Avšak na AstralSpire jsem podal menší příspěvek o svém procitání a na Vampyres se dají najít popisy procitání Vampýrů.
Obrázek
Uživatelský avatar
AstralSpire

Školák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 19 led 2009, 19:33

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod Nathanielle » 23 úno 2009, 22:08

To AstralSpire:
ja som si povšimla rôzne druhy prebúdzania pri rôznych bytostiach, no je to všetko založené na mojom osobnom pozorovaní a teda nemôžem zaručiť správnosť toho pozorovania, nakoľko je subjektívne. Doteraz som nejak nemala možnosť ani šancu preštudovať si nejaké iné zdroje, vlastne som sa až teraz dopracovala na Tvoju stránku, ktorú si mimochodom rada prečítam.
Všimla som si, že každá bytosť má iný spôsob otvárania energetických centier, systém prispôsobovania sa fyzického tela novým energiám ku ktorým ma kin prístup alebo mentálne zjednocovanie sa so svojim Ja...
No po pár prečítaných riadkov z tvojich stránok som si všimla a došlo mi, že to záleží aj na tom, či je to prebúdzanie "skokovité", alebo "kontinuálne", čo ma logicky privádza k ďalším úvahám a podnetom k bádaniu a pozorovaniu...
Uživatelský avatar
Nathanielle

Školák
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18 úno 2009, 12:59

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod AstralSpire » 23 úno 2009, 22:32

Právě dokázat nalézt spolehlivé informace v Otherkin komunitě je občas nadlidský úkon (ironické což?) a nemáš reálnou možnost posoudit pravé informace od těch vymyšlených/fluff. V tomto je popis procitání jednotlivých druhů omezen na ty vyčnívající jedince, kteří jsou obecně ověřeni, případně na ty, se kterými jsi v těsném kontaktu a provedeš nejeden scan pro ujištění. Uvádím to proto, že se pravá a velmi ovlivněná statistika může v tomto případě lehce zaměnit a vybudovat pravou je mravenčí práce.

To co je uveřejněno na stránkách, jsou ve větší míře pouze základní články pro úvod do problematiky, případně přeložené články, které jsme mohli přeložit díky spolupráci s původními autory. Pro základní kostry dalších, tentokrát už kompozitních článků (mimo jiné) bych tě odkázal na přidružené fórum.
Obrázek
Uživatelský avatar
AstralSpire

Školák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 19 led 2009, 19:33

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod Nathanielle » 23 úno 2009, 22:46

Občas tie informácie, ktoré kolujú v otherkin komunitách sú často skreslené o nepravdivé informácie, ktoré vznikli práve nesprávnych zachádzaním so svojim bytostným Ja. Občas to býva boj s vlastným Egom kvôli ktorému je nemalé množstvo informácií zavádzajúcich.
Uživatelský avatar
Nathanielle

Školák
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18 úno 2009, 12:59

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Otherkin

Příspěvekod AstralSpire » 23 úno 2009, 23:03

Já mám své ego rád a vždy uroním slzu (ironicky), když někdo začne mluvit o krásné cestě odbourávání svého ega, abych řekl jen tak na okraj. Ale ano, přílišné emocionální bouře, případně extrémní přemýšlení tak typické u Otherkinů je často kontraproduktivní, jen s tím se musí každý jedinec vypořádat po svém. Možná i proto je v Otherkin komunitách tolik "wannabe," přílišné přemýšlení a hledání falešné, avšak logické pravdy i emocionální vypětí nejen v pubertě. Je tak lehké vidět v sebe někoho a popisovat se tak pravdivě jak to jen lze tak, že naprostá většina uvěří a bez druhé myšlenky akceptuje i když tím vznikne dezinformace. (Jedním dechem musím dodat, že určité dezinformace jsou vhodné pro vývoj)

EDIT: Dnešní novinka -> http://cs.wikipedia.org/wiki/Otherkin (Upraveno pro požadavky wikipedie)
Obrázek
Uživatelský avatar
AstralSpire

Školák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 19 led 2009, 19:33

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Další

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


cron

Zásady ochrany osobních údajů