Paměť

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Paměť

Příspěvekod Razorka Tektzby » 26 kvě 2014, 09:31

Menší zamyšlení o paměti :)

Z kterého roku života pochází vaše první vzpomínka? U většiny lidí je to cca 2 až 3 rok. A proč ne dřív? :D

Důvodem by mohl být vznik nových neuronů (mozkových buněk) a v důsledku toho ztráta dřívějších informací. Mohlo by se zdát, že nový neurony vznikající na začátku života = lepší/větší paměť. Ono to ale vypadá, že paměť je založená na okruzích (smyčkách, cyklech) a pokud k ní něco přidáme, tak dojde k narušení/ ztrátě. Mozek se vlastně ztrátou starých informací připravuje/očišťuje pro příjem informací nových a vznik nových neuronů slouží pro budoucí získávání informací/vzpomínek.

Tak a troška divočiny :D
V této souvislosti mě napadá, že lidé s Aspergerovým syndromem (případně autismem) si pamatují snad i porod, ne-li prenatální vývoj. Jejich mozek tím pádem uchovává i starší informace (troufám si říct, že ve spánku se snáze dostanou k informacím z minulých životů) a to vede k tomu, že budoucí informace si musí skládat jinak, aby nedošlo k narušení kruhové (cyklické) paměti, proto dochází ke zmatení/zaseknutí se a taky k repetitivním (opakujícím se) pohybům, které slouží k uklidnění se?

A taky mi to zapadá do cyklické teorie, kdy všechno už tu bylo je a bude, opakuje se, rotuje, je v pohybu a prostě "přece se točí" :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Re: Paměť

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 črc 2014, 01:44

Proto já rád natahovací mechanismy, hodinky a mechaniku :-* :-*
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 09 srp 2014, 21:52

Mohl by to být jeden z faktorů :-*
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 09 srp 2014, 23:11

A neměných to vektorů :P :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod superbo » 03 pro 2014, 19:34

Sice tohle už není nejnovější téma, ale když jsem to tu našel... :D Moje nejstarší vzpomínka je, že jsem byl v takové té dětské postýlce (s tím dřevěným zábradlím okolo) a že vedle v místnosti něco slavili a fotili se. Pak mám ještě možná starší, ale u té si nejsem jistý zda to nebyl sen a to, že jsem v kočárku, někdo pod přístřeškem a vidím 2 paní, které se baví :)
superbo

Školák

Na ruce: 92.33

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Druidka » 04 pro 2014, 19:18

Razorka Tektzby píše:Menší zamyšlení o paměti :)

Ahoj,
tak já ti tu teorii trošku nabourám. Pamatuji si svůj život již od 5. měsíce svého prenatálního vývoje, zejména ty venkovní situace. Konzultovala jsem to s některými odborníky a ti mi potvrdili, že to možné je zejména tehdy, kdy matka prožívá extrémně náročnou situaci a to se i v mém případě stalo...

Z kterého roku života pochází vaše první vzpomínka? U většiny lidí je to cca 2 až 3 rok. A proč ne dřív? :D

Důvodem by mohl být vznik nových neuronů (mozkových buněk) a v důsledku toho ztráta dřívějších informací. Mohlo by se zdát, že nový neurony vznikající na začátku života = lepší/větší paměť. Ono to ale vypadá, že paměť je založená na okruzích (smyčkách, cyklech) a pokud k ní něco přidáme, tak dojde k narušení/ ztrátě. Mozek se vlastně ztrátou starých informací připravuje/očišťuje pro příjem informací nových a vznik nových neuronů slouží pro budoucí získávání informací/vzpomínek.

Tak a troška divočiny :D
V této souvislosti mě napadá, že lidé s Aspergerovým syndromem (případně autismem) si pamatují snad i porod, ne-li prenatální vývoj. Jejich mozek tím pádem uchovává i starší informace (troufám si říct, že ve spánku se snáze dostanou k informacím z minulých životů) a to vede k tomu, že budoucí informace si musí skládat jinak, aby nedošlo k narušení kruhové (cyklické) paměti, proto dochází ke zmatení/zaseknutí se a taky k repetitivním (opakujícím se) pohybům, které slouží k uklidnění se?

A taky mi to zapadá do cyklické teorie, kdy všechno už tu bylo je a bude, opakuje se, rotuje, je v pohybu a prostě "přece se točí" :D
Druidka

Školák

Na ruce: 61.50

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 07 pro 2014, 20:52

superbo píše:Sice tohle už není nejnovější téma, ale když jsem to tu našel... :D Moje nejstarší vzpomínka je, že jsem byl v takové té dětské postýlce (s tím dřevěným zábradlím okolo) a že vedle v místnosti něco slavili a fotili se. Pak mám ještě možná starší, ale u té si nejsem jistý zda to nebyl sen a to, že jsem v kočárku, někdo pod přístřeškem a vidím 2 paní, které se baví :)

Sen to být mohl, ale spíš bych řekla, že ne. Protože moje nejstarší vzpomínka je snovýho charakteru :)

Druidka píše:Ahoj,
tak já ti tu teorii trošku nabourám. Pamatuji si svůj život již od 5. měsíce svého prenatálního vývoje, zejména ty venkovní situace. Konzultovala jsem to s některými odborníky a ti mi potvrdili, že to možné je zejména tehdy, kdy matka prožívá extrémně náročnou situaci a to se i v mém případě stalo...

Nepociťuju nabourání teorie :D Psala jsem, že lidé s Aspergerovým syndromem si pamatují prenatální vývoj. Z toho vyplývá, že to prostě možný je. Nicméně informace, že by to mohlo být způsobený taky extrémně náročnou situací matky, je přínosná a zamyslím se, co z toho vyvodit :))
Razorka Tektzby

Mysterian

Zpět na Životní zkušenosti