Jakou hudbu právě posloucháte???

Vše okolo hudby

Jakou hudbu právě posloucháte???

Příspěvekod Vachy » 07 zář 2007, 21:42

Pište sem Kapely, styly,...Prostě co právě posloucháte :D
Vachy

Školák
 
Příspěvky: 44
Registrován: 07 zář 2007, 17:58

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod Majka » 07 zář 2007, 21:48

Práve som si stiahla Lenku Filipovú-Svět se zbláznil-.Ešte som si ju nevypočula ,ale mám rada jej piesne a tak sa teším ,že si ju zajtra pustím :lol:
Naposledy upravil Majka dne 06 říj 2007, 19:21, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
Majka

Učeň
 
Příspěvky: 242
Registrován: 23 srp 2007, 14:38

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod Tony » 08 zář 2007, 10:42

u mě to je hip hop (50 Cent, Snoop Dogg, Jay-z, PIO Squat) ale nedavno jsem si koupil 2 CDečka Turecké a Instrumentalní hudby, protože trenuji hru na bubnech
Tony
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Příspěvekod BBird » 18 zář 2007, 16:51

Black metal

Black metal je hudební styl vycházející z death metalu, je však jinak nazvučen, a to zejména kytary. Častým námětem blackmetalových kapel je satanismus.

Hudební rysy:

Zatímco u death metalu se často používá podlaďení kytary o jeden až dva tóny (dominuje technika hry před melodikou), u black metalu je častější klasické ladění (dominuje melodika, snaha o minimalistické podání). Typickým rysem pro tento hudební žánr je zkreslený, chraplavý vokál - murmur, též growling, pro snazší docílení děsivé atmosféry, evokující válečné pohanské nápěvky, jež měly původně za cíl zastrašení nepřítele. Běžně se setkáváme se složením kapely bez baskytary, pouze s jednou nebo dvěma elektrickými kytarami. Kromě klasického nástrojového obsazení (old school black metal), jsou od počátku devadesátých let často používaným nástrojem klávesy, případně zvukové vzorky (samply), dotvářející temnou atmosféru.

Kytary

* Rychlé, velice zkreslené kytary používající střídání pohybu (alternate picking) a tremolování (tremolo picking).
* Poměrně jemné a hrubé kytarové tóny - typicky chybí nízké frekvence, výrazné zanechání vysokých a středních tónů; někdy jsou basy úplně odstraněny.
* Střídané brnkání může být použito pro plné vyznění akordů (vždy méně zastoupených) v celistvých částech skladeb. Akordy můžou být také úmyslně posunuty k vyznění méně zastoupených horních a dolních akordů navzdory navrženého využití dle hudební teorie. Také v E až C akordech se vyhýbá velkým disonancím .
* Časté je použití chromatických tónů posunutých dolů nebo nahoru o půltóny vytvářejí tónický neklidnou atmosféru (běžné rysy třítónových intervalů). Zde je také odklon od již zavedené stupnice z důvodů větších disonancích "odpor" zvuku, tak jako u harmonických tónů.
* Vzácné je využití kytarových sól ve srovnání s heavy a power metalem.

Bicí

* Double bass, blast beat, a D-beat bubnování. Tím se vytvoří velmi jednoduchá a působivá hudba.
* V některých případech mohou mít bicí v hudbě menší úlohu. Mnohdy jen doprovázejí velmi holými a prázdnými tóny - využívá se zvláště pro vytvoření atmosféry black metalu. Zde jistě budou mít mnohé skupiny výhrady, zvlášt
ě v některých pasážích skladeb.
* Některé skupiny, zejména sóloví umělci, využívají umělé bubenické zařízení namísto lidského bubeníka.

Texty a vokály

* Zřetelný je tvrdý (harsh) styl vokálů, často velmi hrdelní skřehot nebo vysoko-intenzivní vřískot. Tento styl vokálů je skoro všeobecný v black metalovém žánru. Je jisté, že se vyvinul z death metalové formy, kde death metalové skupiny používají nízko-intenzivního hřmějícího řvu (growling).
* Některé skupiny, zvláště v symfonickém black metalu, vkládají do písní tradiční vokály, často uváděné jako 'čisté' vokály. Také některé black metalové skupiny, jako je Arcturus, používají 'čisté' vokály pro všechny písně.
* často se využívá efektu ozvěny hlasu k vytvoření hudby více plné a atmosférické.
* Stejně jako gregoriánské písně jsou některé black metalové písně doplněny o ženský nebo mužský pěvecký sbor.
* V textech klade black metal velký důraz na satanismus, pohanství, okultismus a odpor proti křesťanství. Texty mnohdy oslavují zimu, temnotu, lesy a jiné přírodní elementy obklopující země severní Evropy. Dále mohou opěvovat folklór a historii těchto zemí. Texty také probádávají temné stránky života, věetn války, misantropie, bídy a násilí.
* Texty mohou být také inspirovány světem fantasy. Zejména se mnoho skupin zaměřuje na fiktivní kontinent Středozemě od J. R. R. Tolkiena, např. rakouská skupina Summoning. Jiné skupiny si mnohdy vytváří své vlastní smyšlené říše. Například určité písně od skupiny Immortal vyobrazují imaginární království nazvané Blashyrkh. Bal-Sagoth si také vytváří své vlastní fantasy příběhy, které jsou inspirovány spisovateli Robert E. Howard a H. P. Lovecraft.

Atmosféra a stavební prvky hudby

* Využívá se nekonvenční struktura písní, která obvykle postrádá veršování a refrénové části a obsahuje dlouhé a opakující se instrumentální pasáže s menším využitím vokálů než v jiných stylech metalu.
* Velmi rychlý rytmus, často rychle střídající více stylů muziky. Black metalový rytmus je často jednoduchý, ačkoli některé skupiny požívají složité rytmické úseky.
* Příležitostně se využívají elektronické klávesy. Dále jsou velmi běžné cembala, housle, varhany a pěvecké soubory. Tyto nástroje dávají hudbě orchestrální nebo katedrální atmosféru. Některé skupiny mají sklon k velmi častému používání kláves, kterých využívají jako hlavní nástroj. Někdy klávesy vytváří základ celé hudby. Obvykle jsou skupiny používající klávesy označovány jako hrajicí symfonický black metal.
* Některé skupiny, jako je například Dimmu Borgir, nahrávají své alba se symfonickými orchestry.
* Je úmyslné vytvářet technicky velmi chudou muziku. Tento efekt demonstruje album Transilvanian Hunger od skupiny Darkthrone. Nicméně, mnoho black metalových skupin se nedrží tohoto pojetí a používají standardní produkční techniky.

Historie

Založení tohoto hudebního stylu a jeho definování se přiznává kapele Venom, konkrétně albu Black Metal, jímž dala tomuto hudebnímu směru název. Jako jedna z prvních blackmetalových kapel by se dala označit Bathory (první polovina osmdesátých let) a jako inspirátoři celého stylu kapely Celtic Frost, Hellhammer a Venom. Z českých blackmetalových kapel můžeme zmínit např. Masters Hammer, Root, (druhá polovina osmdesátých let) Törr, kteří však stále tvrdí, že hrají jen o něco tvrdší rock'n'roll, či již neexistující kapelu RITUAL, dále potom Enochian, Maniac Butcher nebo třeba Morrior.

Rozmach tento styl zaznamenal v Norsku počátkem devadesátých let. Tam vznikly jedny z nejvýznamnějších kapel: Burzum, Darkthrone, Emperor, Mayhem, Satyricon, Belphegor, Behemoth, Immortal. Na současné české scéně se pohybují kapely jako Solfernus, Oblomov, Trollech, Heiden, Stíny plamenů, Sezarbil, Wyrm, Forest, Silva Nigra, Sekhmet, Sorath, Adultery a další.
Obrázek
Uživatelský avatar
BBird

Školák
 
Příspěvky: 24
Registrován: 21 srp 2007, 19:36
Bydliště: HELL

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod 9393andy » 18 zář 2007, 19:56

Ja Punk mam aj doma okolo 900albumu ale aj nejake hitovky ako chinasky ludovky a take ked je zabava :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
9393andy

Školák
 
Příspěvky: 18
Registrován: 19 srp 2007, 20:15

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod Vachy » 19 zář 2007, 15:21

9393andy píše:Ja Punk mam aj doma okolo 900albumu ale aj nejake hitovky ako chinasky ludovky a take ked je zabava :wink:


To se schodujeme...já posloucham PUNK, ROCK a podobné styly. Ale i něco co právě hrajou a mě se tolíbí :lol: :D
Obrázek
Vachy

Školák
 
Příspěvky: 44
Registrován: 07 zář 2007, 17:58

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod Macicek » 05 říj 2007, 08:18

Meshuggah, Isis a podobné libůstky :-D
Macicek

Školák
 
Příspěvky: 18
Registrován: 14 zář 2007, 15:57

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod jesterM60 » 07 říj 2007, 21:41

Meshiggah chlape dobrý! 8) já jsem na metal!Progresivní,melodický,kontrastní,apokalyptický,energetický...
DIMMU BORGIR,CRADLE OF FILTH,SEPULTURA,SLAYER,SLIPKNOT,MISFITS,DIVINITY DESTROYED,CHILDREN OF BODOM,SOAD,HEAVEN SHALL BURN,DEATHSTARS,ROTTING CHRIST,KRISIUN,KATATONIA,ARCH ENEMY,HYPOCRISY,DUB BUK,ANOREXIA NERVOSA,ELYSIAN BLAZE,HELLOWEEN,LETTEK,MARILYN MANSON,NIGHTWISH,OPETH,MACHINE HEAD,RAMMSTEIN,PRO-PAIN,SSOGE,RHAPSODY,SOULFLY,VADER,LORDI,DESPAIR,BIOHAZARD,TRAMP TERRORIST,MESHUGGAH,OLD MANS CHILD,OZZY,ARCH ENEMY,AMON AMARTH,RHAPSODY,SLAYER,SIX FEET UNDER,EMPEROR,MINISTRI,HATEBREED,MISFITS,FINNTROLL,DEICIDE,...a spoustu dalších...krom toho sám vlastním kapelu,hraju na bicí a hrajem progressive speed thrash metal 8)
Obrázek Magia scientia est et scientia potestia est!!
Uživatelský avatar
jesterM60

Čaroděj
 
Příspěvky: 448
Registrován: 17 zář 2007, 19:34
Bydliště: Praha

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod Macicek » 08 říj 2007, 10:12

No, taky toho mám povícero, ale nechtělo se mi to rozepisovat. Koukám, že se na dost kapelkách shodneme. Nu, škoda, že meshu zrušili Roxy, bychom se třeba potkali (aniž bychom to ale věděli) :-D
Macicek

Školák
 
Příspěvky: 18
Registrován: 14 zář 2007, 15:57

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod hidrantt » 09 pro 2007, 22:46

ACCEPT[quote][/quote]
Uživatelský avatar
hidrantt

V.I.P
 
Příspěvky: 17
Registrován: 08 pro 2007, 15:04

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod root352 » 10 pro 2007, 16:07

taak to je moja pycha 8)


Obrázek


... malo by tam byt asi vsetko co sedi mojmu uchu :twisted: je to dost siroky vyber takze sa nezameriavam len na jeden styl ...
root352
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Asi tak... :D

Příspěvekod barunkabarborka » 13 pro 2007, 23:04

Podle nálady...převážně český, německý a slovenský- punkrock, poprock, punk, rock, ska, nu-metal... apod. Některé kapely nejsou moc známé...ale bezva...mohu doporučit, vše co tu uvádím... :D

2raumwohnung, 30 Secound To Mars, Alkehol, Apocaliptica, Avril Lavigne,
Billy Talent, Bjork, Blink 182, Bloodhound Gang, Blur, Cocotte Minute, Černý rybíz, Daniel Landa, David Koller, Die Arzte, Divokej Bill, Doga, Dolores Clan-Noid, Duran Duran, Enigma, Enya, Era, Erion, Evanescence, Finch, Foo Fighters, Good Carlotte, Green Day, Guano Apes, Harlej, Him, Horkýže Slíže, Chinaski, Imodium, Ine kafé, Jaksi Taksi, Kabát, Katie Melua, Kečup, Komajota, Korn, Krucipusk, LaFee, Lety Mimo, Linkin Park, Limp Bizkit, Liza-Li, Lordi,Lostprophets, Lucie, Mandrage, Martin Čarný band, Metallica, Mig 21, My Chemical Romance, Nightwish, Nirvana, Oasis,One Night Band, Oomph, Orlík, Panic at The disco, Papa Roach, Pink Floid, Placebo, Post-It, Prohrála v kartách, Pudle of mudd, Rammstein, Red Hot Chilli Papers, Revolverheld, Rosenstolz, Simple Plan, Silbermond, Slipknot, Sunshine, Smashing Pumpkins, Sto zvířat, Sum 41, Sunrise Avenue, Support Lesbiens, Systém of a down, Škwor, The Cranberries, The Corrs, The Ditty Bops, The Doors, The Ofspring, The Rasmus, The Used, Therion, Tleskač, Toor, Tři Sestry, U.D.G, U2, Vanessa Paradies, Vanila Ninja, Volant, Vypsaná Fixa, Vysací zámek, Wanastovky, Wohnout, Znouze Cnost...
Uživatelský avatar
barunkabarborka

Učeň
 
Příspěvky: 207
Registrován: 11 lis 2007, 15:08

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod ivstick » 17 úno 2008, 20:42

Rave
ivstick

Školák
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2008, 16:35
Bydliště: žebětín

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod aldaron » 24 úno 2008, 18:47

ja teraz pocuvam rozne odvetvia metalu...ale prevazne gothic metal ..melodic metal a tak.. :) ..ale nezaprem ani guns n roses a podobne klasiky :D
aldaron
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Příspěvekod bubag1 » 26 úno 2008, 12:28

vše od reaggea po grunge, prostě tam kde je slyšet el. kytara, ale nemusí, taky alternativu ...
např. System of a down, Guano apes, Gypsy kings (bacha, ne Gipsy.cz, ty zrovna nemusim), Gaia Mesiah, Skunk anansie, Guano apes, Nina Hagen, Nirvana, Neočekávaný dýchánek, Stillknox,Ebola, Edward, Horkýže slíže, Hudba Praha, Apocalliptyca, Heaven, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Doors, Satisfucktion, Kosheen, Type of negative, Kokrhellband (vynikající SKA s s výbornou dechovou sekcí - doporučuju navštívit stránky
Kód: Vybrat vše
www.kokrhellband.cz
a poslechnout si je, jsou fakt vyjímeční na české SKA scéně) , a tak dále a tak dále, to bych tu byl hodinu, než bych to vše vypsal ...
bubag1

Školák
 
Příspěvky: 49
Registrován: 04 úno 2008, 01:38

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Příspěvekod Odis » 09 bře 2008, 14:11

No tak ja nejvic posloucham hip hop ( G-Unit, T.I., Snoop Dogg...), ale rad si poslechnu i rock a metal. Treba se me libej system of a down, slipknot, lordi, linkin park, marylin manson, apocalyptica.... No proste co se mi libi tak posloucham a je jedno jakej to je styl :)
Uživatelský avatar
Odis

V.I.P
 
Příspěvky: 166
Registrován: 24 led 2008, 10:01
Bydliště: Hradec Kralove

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Další

Zpět na Hudba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkZásady ochrany osobních údajů