Paralýza v bdelom stave

Chcete se přidat do naší komunity a něco o nám o sobě sdělit? Tady máte možnost!
Pravidla fóra
Název topicu = Váš nick
V topicu uveďtě o sobě nějaké info, jako např. co posloucháte za kapely, , kolik Vám je, co studujete nebo čím se živíte, z kama jste, co děláte ve volném čase, odkud víte o tomto fóru ..atd. Klidně jakékoliv další info (samozřejmě žádné z těch co jsem vypsal není povinné, vše je dobrovolné, je čistě na Vás jak se představíte.

Paralýza v bdelom stave

Příspěvekod eyeshadow » 22 led 2016, 17:08

Ahoj,
chcela by som sa opýtať na môj zážitok, ktorý mi zatiaľ nikto nevedel vysvetliť. Stal sa mi v bdelom stave. Keď som bola malá a boli sme v divadle, uprostred toho ako som tlieskala, som sa zrazu nemohla hýbať, ťažko sa mi dýchalo, počula som zvuk valiacej sa vody, kt. šla smerom z mojej pravej strany. Spolu so zvukom ma zaliala nejaká čierna ťažká vlna - nebolo to nič také ako ked máte závrat, bola čierno-čierna a pohltila mi celý okolný svet a ja som úplne zmeravala a nemohla sa pohnúť. Tvralo to cca 10-15 sekúnd. Potom som od ľaku sebou silno mykla a ona sa tá vola akoby preliala ďalej smerom odo mňa aj stým zvukom. Máte niekto podobnú skúsenosť?
eyeshadow

Školák

Na ruce: 13.25

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Paralýza v bdelom stave

Příspěvekod Sam Tektzby » 31 led 2016, 21:07

Spánková paralýza.
Na to tu téma máme.

Je to jednoduchá věcička.
Tělo upadne do REM spánku a mozek začně pomocí žláz vyplavovat svalový relaxant.
To proto aby jsme se během snů třeba neshodili z postele.

No a pokud dojde k narušení spánku, během této REM fáze.
Tak se probudíme a nemůžeme se hýbat, jelikož relaxant je stále v oběhu.

Kolikrát se to může míchat i s můrou atd.
Ale neboj se je to celé jenom fyziologický ;)

Jinak jenom naokol, tohle je představovák :P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Zpět na Jste tady noví? Představte se nám..